Jump to content

SKIDANJE SA RIVOTRILA

skidanje

• Please log in to reply
70 replies to this topic

#61 Hyperdrive

Hyperdrive

*BIČARKA*

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,122 posts

Posted 22 September 2017 - 16:19

Hvala ti na podeljenom iskustvu. <3

Posle koliko dana si prekinula uzimanje tih osminica? Čisto da imam neku ideju kad da prestanem.

I ne planiram da ga više ikad ponovo uzmem. Možda bromazepam, ako me baš uhvati panika, ali ove heavy-duty stvari, nikad više.

#62 Aruena

Aruena

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,009 posts

Posted 22 September 2017 - 16:26

Vukla sam te osminice kroz ceo jun, skidanje je inače bilo od februara.
Uzmem jedan dan, pa drugi ne i tako, ali tu je već zavisnost nestajala.
A uvek možeš da se pripomogneš nekim drugim, najbolje bensedinom dok se ne rešiš do kraja rivotrila.

Ne znam ni ja zašto ga toliko forsiraju, stvarno izaziva jaku zavisnost.

#63 Hyperdrive

Hyperdrive

*BIČARKA*

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,122 posts

Posted 22 September 2017 - 17:00

Meni je moja prva psihijatrica rekla sledeće: "Ja ne znam šta ću sa tobom, ti nisi luda. Sa ludima je lako, samo im se daju lekovi."

I to je, je l' te, pristup koji su koristili oni posle nje, kojima sam valjda bila luda. :(

Elem, ja ću ih onda vući neke tri sedmice, pa onda probati svaki drugi dan i na kraju stop. Valjda će to upaliti.

#64 kolač

kolač

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,797 posts

Posted 22 September 2017 - 17:40

I ja sam se sa 3 mg rivotrila skidala nekoliko mjeseci.

#65 Hyperdrive

Hyperdrive

*BIČARKA*

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,122 posts

Posted 23 September 2017 - 11:24

Četvrti dan: normalno sam spavala, ali sam ustala sat kasnije nego inače. Malo me drma panika, ali izvući ću se.

#66 boja

boja

MEGA-MASTER

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 487 posts

Posted 11 December 2017 - 23:22

<Pozz raja, nije me dugo bilo. U proteklom  periodu bilo je dobrih i losih faza.

Trenutno u fazi ukidnja lijekova.

Zadnju godinu dana pila sam Esram i Rivotril 0.50/ (1mg ponekad). Prije toga Zoloft, Seroxat, Esram (svaki put uz Rivotril).

Jednom sam uspjela skoro godinu dana bez Rivotrila. Ovaj put isti  uzas.

Prvu nedjelju provela u krevetu. Uz uzasne grceve, ne mogucnost komunikacije sa ukucanima. Drhtanje, kocenje. Plus aptinencijska i zbog AD-a.

Vec mjesec dana ne pijem nista osim apaurina pp. Iko ko je uspio bez Rivotrila? Pijem ga od 2011. Od njega imam uzasan tremor ruku kao posljedicu.

Zelim uspjeti ovaj put. I nikada se vise ne vratiti na Rivotril. Bila bi jako zahvalna na pozitivnim iskustvima. :) Osjecam se depresivno, anksiozno. Koliko traje ovaj uzas. :(

#67 kicavac

kicavac

MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 288 posts

Posted 12 December 2017 - 01:18

Smanjuj po jednu dozu za 0.25 na neko vreme.

#68 GraničniHisterDistimić

GraničniHisterDistimić

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 535 posts

Posted 12 December 2017 - 10:45

mnogo gadno i mnogo neprijatno.
ja sam na 0,5 od danas sa 500mg Eftil  1mg Metoten
Rivotril pijem od 2009 a možda i ranije .Imao sam jedan prekid od 2011 pa mislim do neke 2015  ali mislim da mi je ušao kao povremeni lek kada mi nije dobro tako da manje više piijem ga stalno .Nekad kao terapiju svaki dan a nekad kao adhok lek za trenutno stanje.
Negde u Maju sam bio na 2-3 mg svaki dan sve do kraja leta i gomilu nečeg drugoga ali sam polako odbacivao jedan po jedan lek
Sada , već 1-2 meseca sam ostao samo na 1 mg rivotril i 1 mg metoten.Magična granica ispod koje nisam nikako uspevao da pređem te zato ubacujem Eftil sa 0,5 rivotrila da bih nekako održao funkcionisanje .
Ali ovo sa dijazepamom uopšte nije loša ideja .Kako sad dođavola da se dograbim dijazepama a da ne idem kod psiho?Sve samo da bih konačno uspeo da budem na prirodnim hemijskim procesima

#69 DEL

DEL

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 2 posts

Posted 12 December 2017 - 23:20

Negde sam procitao da Rivotril zloupotrebljavaju sa alkoholom ?!
Ne znam na koji nacin i kojim dozama ?! Ja ga pijem 1 mg ujutro a uvece lagano popijem nekoliko flasa piva i apsolutno nista do sada nisam osecao.Jedino sto kada pijem pivo,osecam bol u potiljku ali mislim da je to pre do nedostatka kiseonika,odnosno prokrvljenosti...
I naravno,nisam alkos i retko pijem ali ako je neka zgoda,zurka...vrlo rado.

#70 Aruena

Aruena

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,009 posts

Posted 13 December 2017 - 10:40

Rivotril i alkohol jednako moguć epi napad i stvaranje epi žarišta u mozgu pa do kraja života piješ antiepileptike, a može i prestanak disanja da se desi (doduše to je kraj i svih problema :)

#71 Apoptosis

Apoptosis

Све за Христа, Христа ни за шта!

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5,626 posts

Posted 13 December 2017 - 10:50

Ja sam kreten i budala, ali sam sa 6 tableta prošle godina skinuo po 1/4 svaki dan.

I dobio seriju Grand Mal epija.

Onda je dr morao prepisati 3 x 3 Rivotril da se epilepsija zamiri.

Ja sam na 3x2 već mesecima, i hvala Bogu nema problema epi prirode.

P.S. Pomoć je i glavni lek Lamictal 400 mg.

Also tagged with skidanje

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users