Jump to content

ZAKON PRIVLACENJA

• Please log in to reply
28 replies to this topic

#21 angela_delamorte

angela_delamorte

Šeherezada

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,032 posts

Posted 21 August 2013 - 20:20

upravo tako, pozeleti nesto, sagledati mogucnosti, raditi na realizaciji.
meni pomenuti "zakon" lici na momenat iz instant psihologije za ocajne domacice, realno

#22 Apache

Apache

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 177 posts

Posted 21 August 2013 - 20:21

Neka psihijatrijska istrazivnja su pokazala...

Budi malo određeniji. Kakva istraživanja? Gde? Kada? Na kome su istraživanja vršena, i sa kojim ciljem?

Umesto zanimljivih teorija o privlačnosti, ja bih ipak više voleo da se više u naše ime ne potpisuju štetni ugovori o kreditima koje će otplaćivati deca koja se još nisu ni rodila, ili su vrlo mala. Deca to ničim nisu zaslužila.

#23 angela_delamorte

angela_delamorte

Šeherezada

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,032 posts

Posted 21 August 2013 - 20:21

mislim, cula sam ja za to, ali sam shvatila na svoj nacin, a ovako je  s t u p i d n o

#24 GrapeSeed

GrapeSeed

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 148 posts

Posted 21 August 2013 - 20:34

View PostApache, on 21 August 2013 - 20:21 , said:

Neka psihijatrijska istrazivnja su pokazala...

Budi malo određeniji. Kakva istraživanja? Gde? Kada? Na kome su istraživanja vršena, i sa kojim ciljem?

Evo jedno, meni to ima smisla.

Saveti, rečenice i mantre za ponavljanje, kao što su "ja sam dobra osoba", "ja ovo mogu" ili "uspeću" trebalo bi da vam podignu samopouzdanje i daju vam elan za postizanje ciljeva, ali zapravo imaju kontraefekat.

http://www.mondo.rs/...moc-odmaze.html

#25 angela_delamorte

angela_delamorte

Šeherezada

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,032 posts

Posted 21 August 2013 - 20:46

samo dugogodisnji uporan rad na sebi moze da pomogne, dzaba ja sebi ponavljam ti nisi poremecena osoba kad jesam :D

#26 Aruena

Aruena

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,262 posts

Posted 21 August 2013 - 21:04

View Postangela_delamorte, on 21 August 2013 - 20:46 , said:

samo dugogodisnji uporan rad na sebi moze da pomogne, dzaba ja sebi ponavljam ti nisi poremecena osoba kad jesam :D
Slažem se.
Samo bih dodala - dugogodišnju uporan rad na pravi način.
Treba istražiti prava osećanja, ispoljiti ih, proživeti, naći okidače, uzroke.

Afirmacije može da primenjuje osoba koja se oseća dobro, ali ako su u pitanu unutrašnju konflikti, to nije delotvorno.

#27 Srecna

Srecna

MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 299 posts

Posted 07 July 2016 - 19:35

Zvuci nemoguce ali stvarno dobijemo ono sta zelimo. Sinoc bas citam knjigu i razmisljam kako kad imamo neku zelju ali ne dovoljno definisanu onda nas ponekad iznenadi kako se ostvari, na koji nacin.
Ako nam je fokus na zdravlju onda cemo sasvim verovatno dobiti dobro zdravlje, naravno ako je fokus pozitivan.
Pre nekoliko godina kad sam shvatila da nam se sve zelje ostvaruju, resih da pozelim da imam 10 drugarica i za par meseci nasla sam nove drugarice/poznanice i tada sam imala 7 drugarica ali brzo sam odustala od te zelje jer sam pomislila-dovoljno je.

#28 Merlo

Merlo

Napredni član

• Members
  • PipPipPipPip
  • 119 posts

Posted 13 July 2016 - 22:28

Da. Istina je to. Nekad je potrebno puno vremena. Ali na kraju krajeva. Ono sto zelimo to se i ostvari. Naravno ako dovoljno zelimo? :))) :) Pozdrav

#29 plavo

plavo

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 369 posts

Posted 13 November 2017 - 00:24

View PostApache, on 21 August 2013 - 17:07 , said:

Šta je mislima privuklo gladno dete od par meseci, u sred Somalijske pustoši, sa isto gladnom majkom koja ne zna gde će s njim?

Samo pitam.

pitanje preuzeto od nereligioznih koje postavlju religioznima.

Nekada davno, imao sam jednu od onih "mističnih faza" nama svima dobro poznatih.
Za razliku od prijašnjih ova je bila klasično religijska i uključivala je 3 velike monoteistčke religije i njihova učenja.
Sve ovo se odigralo prije pojave knjige i filma Tajna i  lančane rekcije koju je proizvela.

Zašto ovo pišem ?
Veći dio spoznaja stečenih izučavajući religije se preklapa sa famoznim zakonom privlačenja.
Prije desatak godina još mi je bilo sve to svježe u glavi, sada manje, ali sam i dalje u mogućnosti sve to argumentovati.
trebalo bi mi samo više vremena (i volje) za to, pronaći citate i sl.  ali i dalje mislim da je zakon atrakcije u biti samo prepakovane stare religije za potrošačko  društvo.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users