Jump to content

Nikotinizam - iskustva

nikotinizam ovisnost o cigaretama nikotin

• Please log in to reply
175 replies to this topic

#161 ĐeneĐene

ĐeneĐene

poluzdrav

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,087 posts

Posted 25 January 2017 - 20:41

ja prestao bio na dve godine
i skapirao da ne želim više da se mučim na taj način nego ću da pušim manje ali kvalitetniji duvan

#162 Peti Element

Peti Element

* Truly Madly Deeply *

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 464 posts

Posted 25 January 2017 - 20:49

View Post2Bavailable, on 25 January 2017 - 20:41 , said:

ja prestao bio na dve godine
i skapirao da ne želim više da se mučim na taj način nego ću da pušim manje ali kvalitetniji duvan

Opušteno, zajebavam se :)

Kad sam video gomilu duvana meni perverznom prvo trava pala na pamet hehe!

#163 Apoptosis

Apoptosis

Многострадални

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5,147 posts

Posted 31 January 2017 - 10:14

Tačno 3 nedelje od kad nepušim. Cigarete mi ne padaju na pamet i guši me dim. :king:

#164 Macak

Macak

Promjenjivi

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,419 posts

Posted 31 January 2017 - 10:17

Čestitam Api! Drži se i dalje.

#165 pogresna

pogresna

tropical fruit

• Global moderator
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,183 posts

Posted 31 January 2017 - 11:11

Bravo @Apoptosis, svaka ti cast!
Navijam za tebe  :majesty2:

#166 Nika_88

Nika_88

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 53 posts

Posted 29 May 2017 - 19:28

Pocela sam pusiti u 3. razredu srednje skole i to onako standardno - cijela ekipa pusi, pa moram i ja. Inace, mama pusi oduvijek i nekako su mi se kao maloj i gadile cigarete zbog smrada, ali i bile jako zanimljive..
Do kraja srednje i cijeli faks sam prepusila..bilo je perioda kad sam pusila i vise od kutije na dan, a vikendom pri izlasku i alkoholu ne bih ni brojila..
prestajala sam nekoliko puta, ali bih se uvijek vracala..i tako sve do prije 2 godine. Odlucila sam jednostavno naglo prestati! Bilo je uuuuzas tesko..! Ona kriza fizicke ovisnosti prodje relativno brzo (ali ne i lako) - mislim da je kod mene bilo oko tjedan dana, ali psihicka je zato ono zbog cega mnogi pokleknu..posebno kad si u situacijama kad bi inace najnormalnije zapalio - uz kavu, poslje jela, uz pivu.. ne dajte se!:) no kod mene se dogodilo to da sam cigare zamijenila hranom i udebljala se :P

#167 green_eye

green_eye

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,005 posts

Posted 30 May 2017 - 14:37

u 8. mjesecu ce biti godinu dana kako ne pusim, ali parim,  dakle jos uvijek unosim nikotin u organizam. s tim da sam smanjila na 3-4mg nikotina. u 2 tjedna je prestao kasalj koji me gusio svaki dan, a i zgadile su mi se cigarete, prakticki mi se povraca od tog smrada. cak i dosta frendova smo uveli u parenje, vecina kombinira pusenje s parenjem, ali kad nadju dobar uredjaj i dobru tekucinu, prevladava parenje.

danas bas bijah na konferenciji o e-cigaretama, iako mrzim taj izraz, kao i hrvatski naziv "osobni isparivac". parilica je zgodnije za reci.
ugl doktori koji lijece tumore i druge fizicke bolesti povezane s pusenjem, preporucavaju prelazak na parenje. dok se psihijatri ne slazu medjusobno, neki podrzavaju, neki ne, ali svi se slazu da je barem 25 puta i 95% manje stetno.

parenjem se unosi samo nikotin + glicerin i propilen glikol, dok pusenjem nikotin + 4000 drugih kemikalija od kojih je 200 dokazano kancerogeno. ipak je bolje odabrati manje zlo od dva ponudjena, ako bas ne moze osoba potpuno prestati pusiti.

#168 hajvan

hajvan

MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 234 posts

Posted 02 June 2017 - 08:59

kod mene je ovisnost o cigaretama presla na jos visi nivo

#169 pogresna

pogresna

tropical fruit

• Global moderator
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,183 posts

Posted 02 June 2017 - 09:13

View Posthajvan, on 02 June 2017 - 08:59 , said:

+1   :mellow2:

#170 Nika_88

Nika_88

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 53 posts

Posted 03 June 2017 - 14:34

View Postpogresna, on 02 June 2017 - 09:13 , said:

+1   :mellow2:

View Posthajvan, on 02 June 2017 - 08:59 , said:

meni je dosta pomoglo u samom pocetku, jos dok sam pusila, ali sam vec imala zelju prestati samo nisam znala kako, da sam si dobro, dobro razmislila o tome koliko je zapravo glupo i jadno da ja kao covjek, bice s najvecom inteligencijom na nasoj planeti mogu biti ovisna o necemu... kako si mogu to dopustiti. i to jos o necemu sto ne izgleda lijepo, smrdi i lose je za moje zdravlje...pa zar zbilja ne mogu bez toga??
zainatila sam se i onda je islo lakse :)

#171 lost.soul

lost.soul

Baby

• Beginners
  • Pip
  • 4 posts

Posted 19 August 2017 - 20:15

Meni su se jako gadile cigarete dok sam bila mala i bas mi je smetao dim,secam se da sam tetki stalno pricala da prestane da pusi i da cu da se naljutim na nju ako je vidim sa cigarom. A sad bez pakle na dan ne mogu,desavalo se i dve kutije na dan da ispusim. Jos sam imala i probleme sa astmom pre. Da mogu da vratim vreme ne bih nikad zapalila . Evo sad vec ce treca godina kako pusim,u pocetku je bilo onako iz zabave,po 5-6cigara na dan a sad je preslo u naviku i prosto moram da zapalim.Pokusala sam sad da batalim i svega dan i po izdrzala ,svesno se unistavam ali sta cu

#172 Apoptosis

Apoptosis

Многострадални

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5,147 posts

Posted 20 August 2017 - 11:05

Ja opet pušim.

Moram, smiruju me dosta.

10tak dnevno max.

A ako Bog da, kad dobijem novu th, ostavljam ih se.

#173 Macak

Macak

Promjenjivi

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,419 posts

Posted 22 August 2017 - 13:58

Joj Api pa sto si opet poceo? I sad ti je opravdanje da te cigareta smiruje ;) Los izgovor prijatelju :P Da si jos malo izdrzao zaboravio bi na cigarete. Steta.

#174 Rodja

Rodja

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 346 posts

Posted 23 August 2017 - 15:56

Prestao prošle godine, 28 maja, pa ponovo počeo ove godine, u martu, izdržao oko 9 meseci. Zatim početkom juna ove godine nabubrile mi neke papule na jeziku i grlu usled pakle za dan, i odlučih da opet prestanem, nije to za mene. Ne pušim od 8 juna, već 2 i po meseca i ne nedostaje mi. Žao mi je što sam uopšte počinjao. Jednom mi je izgovor bio što sam se gojio usled prestanka pušenja, a poslednji put što me održavaju budnim a ne želim da preterujem sa kafama.
Nadam se da više neće biti izgovora i da ovoga puta prestajem za stalno.

#175 Riot

Riot

Rip Burn †

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 687 posts

Posted 31 August 2017 - 14:06

''Samo jos jednu pljugicu'' i  na kraju dodjem do toga da razmisljam da kupim celu paklicu posle bas bas duzeg vremena.
I moram da primetim, otkad sam pretala da pusim pa sve dosad, cena mojih mezimica  je skocila za citavih 50 dinara.
Lopovi, ni sirotinja vise ne moze da pusi!!!
Oduzimajuuu mi jedino zadovoljstvo,  ne mogu vise ni hedonizam da furam eeei bree. Hoce da zivim i patim se sto duze, coek ne moze ni zivot sebi da skracuje na finjaka. More, nece da moze!!

#176 depresed_boy

depresed_boy

Baby

• Members
  • Pip
  • 23 posts

Posted 07 September 2017 - 22:28

Ja imam trenutno problema sa duvanom poceo sam da puckam pre nekih 6 meseci veceras sam upao u krizu, prekljuce sam ispusio 10 cigareta juce su mi se trazile a danas nisu sve do veceras, pomisljam da zasadim u selu malo duhana pa da pusim do mile volje, moze li me neko posavetovati kako da se sklonim od ovog zla koje sam poceo da koristim zbog nervoze oko ispita trenutno mi skrene misli, volim kada me opije dim ujutro.Zna li neko kako doci do jeftinog duvana :D -gupo pitanje ali bih molio za odgovor. Jeb'o me djavo pa sam ga i probao rekao sam psihijatru ona kaze pa dobro ti si fin decko ne mora kod tebe biti sve idealno, a ja u soku...I tako.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users