Jump to content

KOLIKO DANA NISTE IZAŠLI IZ KUĆE?

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
59 replies to this topic

#41 atina

atina

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,150 posts

Posted 15 January 2010 - 21:37

Svaki dan izlazim napolje..

#42 biserka

biserka

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 140 posts

Posted 16 January 2010 - 05:23

Odem po dete u skolicu i vracam se kuci. Taj izlazak traje nepunih 30 minuta. Toliko o mom izlasku iz kuce...Muka !!! hmmm.gif

#43 black&white

black&white

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 6 posts

Posted 20 January 2010 - 10:20

Ja ne znam koja je to dijagnoza, moja supruga veoma malo izlazi iz kuce. Samo ako je neko ubjedi i natjera. Prije 2-3 dana bila je na kafi sa prijateljicama, mislila je da ce joj se kafic sruciti na glavu, da je smak svijeta. To traje 20-ak minuta, pa kad prodje onda bi sjedila "citav dan". Na posao ne moe, na bolovanju je, ko zna kad ?e mo?i, mada se time ne optere?uje, jer joj je najvanije da ozdravi, pa makar ?istila stubita, tako kae, (a ima dobro pla?en posao, anesteziolog je, ali je stresan). Takodjer, uhvati je ta slabost, malaksalost, valjda je to neki napad depresije ili aksioznosti, tada samo lei. Kae, to je vrati unazad. To traje pola sata- sat, kasnije je dobro, ali je maksimalno iscrpljenja.
U posljednje vrijeme malo bolje spava, ali nikako da se udeblja (smrala je oko 9-10 kg).
Ina?e, ima stresan posao, pa prekid trudno?e. Sve je to uticalo na ovo njeno stanje. Ide kod psihologa, neka grupna terapija, jednom sedmi?no. Pokuala je sa Seroksatom, ali nije ilo, jenostavno je razvali. Poto je ljekar boji se i nuspojava. Sada samo pije kantarion i mati?nu mlije?.
Hvala Bogu, ima podrku brata (on je i tjera da izlazi, pla?a ra?une, ide u granap...) i roditelja, ja radim u drugom gradu, ali sam tu svaki dan, mada tek oko 18:00 sam ku?i.
To je nae iskustvo, molimo Boga da joj bude bolje, da bude ona stara koja je uivala u shoppingu, druenju, prirodi, a sad je cijela "ceremonija" da samo ode do granapa da kupi hljeba i cigara.

#44 angela_delamorte

angela_delamorte

Šeherezada

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,032 posts

Posted 20 January 2010 - 14:14

auuuuuuuuuuuuuuu....
vise ni ne brojim smile.gif
ali ne zalim se biggrin.gif

#45 Rei1

Rei1

MASTER

• Banned
  • PipPipPipPipPip
  • 298 posts

Posted 05 February 2010 - 19:01

Mesec dana.
Poslednji put mi je bilo uasno. Samo sam tragala za kakvom ljuturom u koju
bi se zavukla. Trebala mi je zatita a bila sam sama.
Ali, ponovo gluma i gomili izgledam najslobodnije a u sebi ose?am neopisvi gr? i uko?enost.
zz_banghead.gif
Skupljam snage, elim van.  sadangel.gif

#46 Guest_SFSt (Gost)

Guest_SFSt (Gost)
  • Guests

Posted 07 February 2010 - 22:40

dosta dugo nisam izaao iz stana. ne zato to me je strah ve? zato to mi je dosadilo uvijek sam lutat gradom.  sad.gif

#47 danijela26

danijela26

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 657 posts

Posted 13 February 2010 - 18:24

Nemam pojma od kada......mislim ako se ne podrazumeva ono sto moram tj. posao i tako te krace ralcije tipa prodavnice....inace sto se setnje tice nisam izasla veoooooooma dugooooo.....nadam se da cu uskoro skupiti snage i krenuti

#48 Stella Williamson.

Stella Williamson.

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 123 posts

Posted 03 March 2010 - 16:11

QUOTE(madonna6 @ 2 Nov 2009, 08:52 PM)  
Evo, ja nisam izala nekoliko dana i ve? sam samoj sebi dosadila. Koliko vi dugo niste izali, kako se ose?ate, da li vam to smeta...piite...

Ako ne racunamo izlazak u skolu nisam izasla vec dva mjeseca.
I boga mi ne fali mi. Necu van, necu i necu. sad.gif

#49 D.Dragan

D.Dragan

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 15 posts

Posted 03 March 2010 - 17:01

ako ne racunam posao i odlazak po platu do banke,onda nisam izlazio mesecima. pustio sam kosu i bradu. rekoh sebi da cu na prolece polako da se pokrenem pa malo vise na vazduh,ali prolece je relativan pojam, tj. mogu da ga ga odlazem do +25c ili cekam na kalendar, uglavnom imam jos dosta fore da skinem dlake, vidim kako izgledam pa na neku zivu svirku, samo da ne odem na kraju na pecanje, bas bi bilo ha-ha-"izasao", inace se ne plasim ljudi, samo me nerviraju. bolje mi je ne upoznati nekoga, jer kada pocne po sablonu, tada je kao procitana knjiga, vec znam sta ce kada reci... nisam vidovit,doduse, ponekad me neko iznenadi, mada retko.

#50 Guest_SFSt (Gost)

Guest_SFSt (Gost)
  • Guests

Posted 04 March 2010 - 13:34

dosta dugo nisam izaao. volio bih ponvno po?et. smile.gif

#51 umorna

umorna

Član

• Newcomers
  • PipPip
  • 29 posts

Posted 06 March 2010 - 03:12

Nisam dugo. Od kraja januara ?ini mi se. Nije me strah, samo mi se ne ide nigdje. Vie je to navika da izlazim iz ku?e samo kad ba moram, a od kako sam apsolvent pa ne moram i?i na fakultet onda je to ba rijetko. Ionako po danu spavam, ta ?u u ovo doba hodati bilo kuda.

#52 angela_delamorte

angela_delamorte

Šeherezada

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,032 posts

Posted 06 March 2010 - 11:29

u poseldnje vreme sam cak i izlazila u grad, vracala se kuci sa pitanjem "zasto?" nenalazeci odgovor, i trosili smo puno para..
osim odlaska na fakultet slabo izlazim, opet sam se overdozirala ljudskosti. imam te faze, malo mi se izlazi-malo ne. razmak je u 2 meseca.
sad mi se bas ne izlazi. ali drugarica dolazi iz NS-a pa kao ajde...

#53 Brel

Brel

Član

• Newcomers
  • PipPip
  • 40 posts

Posted 07 April 2010 - 03:44

Evo, oko dva dana  izlazim vani, ali prije toga nisam izlazio nikako pet dana. Poremetio sam san, od kada se  sat pomakao na ljetno vrijeme i od tada sam se vukao po ku?i sve do ponedjeljka; to je sve opet vodilo u prazninu, tugu, depresiju, osje?aj da nisam normalan i sve ostalo to mnogi od vas, pretpostavljam, ve? znaju. i znam da sve to trebam prekinuti tako to ?u iza?i, ali kada iza?em osje?am se opet odvratno. osje?am krivnju; najvie me mu?i taj osje?aj da nisam normalan i da ne zasluujem druenje s drugima, i da me svi krivo gledaju i procjenjuju. patim od osje?aja manje vrijednosti zbog te slike , tako da se stalno vrtim u krugu: opet se zavu?em u stan, ne izlazim po nekoliko dana, i opet me hvata depresija, bespomo?nost, strahovi od ludila, socijalne neprihva?enosti itd. ina?e sam zbog svih, ovih svojih poreme?eja  imao dosta problema u me?uljudskim odnosima. dok sam bio dijete druio sam se spontano sa svima, ne razmiljaju?i mnogo o posljedicama svojih akcija, a sad stalno mislim kako ja nisam dobar i kako ne zasluujem nikoga, vaem svaki svoj potez, misao i osje?aj, a to sve proizilazi iz tog osje?aja da nisam normalan.  vie ne vjerujem nikome, ni sebi ni doktorima; doktori su mi  dali dijagnozu da imam anksioznost, depresiju, a sve je po?elo s pani?nim. mada, ?esto i sve te dijagnoze dovodem u ozbiljnu sumnju. ta ako su doktori pogrijeili, pa ta ako ovo, pa ta ako ono? uas. imam i drutvo, ponekad i iza?em, ali niko zapravo ne zna kako mi je. ?esto prijatelje izbjegavam i po nekoliko dana, jer ne mogu trpiti da gledaju moju apatiju i bezvoljnost. ao mi ih je. elim ih rasteretiti sebe. sad.gif

pozdrav svima i elim vam brz oporavak. i da ?e?e izlazite i ljepe provodite svoje dane. smile.gif

#54 Karlito

Karlito

CAR

• Banned
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,228 posts

Posted 07 April 2010 - 04:05

od ponedeljka...tongue.gif

#55 Brel

Brel

Član

• Newcomers
  • PipPip
  • 40 posts

Posted 07 April 2010 - 06:18

Karlito,  upravo doivljavam dejavu. smile.gif Kao da smo ve? ovo radili - komunicirali u sitne sate na ovom, ili nekom sli?nom forumu. Ko zna, moda i nije dejavu. Moda je samo ponavljanje sli?ne situacije, ali zato se onda toga ja ne sje?am? sad.gif Dejavu ili ne, pitanje je sad? smile.gif Pitanje za milion dolara.

#56 Guest_SFSt (Gost)

Guest_SFSt (Gost)
  • Guests

Posted 07 April 2010 - 13:49

od nedjelje

#57 Izgubljenadevojka

Izgubljenadevojka

Član

• Members
  • PipPip
  • 42 posts

Posted 03 March 2013 - 00:17

Izadjem nekoliko puta dnevno da bih prosetala psa,izbacila djubre i kupila neke namirnice u prodavnici.Jako retko izlazim izasla sam poslednji put prosle nedelje na rodjendan(sedeljku)kod drugarice i to je to.Povremeno odem sa majkom do njenih prijatelja ili se nadjem u gradu sa drustvom iz srednje skole .Nikakav spektakl a u najboljim sam godinama
Po postovima vidim da vecina nigde ne ide osim ako mora mislim da bi svi trebali mrdnuti guzice i obogatiti svoj zivot cescim izlascima i kretanjima medju ljude :flower:

#58 steff

steff

Član

• Members
  • PipPip
  • 32 posts

Posted 25 March 2013 - 22:04

desavalo mi se po 5-6 dana ali u zadnje vrijeme uglavnom svaki dan izadjem...

#59 FreakElixir

FreakElixir

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 687 posts

Posted 26 March 2013 - 01:25

Desavalo mi se da ne izadjem iz kuce i po 2 meseca

#60 Šime

Šime

Napredni član

• Members