Jump to content

* * * * * 2 votes

Nesanica

nesanica spavanje

• Please log in to reply
938 replies to this topic

#921 Sa1x87

Sa1x87

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 471 posts

Posted 11 August 2018 - 21:49

View PostAruena, on 11 August 2018 - 13:26 , said:

Sa ovim se slažem skroz.
Svi lekovi protiv nesanice su agresivni i imaju taj efekat da si posle sav nikakav.
Međutim, još mi je gore ako ne spavam, ne mogu da radim, bukvalno u nesvest da padnem.

Ja ako ne spavam, tj. ako imam isprekidan san tada sa izlozen napadu panike ako izadjem van stana. San mi je najbitniji, jer kada je dobar i naspavan, odmah sam u pogonu.

#922 Sa1x87

Sa1x87

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 471 posts

Posted 11 August 2018 - 22:03

Pitanje smijem li piti melotonin skupa sa mitrazapinom sat vremena pred spavanje. Dakle 3mg melotonina i 7,5mg remerona

#923 frozensun

frozensun

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 103 posts

Posted 12 August 2018 - 18:09

Ja sam do sad pio Clonazepam nekih 5 mjeseci i koliko toliko je pomagalo.Prekjučer sam primjetio da doza od 2 mg ne može me uspavati pa sam pojačao na 3 mg.
Sinoć sam bio bolestan.Dobio sam temperaturu i jučer povraćap čitav dan.Popio sam 2 mg i ništa.Čekao da ponoći i popijem još 2 mg ništa,i onda oko 2 popijem još 2 mg i zaspim oko 4 ujutru do 7 ujutru.Uz to sam dodao 10 mg nitrazepama.
Znači ne znam,strah me je i bojim se da clonazepam više mi ne djeluje na uspavljivanje više nemam šta piti.Neuropsihijatri mi ne mogu pomoći sem dajući mi jake antipsihotike ali onda sma bukvalno vezan za krevet preko dana i ne mogu na posao,
sve moguče lijekove sam ispio.Bio sam i na moru promjena sredine plivao sunčao se opet nisam mogao usniti ni tamo.Od lijekova mislim da sam ih pio sve.Znam samo da mi q-pin i prazine ne odgovaraju prave mi derealizaciju.Strah me za večeras šta će biti.
Nisam ni siguran da mi posao pogoršava stanje jer radim u smjenama ali zbog nesanice sam bio godinu i po na bolovanju i opet nisam mogao usniti.
Bio sam i 2 mjeseca samo prva smjena i opet nesanica.
Više ne znam šta da radim,pada mi samo jedno na pameti a to je samoubistvo.Ovo traje 3 godine.Sve sam probao sve savjete oko nesanice sem homeopatije više ne znam jogu,medutaciju,fizički umor,šslju mlijeka,ne gledanj tv-a,laptopa,pregledao štitnu žljezdu više se stv ne sjećam šta sve.Uglavnom ako neki lijek djeluje to je 2-3 mjeseca i to je to.
Od ovolike doze clonazepama danas sam ko pijan,ošamučen,nisam smio to raditi.Boli me i glava jako.

#924 Aruena

Aruena

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,159 posts

Posted 12 August 2018 - 18:28

View Postfrozensun, on 12 August 2018 - 18:09 , said:

Ja sam do sad pio Clonazepam nekih 5 mjeseci i koliko toliko je pomagalo.Prekjučer sam primjetio da doza od 2 mg ne može me uspavati pa sam pojačao na 3 mg.
Sinoć sam bio bolestan.Dobio sam temperaturu i jučer povraćap čitav dan.Popio sam 2 mg i ništa.Čekao da ponoći i popijem još 2 mg ništa,i onda oko 2 popijem još 2 mg i zaspim oko 4 ujutru do 7 ujutru.Uz to sam dodao 10 mg nitrazepama.
Znači ne znam,strah me je i bojim se da clonazepam više mi ne djeluje na uspavljivanje više nemam šta piti.Neuropsihijatri mi ne mogu pomoći sem dajući mi jake antipsihotike ali onda sma bukvalno vezan za krevet preko dana i ne mogu na posao,
sve moguče lijekove sam ispio.Bio sam i na moru promjena sredine plivao sunčao se opet nisam mogao usniti ni tamo.Od lijekova mislim da sam ih pio sve.Znam samo da mi q-pin i prazine ne odgovaraju prave mi derealizaciju.Strah me za večeras šta će biti.
Nisam ni siguran da mi posao pogoršava stanje jer radim u smjenama ali zbog nesanice sam bio godinu i po na bolovanju i opet nisam mogao usniti.
Bio sam i 2 mjeseca samo prva smjena i opet nesanica.
Više ne znam šta da radim,pada mi samo jedno na pameti a to je samoubistvo.Ovo traje 3 godine.Sve sam probao sve savjete oko nesanice sem homeopatije više ne znam jogu,medutaciju,fizički umor,šslju mlijeka,ne gledanj tv-a,laptopa,pregledao štitnu žljezdu više se stv ne sjećam šta sve.Uglavnom ako neki lijek djeluje to je 2-3 mjeseca i to je to.
Od ovolike doze clonazepama danas sam ko pijan,ošamučen,nisam smio to raditi.Boli me i glava jako.

Da nemaš možda bipolarni poremećaj?
Čitam o tome ovih dana, vidim da je jedan od simptoma nesanica.
A i često ga brkaju sa GPL.

Ako imaš to, onda te leče jako pogrešno, treba da te leče stabilizatorima, to vidim nisi pio nikada.
Idi kod psihijatra koji je stručan za bipolar i traži mišljenje o ovome.

#925 frozensun

frozensun

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 103 posts

Posted 12 August 2018 - 19:46

Ne,nemam bipolar,čitao sam o tom poremećaju nemam ništo sličnoNe ispunjavam uopšte ovo što oznaćava kao maničnu epizodu.Pio sam ja lamictal doduše u manjoj dozi ali ništa nisam osjećao od njega.
Ne znam zaista ne šta da radim.Mislim da je suicid jedino rješenje jer ovo se na drugi način ne može okončati.

#926 Sa1x87

Sa1x87

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 471 posts

Posted 12 August 2018 - 22:07

View Postfrozensun, on 12 August 2018 - 19:46 , said:

Ne,nemam bipolar,čitao sam o tom poremećaju nemam ništo sličnoNe ispunjavam uopšte ovo što oznaćava kao maničnu epizodu.Pio sam ja lamictal doduše u manjoj dozi ali ništa nisam osjećao od njega.
Ne znam zaista ne šta da radim.Mislim da je suicid jedino rješenje jer ovo se na drugi način ne može okončati.

Brate, rekao sam ti nisi uradio homeopatiju, ja idem sutra kod homeopate, i nisu uradio rukju za koju sam te savjetovao. Kucaj u google nesanica i lijecenje kur'anom.

#927 Sa1x87

Sa1x87

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 471 posts

Posted 12 August 2018 - 22:09

Ni ja ne mogu spavati. Pijem calixtu i ako imam na njoj isprekidan san naredni dan sam los i ne smijem iz kuce. Neki receptor mozga se izbacio iz takta, kako ga izlijeciti. Samo biljkama i vjerom.

#928 Hyperdrive

Hyperdrive

Maledetta primavera!

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,222 posts

Posted 12 August 2018 - 23:11

Lamictal ima efekata tek u većim dozama, a do njih se stiže postepeno. Ne znam kakav je za bipolarni, ali mnogi ljudi sa BPD/GPL reaguju na njega ako imaju ekstremne promene raspoloženja i izlive besa - evo, meni je promenio život. No, nije za svakoga, nipošto. Plus, sa njim ne može više kamfor, valerijana i još par stvari.

Inače, kao i Zeus, ponekad se osetim kao govno prvih sat-dva kad se probudim posle spavanja potpomognutog anksiolitikom (povremeno me hvata čudni bioritam zbog endokrinih problema). Imam bromazepam, koristim ga jednom u dva-tri meseca, i to četvrtinu, ali eto i od toga balavim po jastuku, ne mogu da dođem sebi i slično.

#929 frozensun

frozensun

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 103 posts

Posted 13 August 2018 - 14:36

Sinoć sam popio leponex.Od jedne tablete od 25 mg nisam mogao usniti,dodao sam još pola tbl,i ubrzo zaspao.Probudio sam se u neko doba noći potjeralo me na nuždu,,znači bukvalno komiran.Ljudi ja vama ne mogu objasniti kolika je to sedacija bila,da sam ja upao na zemlju i  na koljenima se isteturao do toaleta,i mislim da mi se čak zavrtoglavalo.Ne sjećam se ni dal sam pišao ni gde sam se uopšte nalazio,mogao sam pišati po tepihu.Nmg da vam opišem koji je to osjećaj možda kao da sam popio 2 l votke,ali grozno ošamučenje toliko jako da nisam znao u kome se prostoru nalazim.Kao da vas je neko maljem opalio po glavi pa vam se sve vrti u glavi.
Znači nema šanse da ću to uzeti više.Spavao jesam nekih 8-9 sati ali evo i sad sam sediran mada malo blaže nego jutrosPrethodno  sam popio 10 mg trazem-a i ništa ni da me uspava..

#930 Sa1x87

Sa1x87

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 471 posts

Posted 13 August 2018 - 19:53

View Postfrozensun, on 13 August 2018 - 14:36 , said:

Sinoć sam popio leponex.Od jedne tablete od 25 mg nisam mogao usniti,dodao sam još pola tbl,i ubrzo zaspao.Probudio sam se u neko doba noći potjeralo me na nuždu,,znači bukvalno komiran.Ljudi ja vama ne mogu objasniti kolika je to sedacija bila,da sam ja upao na zemlju i  na koljenima se isteturao do toaleta,i mislim da mi se čak zavrtoglavalo.Ne sjećam se ni dal sam pišao ni gde sam se uopšte nalazio,mogao sam pišati po tepihu.Nmg da vam opišem koji je to osjećaj možda kao da sam popio 2 l votke,ali grozno ošamučenje toliko jako da nisam znao u kome se prostoru nalazim.Kao da vas je neko maljem opalio po glavi pa vam se sve vrti u glavi.
Znači nema šanse da ću to uzeti više.Spavao jesam nekih 8-9 sati ali evo i sad sam sediran mada malo blaže nego jutrosPrethodno  sam popio 10 mg trazem-a i ništa ni da me uspava..

Brate citas li sta ti pisem, poslusaj me nista te ne kosta

#931 frozensun

frozensun

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 103 posts

Posted 13 August 2018 - 20:08

Jel tebi jasno da se leponex isključivo prepisuje pod bolničkim nadzorom zbog brojnih nus pojava?Ne znam kako je tu,ali tako je ovde.
mora se vaditi krvna slika svakih 7 dana,ko će meni vaditi, da kažem ja doktorici ja na svoju ruku uzeo leponex dajte mi da vadim krvnu sliku.
Pa nije luda,svaki taj pregled krvi košta zdravstvo.Neće mi dati da radim pregled krv jer sam ja uzeo na svoju ruku piti leponex logično.
Osim toga ovo je toliko jak lijek da me je danas bukvalno vezao za krevet čitav dan.
I onda kao što su drugi posali isti slučaj sa olanzapinom krene se od male doze i dođe do visoke jer se stiče tolerancija.A bogami visoke doze imaju itekako ozbiljne nus pojave to znaju koji piju ovaj lijek a i moze se izgooglati.

#932 joed

joed

Još malo pa MASTER

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,393 posts

Posted 13 August 2018 - 20:23

Pijem olanzapin istu dozu 3 godine i još ima isti učinak kao i prvog dana.

#933 Sa1x87

Sa1x87

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 471 posts

Posted 14 August 2018 - 02:57

View Postfrozensun, on 13 August 2018 - 20:08 , said:

Jel tebi jasno da se leponex isključivo prepisuje pod bolničkim nadzorom zbog brojnih nus pojava?Ne znam kako je tu,ali tako je ovde.
mora se vaditi krvna slika svakih 7 dana,ko će meni vaditi, da kažem ja doktorici ja na svoju ruku uzeo leponex dajte mi da vadim krvnu sliku.
Pa nije luda,svaki taj pregled krvi košta zdravstvo.Neće mi dati da radim pregled krv jer sam ja uzeo na svoju ruku piti leponex logično.
Osim toga ovo je toliko jak lijek da me je danas bukvalno vezao za krevet čitav dan.
I onda kao što su drugi posali isti slučaj sa olanzapinom krene se od male doze i dođe do visoke jer se stiče tolerancija.A bogami visoke doze imaju itekako ozbiljne nus pojave to znaju koji piju ovaj lijek a i moze se izgooglati.

Sto ne pijes remeron 15mg ili cak 30mg za nesanicu, sto ne pitas doktora... Sto si popio leponex kad znas kakav je lijek, i mene je tako oborio. Ali jedini nacin za zaspati je leponex pa i tako kod tebe kad je u pitanju neorganska nespificna nesanica. Jedino te on moze oboriti.. Rekao sam ti za lijecenje kur'anom i homeopatijom. Probaj oboje poslusaj me.

#934 frozensun

frozensun

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 103 posts

Posted 14 August 2018 - 15:03

Mani me kurana,manastira,sveštenika i hodža majke ti.Ja eto oni će me riješiti nesanice.
Remeron mi ne djeluje,djelovao je 2 mjeseca i prestao djelovati,olanzapin je djelovao 5 mjeseci došao do doze 15 mg koja više nije doza za spavanje nego šizu i nisu mi htjeli ga dati.Prestao sam ga uzimati par mjeseci.Eh sad ne znam ako bih probao opet da li bi djelovao.

#935 Aruena

Aruena

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,159 posts

Posted 14 August 2018 - 15:10

Meni je Remeron delovao posle pauze od par meseci, protiv nesanice.

Popila sam juče 50 mg Serokvela i danas mi je pritisak kao kod mrtvog konja, lek je sranje (meni bar), grozan i gotova sam sa njim.
Ima zašto se zove antipsihotik, protiv psihoza.

#936 zeus20

zeus20

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,969 posts

Posted 14 August 2018 - 15:51

Remeron (mirtazapin) je dobar jedino ako želiš biti ko slon i spavati 15 sati dnevno
a ni Seroquel nije ništa bolji.

#937 Sa1x87

Sa1x87

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 471 posts

Posted 14 August 2018 - 19:04

Meni je remeron najbolji za nesanicu a seroquel mi nije odgovarao...

#938 frozensun

frozensun

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 103 posts

Posted 14 August 2018 - 20:42

Najduže mi je djelovao olanzapin 5 mg nekih 5-6 mjeseci i samo bum prestao djelovati.Onda na dozu 10 mg koja me je strašno ošamučivala i nisam to mogao trpiti ali mislim koliko se sjećam da me ni ta doza nije mogla uspavati.Onda sam išao u bolnicu prekinula mi olanzapin dala trittico taj jebeni trittico odnosno trazodone koji pije pola Amerike za spavanje.I ništa ni da me uspava.Onda sam samovoljno prešao probao clonazepam djelovalo je i počeo ga uzimati.
Remeron je nakon olanzapina djelovao 7.5 mg onda sam morao uzet 15 mg i vrlo brzo čak mislim nije prošlo ni 2 mjeseca popijem 15 mg ništa ne može me uspavati.Psihijtar napisao 45 mg,a ono kako sam uzimao veću dozu obrnuto djelovalo nije me uopšte moglo uspavati.I kaže on to je nemoguče.Držao sam se 7.5  mg remerona i 5 mg olanzapina neka 2 mjeseca i to je prestalo djelovati na usnivanje.
Sinoć probao nitrazepam ništa,sanval mi već odavno djeluje.Izgleda kad pređeš na ove tako reći jače benzodiazepine tipa clonazepam svi ovi slabiji više ne djeluju,to je neka moja logika.

#939 Sa1x87

Sa1x87

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 471 posts

Posted 14 August 2018 - 21:25

View Postfrozensun, on 14 August 2018 - 20:42 , said:

Najduže mi je djelovao olanzapin 5 mg nekih 5-6 mjeseci i samo bum prestao djelovati.Onda na dozu 10 mg koja me je strašno ošamučivala i nisam to mogao trpiti ali mislim koliko se sjećam da me ni ta doza nije mogla uspavati.Onda sam išao u bolnicu prekinula mi olanzapin dala trittico taj jebeni trittico odnosno trazodone koji pije pola Amerike za spavanje.I ništa ni da me uspava.Onda sam samovoljno prešao probao clonazepam djelovalo je i počeo ga uzimati.
Remeron je nakon olanzapina djelovao 7.5 mg onda sam morao uzet 15 mg i vrlo brzo čak mislim nije prošlo ni 2 mjeseca popijem 15 mg ništa ne može me uspavati.Psihijtar napisao 45 mg,a ono kako sam uzimao veću dozu obrnuto djelovalo nije me uopšte moglo uspavati.I kaže on to je nemoguče.Držao sam se 7.5  mg remerona i 5 mg olanzapina neka 2 mjeseca i to je prestalo djelovati na usnivanje.
Sinoć probao nitrazepam ništa,sanval mi već odavno djeluje.Izgleda kad pređeš na ove tako reći jače benzodiazepine tipa clonazepam svi ovi slabiji više ne djeluju,to je neka moja logika.

Homeopatija- trazi dobrog travara

Also tagged with nesanica, spavanje

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users