Jump to content

Tomas Haris "Ja sam ok ti si ok"

• Please log in to reply
3 replies to this topic

#1 Aleks81

Aleks81

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 339 posts

Posted 22 May 2018 - 07:14

Ljudi,

Radi se o knjizi iz naslova. Sjajna knjiga. Mislim da moze pomoci vecini ljudi sa foruma. Posebno onima kod kojih je uticaj roditelja bio negativan.

Ja sam sad na polovini i mogu reci da knjiga ima logike. Nije neka tralala literatura. Knjiga je strucna, ali napisana tako da svi razumeju.

#2 pogresna

pogresna

gospodža

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,009 posts

Posted 22 May 2018 - 09:11

Mislim da sam čitala tu knjigu ali davno, u nekom periodu kad sam ''gutala''  knjige tog tipa, ako se dobro sećam, svodi se na to da povećaš ili da shvatiš moć tolerancije, i prema sebi i prema drugima, jel?
Objašnjava neke tipove karaktera i kako to prihvatiti...
Meni je koristilo sve iz te ''popularne psihologije'' inače ko zna kako bih prošla, možda treba ponovo da čitam neke od tih knjiga.

#3 Skenderbeg

Skenderbeg

Warriors Are OP

• Banned
  • PipPipPipPipPipPip
  • 373 posts

Posted 22 May 2018 - 12:55

Citao sam je ali na engleskom, posle 20 stranica batalio sam, tesko blejanje

#4 Aleks81

Aleks81

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 339 posts

Posted 22 May 2018 - 15:27

Vise se radi o tome da prepoznamo uticaj roditelja i nas kako su nas oblikovali kad smo odrastali. Sustina je da se sve to odbaci i formira samo nas stav. Znaci, odbacivanje stavova roditelja, pa i nasih stavova ako su preslikani roditeljski, i da sami formiramo misljenje u raznim okolnostima na bazi cinjenica.

Ima i tolerancije u smislu da i druge shvatimo kao osobe koje isto vode prejake emocije nastale iz stavova njihovih roditelja.

Meni je ok.

Treba da citam i Dzefri Svarc "Blokiran mozak" i Ivo Andric "Neki ljudi misle". To cu kad ovo zavrsim.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users