Jump to content

Da li lekovi unistavaju?

• Please log in to reply
76 replies to this topic

#61 Iimitless

Iimitless

CAR

• Banned on request
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,318 posts

Posted 18 September 2017 - 13:25

Mnogo toga moze da se pooboljsa u psihijatriji ali problem je ocigledan: nedostatak novca. Makar u Srbiji, mozda je kod komsija bolje. Do pre samo par godina dispanzer u Lazi je bio bukvalno supa, ni na stolice nisam sedela jer sam mislila da cu zakaciti neku zarazu. Ono je trebalo slikati i poslati novinama da objave, da vide ljudi uslove u kojima se teski psihicki bolesnici lece.
Pre par godina je bila citava fama oko toga da se bolnica u Kovinu bukvalno raspada koliko je stara zgrada i na sta to lici? I sta je uradjeno povodom toga od strane drzave? Jedno veliko nista.
evo vam slika da vidite kako je tamo http://www.juznibana...-u-kovinu-foto/

I doktori nemaju vremena da se posvete pacijentima, ima ih previse, opet  u Lazi na kontrolu ponedeljkom dodje bukvalno 40 zena. I onda doktorke kojima je radno vreme do 1, ostaju sve dok svakoga ne prime, ali kakav ona terapeut i savetnik moze da bude da da posle tolikih pacijenata od kojih mnogi prolaze pakao na zemlji? I jos ih zovu na odeljenje jer je nekome pozlilo i imaju redovne jutarnje sastanke?

#62 Riot

Riot

Let's find road to Hell

• Banned on request
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,291 posts

Posted 18 September 2017 - 13:36

Katastrofa...kao da su svinje a ne ljudi...tako je i porodiljama....
Ma bre ima novca, samo moraju Vučko, njegov bata, Dačić i Čeda da se brkčaju po Havajima. Završi uvek u nečlijem džepu.
Kad zivimo u banana drzavi.....ja ne znam kako vlast vise nije sramota da se hvale po intevrjuima kako napredujemo, kako dovode Ikee i strane investitore (ja ne znam stvarno ko ce da im kupuje, mozemo samo da gledamo spolja i placemo)  a u medicinu i prosvetu se nista ne ulaze, a tek u kulturu da ne pricam.

#63 kicavac

kicavac

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 357 posts

Posted 18 September 2017 - 13:46

Nismo insistirali, mozda bi i rekao, ali izbegava da prica. Inace citao sam po izveztaju Helsinskog odbora da su metode lecenja zasrarele i da se pacijentima daju prevelike doze lekova pa su nefunkcionalni i da je prevelik naglasak na farmakoterapiji.

http://www.blic.rs/v...tani-pa/zmbt3g9

#64 Dreamcatcher

Dreamcatcher

inzenjer mentalnih konstrukcija

• Global moderator
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 604 posts

Posted 18 September 2017 - 14:47

*
POPULAR

Ne postoje stetni lekovi vec pogresni

#65 zeus20

zeus20

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,049 posts

Posted 18 September 2017 - 16:11

View PostInfrastructure, on 18 September 2017 - 14:47 , said:

Ne postoje stetni lekovi vec pogresni

to je to.

ako je pogrešna dijagnoza samim time je i lijek pogrešan
a onda može napraviti više štete nego koristi

#66 Hyperdrive

Hyperdrive

Bocca di rosa.

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,600 posts

Posted 18 September 2017 - 16:14

Primer: ja.

#67 zeus20

zeus20

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,049 posts

Posted 18 September 2017 - 16:16

View PostFoggy, on 18 September 2017 - 16:14 , said:

Primer: ja.

nikad nije kasno da se uspostavi prava dijagnoza i pronađe odgovarajući lijek :)

#68 Hyperdrive

Hyperdrive

Bocca di rosa.

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,600 posts

Posted 18 September 2017 - 16:41

Pa, uspostavljena je. Ali jednostavno ne želim da iko prolazi kroz ono kroz što sam ja prolazila.

Kićavac, izvinite ako skrećemo temu - nije mi bila namera. :)

#69 kicavac

kicavac

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 357 posts

Posted 18 September 2017 - 17:28

Ni moja nije bas on topic:)

#70 Ninche

Ninche

EMOGOTICARKA

• Banned on request
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,869 posts

Posted 24 September 2017 - 19:46

Kalisi, i ja se bojim. Pogodio me tvoj post (OP). Pijem gomilu lekova trenutno, iako mislim ne da mi nisu potrebni, vec da mi mnoogo vise stete nego koriste. Krenula sam na nesto sto bi cak i moglo da me "popravi" u smislu da bih mogla skroz da se skinem (postepeno, naravno) sa njih, ali mislim da moj psihijatar to nikad nece dozvoliti. Plasi se nenormalno moje hipomanije. Opste je verovanje da bipolarci moraju zauvek piti lekove, a cujem za sve vise njih koji to imaju, nisu na lekovima i ok funkcionisu, i to bolje nego sa njima.

#71 weirdo

weirdo

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,120 posts

Posted 24 September 2017 - 19:56

dijagnoza mi je bipolar.
skinuo sam se bio sa lekova 2013.
zapičila me tad neverovatna valjda hipomanija, izuzetno povišeno raspoloženje, malo spavanja, non stop negde zujio.
to se završilo teškom deprom, posle otprilike 3 meseca.
rečeno mi je da ću stabilizator piti doživotno.
eto, neka moja iskustva.

#72 M.Kurtz

M.Kurtz

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 88 posts

Posted 24 September 2017 - 20:05

ja sam isto bipolar, i ne pijem nista. Malo mi je, jel, dakle, zazvucalo ovo "psihijatar to nikad nece dozvolit", u smislu kao da....

#73 Macak

Macak

Ožujski zec

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5,054 posts

Posted 24 September 2017 - 23:42

Za razliku od ostalih bolesti psihijatrijske dijagnoze ne mogu se bas tocno odrediti.
Ne mozes "izmjeriti" koliko je netko depresivan, bipolaran, koliki je neciji PTSP.

Svatko od nas osim dijagnoze ima blaze ili teze simptome.

Netko ne moze prezivjeti dan bez tablete, netko drugi razmislja da li bilo lakse sa ili bez.

Nekom je cak dobro bez tableta ali ljudima oko njega nije dobro. Neki su bez tableta opasni i sebi i drugima.

Ako tablete omogucuju bolesnom covjeku normalan zivot, tko smo da preispitujemo.
Ako psihijatar cini nekoga upotrebljivim za drustvo, svaka cast.

#74 kruška

kruška

wonky

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 7,866 posts

Posted 25 September 2017 - 08:20

nakon dugogodišnjeg pijenja lijekova zaključujem i da štete i da koriste, meni, šteta obično bude trajnija, dok korist kratkotrajnija. Neko je spominjao negdje kako se previše lijekovi propisuju, sad se slažem s tim, to ne znači da mislim da bi psihijatri i ostali trebali ostaviti osobu prepuštenu samu sebi, ali trebalo bi se probati barem kod lakših bolesti na neki drugi način liječiti i kod onih koji nisu suicidalni. Sad tek nedavno sam shvatila da sam prvi put pila ad sa 16 godina, mislila sam da je bilo sa 18 ali nije, prije je, u to vrijeme mi se moglo puno bolje pomoći na druge načine, umjesto toga dobila sam samo tablete i ništa drugo. Moja depresija je ipak izazvana okolnostima i moglo se drukčije raditi na tome, lijekovi koliko god da su mi nekada pomogli, njihov učinak nikad ne traje dugo. Sve u svemu ja mislim da ne treba slijepo slušati nikoga, pa ni psihijatre, treba dobro istražiti i savjetovati se ako je moguće sa više stručnjaka i sa ljudima koji prolaze kroz isto

#75 zeus20

zeus20

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,049 posts

Posted 25 September 2017 - 14:22

bez lijekova ne znam gdje bi bio.
koliko štete će biti dugoročno to ne znam ali znam da bez lijekova ne bi bio živ

#76 Apoptosis

Apoptosis

Turnover

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,270 posts

Posted 10 October 2017 - 13:26

Mene je Eftil urnisao.

Jetreni enzimi su skočili i bilirubin, trombociti se smanjili, dobio sam za par meseci preko 15 kg, i postao agresivan.

Da, NEKI lekovi uništavaju.

#77 archaic_tiger

archaic_tiger

Danger On the Road

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,359 posts

Posted 10 October 2017 - 14:13

View Postzeus20, on 25 September 2017 - 14:22 , said:

bez lijekova ne znam gdje bi bio.
koliko štete će biti dugoročno to ne znam ali znam da bez lijekova ne bi bio živ

To i ja kažem.

Ako je i tačno da uništavaju-onda lepo neka ih,neka uništavaju...

U mom slučaju i nije baš da imaju mnogo toga što bi imali da unište. :unsure:

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users