Jump to content

* * * * * 1 votes

Negativni simptomi - duševna smrt

šizofrenija psihoza samoća umor anhedonija apatija avolicija asocijalnost kognitivne poteškoće antipsihotici antidepresivi lečenje

• Please log in to reply
98 replies to this topic

#81 kruška

kruška

Poison Ivy

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,588 posts

Posted 10 January 2017 - 12:58

Apoptosis, on 10 January 2017 - 07:18 , said:

Preklapaju se sa simptomima depresije...
Moguće da si jednostavno depresivna... Nadaj se da je to, ovo zlo ti ne trebalo.

ako su simptomi toliko slični sasvim mi je svejedno jel se zove depresija ili šizofrenija, simptomi su mi bitni sve ostalo mi je nebitno

#82 2Bavailable

2Bavailable

dementno moodo

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,387 posts

Posted 10 January 2017 - 14:25

ako nemaš Absent, blunted or incongruous emotional responses i Reductions in speech onda ti je to obična depra

#83 kruška

kruška

Poison Ivy

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,588 posts

Posted 10 January 2017 - 14:53

probleme s govorom imam, bilo je godina kad sam jedva išta pričala, a često mi se neda pričait, nekad mi je i fizički teško, ovo prvo nemam

#84 2Bavailable

2Bavailable

dementno moodo

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,387 posts

Posted 10 January 2017 - 15:32

ne misli se na mrzovolju da se govori nego na siromaštvo u govoru

ja na primer nisam u stanju uopšte da se izrazim onako kako zamislim nego sve ispadne zbrkano i isprekidano i ne znam ti ja kakvo sve
to se ne primećuje naravno kad kucam ali i tu imam problema jer nekada mi jako dugo treba da napišem običan odgovor

nisam siguran da je to kod mene alogija jer kao što sam rekao negde već meni psihići nikada ništa ne objasne
evo ova poslednja mi rekla imaš negativne simptome ali kako i šta e to nemam pojma

#85 Apoptosis

Apoptosis

Psychotico

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,222 posts

Posted 10 January 2017 - 15:52

Tubi je u pravu... Ja imam problema sa govorom...

#86 kruška

kruška

Poison Ivy

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,588 posts

Posted 10 January 2017 - 15:59

u tom smislu nije mi problem govor, lako izražavam misli, kod mene je problem što mi je prosto teško pustiti glas, dok kad pišem mogu da puno pišem

#87 matilda

matilda

Smooth Criminal :)

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,442 posts

Posted 10 January 2017 - 16:07

Kako mozes da imas negativne simptome ako nisi imala pozitivne? Jer negativni prate pozitivne. Kako neko moze da ima pola bolesti? Ja ne razumem. Pola imas sizofreniju a pola nemas? Negativni simptomi su opisani kao oni koji slede pozitivne i zato se zovu negativni i slicni su depresiji. Ko kad bi sad resila da sidjes sa brda a nisi se ni popela na njega ali hoces da sidjes jer si videla da ljudi silaze sa brda. Moras da se popnes da prodjes pozitivne simptome pa da sidjes po negativne simptome.

#88 kruška

kruška

Poison Ivy

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,588 posts

Posted 10 January 2017 - 16:35

ko ima pola bolesti? Meni nije jasno šta si htjela reći s ovim postom, niti znam koji su pozitivni simptomi bolesti. Ako ciljaš na to da tvrdim da imam šizofreniju, to ne tvrdim, samo kažem da sam se pronašla u nekim od ovih simptoma

#89 matilda

matilda

Smooth Criminal :)

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,442 posts

Posted 10 January 2017 - 16:35

Ok. My bad.

#90 Korn

Korn

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 114 posts

Posted 11 January 2017 - 23:20

@kruška

Shvatam te skroz kako ti je. Prolazim kroz isto sranje. Jednostavno sam neupotrebljiv. Nemam pozitivne simptome, odnosno halucinacije a sa druge strane i mene muce ti simptomi. Psihic mi se sprda bukvalno kad ga pitam da li su to negativni simptomi psihoze... Lik se nasmije i kaze: "Ne lupaj, ti ne izgledas kao sizofrenicar."

#91 kruška

kruška

Poison Ivy

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,588 posts

Posted 12 January 2017 - 11:54

valjda zato što su isti simptomi i depresije, ti negativni

#92 Aruena

Aruena

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,210 posts

Posted 12 January 2017 - 11:57

Koliko sam ja shvatila, liče u nekim segmentima na depresiju, ali nisu isto.
Negativni simptomi dolaze posle pozitivnih, to jest, posle manifestacije psihoze ili šizofrenije.
Negde sam pročitala ili čula da se tada mozak "odmara" od pozitivnih simptoma.

Tako da, ako neko nije imao psihozu, ne može imati negativne simptome, već je to depresija.

#93 Apoptosis

Apoptosis

Psychotico

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,222 posts

Posted 12 January 2017 - 12:06

Aruena, on 12 January 2017 - 11:57 , said:

Koliko sam ja shvatila, liče u nekim segmentima na depresiju, ali nisu isto.
Negativni simptomi dolaze posle pozitivnih, to jest, posle manifestacije psihoze ili šizofrenije.
Negde sam pročitala ili čula da se tada mozak "odmara" od pozitivnih simptoma.

Tako da, ako neko nije imao psihozu, ne može imati negativne simptome, već je to depresija.

Bingo!

#94 kruška

kruška

Poison Ivy

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,588 posts

Posted 12 January 2017 - 13:43

ja nisam nikad ni mislila da imam šizofreniju, samo nisam znala da ima tako slične simptome sa depresijom

#95 Apoptosis

Apoptosis

Psychotico

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,222 posts

Posted 13 January 2017 - 07:56

Juče sam bio kod psihijatra... Inače imam paranoidnu shizofreniju već 5 godina. Doktor mi je rekao da je uočio da je moja shizofrenija prešla u hroničan tok... Da je počela da dominira negativna shizofrena simptomatologija. Utvrdio je da su najizraženiji: avolicija, anhedonija, apatija i alogija...
Dao mi je nadu da iznad maksimalne doze Aripiprazola+Lamotrigina+Venlafaksina mogu dovesti do blagog poboljšanja, pa mi je iste i prepisao...
Ali kaže, leka nema...

#96 Korn

Korn

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 114 posts

Posted 13 January 2017 - 11:43

Apoptosis, on 13 January 2017 - 07:56 , said:

Juče sam bio kod psihijatra... Inače imam paranoidnu shizofreniju već 5 godina. Doktor mi je rekao da je uočio da je moja shizofrenija prešla u hroničan tok... Da je počela da dominira negativna shizofrena simptomatologija. Utvrdio je da su najizraženiji: avolicija, anhedonija, apatija i alogija...
Dao mi je nadu da iznad maksimalne doze Aripiprazola+Lamotrigina+Venlafaksina mogu dovesti do blagog poboljšanja, pa mi je iste i prepisao...
Ali kaže, leka nema...

Da Bog da se izlijecio u inat njemu! Razumijem iskrenost i naravno postujem prije svega, ali da bude tako brutalan, pa ne znam bas... Mlad si Api, ne daj se. Imas podrsku roditelja i nas!

#97 Apoptosis

Apoptosis

Psychotico

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,222 posts

Posted 13 January 2017 - 12:17

Korn, on 13 January 2017 - 11:43 , said:

Da Bog da se izlijecio u inat njemu! Razumijem iskrenost i naravno postujem prije svega, ali da bude tako brutalan, pa ne znam bas... Mlad si Api, ne daj se. Imas podrsku roditelja i nas!

Hvala Korn. :) Ja sam insistirao da me ne "zavlači" već 3 godine, koliko se lečim kod njega, nego da mi kaže istinu.

#98 Ank

Ank

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 355 posts

Posted 13 January 2017 - 12:31

Bog je veliki i cuda su moguca Api.

#99 Apoptosis

Apoptosis

Psychotico

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,222 posts

Posted 13 January 2017 - 12:49

Ank, on 13 January 2017 - 12:31 , said:

Bog je veliki i cuda su moguca Api.

Znam, svaki dan mu se molim, i snažno verujem u NJega.

Also tagged with šizofrenija, psihoza, samoća, umor, anhedonija, apatija, avolicija, asocijalnost, kognitivne poteškoće, antipsihotici, antidepresivi, lečenje

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users