Jump to content

- - - - -

Sumanute ideje ili ocd?

• Please log in to reply
6 replies to this topic

#1 Opsednuti lik

Opsednuti lik

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 68 posts

Posted 14 February 2019 - 19:21

ljudi,puno mi gluposti pada napamet.Tipa: sta ako ljudi mogu da cuju moje misli (znam da ne mogu i da je to psihoticna misao) ali mi to kao ideja dolazi svakako.Zatim,nekad mi se ponavjaju misli u glavi,tipa: razmisjam o necemu pa mi padne napamet ,,ti ne mislis tako,, i ta misao krene da mi se ponavlja u nedogled.to je samo jedan od primera. najveca je ironija sto sam radio psiho test i po njemu nisam psihotican, a ja sam 90posto ubedjen da jesam.doduse ovo za slusanje misli nisam rekao psihijatru, ali planiram da mu kazem. sta vi mislite o ovome?

#2 Apoptosis

Apoptosis

Κύριε, ἐλέησον...

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,332 posts

Posted 14 February 2019 - 19:37

View PostOpsednuti lik, on 14 February 2019 - 19:21 , said:

ljudi,puno mi gluposti pada napamet.Tipa: sta ako ljudi mogu da cuju moje misli (znam da ne mogu i da je to psihoticna misao) ali mi to kao ideja dolazi svakako.Zatim,nekad mi se ponavjaju misli u glavi,tipa: razmisjam o necemu pa mi padne napamet ,,ti ne mislis tako,, i ta misao krene da mi se ponavlja u nedogled.to je samo jedan od primera. najveca je ironija sto sam radio psiho test i po njemu nisam psihotican, a ja sam 90posto ubedjen da jesam.doduse ovo za slusanje misli nisam rekao psihijatru, ali planiram da mu kazem. sta vi mislite o ovome?

Po nekom pravilu ako si ubeđen da si psihotičan, onda zapravo nisi, jer psihotičnost podrazumeva apsolutni gubitak uvida u ono što je stvarno i što nije.

A ti testiraš realnost, svestan si da umišljaš.

Ako ti se misli ponavljaju u nedogled to jeste oblik opsesivnih ruminacija.

Nisam psihijatar, ali kod psihijatra idi pa sve ispričaj, i on koji je dr med će ti dati dijagnozu i terapiju.

Toga se pridržavaj šta ti prepiše pij, i najbitnije, bodri sam sebe, ne predaj se opsesijama, trudi se da se smiriš kako god znaš.

Pusti glasno muziku kad krenu te misli koje ne prestaju da se vrte po glavi.

Tablete su vrlo bitne, ali isto toliko je bitna naša borba.

Sretno!

#3 Opsednuti lik

Opsednuti lik

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 68 posts

Posted 19 February 2019 - 00:07

hvala ti brate na savetima, uvek znace. Ti jel se drzis? ja evo krcam u depresiji,al mi bolje pada ova depra nego te neke moje mentalne konfuzije i lude misli.

#4 Apoptosis

Apoptosis

Κύριε, ἐλέησον...

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,332 posts

Posted Yesterday, 12:20

View PostOpsednuti lik, on 19 February 2019 - 00:07 , said:

hvala ti brate na savetima, uvek znace. Ti jel se drzis? ja evo krcam u depresiji,al mi bolje pada ova depra nego te neke moje mentalne konfuzije i lude misli.

Izvini što ti tek sad odgovaram.

Ja sam Slava Bogu dobro...

#5 archaic_tiger

archaic_tiger

histerična kraljica

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,516 posts

Posted Yesterday, 15:34

Postoji farmakoterapija za OKP i te kako,iako ljudi neretko imaju pogrešno uverenje o tome kako se takva vrsta problema može rešavati samo psihoterapijom...

#6 Opsednuti lik

Opsednuti lik

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 68 posts

Posted Yesterday, 18:25

postoji, to su antidepresivi uglavnom, oni ,,ublaze misli,, i na njima budes kao pomalo ,,high,,.

#7 archaic_tiger

archaic_tiger

histerična kraljica

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,516 posts

Posted Yesterday, 18:38

Da...I onda,da li si bilo šta isprobavao od AD u cilju rešavanja ovog problema?

(Znaš zbog čega te ovo pitam: Na uputstvu od leka Seroxat videla sam da piše: "OKP-preporučuje se 40 mg dnevno",pa po toj logici pretpostavljam da i kod nekih drugih antidepresiva isto tako postoji odgovarajuća doza za koju je ustanovljeno da koliko-toliko može da suzbije simptome OKP-a)...

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users