Jump to content

Klozapin (LEPONEX)

Da li LEPONEX Uspavljuje.

• Please log in to reply
200 replies to this topic

#61 alive

alive

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 276 posts

Posted 16 January 2011 - 00:50

Evo mene sa novom dg. i novom terapijom.

Dg: Shizoafektivni poremecaj, mijesani tip.

Th:

Rispolept 6 mg
Leponex 200 mg
Seroquel XR 400 mg
Zoloft 100 mg
Lamictal 200 mg
Rivotril 0.5-1 mg

3 antipsihotika,meni se to cini previse ali to ocito moju novu dr. ne brine.
Neznam.....

Pozdrav..

Alive

#62 gitarista_1986

gitarista_1986

Član

• Members
  • PipPip
  • 44 posts

Posted 19 January 2011 - 20:15

QUOTE(alive @ 16 Jan 2011, 12:50 AM) View Post

Th:

Rispolept 6 mg
Leponex 200 mg
Seroquel XR 400 mg
Zoloft 100 mg
Lamictal 200 mg
Rivotril 0.5-1 mg

Neznam.....

Pozdrav..

Alive

Bok. Koja ti je doktorica, ako se smije znati?

Pozdrav.

#63 jefimija

jefimija

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 859 posts

Posted 29 January 2011 - 01:42

QUOTE(powerman @ 6 Jul 2008, 11:14 PM) View Post
Moj prijatelj pije taj Leponex i jednom sam mu maznuo te tablete i popio 4 Leponexa. Očekivao sam nekakvu euforiju, tipa kao kad si na LSD-u, ali ništa, nisam osjetio apsolutno ništa, kao da ga nisam ni pio. Zanima me koliko toga treba popiti da se osjećaš high? Da recimo drmnem 15-20 komada, koji je feeling?

o! boze  Posted Image  Posted Image  u redu je, polozio si Posted Image  Posted Image  Posted Image Posted Image

QUOTE(alive @ 16 Jan 2011, 12:50 AM) Posted Image

naravno da je ne brine, ne pije ih ona. Posted Image

p.s.
nego, zasto se leponex prepisuje ljudima sa bpd-om???  bpd ne spada u psihoze.  Posted Image

#64 SelmaB

SelmaB

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 1 posts

Posted 23 March 2011 - 11:49

Meni je bio prepisan prvo Xanax, pa su rekli probaj Zoloft on je poboljsan i djelotvoran, nakon toga Seroxat i na kraju Leponex od kojeg nisam mogla da funkcionisem, jezik mi se zaplitao, nisam mogla da kontroliram osnovne pokrete tijela tako da sam ga odmah u startu izbacila iz upotrebe, sada ne znam sta da radim jer se vec dugo borim sa nekom vrstom periodicne depresije pa povremeno popijem diazepam ili neki lijek za smirenje iako ni sama ne znam da li je to ispravno. Da li bih ipak trebala biti strpljivija s nekim od gore navedenih lijekova?

#65 lmaster

lmaster

They say I'm trippin'

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,178 posts

Posted 23 March 2011 - 13:06

QUOTE(alive @ 16 Jan 2011, 12:50 AM) View Post

Th:

Rispolept 6 mg
Leponex 200 mg
Seroquel XR 400 mg
Zoloft 100 mg
Lamictal 200 mg
Rivotril 0.5-1 mg

Neznam.....

Pozdrav..

Alive

Od svega ovoga ja bih ostavio sam Rispolept u dozama od 6mg, 3mg ujutru - 3mg uvece i Rivotril 2 x 1mg, ujutru i uvece. Probaj sam, bez nje.
Ovo sto ti je dala je klasicno trovanje.
Rivotril i Rispolept prave odlicnu sinergiju, a Rispolept je novi atipicni i jako dobar antipsihotik i pomoci ce ti pre sam nego kombinacija svih tih lekova. Ko jos u 2011. godini daje ljudima Leponex, samo prave zombije od ljudi.
Dakle, probaj samo Rivotril i Rispolept samo onako kako sam ti rekao, mozes eventualno i Zoloft ostaviti, mada nijedan AD nije pametno davati osobama sa shizofrenim poremecajem.

Pozdrav!!!

#66 C_C

C_C

Član

• Banned
  • PipPipPip
  • 56 posts

Posted 23 March 2011 - 15:46

QUOTE(SelmaB @ 23 Mar 2011, 11:49 AM) View Post
Meni je bio prepisan prvo Xanax, pa su rekli probaj Zoloft on je poboljsan i djelotvoran, nakon toga Seroxat i na kraju Leponex od kojeg nisam mogla da funkcionisem, jezik mi se zaplitao, nisam mogla da kontroliram osnovne pokrete tijela tako da sam ga odmah u startu izbacila iz upotrebe, sada ne znam sta da radim jer se vec dugo borim sa nekom vrstom periodicne depresije pa povremeno popijem diazepam ili neki lijek za smirenje iako ni sama ne znam da li je to ispravno. Da li bih ipak trebala biti strpljivija s nekim od gore navedenih lijekova?

nemoj uzimati antpsihotike ako ne moras...pokusaj sa nekim ad-om...ako ti zoloft i seroxat ne pomazu pokusaj sa nekim trecim npr Prozacom(ja ga pijem u kombinaciji sa xanaxom sr i odlican je ) ... ok je sto ponekad uzmes nesto da te smiri,mislim da ti je u takvim situacijama najbolje popiti xanax...jer je po vecini istrazivanja dokazan kao najbolji anksiolitik,et nadam se da sam bar malo pomogao,zelim ti uspjesno lijecenje od srca smile.gif

#67 alive

alive

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 276 posts

Posted 23 March 2011 - 17:05

Promjenjen je Leponex,izbacen.

Ovo sto ti govoris o Leponexu su gluposti, on je zlatni standard za osobe sa shizoafektivnim poremecajem i isto tako kod refraktorne i terapijski rezistentne shizofrenije.
On je izvrstan lijek, siroko se koristi i predstavlja prototip za sve buduce antipsihotike u fazi razvoja. Leponex je izvrstan lijek koji je milijunima ljudi omogucio normalan zivot i uklonio tegobe, naravno uz nuspojave. Svaki psihijatrijski lijek NIJE visoko selektivan tako da je normalno da izazivaju nuspojave, oni nemaju "target based" djelovanje. Leponex ima nuspojava ( sedacija,hipersalivacija,zamucen vid,povecanje tjelesne mase... i moguci razvoj agranulocitoze) ali uz pravilnu kontrolu i regulaciju doze on se pokazao lijekom najvise antipsihoticne ucinkovitosti.

Molim da se ne sire dezinformacije o lijekovima ukoliko se o njima dovoljno ne zna.

Inace terapija je promjenjena prije mjesec dana zbog znatne sedacije koju sam imao od Leponexa.

Sada je :

Rispolept 6 mg
Zyprexa Velotab 20 mg
Moditen 5 mg
Zoloft 150 mg
Lamictal 200 mg
Concerta 36 mg
Rivotril po potrebi ( rijetko ga uzimam)

Znam da je puno, ali vjerujem svojoj doktorici koja je jedna od najpoznatijih farmakologa u hrvatskoj,znam svoj organizam ali dobro se osjecam i to je to.

Inace,ti nisi mjerodavan da bilo kome dajes savjete o promjeni doze,promjeni lijeka ili bilo sto te vrste. Ni ti ni ja nismo psihijatri te nemozemo ljudima na forumu
davati bilo kakve sugestije o samostalnoj promjeni farmakoterapije bez nadzora lijecnika.

Ukoliko su ljudi zabrinuti, imaju pitanja ili nuspojave neka se jave svom psihijatru, mi smo tu samo radi pomoci i davanju podrške i razmjenjivanju osobnog iskustva.

Inace studiram Biotehnologiju i istraživanje lijekova, smjer farmakologija tako da ponesto i znam o tome.

Pozdrav!

#68 MartinEden

MartinEden

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 155 posts

Posted 23 March 2011 - 21:32

Leponex mi pomaze da mirno spavam i odrzava neku stabilnost tokom dana. Pored njega uzimam velafax, litijum, rivotril.

#69 artur

artur

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 777 posts

Posted 06 March 2012 - 18:15

Dobih i ja Leponex,vidim da je jak lek,mozda i pomogne,al cisto sumnjam.

#70 artur

artur

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 777 posts

Posted 07 March 2012 - 16:20

Kakav lek.Ja vece upustvo za upotrebu i nuspojave koje izaziva u zivotu video nisam.Unistava bela krvna zrnca pa se mora vrsiti analiza krvi  u prvih 18 sedmica jednom sedmično a posle barem jednom mesecno.Pise da se iskljucivo koristi za  Shizofreniju i to samo u pacijenata koji ne odgovaraju ili ne podnose terapiju klasicnim neurolepticima.Cuo sam da ovaj lek jos zovu i "Ludacka kosulja" i da se daje samo u teskim slucajevima i u bolnickom lecenju.

#71 artur

artur

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 777 posts

Posted 07 March 2012 - 18:38

Joj ne znam,Sinoc sam poceo sa terapijom, popio samo pola tablete i spavao sam kao zaklan.Danas sam ceo dan bio onako nisam bio kao predhodnih dana,sto je opet dobro.Malo sam jutros zapletao jezikom kao da sam pijan i imao puna usta pljuvacke, to je isto jedna od nuspojava,ali nekako imam osecaj da ce ovaj lek da mi pomogne ili da me unisti,pa nek bude sta bude,odgovara mi i jedno i drugo.Mozda sam stvarno lud.

#72 lmaster

lmaster

They say I'm trippin'

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,178 posts

Posted 09 March 2012 - 19:23

Dobro razmisli, daj sansu leku svakako, ali racunaj na to da ces veliki deo vremena provesti po laboratorijama, domovima zdravlja dajuci krv, radeci analize... Velike su sanse da dodje do svakojakih nuspojava, koje se ne moraju javiti odmah po zapocetom lecenju, ali se mogu razviti kasnije.

Na doktoru i tebi je da presudite da li je veca korist po tebe ili zdravlje koriscenje ovako jakog i nimalo laganog leka.

Svako dobro.

#73 artur

artur

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 777 posts

Posted 09 March 2012 - 21:45

Ne znam,nekako sam srecan sto sam dosao u posed ovom leku.Treba mi nesto jako,nesto da me promeni,da me spuca konacno.Valjda baba zna sta radi i zasto mi je ovo propisala.Sreca u svemu je sto se ne bojim vaditi krv,ne bojim se nijednog racionalnog straha,a iracionalni me ubijaju.

#74 lmaster

lmaster

They say I'm trippin'

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,178 posts

Posted 09 March 2012 - 22:07

Samo napred onda, ali budi uporan i redovno se kontrolisi.

Zelim ti da zablistas ponovo i sto manje problema. :)

#75 artur

artur

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 777 posts

Posted 09 March 2012 - 22:56

Zablistati necu sigurno,samo zelim da ne budem vise ovo sto sam sada.Zelim da ovi lekovi ubiju i poslednju emociju u meni,zelim da budem ljustura bez osecanja,da budem zombi.

#76 lmaster

lmaster

They say I'm trippin'

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,178 posts

Posted 12 March 2012 - 22:05

Ako ne budes to sto si sada, mozda zablistas na neki nacin koji ce ti biti OK. Ne moras drugima sijati i blistati.

Kako se osecas, jesi li poceo sa terapijom?

#77 artur

artur

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 777 posts

Posted 14 March 2012 - 00:31

Poceo sam sa terapijom,ne znam,imasm osecaj da cu sve zaboraviti,nemam koncentraciju ne mogu da pisem,jedino eto sto dobro spavam i vratio mi se apetit.inace vecinom sedim i gledam u jednu tacku i kao da je nastupila blokada mozga,niocem vise ne razmisljam.niti me sta zanima.

#78 lmaster

lmaster

They say I'm trippin'

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,178 posts

Posted 14 March 2012 - 00:37

Ocekivano, reklo bi se. Tako deluje AP, pogotovu tako jak kao sto je Leponex. Bice napretka sigurno, samo lagano. Pisi redovno sta se desava. :)

#79 Smijavica

Smijavica

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 491 posts

Posted 21 March 2012 - 19:08

cim sam prvi put popila ovaj lijek, zavrsila sam u urgentni na ispiranje! :o  Oborio me s nogu. Bila sam usporena i zaplitala jezikom. Ja sam cekala da prodje malo(mislila sam da djeluje kao i prethodni ljekovi i da je to samo prvih dana terapije). Pocele su da mi ispadaju stvari iz ruku i da mi se muti vid... Drug i drugarica su vidjeli da sa mnom nije sve u redu, pozvali taxi i odveli me u hitnu.Tog dijela se ni ne sjecam cak. Drugarica mi je rekla da su u hitnoj mislili da sam se predozirala :) Samo se sjecam da sam lezala na krevetu i pila bocama slane vode kako bih izazvala povracanje...Vise nisam smjela da pijem ovaj lijek. Psihijatar mi je prepisao drugi. To moje iskustvo je lose, sto ne znaci da ce biti svima. Mnogi se hvale da im je pomogao, ali meni ocigledno nije odgovarao....

#80 kalisi

kalisi

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,353 posts

Posted 07 February 2013 - 23:25

Ja sam pila leponeks 75 mg dnevno, sada 50mg, i odlican je. Pre toga sam pila rispolept i taj lek me je potpuno slogirao, bila sam usporena previse, bilo mi je muka i tesko od njega a nisu mi ga menjali bas dugo a bilo mi je mnogo lose od njega, bukvalno nisam mogla da funkcionisem da mislim bila sam sva usporena. ali leponeks je zakon.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users