Jump to content

- - - - -

Da li su psihoze izlečive?

• Please log in to reply
38 replies to this topic

#21 Dreamcatcher

Dreamcatcher

inzenjer mentalnih konstrukcija

• Global moderator
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 699 posts

Posted 13 February 2018 - 19:25

nije potpuno izleciva ali moze da se kontrolise...
I da se napreduje vremenom

#22 Jefimija30

Jefimija30

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 94 posts

Posted 14 February 2018 - 09:47

AKo neko dobije dg F23 to je akutna psihoza i to se ne vraća. To se leči 6 meseci do godinu dana. Ako se vrati to više nije akutna psihoza već hronična i ona se leči do kraja života. Tj. ako je imao jedno ponavljanje leči se nekih 5 godina, a  ako se ponovi onda do kraja života...ali sve u svemu sve je za ljude.

#23 Dusko123

Dusko123

Član

• Members
  • PipPipPip
  • 55 posts

Posted 26 February 2018 - 12:15

Neko se posle deset hospitalizacija može oporaviti tako da ne mora da uzima antipsihotike ali i tada neproduktivni simptomi i kognitivini problemi najčešće ostaju.

#24 Apoptosis

Apoptosis

Turn over

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,301 posts

Posted 26 February 2018 - 16:14

Meni je rečeno da moju psihozu ne mogu izlečiti.

Farmakoterapija celog života.

Inače imam F25.2 i F33.3 od psihijatrijskih dg.

#25 pablo

pablo

VD Sef

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 427 posts

Posted 21 June 2018 - 14:53

Trudi se da zivis sto kvalitetnije, a nemoj se mnogo opterecivati lekovima, da li ces ih piti do kraja zivota ili ne.

#26 Ank

Ank

CAR

• Banned
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,098 posts

Posted 21 June 2018 - 17:39

Meni je doktor rekao da cu mozda jos deset godina, mozda duze uzimati terapiju, pod uslovom da ne pijem alkohol i nisam svakodnevno pod stresom. Ja sam sam sebi rekao da vise necu piti alkohol, da cu sam sebe cuvati od stresa, a da cu terapiju uzimati dozivotno, s tim sto ce mi terapija sigurno skratiti zivot na podnosljiv vremenski period.

#27 Iimitless

Iimitless

CAR

• Banned on request
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,318 posts

Posted 21 June 2018 - 17:43

Meni receno ceo zivot, u najboljem slucaju pijem samo ad+antipsihotik u nekim minimalnim dozama

Medjutim, kako mi smanje ap, meni uvek bude samo gore. I tako vec 5 godina

#28 Najgore iz mene

Najgore iz mene

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 4 posts

Posted 30 September 2018 - 04:09

Psihoze nisu izlecive, nije nikad zabelezen nijedan takav slucaj.Osobe su odrasle sa time, ali je moguce drzati psihoze pod kontrolom i uz sto manje egocentrizma i visokih ambicija i puno truda u pravcu izlecenja i pronalaska kruga ljudi koji su u slicnom problemu moguce je ziveti jedan ok i relativno srecan zivot.

#29 WANNABE

WANNABE

musko jbt

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 7,989 posts

Posted 13 October 2018 - 16:33

View Postpablo, on 21 June 2018 - 14:53 , said:

Trudi se da zivis sto kvalitetnije, a nemoj se mnogo opterecivati lekovima, da li ces ih piti do kraja zivota ili ne.

to je to bre

View PostNajgore iz mene, on 30 September 2018 - 04:09 , said:

Psihoze nisu izlecive, nije nikad zabelezen nijedan takav slucaj.Osobe su odrasle sa time, ali je moguce drzati psihoze pod kontrolom i uz sto manje egocentrizma i visokih ambicija i puno truda u pravcu izlecenja i pronalaska kruga ljudi koji su u slicnom problemu moguce je ziveti jedan ok i relativno srecan zivot.

i ovo
mada ja mislim da moze vise da se postigne druzenjem sa normalcima

#30 merion

merion

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 473 posts

Posted 23 October 2018 - 01:21

Pa sad ne znam kako ovo da shvatim moja dg.je bila par godina f33.3 sad je 33.2 da li sam ja izlecena ili su se oni zeznuli? Confused....

#31 ᑥᗗᕫᗗ ᐐᘓᗽᔛᙽ

ᑥᗗᕫᗗ ᐐᘓᗽᔛᙽ

Matora

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,011 posts

Posted 23 October 2018 - 01:55

pablo, on 21 June 2018 - 14:53 , said:

E blago tebi kad tako razmišljaš... Ja baš zbog toga pizdim.

Po meni je veoma ironično što se drugi mnogo blaži poremećaji mnogo teže leče nego tipa psihoza. Osim ako nije hronična.

Kod mene je slučaj stalne kontradiktornosti i potpunih promena opisa ličnosti i svega na meni uopšte. Pa ljudi više ne znaju šta lečiti kod mene.

Moja majka se stalno meni čudi jer taman navikne na jedno a ja se onda promenim iz korena....

Baš me to i plaši ovih dana...

merion, on 23 October 2018 - 01:21 , said:

Pa sad ne znam kako ovo da shvatim moja dg.je bila par godina f33.3 sad je 33.2 da li sam ja izlecena ili su se oni zeznuli? Confused....

Teško zajebali. Nije ni čudo sobzorom gde i kod koga se lečiš...

#32 ᑥᗗᕫᗗ ᐐᘓᗽᔛᙽ

ᑥᗗᕫᗗ ᐐᘓᗽᔛᙽ

Matora

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,011 posts

Posted 23 October 2018 - 01:57

Najgore iz mene, on 30 September 2018 - 04:09 , said:

Izlečive su, šta pričaš. Znam ljude koji su potpuno izlečili. Ne zalečili već izlečili. Mada opet, kako koja. One teške hronične naravno da nisu.

Mada moje vrv neće nikad iako je blaža u pitanju... Mada ošet... Svaka je epizpda sve gora i gora i sve duža i duža...

Taman izleče jednu prođe dva meseca dođe druga....

#33 WANNABE

WANNABE

musko jbt

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 7,989 posts

Posted 23 October 2018 - 19:10

za "hronicne psihoze" nema leka prosto nije jos izmisljen
medjutim moze mnogo da se postigne standardnim psihijatrijskim lekovima
i da se zivi ok

#34 merion

merion

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 473 posts

Posted 23 October 2018 - 19:24

Pa lecim se kod psihijatra,a na odelenju ih ima ohohoo.To im je struka.

#35 WANNABE

WANNABE

musko jbt

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 7,989 posts

Posted 23 October 2018 - 19:27

merion mozda ti se depresija smanjila dovoljno da nemas vise psihoticne simptome

#36 Hyperdrive

Hyperdrive

All I want for Christmas is food.

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5,379 posts

Posted 23 October 2018 - 23:23

Ja verujem da ih nikad nije imala - glasove i korake čuju mnogi kojima je neko umro. I mama i ja smo, ne tako često, ali trajalo je bar par meseci. A mislim tako i zbog toga što je Merion jedina osoba koja je imala dijagnozu psihoze koja nije odjednom postala paranoična sa mnom. No, šta ja znam? Nisam lekar...

...i nisam svemoćna Ljubica od Intenzivne. :P

#37 merion

merion

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 473 posts

Posted 23 October 2018 - 23:52

Paa... W malo sam se pokrenula posle svemocne ljubice od intenzivne :) i ostalih takvih,naravno i bombonica.Nadam se da ce potrajati.

#38 Hyperdrive

Hyperdrive

All I want for Christmas is food.

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5,379 posts

Posted 23 October 2018 - 23:54

Kad sam te upoznala ovde bila si bespomoćna. Svaki sledeći put sve manje i manje. U nekom trenutku ti je verovatno postalo jasno da moraš sebe da čuvaš i da se ne prepuštaš...

...a onda te je lupila anksioznost od svega što si propustila za te dve i po godine.

Tako to meni izgleda.

#39 Neuro73

Neuro73

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 345 posts

Posted 24 October 2018 - 23:44

Pa ne znam... Ja sam naučio da živim sa mojim bubicama u glavi kao šećeraš sa dijabetesom. Kao, navikao sam se. Nekad ima boljih dana, nekad ima lošijih. Znaš šta možeš a šta ne možeš, i tako ide život.

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users