Jump to content

* * * * * 1 votes

Da li depresivne osobe mogu imati prijatelje?

• Please log in to reply
132 replies to this topic

#121 ᑥᗗᕫᗗ ᐐᘓᗽᔛᙽ

ᑥᗗᕫᗗ ᐐᘓᗽᔛᙽ

Matora

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,011 posts

Posted 21 May 2018 - 05:18

Ja žalim zbov mojih. Što moraju da gledaju kada totalno stondiram od depre i zabuljim s3 u neku tačku
....

#122 Ank

Ank

CAR

• Banned
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,098 posts

Posted 21 May 2018 - 16:49

Postoje predrasude o nama, ne ogranicavam se samo na depresivne, nego na sve, da se laicki izrazim psiho-bolesnike. Moj pad u bolest se poklopio sa dolaskom kuci iz inostranstva, gdje sam bio tri godine, uglavnom alkoholisao se - to mi je bio jedini lijek. Kasnije, desilo se da sam napravio neku mini-katastrofu u stanu od djevojke, dosla policija, kako vec oni dignu uzbunu oko svega, upalo 5 policajaca sa automatskim puskama i uperilo ih u mene. Vezali me i odveli u psihijatrijsku bolnicu koja je po svemu sasvim drugacija od nasih, komfornija i od nasih hotela. Uglavnom, kad sam se vrtatio kuci, nije se moglo sakriti od komsiluka i rodbine, a nasa sredina je primitivna, jedva ceka nesto takvo da bi te nagrdila, kao da je covjek sam kriv sto je obolio. Svi su mi okrenuli ledja, kako prijatelji tako i rodbina, prije dvije godine sam se posvdjao i sa starijom sestrom i dalje ne kontaktiramo. Nije mi zbog nje, ona je budala, nego mi ne dopusta da vidim sestrice, koji su mi bii jako bliski.
Znaci, totalna izolacija i desocijalizacija, nema drugara, nema djevojki, kontaktiram porukama sa nekim dobrim momcima koje sam upoznao u bolnici i to je sve. Kad se razbolis, nikome nijesi dobar.

#123 operativac45

operativac45

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 2 posts

Posted 17 November 2018 - 00:19

E nov sam ovde na forumu i ja mogu reći što se mene tiče vezano za naslov teme da je za mene posle toga dugog što mi se izdešavalo gotovo nemoguće da imam prijatelje kako valja jer došto sam u stanje neznam ni ja kako ga nazovem gde sam počeo u gotovo svakom čoveku videti nekog ko želi da me kontroliše,da me potkrade,da koristi moju situaciju u svoju korist i tako sam došo u neku fazu ograđivanja i samim tim i nemam ni prijatelja kako valja.Ja možda neću u jednom postu sve napisati ali kako budem polako polako pisao tako ću sve više pisati o tome kako sam živeo uopšte.

Ank brate možda će ti ovo biti teško pitanje za tebe ali bi voleo da te pitam koju si to katastrofu napravio ako nije problem znati, i koji je bio uzrok toga što si napravio tu katastrofu?Pitam ovako nemoj da mi zameriš zato što tako znam dobro iz iskustva kako izgleda kad budeš doveden do tačke pucanja i kad te neko ono danima i danima nervira i iritira i ti više nemožeš da trpiš i odjednom pukneš, i ja umem dobro da razumem nekog ko bude doveden do tačke pucanja kako to izgleda i tada te jedino može smiriti neko za koga znaš da prema tebi ima osećanja i da ti misli dobro.

#124 Boo

Boo

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 331 posts

Posted 19 November 2018 - 13:13

Stvarno depresivna osoba ne moze imati normalne prijatelje.Moze imati samo nekoga sebi slicnog za prijatelja.Obicno se to lakse postize online na internetu.Depresivci smaraju normalne ljude bas kao sto nama depresivnima idu na zivce veseli ljudi koji se kikocu sa i bez razloga.Kada obolis  nikome vise ne trebas.Prijatelji koje imas otpadnu jako brzo.Zena ,djeca... Sve ce to otici.
Dici ruke.Tako i treba.Nadam se samo da ce tablete da prorade.Lijecite se ljudi dok nije kasno ako zelite da imate normalni zivot.Prihvatice vas okolina opet ako ozdravite.Ako ne ozdravite nece.To je tako prirodno i ispravno.Bolest kao i svaka druga.Sem sto ovdje agonija traje dugo.Smara i unistava porodice citave.

#125 Nevidljiva sjena

Nevidljiva sjena

MEGA-MASTER

• Banned
  • PipPipPipPipPipPip
  • 404 posts

Posted 19 November 2018 - 13:27

Boodala, on 19 November 2018 - 13:13 , said:

Stvarno depresivna osoba ne moze imati normalne prijatelje.Moze imati samo nekoga sebi slicnog za prijatelja.Obicno se to lakse postize online na internetu.Depresivci smaraju normalne ljude bas kao sto nama depresivnima idu na zivce veseli ljudi koji se kikocu sa i bez razloga.Kada obolis  nikome vise ne trebas.Prijatelji koje imas otpadnu jako brzo.Zena ,djeca... Sve ce to otici.
Dici ruke.Tako i treba.Nadam se samo da ce tablete da prorade.Lijecite se ljudi dok nije kasno ako zelite da imate normalni zivot.Prihvatice vas okolina opet ako ozdravite.Ako ne ozdravite nece.To je tako prirodno i ispravno.Bolest kao i svaka druga.Sem sto ovdje agonija traje dugo.Smara i unistava porodice citave.

Ovo je nažalost istinito. Jedino što ja ne mogu čak ni depresivne osobe imati za prijatelje. i oni me na kraju ostave jer sam im previše depresivan. Kada sam to vidio nekako sa zdravim ljudima više i ne pokušavam sklapati kontakte a kamoli prijateljstva. Zašto bih se uopće trudio oko "normalnih" kada me ni depresivni ne mogu trpiti.

a isto kao što si rekao nije riječ samo o meni i mojim prijateljstvima. mučim i svoju obitelj ovako. umjesto da im pomažem ja sam im samo sve veći i veći teret.  Stvarno je jedino rješenje ići od prishijatra do psihijatra, piti stalno nove antidepresive sve dok se bog ne smiluje i jedan proradi.

Ja sam stvarno jako skeptičan što se tiče tih lijekova ali nema drugog načina.

#126 archaic_tiger

archaic_tiger

razmažena

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,045 posts

Posted 19 November 2018 - 16:48

Boodala, on 19 November 2018 - 13:13 , said:

Stvarno depresivna osoba ne moze imati normalne prijatelje.Moze imati samo nekoga sebi slicnog za prijatelja.Obicno se to lakse postize online na internetu.Depresivci smaraju normalne ljude bas kao sto nama depresivnima idu na zivce veseli ljudi koji se kikocu sa i bez razloga.Kada obolis nikome vise ne trebas.Prijatelji koje imas otpadnu jako brzo.Zena ,djeca...Sve ce to otici.

:11565:

#127 WANNABE

WANNABE

musko jbt

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 7,989 posts

Posted 19 November 2018 - 17:53

Nevidljiva sjena, on 19 November 2018 - 13:27 , said:

Ovo je nažalost istinito. Jedino što ja ne mogu čak ni depresivne osobe imati za prijatelje. i oni me na kraju ostave jer sam im previše depresivan. Kada sam to vidio nekako sa zdravim ljudima više i ne pokušavam sklapati kontakte a kamoli prijateljstva. Zašto bih se uopće trudio oko "normalnih" kada me ni depresivni ne mogu trpiti.

a isto kao što si rekao nije riječ samo o meni i mojim prijateljstvima. mučim i svoju obitelj ovako. umjesto da im pomažem ja sam im samo sve veći i veći teret.  Stvarno je jedino rješenje ići od prishijatra do psihijatra, piti stalno nove antidepresive sve dok se bog ne smiluje i jedan proradi.

Ja sam stvarno jako skeptičan što se tiče tih lijekova ali nema drugog načina.

sta znaci "previse depresivan"
necu da glumim psihijatra ali ti garant imas drugih probllema
karakternih
nisu nedostatak volje i ostali simptomi depresije glavni odnosno jedini krivci

zasto ja uvek upucujemm ljude na ocigledno jbt
ima li jos koga na ovom forumu da cita sta drugi pisu ne kapiram

uh al se sad iskenjah jbt

Edited by WANNABE, 19 November 2018 - 17:59 .

#128 Nevidljiva sjena

Nevidljiva sjena

MEGA-MASTER

• Banned
  • PipPipPipPipPipPip
  • 404 posts

Posted 19 November 2018 - 18:00

WANNABE, on 19 November 2018 - 17:53 , said:

sta znaci "previse depresivan"
necu da glumim psihijatra ali ti garant imas drugih probllema
karakternih
nisu nedostatak volje i ostali simptomi depresije glavni odnosno jedini krivci

zasto ja uvek upucujemm ljude na ocigledno jbt
ima li jos koga na ovom forumu da cita sta drugi pisu ne kapiram

imam i karakternih problema :P . nisam nikada ni tvrdio da nemam. imam ih na izvoz.
ali kada sam napisao to "previše depresivan" to je bilo baš zato jer mi je ta osoba rekla da zbog toga prekida kontakt sa mnom.

#129 WANNABE

WANNABE

musko jbt

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 7,989 posts

Posted 19 November 2018 - 18:21

tako se izrazila samo
nije mogla reci da si bezobrazan jer bi ispala budala

#130 Nevidljiva sjena

Nevidljiva sjena

MEGA-MASTER

• Banned
  • PipPipPipPipPipPip
  • 404 posts

Posted 19 November 2018 - 18:28

WANNABE, on 19 November 2018 - 18:21 , said:

tako se izrazila samo
nije mogla reci da si bezobrazan jer bi ispala budala

jbt.nešta puno zbunjujućih postove čitam danas. stvarno nekada pomislim da gubim razum.

ugl.  nisam ništa bezobrazno bio rekao.

Sherlock Wannabe :P

#131 WANNABE

WANNABE

musko jbt

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 7,989 posts

Posted 19 November 2018 - 18:29

pa i ja sam se sad nedovolljno dobro izrazio

#132 Nevidljiva sjena

Nevidljiva sjena

MEGA-MASTER

• Banned
  • PipPipPipPipPipPip
  • 404 posts

Posted 19 November 2018 - 18:31

ma shvatio sam te i kontam zašto misliš da sam se bezobrazno ponašao ali barem u ovom slučaju nemaš pravo.

#133 Hyperdrive

Hyperdrive

All I want for Christmas is food.

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5,379 posts

Posted 19 November 2018 - 20:13

Ummm...svi imamo i drugih problema?! Reče negde jednom Pogrešna da smo bili izolovani, pogotovo oni koji su se razboleli mladi, pa da nemamo neke veštine koje ima većina normalaca. Parafraziram, ali to je suština.

Prelomni trenutak nastaje kad prestanemo da krivimo samo svoju tužnu prošlost i tužnu sudbinu. Oni će uvek biti tu, što ne znači da najveći broj nas ne može da krene dalje. Keep truckin'. :smoke:

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users