Jump to content

Trenutna dijagnoza i terapija

• Please log in to reply
1668 replies to this topic

#1661 secerlema

secerlema

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 753 posts

Posted 26 May 2017 - 19:39

View PostAruena, on 26 May 2017 - 19:28 , said:

Šta ima da vode u bolnicu nekog ko je besan i ko baca stvari?
Policajci imaju svoje metode, savladaju ga, obore na pod, stave mu lisice i pod ključ.
Kakva crna ludnica?
Prvo treba da dokažu da je neuračunljiv, pa tek tada.

Pa zamislite zdravog koji je pukao, bio nasilan, bacao stvari, lomio, to je za zatvor, a ne za antipsihotike.
Mi jako ličimo na "Let iznad kukavičijeg gnezda".

Pa doktor odlucuje da li ces na prisilnu ili ne. Sudski psihijatri imaju ogromnu slobodu u odlukama kako ce da rade i koje ce lekove da prepisuju i u kojim dozama.

U teoriji si u pravu  Aruena, u praksi vidis da sve to ima smisla. Bila sam u Lazi za zenama koje su prisilno hospitalizovane i svakoj od njih je zaista bilo mesto tu.

#1662 Aruena

Aruena

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,686 posts

Posted 26 May 2017 - 20:32

Na prisilnu se ide po nalogu suda, dakle odlučuje sudija, posle veštačenja, ali postoji i odbrana, okrivljeni ima advokata, može da se žali, da traži drugo mišljenje, dovede drugog psihijatra itd.
Bilo bi super da se samo doktori pitaju da li će nekog da napumpaju antipsihoticima prve generacije, i to u nedogled.
Ne ide to tako, samo ljudi ne znaju svoja prava.
Ima u HR slučaj Ane Dragićević, koju su isto doktori prisilno hospitalizovali na 5 godina, i to jer je gej, pa se igrali malo izolacije, vezivanja, jakih lekova itd.
Sada je dobila bandu na sudu i dobija i odštetu, mada su joj traume zauvek tu.
Imate na Jutjubu film o njoj. "Zašto" se zove.

#1663 secerlema

secerlema

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 753 posts

Posted 26 May 2017 - 21:04

Dok sve prodje sto si ti rekla, prodje brzi voz, ti si svejedno u bolnici hteo ili ne... Ljudi koji su prisilno hospitalizovani nisu u stanju ni da kazu kako se zovu a ne da traze advokata i drugo misljenje...

#1664 Macak

Macak

Promjenjivi

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,806 posts

Posted 26 May 2017 - 23:13

Ma te priče prisilno hospitaliziranih pacijenata u Hrvatskoj su šuplje i imaju drugu, skrivenu stranu.
1. Ovdje se doktori ne otimaju za pacijente kao u Americi. I kad želiš na hospitalizaciju neće te primiti ako baš ne treba. Nama HZZO plaća liječenje a mi dok radimo uplaćujemo u HZZO.
2. Nikog nije briga za njenu seksualnu orijentaciju.
Ja ne paradiram ulicom gol ili neprikladno odjeven, ne pušem u pištaljku i ne vrištim da volim žene i želim sex. Ne sexam se na trgu. Nije to ni njoj trebalo.
3. Budi što god hoćeš ali ne smetaj ostalima.
4. Kad već jesi na psihijatriji ili u zatvoru, poštuj tamo ljude i pravila ako hoćeš ikad izaći.
5. U bolnici vizita prolazi svakog jutra. Pitaju te kako si, ako i ne pitaju možeš im sve reći. Nema načina da te jedan doktor iz samo njegovih razloga drži tamo zarobljenog.

Ja sam bio prisilno hospitaliziran jer sam u napadu bijesa udario doktora na povjerenstvu. Istina da je bio bezobrazan, gadno me uvrijedio ali nisam ga smio udariti a kamo li tako odvaliti da je pao zajedno sa stolicom. Bilo mi je žao istog trena ali kasno. On pozvao security, odveli me na psihijatriju. Nisam se bunio ni opirao. Nikakva sila nije bila potrebna, samo me odvezli.

S obzirom na dijagnozu zbog koje sam i bio na bolovanju, bilo je logično da će me poslati u Vrapče. Tamo sam bio 4 tjedna, nisam pravio probleme ni ulazio u sukobe pa su me pustili.

Dakle znam kako to izgleda u praksi, vidio sam razne odjele i pacijente.

#1665 desing

desing

Još malo pa MASTER

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 745 posts

Posted Yesterday, 00:05

View PostMacak, on 26 May 2017 - 23:13 , said:

Ma te priče prisilno hospitaliziranih pacijenata u Hrvatskoj su šuplje i imaju drugu, skrivenu stranu.
1. Ovdje se doktori ne otimaju za pacijente kao u Americi. I kad želiš na hospitalizaciju neće te primiti ako baš ne treba. Nama HZZO plaća liječenje a mi dok radimo uplaćujemo u HZZO.
2. Nikog nije briga za njenu seksualnu orijentaciju.
Ja ne paradiram ulicom gol ili neprikladno odjeven, ne pušem u pištaljku i ne vrištim da volim žene i želim sex. Ne sexam se na trgu. Nije to ni njoj trebalo.
3. Budi što god hoćeš ali ne smetaj ostalima.

Oprosti Mačak, sve si u pravu ali mislim da ti ovaj dio sa pištanjem i paradiranjem nije trebao. Neke liječnike itekako jeste briga za seksualnu orijentaciju. Možda to neće reci izravno, ali se to može itekako odraziti na hospitalizirani osobu i njen tretman.
Ti nemaš potrebu paradirati gol i zviždati da voliš žene, jer živiš u HETEROSEKSUALNOM svijetu, u kojem je to opće prihvaćena norma koja se podrazumijeva. Posebno ako živiš na Balkanu. I sam si heteroseksualac, tako da samim tim imaš sva prava od rođenja do smrti. To gej ljudi nemaju u mnogim sredinama. Zamisli da voliš ženu a ne smiješ to reci javno ?
Tako je većini gej ljudi na Balkanu. Kriju se u 4 zida. Te parade i zviždanje su samo simboličan prikaz borbe za jednaka ljudska prava u privatnom i javnom životu. Održavaju se redovito u zapadnim zemljama, kao simbol ravnopravnosti i tolerancije.
Zašto bi netko tko je gej smetao ostalima ako to javno pokazuje i govori ?
Ljubav je jednako i univerzalno pravo za sve ljude bez obzira na spol.

#1666 Macak

Macak

Promjenjivi

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,806 posts

Posted Yesterday, 00:46

Sta je cudno i tko im brani da se zagrle, drze se za ruke, poljube, da zive zajedno? Moja pok. mama zivjela kod prijateljice do udaje.
Jel se moraju bas drpat na javnom mjestu?

Ne vidjeh u životu nikoga tko je u bolnici jer je gay. Postoje drugi razlozi.

Kad vec je u bolnici "samo zato sto je gay" da ima zrno soli u glavi bila bi vani za par dana, cim rjesi testove kod psihologa.
Ne, u nijednom testu ne vidjeh pitanje "Jesi li gay?".

Ovo me sad asociralo na vozaca slepera na lijecnickoj kontroli. Prepametan i bahat krizao je test inteligencije kao krizic-kruzic i ispalo da uopce nema inteligenciju i opla, nema voznje, nego ponavljaj lijecnicki :D
Psiholog ima dokaz na papiru da čovjek nema dovoljno inteligencije ni da hoda ulicom a kamo li da vozi.
Šta mislite, šta je on kod kuće ispričao ženi zašto nije prošao?
Pao na testu inteligencije? Nema šanse da je ikom priznao.

#1667 Macak

Macak

Promjenjivi

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,806 posts

Posted Yesterday, 00:47

ta mi vie ne kaete da sam tvrdoglav ko mazga? Mačak, pijan si, idi spavat :P

#1668 Aruena

Aruena

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,686 posts

Posted Yesterday, 08:21

Nju su roditelji tamo stavili, u Lopaču, jer je gej.
A posle punoletstva su je zadržali protiv njene volje.
Nisu one paradirale nigde, nego roditelji to nisu mogli da svare.
A i da jesu, jel to razlog za bolnicu?

Treba da se shvati jedno.
Niko ne sme da ima uvid u vaš karton, samim tim policija ne može da vas vodi u bolnicu.
Ako se opirete, idete u zatvor.
Pa jel stvarno mislite da se niko ne opire pri hapšenju, nego da hapse samo neki fin i kulturan svet koji ljubazno kaže: "Dobar dan, gosn policajac"?

U pritvoru je naravno milion puta bolje nego prisilno u ludnici.
Jer imate ljudska prava, kada ste u ludnici, nemate ih.

A, inače, evo tog filma.

P.S. Mačak, psiholozi su trebali da shvate da je test nevalidan, jer da "nema inteligenciju" bio bi u ustanovi, ne bi hodao ulicom ni vozio kamion. To jest, da psiholozi rade svoj posao, pozvali bi ga i dali bi mu da uradi još jednom jer je rezultat u suprotnosti sa stvarnošću.

#1669 uliksasa

uliksasa

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 187 posts

Posted Today, 01:12

View PostAxlRose, on 26 May 2017 - 17:29 , said:

Ali naravno da treba tuziti, mora se covjek boriti za sebe.
Ja bih se borila da nije dvoje djece kojima zelim da imaju odjecu, obucu, knjige,izlete, eksurzije....
A ja BPD + Depresija? + Mala primanja (300evra)
Ukoliko ja budem drzala svoju problematiku pod kontrolom mojoj djeci do punoljestva bice obezbijedjen normalan zivot.
U kcerkinom razredu ima curica kojoj "se mama borila za svoja prava"... Ta curica nosi odjecu iz Crvenog krsta, ima vaske i nema za uzinu.
Sta reci?

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users