Jump to content

Zaustavi misli i oživi!

depresija psihoze anksioznost holističko lečenje

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
7 replies to this topic

#1 Apoptosis

Apoptosis

Све за Христа, Христа ни за шта!

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5,734 posts

Posted 23 October 2013 - 11:22

Mislim da je dobar momenat da vam svima otkrijem jednu tajnu.
Nešto o čemu su mi mnogi stručni i obični ljudi pričali godinama, uključujući moju mamu, a ja nisam slušao uopšte ili pak nisam hteo da čujem za to.
Radi se o zaustavljanju misli.
Iza mene su nekoliko pokušaja suicida, dijagnoza šizoafektivnog poremećaja (F 25 - mix šizofrenije i bipolarnog poremećaja), kao i mnoge druge dijagnoze, hronična depresivnost, maničnost, opsesivnost i nadasve anksioznost.
Lečen sam svim i svačim u ovih 8 godina patnje, nekoliko antipsihotika, svi mogući antidepresivi, svi stabilizatori, ali mi ni od kojih lekova nije bilo bolje da je to vredno spomenuti ili da je bar neko vreme trajalo.
Onda sam odjednom, hvaljen Bog, ne znam ni sam kako, shvatio da je dobro da prestanem razmišljati.
Totalno da prestanem razmišljati, kao prilikom meditacije, ništa da ne čujem u svojoj glavi.
I odjednom, istog tog dana kad sam počeo ne misliti, odmah mi je bilo bolje.
I sada mi je, hvala Bogu, dobro prvi put, da kažem baš dobro, ne manično, u ovih 8 godina.
Više ne pijem lekove.
Savetujem svima da pokušaju meditirati ili na neki drugi način zaustaviti misli koliko god je moguće.
Ako ništa drugo, pustite pesme u misli, samo je bitno ne razmišljati o problemima, lečenju, opsesijama, jer te stvari truju celu dušu.
Savetujem i da se svi posvete veri ko god može, posvetite se Bogu i molitvama i želim svima da ozdravite i da ne pijete više nikakve lekove.
Takođe, jako je bitna pravilna ishrana, i vitamini i minerali svakog dana!
I da, za kraj - rad, što je moguće više raditi fizički, to spašava, to su mi i lekari pričali.
Sve najbolje svima!

P.S. Potrudiću se da ne posećujem forum što je više moguće. Ako neko ima nekih pitanja, pišite mi privatnom porukom.

#2 Eden

Eden

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 395 posts

Posted 23 October 2013 - 13:31

Dugo *razmisljam* da krenem sa nekom meditacijom.
Problem je u tome sto ne znam odakle da krenem.
Ne mogu sebi postaviti imperativ da 'ne razmisljam'.
Drugim recima, potreban mi je metod. Mantra. Da budem preciznija, po recima iskusnih ljudi - mantra koja bi trebalo da 'rezonira' na mojoj frekvenciji i koja ce mi pomoci da 'procistim' um.
Ovu mantru bih mogla recimo da kupim za 100 evra u bg-u. Nisam u toj prici. Vise sam pobornik principa uradi-sam.
Znaci kako poceti?
Razmisljala sam o molitvi.
Nisam preterano sklona auto-sugestiji, pa sve mislim da ove tehnike umnog prociscenja nece upaliti kod mene.
Kako krenuti? Ima li neko iskustvo sa ovim? Da li meditiranje moze imati kontra-efekat, u istoj meri kao i neke druge metode koje zahtevaju visoku sklonost sugestiji (kao npr. hipnoza)?

#3 prigofan

prigofan

MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 254 posts

Posted 23 October 2013 - 13:53

Da, meditacija je sigurno najbolja sto se tice smirivanja celog tela i duse. Ali i kombinacija joge nije lose. I tacno je da je fizicki rad dobra preventiva sto se tice ruznih misli i opsesija. Rad na svim osnovama spasava coveka. Treba naravno imati vere u boga, i moliti mu se. Ali ono sto covek sam za sebe uradi, tj. uz pomoc drugih ljudi je isto toliko vredno.

#4 pukla_ko_kokica

pukla_ko_kokica

GARGAMEL

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,352 posts

Posted 24 October 2013 - 08:03

Api morat ćeš mi dati taj recept za zaustavljanje misli, da i ja probam ušutkati svoje baljezgarije. Meni to neće ide :D :D :D Ja sam skužila sa druge strane da na svoje nebuloze mogu promjeniti reakciju i reći im da su glupe i to mi ovako dosta lijepo funkcionira.

Evo čisto primjera radi (nije da zatrpavam tvoju temu sa svojim glupostima, ja sam tip osobe koji najbolje objašnjava na primjerima): Znaš kako su opsesije sexy i kaće se na sve što ti je milo i drago i gdje ćeš imati popriličnu em. reakciju. Pa eto od "nedavno" (nekih pola godine) imam psa, sada već ima 9 mjeseci, inaće je u tipu belgijskog ovčara (malinois), znači nije baš chiwawa... I tako vezala se ja, što je normalno, to su predivna stvorenja. Da skratim već nekih mjesec dana me prate mentalne slike kako ga neki boxer, staford, cane corso trga, iako je socijaliziran, frendica mu je srednjeazijska ovčarica, omiljeni frend cane corso Zeus, ali ne te slikurine i strah ne prestaju. I neki dan šećem ga ja i pseto neko laje u daljini, a ja sva u strahu mjenjam smjer... Dođem doma i kažem sebi o j..la te opsesija, e nemože, i od sada drmam uprkos njoj znajući da je glupa, jer koliko god se može desiti da ga neki pas napadne nije rečeno da se neće obraniti, a još manje je korisno živjeti u konstantnom strahu i grču.

Moje gluposti dođu, ja ih prepoznam i onda im kažem glupe ste opsesije. Poslje postaje nevažno koliko puta su se ponovile, jer ja znam da su glupe i da neću igrati prema njihovim pravilima. Na kraju krajeva i John Nash je tako postupao sa svojom psihozom, ignorirajući je, a i moja doktorica je meni rekla ovako, kada simptome prepoznajem i na njih ne reagiram to se smatra zdravljem, pa sad ti vidi.

Ne znam jesam li šta doprinjela temi, ali eto imala sam potrebu ovo napisati. Ja nisam baš ljubitelj teza o gašenju misli, jer taman da uz neke napredne tehnike to i uspiješ napraviti, sigurno ih ne možeš ugasiti 24 sata na dan, a onda ipak ostaje komad vremena u kojem se moraš nositi sa njima, pa smatram da je super kada naučiš kako.

Još imam za usput potrebu nešto dopisati; Ne puštaj terapiju. Znaš kakav je ishod tome, već si probao, nije išlo.... Ljubim :heart:

#5 Apoptosis

Apoptosis

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5,734 posts

Posted 24 October 2013 - 08:42

Hvala ti što si podelila sa svima nama ovu priču Kokice! :)
Zaista mi je žao što nemam priliku i način da saopštim kako sam ja to uspeo da zaustavim misli, tek ponekad mi samo neka pesma uskoči u misli.
Što se tiče lekova, prekinuo sam ih piti zato što se ne osećam depresivno jer je to najgore od svega bar meni.... A psihotičan i dalje jesam. Možda na kontroli zatražim neki antipsihotičić... Ljubim.

#6 Eden

Eden

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 395 posts

Posted 27 October 2013 - 13:40

Molitva mi nikad nije isla. Nekako mi je cudno da pricam sa Bogom o sebi, kad on sve to vec zna unapred .
Molila sam se uglavnom kad mi je bilo jako tesko, pred spavanje. Pomolim se jednom, malo se umirim, zaspim, i onda zaboravim na sve to.
Poslednji put sam se pomolila kad mi je mama rekla da je njen blizak prijatelj i kolega tesko bolestan. Dijagnostikovan mu je rak u poodmakloj fazi koji je metastazirao po celom telu, dosavsi cak do kostiju. Moja mama, najjaca i najstabilnija zena koju znam, je bila porazena tugom. Nekoliko najboljih specijalista je pregledalo tog coveka i niko nije dao dobre prognoze.
Pomolila sam se prvo zbog moje mame, jer je previse brinula i plasila sam se da ce izgubiti volju i ostetiti svoje zdravlje.
Pomolila sam se za tog coveka, zbog moje mame. Bog ce razumeti to ....

Mislim da sam se molila iskreno. Onoliko koliko sam mogla u tom trenutku.
Sledecih dana sam se cula s mamom koja mi je rekla da njen prijatelj dobro reaguje na terapiju.
Posle par nedelja kontinuirane terapije, metastaze su se povukle iz kostiju.
Mama je rekla da je tesko poverovati da se izvukao, imajuci u vidu u kakvom je stanju bio.

Ja ne znam da li sam iole pomogla tom molitvom. Mozda nisam. Mozda je sve bila igra slucaja.
Ali, zelela bih pokusati da se molim ponovo.
Kako poceti?

#7 kalisi

kalisi

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,345 posts

Posted 27 October 2013 - 14:21

Moliti se onako kako se deca mole, nevino.
Stari su Atinjani počinjali svoju jutarnju molitvu ovim rečima: Orosi, orosi, mili Zevse, polja atinjanska i ravnice..." A imperator Marko Aurelije, navodeći blago reči ove molitve, dodaje sa svoje strane, da ili se ne treba moliti Bogu, ili ga treba odista moliti ovako nevino i predano.

#8 Apoptosis

Apoptosis

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5,734 posts

Posted 27 October 2013 - 15:06

Ja se molim Bogu tako što mu se obratim kao nekome ko mi je i više od roditelja i ko sve razume.
Prvo se zahvalim za sve, i izvinem se za sve što sam uradio, a onda iskažem ono što me muči i što želim da On uradi za mene.
Papa Franjo kaže da se u molitvi moramo pokazati asertivno i bez ustručavanja, čak napadno, tražiti da nam Bog da to za šta se molimo.
I da, najvažnije od svega jeste moliti Boga da bude volja njegova. Jer tu nema greške, On ne greši.
Ja često molim i da se umesto na psihičkom nivou, ako već moram biti bolestan, bolesti manifestuju na fizičkom.
Iz iskustva znam da je fizička bol manja i lakše podnošljiva od psihičke...
I ne zaboravite Bogorodicu, Ona može pomoći više nego bilo ko, jer Ona Ga je rodila.