Jump to content

- - - - -

Možete li da osetite tuđu ljubav, podršku, iskrenu brigu?

• Please log in to reply
43 replies to this topic

#1 ᑥᗗᕫᗗ ᐐᘓᗽᔛᙽ

ᑥᗗᕫᗗ ᐐᘓᗽᔛᙽ

Matora

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,930 posts

Posted 03 July 2018 - 10:58

Možete li da osetite tuđu ljubav, podršku iskrenu brigu..
.
Ali ne mislim na, ma znam da brine. Nego da stvarno se postidite nekih svojih akcija kada shvatite da neko brine za vas.

Moje emocije hronično misle da me niko ne voli, svi me mrze k svi su orotiv mene.

Mislim.

Ljudi generalno samo na sebe misle, tj.pretežni na sebe misle i ja to razumem, to je prirodno i normaalno.

Ok. Ja to znam.

Ali onda postoji vrsta ljudi koja bi radije umrla nego gledala tuđu patnju. Jedan od razloga zašto sam i pokušala to što jesam.

Drugarici mi loše, jednoj drugoj oetoj. Drugunjednim drugom trećem se dešavajj ogromna sranja. Ja sam osetljiva, ali svoju ću nesreću lakše podneti nego tuđu... Mogu da brinem ali ne k da osetim tuđu brigu.

Naravno ljudi prema kojima sam se ponela kao stoja juče to k zaslužuju. Ok je misliti na sebe ali što je oreterano, preterano je. :*

#2 pogresna

pogresna

gospodža

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,038 posts

Posted 03 July 2018 - 12:16

*
POPULAR

Čekaj malo, ajd mi razjasni, prvo šta si pokušala to..?

Drugo, da ljudi misle na sebe zato jer moraju tako, nećeš biti u stanju nikom da pomogneš ako je tebi loše, ako se razboliš, ako padneš u nesvest, moram tako da idem u krajnosti da bih objasnila poentu... ako si putovala avionom nekad, možda si videla ono uputstvo u slučaju neke havarije u avionu, znači izričito je napisano ako majka putuje sa detetom, da prvo sebi stavi masku za kiseonik pa tek onda detetu, eto... to nije bez razloga.
Ne vidim kako bi nekome kome je loše - bilo bolje, ako ti zbog toga umreš, razumem da imaš jako izraženu empatiju i da patiš i za svoje i za tuđe muke, to je jako toplo i humano, ali je i neproduktivno nekako, mislim ako te to vodi u samodestrukciju onda to ne valja, ne znam...

Mislim, puno je patnje na svetu, ne puno nego i previše, ali nekako moramo da se pomirimo s tim da ne možemo sve ispraviti i svakome pomoći, mi smo samo obični ljudi, ali možemo naći neke načine da bar nekom pomognemo, to jeste malo, tek jedna kap u okeanu, ali nije beznačajno i ako bi svaki čovek ovako razmišljao, ovaj svet bi bio daleko lepše mesto...
A da ne pominjem to da nekom ni ne možeš mnogo pomoći, jer to su njegove lične bitke koje su mu potrebne, potrebo je da dosegne određeni nivo patnje i bola da bi napravio neki iskorak iz rutine, da kaže: e sad je dosta, okrećem drugi list...

#3 C_C

C_C

Član

• Banned on request
  • PipPipPip
  • 56 posts

Posted 03 July 2018 - 14:46

Posljednjih 4000 godina odredjeni ljudi posvecuju zivot,da smanje patnju ljudskih bica,pa je iz mileneja u milenij sve "gore"

Jednostavno ljudi vole patiti,nisam jos upoznao osobu koji sa sobom vec nema spreman horor koji se zove "ja i moja prica"
(i,to govorim za ljude van foruma,koji apsolutno nemaju ni 1% patnje poput npr pojedinih tu)

Da, skratim,uredu je,izbaciti iz sebe,sve sto te muci,i vise nego uredu,to je prvi korak ka tome da ti bude bolje,ali uzivati u ulozi "zrtve" nije i nikada nece biti dobro,i kada jednom poistovjetis um sa tom ulogom,onda se desava doslovni horor u tebi,na tebi,oko tebe,i tako u nedogled.

Medjutim ljudi se vole uziviti u toj ulozi,jednostavno jer je mnogo lakse nego preuzeti odgovornost za svoj zivot.Krivica se baca svuda i na svakoga,ali nikada se ne uzima doza nase odgovornosti za to kako se osjecamo.

Usput krivica i odgovornost nikada ne idu zajedno.Na primjer nije necija krivica ukoliko mu je otac agresivan alkoholicar koji maltretira njega i majku,ali je xebeno njegova odgovornost da nadje nacin da prevazidje te traume i izgradi zivot za sebe.Nije necija krivica ako je ga je parnter prevario i unistio brak,dok djeca trce naokolo,ali je xebeno njegova/njena odgovornost da nadje nacin kako da prevazidje taj osjecaj "izdaje" i da izgradi zivot za sebe i djecu.

Preuzimanje odgovornosti ne znaci da je ok to sto se nekome desilo,vec znaci da je tvoja/moja/necija sadasnjost i buducnost mnogo bitnija od drzanja za nesto sto nemozemo promjeniti.Prihatio to neko ili ne,cinjenica je,da krivica i odgovornost ne idu zajedno.

Ali kao sto sam napisao kod vecine ljudi sve ide zajedno i mnogi ce radije reci u toj svojoj "prici":"da nije bilo njega/nje ja bi bio tu/tamo".Ali to nije realno.I,zahvalan sam Univerzumu/Bogu sto nikada necu biti jedan od takvih,a nikome ni nebi pozelio takvo stanje,sto se tice onih koji jesu u istom,najiskreniji savjet,jeste da jednom kad izbacite iz sebe,pustite sve "price",jer ce ta uluga zrtve uvijek zavrsiti vasom patnjom.

Iskren pozdrav,i puno ljubavi svima <3

#4 ᑥᗗᕫᗗ ᐐᘓᗽᔛᙽ

ᑥᗗᕫᗗ ᐐᘓᗽᔛᙽ

Matora

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,930 posts

Posted 03 July 2018 - 14:55

View Postpogresna, on 03 July 2018 - 12:16 , said:

Čekaj malo, ajd mi razjasni, prvo šta si pokušala to..?

Drugo, da ljudi misle na sebe zato jer moraju tako, nećeš biti u stanju nikom da pomogneš ako je tebi loše, ako se razboliš, ako padneš u nesvest, moram tako da idem u krajnosti da bih objasnila poentu... ako si putovala avionom nekad, možda si videla ono uputstvo u slučaju neke havarije u avionu, znači izričito je napisano ako majka putuje sa detetom, da prvo sebi stavi masku za kiseonik pa tek onda detetu, eto... to nije bez razloga.
Ne vidim kako bi nekome kome je loše - bilo bolje, ako ti zbog toga umreš, razumem da imaš jako izraženu empatiju i da patiš i za svoje i za tuđe muke, to je jako toplo i humano, ali je i neproduktivno nekako, mislim ako te to vodi u samodestrukciju onda to ne valja, ne znam...

Mislim, puno je patnje na svetu, ne puno nego i previše, ali nekako moramo da se pomirimo s tim da ne možemo sve ispraviti i svakome pomoći, mi smo samo obični ljudi, ali možemo naći neke načine da bar nekom pomognemo, to jeste malo, tek jedna kap u okeanu, ali nije beznačajno i ako bi svaki čovek ovako razmišljao, ovaj svet bi bio daleko lepše mesto...
A da ne pominjem to da nekom ni ne možeš mnogo pomoći, jer to su njegove lične bitke koje su mu potrebne, potrebo je da dosegne određeni nivo patnje i bola da bi napravio neki iskorak iz rutine, da kaže: e sad je dosta, okrećem drugi list...

Ništa brt .. pokušala sam.. predozirala se... Debilišem se pa se dwbilišem.. ne mogu se pomiriti sa ovim bednim životom pa ne mogu..

Drugo. Oa da, jer ako majka nuje j stanju sa reši svoj problem, neće rešiti ni detetov. Tako i sa ljudima.
Al moja empatija je drugsčija. Ja ću na primer osetiti sce što ti osetiš, isto tako, ali ću se blokirati. Neću znati kako da reagujem. A onda ću pokušati da ti pomognem iz svog ugla.
Eto neko to osuđuje što dajem do hnanja nžda niko niučemu nije sam.
K takvimžh ki je ljudi muka.
Ni njih ne mogu da gledam. Sreća pa sam uspela da kontrolišem da za takve osobe isključkm empatiju. Ranije je to bio haos.

Al pričam i o stvari da ja IMAM podršku. Od mame, drugarice, druga, druga, druga... I još ovde nekih.. sli ja to ne osetim.. kao da deo mene  ne zna da oseti tuđu hrigu, ljubav...

Zbig toga sam k sa ljubavnkm vezama oduvek imala problem. Jer sam tvrdiča da me ne vole. Poznato? Hahahaha.
Eo ne znam.

#5 kruška

kruška

wonky

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 7,898 posts

Posted 03 July 2018 - 15:13

Ne mogu da osjetim nečiju iskrenu brigu, ljubav, podršku, ali ne bi ni rekla da je to moj subjektivni osjećaj nego više stvarnost. Jer meni nije potrebno baš toliko dokazivanja ljubavi, brige i podrške, jednostavno je, je li neku tu za mene kad ga trebam bar u većini slučajeva, ne stalno, ili nije nikad ili rijetko, po tome se sve vidi.

#6 C_C

C_C

Član

• Banned on request
  • PipPipPip
  • 56 posts

Posted 03 July 2018 - 15:50

View Postkruška, on 03 July 2018 - 15:13 , said:

Ne mogu da osjetim nečiju iskrenu brigu, ljubav, podršku, ali ne bi ni rekla da je to moj subjektivni osjećaj nego više stvarnost. Jer meni nije potrebno baš toliko dokazivanja ljubavi, brige i podrške, jednostavno je, je li neku tu za mene kad ga trebam bar u većini slučajeva, ne stalno, ili nije nikad ili rijetko, po tome se sve vidi.

Eto,ja smatram da je je tvoj stav subjektivan,i da je stvarnost potpuno drugacija.Ljudima je stalo jednima do drugih,i to je ljudska priroda.Nekome vise nekome manje.Mislim da je problem,sto vecina ljudi ne zeli brigu,ljubav ili podrsku,prije bi upotrijebio termin paznja.

Ali,ne,paznja u pozitivnom smislu,nego opsesivna zelja da se sve vrti oko tebe/mene.Jednostavno osoba se poistovjeti sa patnjom,pa osjecaj paznje godi,kada se zavrsi taj ciklus,onda ce sam/sama sebi stvoriti novu situaciju zbog koje ce patiti,i tako u nedogled.I,onda je takvoj osobi tesko,pomoci ili dati podrsku.Ljubav se moze dati uvijek :)

#7 ᑥᗗᕫᗗ ᐐᘓᗽᔛᙽ

ᑥᗗᕫᗗ ᐐᘓᗽᔛᙽ

Matora

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,930 posts

Posted 03 July 2018 - 16:35

Ovde se uopšte ne radi o tome da li volite patnku, nego da li osećate tuđu ljubav brigu. Uopšte ne mora da se radi o patnji, depresiji...

#8 C_C

C_C

Član

• Banned on request
  • PipPipPip
  • 56 posts

Posted 03 July 2018 - 16:49

View PostCyanide, on 03 July 2018 - 16:35 , said:

Ovde se uopšte ne radi o tome da li volite patnku, nego da li osećate tuđu ljubav brigu. Uopšte ne mora da se radi o patnji, depresiji...

Ljubav i mrznja su "inter-are".Buduci da je patnja sirok pojam isto se moze reci da su i ljubav i patnja "inter-are".Sto znaci da prvo nema svrhu bez drugoga.

#9 ᑥᗗᕫᗗ ᐐᘓᗽᔛᙽ

ᑥᗗᕫᗗ ᐐᘓᗽᔛᙽ

Matora

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,930 posts

Posted 03 July 2018 - 17:01

Ti si ili psihotičan ili žestoko ne razumeš o čemu pričam. Ili me izazivsš namerno.

#10 C_C

C_C

Član

• Banned on request
  • PipPipPip
  • 56 posts

Posted 03 July 2018 - 17:07

Tebe,ocito svako izaziva namjerno.Nisam kriv sto ne razumijes sta pisem.Evo,da nebi vise imala taj osjecaj,necu vise nikako pisati na teme,koje ti zapocnes.Svako dobro <3

#11 DTQ

DTQ

Radar iz tame

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,233 posts

Posted 03 July 2018 - 17:48

Vrlo mi je neprijatno od tudje ljubavi, podrske i brige jer se osetim slabasno. Kao da mi je probijena neka aura. Koliko mi to prija i pomaze toliko zelim da sve to stavim na neku distancu ipak. Da o tome ne govorimo.
Mozda sam sujeverna.

#12 pogresna

pogresna

gospodža

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,038 posts

Posted 03 July 2018 - 18:23

View PostCyanide, on 03 July 2018 - 14:55 , said:

Ništa brt .. pokušala sam.. predozirala se... Debilišem se pa se dwbilišem.. ne mogu se pomiriti sa ovim bednim životom pa ne mogu..
......

Al pričam i o stvari da ja IMAM podršku. Od mame, drugarice, druga, druga, druga... I još ovde nekih.. sli ja to ne osetim.. kao da deo mene  ne zna da oseti tuđu hrigu, ljubav...

Zbig toga sam k sa ljubavnkm vezama oduvek imala problem. Jer sam tvrdiča da me ne vole. Poznato? Hahahaha.
Eo ne znam.

Čekaj, kad je bilo to predoziranje, jel to sad ili ono što si već ranije imala..?

Ovo drugo, da ne osećaš da imaš podršku, ne osećaš znači blagodeti te prodrške, jel na to misliš? Ili očekuješ da ti od same te podrške bude nešto odmah rešeno, da ti odmah bude lakše, da nemaš više teret na leđima..?
Pa to ne ide tako, odmah da ti kažem, nema pomaka bez ličnog angažovanja, ili famoznog rada na sebi...
Ja se držim stanovišta psihologije, znam dosadna sam, znam, ali to je za mene istinito, ne možeš da osetiš podršku dokle god imaš nerealna očekivanja od ljudi i te njihove podrške, a nerealna očekivanja imaš jer još ne poznaješ život, ne znaš kako stvari funkcionišu, imaš samo pogled sa strane i stvari ti ''izgledaju'' ovako ili onako, to može da se poklopi sa objektivnim a i ne mora uopšte, možeš skroz da promašiš...
Delimično razumem da ne možeš ni imati realniji doživljaj jer si jako mlada i dosta izolovana, sticajem okolnosti...
To će se promeniti kako se više budeš upuštala u normalan život, ali i tad samo ako želiš da vidiš, ako ne želiš i tad možeš ostati pri svome, znači opet i tvoj izbor ima odlučujuću ulogu...

#13 Ninche

Ninche

EMOGOTICARKA

• Banned on request
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,869 posts

Posted 03 July 2018 - 18:42

Ja radim na sebi polako, ali me mama sabotira njenom brigom da cu se opet predozirati. Kad sam u najgorem downu, znam kognitivno da brinu ljudi, zaista izistinski, ali ne osecam nimalo podrsku, ni malo, zbog te depresije. Ali opet, nemam tih problema sa drustvom previse, u vezi toga kako je njima lose, pa da treba da budem uz njih, jer ga i nemam (drustvo), ali ovi najblizi, mislim i to da sam uz njih, ali da to oni ne osete, nekad mi se cini kao da i ne cene, mada, treba sto vise komunikacije ako su ti osobe bitne, i ako si ti njima bitna. Depresija i ostali "demoni" iskrivljuju nasu percepciju mnogo

Potpisujem to sto je @pogresna rekla. Shvatila sam da treba da prestanem da se nerviram sto mozda druge povredjujem brigom o sebi, da to nije sebicno, vec da to cak naprotiv, radim i zbog njih, jer kad sebi pomognem, moci cu i drugima, a kad se u vezi toga uopste ne bih trudila - ne bih nikad mogla nikom drugom da pomognem kako zelim.

@Cyanide - ne osecam tudju brigu u najgorim momentima, jer (kao i mnogi drugi), takva mi je percepcija, pa onda se ja sama povucem, dajem pogresne signale, "necu kao da smetam drugima, i oni imaju svoje probleme, a jos (majku npr) da jos vise sjebem zbog svojih, za koju sam 99% sigurna da vuce distimiju decenijama))

Sad cu da se "pravim" sebicna malo - @pogresna sto ono gore, prvo sto si postala nisi odgovorila na moj dnevnik. Sve bukvalno se slaze sa mojim trenutnim problemima. :P :D

#14 kruška

kruška

wonky

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 7,898 posts

Posted 03 July 2018 - 18:43

View PostC_C, on 03 July 2018 - 15:50 , said:

Eto,ja smatram da je je tvoj stav subjektivan,i da je stvarnost potpuno drugacija.Ljudima je stalo jednima do drugih,i to je ljudska priroda.Nekome vise nekome manje. Mislim da je problem,sto vecina ljudi ne zeli brigu,ljubav ili podrsku,prije bi upotrijebio termin paznja.

ne znam u kojem ti svijetu živiš onda :biggrin: stvarnost da je ljudima stalo do drugih, stvarno, ono stvarnooo??? :biggrin: Jer upravo sam nedavno potpisivala peticiju za oslobođenje djevojke iz sudana kojoj je prijetila smrtna kazna jer je ubila muža koji ju je silovao s rođacima dok su je roditelji prisilili na brak i kad se to desilo otišla je kod roditelja koji su je prijavili policiji. I ne to nije ekstremni slučaj to je svakodnevnica u nekim zemljama i ne samo to, da ne nabrajam sve ostalo, kužim da ljudi žele gledati pozitivnije na svijet i tražiti dobro u većini ali nemoj mi govoriti o realnosti jer realnost je obično ružnija nego ju vidimo, a ne ljepša. A masa ljudi ima manjak empatije, to nije neka manjina nego veliki broj ljudi. Previše ljudi okrene glavu na drugu stranu izbjegavajući gledati nečiju patnju i pretvara se da je sve super. Promašila sam temu sad, ali morala sam :D
Ne kažem sad da nema dobrih ljudi, da ne budem pogrešno shvaćena

#15 pogresna

pogresna

gospodža

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,038 posts

Posted 03 July 2018 - 19:11

Ee Ninče, pa nisam to pročitala, to u tvom dnevniku, sori jbg, ako si to pisala proletos kojim slučajem, tad sam jako malo i ulazila na forum jer je meni bilo loše, i bila sam u ''brizi''  oko same sebe :D
Sebično znam, ali tad sam mogla samo još gore da ti namračim sve, onda bolje da ćutim :unsure:  ja se inače sklanjam od svih kad mi je loše, jer imam neki trip da ću nekog ''zaraziti''  tim svojim crnilom, tipična depra :dry:

#16 Ank

Ank

CAR

• Banned
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,098 posts

Posted 03 July 2018 - 20:12

Previse me je osoba u zivotu prevarilo, pretvarali se da su nesto sto nisu, izigrali moje provjerenje, tako da nikad nisam siguran u neciju ljubav, bar ne odmah - u pocetnom vremenu. A sto se tice mrznje, nju osjetim u treptaju oka.

#17 plavo

plavo

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 380 posts

Posted 03 July 2018 - 23:03

View Postkruška, on 03 July 2018 - 18:43 , said:

A masa ljudi ima manjak empatije, to nije neka manjina nego veliki broj ljudi. Previše ljudi okrene glavu na drugu stranu izbjegavajući gledati nečiju patnju i pretvara se da je sve super.

Ne bih se složio da većina ima manjak empatije,
problem je u tome što ta većina nema snage, energije da se nosi i sa tuđim problemima pa "okreće glavu", ali sigurno i uz manje-više osjećaj krivice zbog toga.

jedan od  mehanizama odbrane vlastite ličnosti

#18 ᑥᗗᕫᗗ ᐐᘓᗽᔛᙽ

ᑥᗗᕫᗗ ᐐᘓᗽᔛᙽ

Matora

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,930 posts

Posted 04 July 2018 - 03:43

Aaa brt. Eo svidela mk se jedna osoba, i ja sam izgleda njoj. Teoretski gledano. Alj eo ja patim što tripujem da se ja toj osobi ne sviđam iako mi je jasno dato do znanja da se sviđam...

#19 pogresna

pogresna

gospodža

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,038 posts

Posted 04 July 2018 - 06:30

A zašto mu se ne bi svidela, probaj da se opustiš i da ne kvariš sebi ako može da ti bude lepo :)

#20 ᑥᗗᕫᗗ ᐐᘓᗽᔛᙽ

ᑥᗗᕫᗗ ᐐᘓᗽᔛᙽ

Matora

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,930 posts

Posted 04 July 2018 - 08:46

View Postpogresna, on 04 July 2018 - 06:30 , said:

A zašto mu se ne bi svidela, probaj da se opustiš i da ne kvariš sebi ako može da ti bude lepo :)/>
Ima devojku :'(
Nisu u nekoj srećnoj vezi al sad je na njemu da odluči....

Jao životeeee ko izmisli ljubav i ove leptirčine što mi šeću u stomkj...

Al divno mi je.. konačno je osećam bol j stomakj... Eventuelno slabu...brzo prođe...

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users