Jump to content

Rekapitulacija

• Please log in to reply
27 replies to this topic

#21 serafim

serafim

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 945 posts

Posted 28 June 2017 - 20:35

Slazem se macak, i ja se osecam delimicno odgovoran sto sam ostavio email na temi o modafinilu. Ali ostavio sam samo zato sto kada u guglu.rs ukucas modafinil cena(a svi kada saznaju za modafinil prvo to kucaju) ona tema izlazi medju prvim rezultatima. Tamo se na temi reklamira fantastik sa svojom fokusmodom koja je totalno neproverena. Ako vec kupuju neka znaju sta i od koga kupuju. Izvinjavam se zbog silaska sa teme

#22 2Bavailable

2Bavailable

sugar for your brain

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5,391 posts

Posted 28 June 2017 - 21:45

View PostMacak, on 28 June 2017 - 20:18 , said:

I dok nema direktne ponude bilo kojih tableta na crno bilo kome. To već stoji u pravilima. Dogovoreno je davno da su takve reklame ovdje zabranjene.
Razumijem da nekome pomogne ali i znam da moj rođak od 12 godina koji je iznenađujuće pismen za svoje godine može naići na email gdje se nude "tablete za lakše učenje".
Da vidim toga tko bi tom zdravom djetetu prodao preko emaila takve tvari bilo bi mu zadnje što je prodao.
Ako taj tko prodaje tablete (drugs) ne traži nikakve nalaze niti postavlja ikakve uvjete tko može kupiti, to je po definiciji diler, kriminalac.

to su nootropici kakve droge
pa već su šerovani linkovi za sajtove koji to prodaju to je čitava industrija
ovde barem može da se nađe pouzdan prodavac a da se kukolj odvoji (postovi sumnjivih prodavaca koje smo sklonili)
mislim nećemo biti baš kao longecity ili reddit ali može da se diskutuje o izvorima nezabranjenih supstanci koje ljudi koriste kao pomoć

#23 Macak

Macak

Promjenjivi

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,195 posts

Posted 30 June 2017 - 02:08

Zovi ih kako god hoćeš. Ako su tako dobri zašto nisu na polici samoposluge ili ljekarne da ih tamo kupim? Da vidim ikoga da to prodaje na crno maloljetniku jer ne može na bijelo ne bih volio biti on. Pravila su jasna kao dan.

Ja osim recepta moram u ljekarnu donijeti nalaz interniste mlađi od 6 mjeseci kad trebam Testosteron ampule jer su klinci htjeli velike mišiće na brzinu a stariji su htjeli valjda sedam dana bez vađenja. Svima je bilo super neko vrijeme. Klinci se razbolili a starci rikavali na ženama. Svima je bio dobar ali ja ga moram trošiti samo iz zdravstvenih razloga. Imam nalaz i recept za razliku od njih.

#24 2Bavailable

2Bavailable

sugar for your brain

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5,391 posts

Posted 30 June 2017 - 07:27

ne znam mačak bolje da nađu proveren izvor nego da kupuju gluposti

- otvaranje tema ili objavljivanje topica vezano za bilo kakvu vrstu zlouporabe lijekova, kao i traženje ili nuđenje lijekova na prodaju ili kupnju

ja bih rekao da se ovo odnosi na promet psihijatrijskih lekova
pravilo je tu da spreči da narkomani dolaze da kupuju naše lekove i da se drogiraju njima
sajtovi preko kojih se kupuju prirodni i "ostali" lekovi ne spadaju u to rekao bih
i ne samo ja da kažem sad je i clair tu
ali razmislićemo još jednom

#25 weirdo

weirdo

CAR

• Banned
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,358 posts

Posted 04 July 2017 - 08:44

View Postweirdo, on 26 June 2017 - 18:53 , said:

Efekat koji odmah nastupa je zaustavljanje unutrašnjeg dijaloga. Kada je ratnik sposoban da zaustavi svoj unutrašnji dijalog, on učvršćuje vezu sa svojom energijom. To ga oslobađa od zahteva sećanja i tereta osećanja i oslobađa preostalu energiju koju onda može uložiti u proširivanje granica svoje percepcije. Ratnik počinje da prihvata stvarnost umesto tumačenja te stvarnosti. Po prvi put, dolazi u dodir sa konsenzusom čarobnjaka, koji je opis stvarnosti sastavljen na nepojmljiv način.“
“Normalno je da ratnik na tom nivou počinje da se svemu smeje, zato što energija donosi sreću. Zahvaljujući rekapitulaciji, on je srećan, ispunjen i skakuće kao dete. S druge strane, on postaje zastrašujuća osoba jer, pošto mu je svetlost neoštećena i njegov život je čist, donošenje odluka više ne predstavlja poteškoću za njega. On će odlučiti ono što je nužno u datom trenutku a to drugim ljudima deluje zastrašujuće.”
“To je takođe vreme kada je ratniku potrebna dodatna količina umerenosti i razumnosti, jer bez toga može preduzeti nepotrebne rizike, dovodeći u opasnost kako svoju tako i bezbednost drugih.”

na ovo treba obratiti pažnju.
meni se desilo da sam postao toliko radostan i srećan, da sam poželeo da delim tu svoju sreću - počeo sam da "misionarim", da "osvešćujem" ljude po društvenim mrežama ha ha
to me uvelo u krizu.
pripazite se toga.

...

imate na forumu krstarice, pdf filozofija temu:

Kako biti u ovde i sada? (Rekapitulacija)

#26 weirdo

weirdo

CAR

• Banned
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,358 posts

Posted 08 July 2017 - 10:25

pošto neće da me banuju, ni da brišu temu, napisaću i ovde:

želim ban na godinu dana, ako ne može trajni.
temu o rekapitulaciji obrisati,
kao i opis kako se radi sa teme „Guranje pod tepih“.
nešto mi je tu postalo sumnjivo, ne bih želeo da se neko nekako sjebe.
ispitaću stvar na galaksija forumu.
tamo mi je nick silentio.
pozdrav.

#27 weirdo

weirdo

CAR

• Banned
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,358 posts

Posted 13 July 2017 - 14:20

kopiraću ovde nešto što sam objavio i na krstarici pre neki dan,
razlog zbog kojeg sam u nedoumici da li uopšte treba raditi rekapitulaciju.

...

Krajnji cilj toltečkog učenja

Hajde da malo pišemo o krajnjem cilju toltečkog učenja.

Krajnji cilj toltečkog učenja je da prolete pored nekakvog orla koji valjda jede svest, i da tako sačuvaju svest i žive "večno" koliko sam shvatio.

“To je krajnji cilj rekapitulacije: napraviti duplikat, i biti spreman za odlazak. Ne morate biti čarobnjak kako bi ste shvatili važnost svega ovoga. Umreti u bedi je očajan način umiranja. S druge strane, imati duplikat koji će te ponuditi Orlu vam garantuje da će te biti sposobni da nastavite dalje.”, kaže Kastaneda u „Susretima sa Nagualom“, Armanda Toresa.

Odavno sam odustao od tog cilja.

Ono što me zanima je biti ovde i sada.

...

Near dawn, the assistants made an enormous spiral with embers from the fire. Don Melchor came to me and told me i should look at the spiral until Xolostoc (the devil) revealed himself to me.

Malo niže, pomoćnici su načinili ogromnu spiralu od žara iz vatre. Don Melhor mi je prišao i rekao da treba da gledam u spiralu dok mi se ne prikaže Ksolostok (Xolostoc).

...

Rekapitulaciju sam radio, ali posle ovog „sitnog propusta“ koji sam video u prevodu knjige "Susreti sa Nagualom", Armanda Toresa, pitam se da li bi ikad više trebalo to da radim.

...

"Bog je apsolutni duh,to jest on je čista suština koja sebe pretvara u predmet ali u tome predmetu opaža (sagleda) samo samu sebe,ili ta se suština u svom postajanju nečime drugim prosto naprosto vraća u samu sebe i samoj sebi je jednaka.
Bog je prema momentima svoje suštine:

1.apsolutno sveti-ukoliko je on prosto naprosto u sebi opsta suština

2.apsolutna moć-ukoliko ostvaruje ono sto je opšte i u tome opštemu odražava ono što je pojedinačno ili on je večiti tvorac univerzuma

3.mudrost-ukoliko je njegova moć samo sveta moć

4.dobrota-ukoliko onome sto je pojedinačno ostavlja da u svojoj stvarnosti čini što mu je volja

5.pravičnost-ukoliko on to što je pojedinačno večito vraća u ono što je opšte

Zlo je otuđenje od Boga ukoliko se ono što je pojedinačno po svojoj volji odvoji od onoga što je opšte i u isključivanju od njega stremi da bude apsolutno za sebe.Ukoliko je priroda konačnog slobodnog bića to da se reflektuje u toj pojedinačnosti,valja je smatrati kao zlu."

Hegel

...

„Ko se gubi u apstrakcijama nalik je životinji koju zao duh vodi sprženim poljima oko kojih se zelene lepi pašnjaci." (Gete)

...

Šta vi mislite o ovom?

#28 weirdo

weirdo

CAR

• Banned
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,358 posts

Posted 13 July 2017 - 14:25

PUT I CILJ

Ostvari stanje krajnje praznine,
ostvari stanje potpunog mira,
stanje iz kojeg se sve stvari oblikuju,
stanje u koje se sve stvari vraćaju.
One rastu i napreduju u svijetu,
a zatim se vraćaju praizvoru.

Povratak i praizvor znači mir,
znači vratiti se svojoj vječnoj sudbini.
Preuzeti svoju vječnu sudbinu znači prosvjetljenje.
Tko ne zna svoju vječnu sudbinu boravi u mraku.
Prosvjetljenje znači razumijevanje,
razumjevanje znači velikodušnost,
velikodušnost znači sveprisutnost,
sveprisutnost znači živjeti u skladu s prirodom.
Biti u skladu s prirodom znači biti u skladu s Taom.
Biti u skladu s Taom znači besmrtnost.
Za takvog nema više patnje.

Lao Ce

...

„Ne moraš da tragaš daleko odavde:
Najviša nebesa šta mogu pomoći?
Ovde, baš u tom sastojku bića,
U svome telu, naći ćeš početak i kraj.”

ovo je valjda Buda rekao.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users