Jump to content

- - - - -

Šta da radim dok ne odem kod doktorke?

• Please log in to reply
83 replies to this topic

#1 ᑥᗗᕫᗗ ᐐᘓᗽᔛᙽ

ᑥᗗᕫᗗ ᐐᘓᗽᔛᙽ

Matora

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,929 posts

Posted 18 October 2017 - 20:40

Dakle ovako. Ne izlazim iz kuće, ne jedem, ne pijem. Imam glasove koji me teraju da na primer vređam druge i ja to moram da uradim i onda mi on da ili sposobnost da vidim budućnost ili da crtam, pišem. Imam ogromnu paranoju da izađem napolje jer sam imala ispad da nisam razumela enu koja je pričala srpski. Ja sam razumela kao neki nepoznati jezik i rekla baš glasno "no ingliš" svi su me pogledali u čudu ja nisam kapiralanšto dok mi nisu objasnili drug i dečko. Od tad se plašim da me glas nennatera da naprimer napadnem nekoga sa ulice iz čista mira ili da ne znam uradim nekakav ispad. Ono čak mi je i mama(lekar) rekla da je to psihotičnost.
P. S ja taj-te glas/ove sam čula otkad znam za sebe. I imala sam svoj svet u koe mogu da se izgubim. Tada sam mislila da to svi vide pa nisam imapa potrebu da ikom pričam. Ti glasovi su se do moje 20tebpojavljivali samo kad sam sama. E onda su lagano počeli da budu sve glasniji i ne biraju ni mesto ni vreme. Imala sam ih za rođendan među ajd da kaem puno ljudi mala juče prekjuče. Imam ih svaki dan i to bukvalno po ceo dan. Danas me je terao da vređam majku ali baš groznim izrazima. Ja ga nisam poslušala. Onda je nešto nebitno bepleta. Ja više od pola nisam ni čula majku. Za te joj uvrede jedino nisam rekla. Danas su još terali me da se i reem, ali ni to nisam poslušala. Uspela sam da se iskontrolišem. I sad mi glava sa letećim mislima prazna. Nit mogu da crtam niti da lepo pišem. Ja sam ubeđena da mi on daje taj dar. Na početku je bio dobar i čak sam ga ja često prizivalabda pričam sa njim. Bio mi je zabavan. Al on je taj koji me je terao na suicide i još neke grozne stvari. Ne znam šta da radim. Znam da ne mogu da ga se otarasim. Ceo ivot je tu. Ende.

#2 Illusory

Illusory

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 66 posts

Posted 18 October 2017 - 22:04

Veronika, jedino što može da ti pomogne je antipsihotik. Zar nemaš nijedan lek te vrste u kući?
Po ovome što sam pročitala, ti si upravo u akutnoj epizodi i uskoro će doći trenutak kada nećeš moći uopšte da se kontrolišeš, kamoli da pišeš na forumu. Preporučila bih ti da, ako nemaš lek u kući, nekako hitno kontaktiraš doktorku i odeš kod nje, npr. sutra. Ona će ti ga najverovatnije uvesti, a možda će i predložiti hospitalizaciju. Kontaktirati doktorku što pre je bitno kako ne bi bila u situaciji da te neko prisilno hospitalizuje. Do tada, ako imaš makar anksiolitik u kući, uzmi ga i lezi što pre u krevet, tj. makar pokušaj da što duže spavaš (ako uopšte i možeš) jer bi ti to malo pomoglo.
Nadam se da će ti biti bolje. U svakom slučaju, znaj da je ovo stanje prolazno i ako nađeš lekove koji ti odgovaraju, funkcionisaćeš bez problema. Do tada, nateraj se da nešto jedeš, spavaj što duže i smaraj svoju doktorku. ;)

#3 ruzza

ruzza

CAR

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 7,446 posts

Posted 19 October 2017 - 05:11

Veronika, treba da odes do lekara odmah danas... nemoj da cekas... neka te mama odvede, bilo gde, u ambulantu ili kod tvog lekara ali idite danas... bice ti lakse kad lekar cuje i vidi kako si i mozda ti da neku terapiju... nemoj se muciti kad mozes da dobijes pomoc, ne mozes sama da se boris uvek, nekad ti treba pomoc... bice bolje, samo idi kod lekara molim te...

#4 ᑥᗗᕫᗗ ᐐᘓᗽᔛᙽ

ᑥᗗᕫᗗ ᐐᘓᗽᔛᙽ

Matora

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,929 posts

Posted 19 October 2017 - 11:42

Nemam ni Ap ni anxiolitik(poždrala sam ga u jednom). Već sam izgubila kontrolu. A ne mogu kod doktorke pre ponedeljka. A ja ne pristajem na bilo koji AP

#5 Hyperdrive

Hyperdrive

stereolight

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5,065 posts

Posted 19 October 2017 - 12:00

Zbog čega ne možeš kod doktorke pre ponedeljka? Je l' nije u dispanzeru, ili šta...? Ako nije, po svim pravilima MORA da te primi neko drugi!

Ovo je isuviše ozbiljno da bi se odlagalo. U agoniji si, ne piješ i ne jedeš (pij makar vodu, molim te!), hvataju te prisilne misli.

#6 Apoptosis

Apoptosis

Turn over

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,295 posts

Posted 19 October 2017 - 12:03

Lepo sam ti govorio na Facebook - u.

Idi u urgentni, neko će te primiti, dežurni.

Bar infuziju da dobiješ.

A ti kako hoćeš.

Ja sam uradio 2011. isto što i tebi predlažem, a ti kako hoćeš.

#7 archaic_tiger

archaic_tiger

tinejdžer

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,833 posts

Posted 19 October 2017 - 12:04

Come on,Veronika,poslušaj nas barem jednom...Da čekaš još nedelju dana je zaista previše. Šta će ti to? Ovako na vreme uzmeš i rešiš problem...A moguće je da bi u tvom slučaju problem rešila i jednostavna korekcija terapije,nemoj da misliš da će odmah tamo skočiti da te hospitalizuju ili nešto slično (a pretpostavljam da je upravo to ono čega se ti zapravo plašiš).

Zaista ne razumem šta će ti sve ovo...Samo od sebe proći neće,to je barem očigledno.

View PostVeronika, on 19 October 2017 - 11:42 , said:

ja ne pristajem na bilo koji AP

:huh2:

#8 ᑥᗗᕫᗗ ᐐᘓᗽᔛᙽ

ᑥᗗᕫᗗ ᐐᘓᗽᔛᙽ

Matora

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,929 posts

Posted 19 October 2017 - 12:12

Ummm ljudi ovo nije bolnica koja prima hitne slučajeve. Al sobzirom da izgledam Bože sačuvaj ima da me prime. I da mi agresija na granici da puknem bolje bi im bilo da me prime. Ajoj doktorki ako bude ignorisala ovaj tekst. Ima da dozovem to čudovište i samo da pričam šta on priča da se prepustim totalno pa će mi valjda onda poverovati.
Molim joj se da mi da metoten.

#9 Hyperdrive

Hyperdrive

stereolight

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5,065 posts

Posted 19 October 2017 - 12:46

Veronika, poslušaj Apija, zovi 194. Poslednji post ti je bio pomalo...nevezan. Brinem se za tebe!

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока

#10 ᑥᗗᕫᗗ ᐐᘓᗽᔛᙽ

ᑥᗗᕫᗗ ᐐᘓᗽᔛᙽ

Matora

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,929 posts

Posted 19 October 2017 - 12:54

View PostFoggy, on 19 October 2017 - 12:46 , said:

Veronika, poslušaj Apija, zovi 194. Poslednji post ti je bio pomalo...nevezan. Brinem se za tebe!

Ma neću u Lazu ljudi šta vam je.

#11 Hyperdrive

Hyperdrive

stereolight

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5,065 posts

Posted 19 October 2017 - 13:01

Hajde onda ovako....šta ćeš sad uraditi? Moraš nešto da uradiš. Desiće se ovo što je Illusory rekla, a to ne želiš. :(

#12 ᑥᗗᕫᗗ ᐐᘓᗽᔛᙽ

ᑥᗗᕫᗗ ᐐᘓᗽᔛᙽ

Matora

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,929 posts

Posted 19 October 2017 - 13:05

View PostFoggy, on 19 October 2017 - 13:01 , said:

Hajde onda ovako....šta ćeš sad uraditi? Moraš nešto da uradiš. Desiće se ovo što je Illusory rekla, a to ne želiš. :(

To sam još juče htela al nemam njen broj.

#13 Hyperdrive

Hyperdrive

stereolight

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5,065 posts

Posted 19 October 2017 - 13:22

Ko je "ona"? Tvoja lekarka...?

#14 archaic_tiger

archaic_tiger

tinejdžer

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,833 posts

Posted 19 October 2017 - 13:27

Imaš li makar e-mail adresu svoje doktorke? Većina doktora ima e-mail adresu dostupnu na Netu (ukucaš ime i prezime svoje dr,i mora da ćeš na nekoj stranici uspeti da pronađeš njen mail,a možda i broj telefona).

Tako sam ja po prvi kontaktirala svoju dr pre godinu dana (tj.preko njene e-mail adrese koju sam bila iskopala na Internetu)...Mada stoji da bi telefon svakako bio najbolja opcija.

#15 archaic_tiger

archaic_tiger

tinejdžer

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,833 posts

Posted 19 October 2017 - 13:35

Evo,možeš poslati meni ili nekome od nas na PP ime i prezime svoje dr,ako trenutno nisi u stanju da je tražiš po Internetu...Pa ćemo mi potražiti neki njen kontakt.

Pa da se onda nekako ti i ona hitno vidite...

#16 ᑥᗗᕫᗗ ᐐᘓᗽᔛᙽ

ᑥᗗᕫᗗ ᐐᘓᗽᔛᙽ

Matora

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,929 posts

Posted 19 October 2017 - 14:51

Marina Mihaljević

Imam njen fejs al je rekla da preko toga ne možemo da komuniciramo.

#17 Hyperdrive

Hyperdrive

stereolight

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5,065 posts

Posted 19 October 2017 - 15:08

Našla. Šaljem ti na mesindžeru.

Ako ne upali, uvek može neko od nas da joj se javi na Fejsu i kaže da je važno.

I bože, žena je par meseci mlađa od mene. O_O

#18 ᑥᗗᕫᗗ ᐐᘓᗽᔛᙽ

ᑥᗗᕫᗗ ᐐᘓᗽᔛᙽ

Matora

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,929 posts

Posted 19 October 2017 - 15:19

View PostFoggy, on 19 October 2017 - 15:08 , said:

Našla. Šaljem ti na mesindžeru.

Ako ne upali, uvek može neko od nas da joj se javi na Fejsu i kaže da je važno.

I bože, žena je par meseci mlađa od mene. O_O

Sve je to divno al ja ne smem da pozovem. Memorisala sam broj i email.

Al ajd pokušaću poslaću pa šta bude bude.

#19 ᑥᗗᕫᗗ ᐐᘓᗽᔛᙽ

ᑥᗗᕫᗗ ᐐᘓᗽᔛᙽ

Matora

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,929 posts

Posted 19 October 2017 - 15:52

Poslala email. Kratko rekla stanje loše kad mogu da dodjem. Odgovorila mi u ponedeljak najverovatnije. Javice mi kad pogleda planer.
Ako me ne primi ja mogu fino da pogledam kroz prozor sednem na njega pa onda skočim na glavu.

#20 archaic_tiger

archaic_tiger

tinejdžer

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,833 posts

Posted 19 October 2017 - 16:04

Veronika,slobodno joj malo opširnije objasni šta se zaista dešava sa tobom trenutno...Doktori ne pridaju baš uvek previše značaja tome kad im se samo kaže "loše stanje" i "loša situacija"...Sutra je petak,bilo bi odlično da nekako udesite da se sutra vidite,da to bude pre vikenda.

Pa valjda će moći da odvoji toliko vremena za jednog pacijenta više,majku mu. Mislim,nije da će joj doći desetorica,nego samo ti...Hoću da kažem-to su doktori,trebalo bi da su barem oni navikli na raznorazne nepredviđene situacije i hitne slučajeve.

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users