Jump to content

- - - - -

oprostajno pismo

• Please log in to reply
67 replies to this topic

#1 desspair

desspair

Član

• Members
  • PipPip
  • 34 posts

Posted 26 September 2018 - 13:40

Nkon godina i godina borbe i nadanja dosao sam do kraja svog puta.Odlucio sam si oduzeti zivot konacno.Za 2 mjeseca punim 40 g i nemam apsolutno nista u zivotu,ni posao ni djevojku ,sjedim sam i zatvoren u sobi godinama s bolesnim ocem koji je pri kraju i jedva prezivljavamo.Svi su me napustili i ostavili,pokusavao sam naci posao ali nista.Pokusao sam i kod psihijatra ali nikakva pomoc mi nije pruzena osim "necete naci posao preko burze,trazite preko poznanstva".Ja nikoga nemam i nemam koga sto pitati.S curom nisam bio vec 7 godina,nisam osjetio ni jedan jedini sretan dan,pokusavao sam nesto ostvariti ali niko ne zeli ovakvog covjeka,niko se ne zeli s tim baviti.Napisao sam pisma koja cu poslati danas i pripremio strik kojim cu se veceras objesiti.Zbogom,proklinjem dan kad sam se rodio.

#2 kruška

kruška

wonky

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 7,898 posts

Posted 26 September 2018 - 18:31

neeeee :( žao mi je što ti je tako u životu, ali nemoj to raditi. Zašto ne bi malo pisao ovdje? Znam kako je biti usamljen i tu muku s poslom mnogi muče. Jesi kad probao naći nekoga ovdje za druženje? odakle si?

#3 archaic_tiger

archaic_tiger

tinejdžer

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,833 posts

Posted 26 September 2018 - 18:41

Taj psihijatar kod kojeg si bio je po mom mišljenju trebalo da te shvati znatno ozbiljnije,Disspair...Na osnovu tvog posta imam neki utisak da je akcenat u većoj meri bacio na pitanje posla,nego na ono što je zaista bitno-a to je tvoje unutrašnje,duševno stanje. Kakav je bio kontekst u okviru koga se je vaš razgovor odvijao i kako je tačno išao njegov tok-moguće je samo pretpostaviti,ali veoma je verovatno da je taj čovek tebi pristupio onako malo "šablonski",kao što bi pristupio i bilo kom nesuicidalnom depresivnom pacijentu (a pitanje je koliko je on za ovakve tvoje misli u to vreme uopšte i znao).

Ne pronalazim mnogo tvojih postova na ovom Forumu,ali vidim da si i pre oko godinu dana takođe pisao o tome kako te neretko muče depresivne i suicidalne misli...Dakle,to su neki problemi sa kojima se po svoj prilici već dugo vremena boriš,te je moguće je da je osećanje iscrpljenosti i beznađa kod tebe trenutno preovladalo (što je i razlog zbog kojeg se takve misli kod tebe danas javljaju u ovako izraženom obliku).

#4 Aruena

Aruena

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,306 posts

Posted 26 September 2018 - 18:56

To ti depresija, bolest, govori te stvari.
Da ne vrediš, da si promašio život, da nemaš život, to je depresija.
Mnogi ljudi nisu postigli puno po nekim društvenim merilima, pa se smeju i veseli su i briga ih, uživaju.

Piši nam ovde...
Šta si pio od terapije?
Šta još osećaš, šta se dešava?

#5 mailer-daemon

mailer-daemon

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,371 posts

Posted 26 September 2018 - 18:58

Bože mili... :( :( :(

Piši ovdje desspair...

Ima ovdje dobrih i ugodnih ljudi, možda ti baš netko odavde vrati vjeru u život.

Stvarno se nadam da čitaš ovo.

#6 Hyperdrive

Hyperdrive

stereolight

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5,065 posts

Posted 26 September 2018 - 19:04

Još jedna perspektiva: ne ostavljaj oca. Ako će zaista otići, neka zna da je njegov sin živ, čitav i da će moći da nastavi, kako-tako.

#7 Hyperdrive

Hyperdrive

stereolight

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5,065 posts

Posted 26 September 2018 - 19:07

Takođe, vidim email adresu koja je ime. Ako neko u HR može da pronađe ovog čoveka, bilo bi super. Da obavesti nadležne.

#8 archaic_tiger

archaic_tiger

tinejdžer

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,833 posts

Posted 26 September 2018 - 19:35

Znaš kako,Desspair,još jedna stvar mi je pala na pamet...

Spominješ kako si danas u toku dana osmislio i napisao neka (pretpostavljam da si hteo da kažeš-oproštajna) pisma koja nameravaš da pošalješ određenim ljudima sa kojima se poznaješ...Čim su ti ljudi nekim svojim (dobrim ili manje dobrim) postupcima zaslužili da od tebe dobiju neko pismo (bilo da je to oproštajno ili bilo kakvo drugo),samim tim je činjenica da su oni-makar u nekom trenutku-bili sastavni deo tvog života,kao i ti njihovog (pa sve i da u zadnje vreme možda i nemaš bogzna kakav kontakt sa njima).

Zbog čega onda ne bi malo razmislio o tome da ta pisma koja si sastavio dobiju malo drugačiji sadržaj?...Drugim rečima,ako će svi ti ljudi jednoga dana saznati da su postojali određeni razlozi zbog kojih si osećao potrebu da naudiš sebi,pa zar onda ne bi bilo najpoštenije da im se na neki način na vreme pruži šansa da saznaju šta je to što se sa tobom sve ovo vreme dešava?

Zbog čega u tim pismima ne bi pisalo: "Potrebna mi je pomoć"...Umesto samo: "Gotovo je?"

#9 Apoptosis

Apoptosis

Turn over

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,295 posts

Posted 26 September 2018 - 19:36

Ne daj se Disspair...

Ja sam 2 pokušao suicid, i Bogu hvala preživeo.

#10 mailer-daemon

mailer-daemon

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,371 posts

Posted 26 September 2018 - 19:39

Ljudi možda su u ovom trenu sve priče ustvari - bla, bla, bla...

Moguće da momak uopće ne čita ovo niti je na forumu (pobogu... 10 puta je mudrije nekako saznati o kome se radi!!!)

#11 pogresna

pogresna

gospodža

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,038 posts

Posted 26 September 2018 - 19:44

Desspair ako čitaš ovo, javi se molim te, svima ovde su manje-više dobro poznata ta osećanja i očaj, veruj da je lakše kad se malo o tome priča, nije dobro držati to u sebi, pomozi sebi i pusti i nas da ti malo olakšamo, makar ovako kroz razgovor :(

#12 desspair

desspair

Član

• Members
  • PipPip
  • 34 posts

Posted 26 September 2018 - 19:57

*
POPULAR

sve je u redu,hvala vam svima.predomislio sam se i nastavicu se boriti ,nemam druge,pisacu malo ovdje i mora sve biti oke

#13 desspair

desspair

Član

• Members
  • PipPip
  • 34 posts

Posted 26 September 2018 - 19:59

Imao sam snaznu potrebu s nekim komunicirati a bio sam potpuno sam pa su me obuzele crne misli.Nadam se da nisam nikog preplasio,bice sve u redu,idem na redovite preglede i pijem terapiju

#14 pogresna

pogresna

gospodža

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,038 posts

Posted 26 September 2018 - 20:06

Joj jesi nas malo preplašio, ali dobro je samo kad si odustao, jaoo... sve je bolje nego ćutati i gutati tako, evo slobodno piši o tome, koliko je strašno osećati te depresivne misli, još je mnogo gore kad misliš da nema izlaza i da niko ne bi hteo da te sasluša..
Sad ne možeš da vidiš ništa pozitivno, ali to ne znači da pozitivno ne postoji...
Kako se osećaš, jel ti pomaže terapija šta god?

#15 archaic_tiger

archaic_tiger

tinejdžer

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,833 posts

Posted 26 September 2018 - 20:10

View Postdesspair, on 26 September 2018 - 19:57 , said:

predomislio sam se i nastavicu se boriti, nemam druge, pisacu malo ovdje i mora sve biti oke

Svaka čast,tako i treba...Ovo je razmišljanje hrabrog i razboritog čoveka.

#16 pogresna

pogresna

gospodža

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,038 posts

Posted 26 September 2018 - 21:11

Despair javljaj se sad, piši slobodno, nemoj opet da nestaneš :)

#17 Hyperdrive

Hyperdrive

stereolight

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5,065 posts

Posted 27 September 2018 - 01:32

Upravo tako. Bio si na mod queue iz ko zna kojih razloga, tj. ja to nisam znala kad sam preuzela forum, tako da ti se ovom prilikom i izvinjavam.

#18 pukla_ko_kokica

pukla_ko_kokica

GARGAMEL

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,496 posts

Posted 27 September 2018 - 01:49

Samoća je odvratna. Srećom danas stvarno postoje servisi i mjesta gdje se čovjek može spojiti s ljudima i ispoljiti svoje misli te čuti neki uvid sa strane. Postoje i razno razne udruge koje se bave upravo depresijom i suicidalnim mislima te razmjenom iskustava takvih osoba. Pa na kraju i ovaj virtualni tap on the back je velika stvar za sve nas koji prolazimo kroz razno razne krize u kojima nam ljudi iz računala pružaju i pomoć i podršku i daju savjete. Velika je to stvar, jer onda zapravo nisi sam, već imaš malu hordu ljudi, virtualnih možda tebi dok ih čiraš s monitora, ali itekako stvarnih sa svojim pričama, životima, iskustvima i uvidima, potpuno spremnih da te saslušaju i savjetuju. Stoga nisi sam! Nipošto!

#19 ruzza

ruzza

CAR

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 7,446 posts

Posted 27 September 2018 - 18:23

Samo pisi, makar imas nas ovde... pojavice se neko i u realnosti, ali za sad se drzi kako god znas i pisi, slobodno nas plasi, samo izbacuj iz sebe... iskreno se nadam da ti nece takve misli vise dolaziti, da si bacio pisma, jer cuvanje bi moglo da bude opasno, molim te baci ih... zao mi je sto je tako tesko, ali resenje je negde u tebi, samo treba da ga nekako nadjes... ja trazim to resenje ima preko 50 godina i nikako da nadjem, ali trazim... ne daj se...

#20 Marginalna

Marginalna

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 189 posts

Posted 27 September 2018 - 19:46

Usamljenost, ponekad prava trulež... Tačno je 7 godina prošlo od kako sam i ja isto tako sama kao ti, tako da te shvatam bolje nego što možeš da zamisliš... Dešavalo mi se da život izgleda kao noćna mora, kao da sam u nekom magnovenju. Pomogla mi je komunikacija na internetu da se isčupam iz toga... Pronađi aplikacije na kojima se ljudi druže i kreni da pričaš o svemu što ti je na duši. Mnogi su spremni da čuju više nego što tebi to izgleda...

Zbog osećaja da nekog opterećujem sam se ranije ustručavala da se žalim, ali dosta je tog ustručavanja. Ono samo potkrepljuje izolaciju.

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users