Jump to content

- - - - -

Bipolarom obojen svet f31.7

bipolar f31.7

• Please log in to reply
46 replies to this topic

Poll: Bipolarom obojen svet f31.7 (14 member(s) have cast votes)

Da li se stidite svoje f31 dijagnoze?

1. Da (5 votes [35.71%])

Percentage of vote: 35.71%

2. Ne (9 votes [64.29%])

Percentage of vote: 64.29%

Vote Guests cannot vote

#1 Primal Pain

Primal Pain

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 729 posts

Posted 23 March 2013 - 15:26

Lecim se dve godine. Imala sam prvo granicni poremecaj i depresiju, kasnije je to preraslo u manicnu depresiju.
Promenila krs lekova, a uvek ima nesto sto stoji tu, kao knedla u grlu.
Preosetljivost, euforija, depresija...

Predstavila sam se cini mi se jos jednom temom gde se predstavljaju novi clanovi, ali tada sam imala drugaciju dijagnozu.

No, dosta o licnoj ispovesti.Vidim da ih na forumu ima i previse

Kako se vi borite sa f31.7? (afektivni bipolar u remisiji).

Ili inace sa manicnom depresijom? Kako na vas deluju stabilizatori raspolozenja?

Ja trenutno pijem Efftil, Sizap (Treana, Zalasta su drugi nazivi) i Solaban.

Duhovnoscu, fizickom aktivnoscu, psihoterapijom se trudite da odagnate simptome?

Rad je svuda preporucen kao glavna terapija. U Srbiji se forsira radna terapija na odeljenju psihijatrije.

Koja je granica izmedju potrebe da vas drugi sazaljevaju i zelje da se svetu predstavite kao zdravi?

Da li ste bili hospitalizovani zbog bilo koje f31 dijagnoze?

Zelela bih da pomocu ove teme pokazem da nismo sami. Da ovaj svet nije okrutno mesto za psihicki obolele. Ima nas jos.

#2 FreakElixir

FreakElixir

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 689 posts

Posted 23 March 2013 - 17:49

Imala sam dg bi polarnog poremecaja koja se brzo promenila u sizofreniju i okp i depresija.Bila sam na hospitalizaciji vise puta zbog pokusaja suicida,i ne stidim se svoje dg,bas naprotiv otvoreno pricam o tome,pokusavajuci da otklonim tabue.

#3 Mirooljub

Mirooljub

MEGA-MASTER

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 420 posts

Posted 24 March 2013 - 13:22

Ako zanemarimo ideju da psih dijagnoza znači i bolest  i naše stanje prihvatimo kao nemogućnost adekvatnog ispoljavanja naše psih energije koja ostaje zarobljena i pravi nam haos .Kao rely auto kojemu dodajemo više gasa , tj turiramo ga pod ručnom . Dakle stvari ne idu glatko . Je negdje je nastala neravnoteža .Traže se opravdanja . A dijagnoza je za dr poštapalica samo da bi se mogli nekako kretati u okvirima čudne im psihe , dodeliti nekakve lekove i smiriti savjest društva . Ni njima samima nerazumljive , jer je ljudska psiha neuhvatljiva . dokazano milion puta .

#4 sturmer

sturmer

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 756 posts

Posted 24 March 2013 - 17:07

zato preostaje kopati po podsvjesti

podsvjest je nesto sto postoji a mi ne osjecamo, ali postoji

gdje se to sve skriva? a ocito je u nama

#5 ᑥᗗᕫᗗ ᐐᘓᗽᔛᙽ

ᑥᗗᕫᗗ ᐐᘓᗽᔛᙽ

Matora

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,011 posts

Posted 14 June 2013 - 01:36

A moze meni neko da objasni kako izgledaju ta "manicna" stanja.Odnosno "hipomanicna" stanja.
Meni rece privatna da sam u hipomaniji,dok meni dravna nista ne govori,cak i mojoj mami malo kaze,ili mi mama ne prenosi sve,nemam pojma.
Zapravo ja sam svesna toga samo nocu,kada ne mogu nigde da je potrosim,kada je vreme za spavanje.
Izvinjavam se sto sada postujem na ovu temu,ali zanima me.
I izvinjavam se ako spamujem,ali mislim da ne spamujem.
:)

Primal pain,cuj eftil.Pa to nije nista!Pij litijum pa mi javi da li imas manije.NEMA SANSE DA CES IH IMATI!
Meni su hteli da daju lamictal i litijum u isto vreme,jedna dr. a druga je htela da mi uvede cetvrti litijum,dnevno.Reko sebi jbt.Cao zdravo dr. sada necu da pijem ni jedan lek x_x
Usput nisam bp,mislim nisu mi rekli da to imam nikada,samo su pominjali simptome(sve) vezano a bp.
Neam ja bp samo malo vise tripujem i ljudi oko mene tripuju.
Ali za sada formalno ga nemam pa cu lepo reci da ga nemam.
Samo sam u euforiji lolz...
I neam pojma sta pisem vise x_x

#6 Primal Pain

Primal Pain

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 729 posts

Posted 13 August 2013 - 20:43

The dark side, on 14 June 2013 - 01:36 , said:

A moze meni neko da objasni kako izgledaju ta "manicna" stanja.Odnosno "hipomanicna" stanja.
Meni rece privatna da sam u hipomaniji,dok meni dravna nista ne govori,cak i mojoj mami malo kaze,ili mi mama ne prenosi sve,nemam pojma.
Zapravo ja sam svesna toga samo nocu,kada ne mogu nigde da je potrosim,kada je vreme za spavanje.
Izvinjavam se sto sada postujem na ovu temu,ali zanima me.
I izvinjavam se ako spamujem,ali mislim da ne spamujem.
:)

Primal pain,cuj eftil.Pa to nije nista!Pij litijum pa mi javi da li imas manije.NEMA SANSE DA CES IH IMATI!
Meni su hteli da daju lamictal i litijum u isto vreme,jedna dr. a druga je htela da mi uvede cetvrti litijum,dnevno.Reko sebi jbt.Cao zdravo dr. sada necu da pijem ni jedan lek x_x
Usput nisam bp,mislim nisu mi rekli da to imam nikada,samo su pominjali simptome(sve) vezano a bp.
Neam ja bp samo malo vise tripujem i ljudi oko mene tripuju.
Ali za sada formalno ga nemam pa cu lepo reci da ga nemam.
Samo sam u euforiji lolz...
I neam pojma sta pisem vise x_x

Bolje sto ne pijem Litijum :)  Sada vise ne pijem ni Eftil, dakle moje stanje ide na bolje.  PS na kilometar se vidi da imas bp ili neki drugi poremecaj.

#7 angela_delamorte

angela_delamorte

Šeherezada

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,032 posts

Posted 14 August 2013 - 07:46

Mirooljub, on 24 March 2013 - 13:22 , said:

Ako zanemarimo ideju da psih dijagnoza znači i bolest  i naše stanje prihvatimo kao nemogućnost adekvatnog ispoljavanja naše psih energije koja ostaje zarobljena i pravi nam haos .Kao rely auto kojemu dodajemo više gasa , tj turiramo ga pod ručnom . Dakle stvari ne idu glatko . Je negdje je nastala neravnoteža .Traže se opravdanja . A dijagnoza je za dr poštapalica samo da bi se mogli nekako kretati u okvirima čudne im psihe , dodeliti nekakve lekove i smiriti savjest društva . Ni njima samima nerazumljive , jer je ljudska psiha neuhvatljiva . dokazano milion puta .

apsolutno se slazem

meni napisao dr da pijem valhibin, eftil, rivotril, belbien i onzapin.
od svega toga pijem samo rivotril i belbien jer milsim da znam bolje od doktora

evo, smejem se sebi samoj

#8 ᑥᗗᕫᗗ ᐐᘓᗽᔛᙽ

ᑥᗗᕫᗗ ᐐᘓᗽᔛᙽ

Matora

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,011 posts

Posted 14 August 2013 - 13:49

Primal Pain, on 13 August 2013 - 20:43 , said:

Bolje sto ne pijem Litijum :)  Sada vise ne pijem ni Eftil, dakle moje stanje ide na bolje.  PS na kilometar se vidi da imas bp ili neki drugi poremecaj.

Ja zato pijem karbapin i cool mi je... Normalno imam nus pojavu plusa al meni je cool...Volim tu nus pojavu hahaha xD
Mama mi cmizdri a ja samo onako gledam....Ionako znam da je to samo manipulacija njena...

#9 angela_delamorte

angela_delamorte

Šeherezada

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,032 posts

Posted 14 August 2013 - 19:09

imam taj karbapin, ne znam ni za sta je, ali ga imam.
ideja za posao: otvaram apoteku

#10 ᑥᗗᕫᗗ ᐐᘓᗽᔛᙽ

ᑥᗗᕫᗗ ᐐᘓᗽᔛᙽ

Matora

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,011 posts

Posted 15 August 2013 - 00:42

angela_delamorte, on 14 August 2013 - 19:09 , said:

imam taj karbapin, ne znam ni za sta je, ali ga imam.
ideja za posao: otvaram apoteku
može 4 kutije rispolepta sa popustom od 100%? :DDD

#11 angela_delamorte

angela_delamorte

Šeherezada

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,032 posts

Posted 15 August 2013 - 06:41

moze!!!!!

#12 ᑥᗗᕫᗗ ᐐᘓᗽᔛᙽ

ᑥᗗᕫᗗ ᐐᘓᗽᔛᙽ

Matora

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,011 posts

Posted 17 August 2013 - 09:25

angela_delamorte, on 15 August 2013 - 06:41 , said:

moze!!!!!
Hahahah ondA,vidimo se hahahha :D

#13 joed

joed

Još malo pa MASTER

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,600 posts

Posted 17 August 2013 - 12:48

pijem rispolept osam godina i nikakav high osjecaj ili bilo sto,ko da popijem aspirin tako da vam od njega nikakv high osjecaj.Akineton je vec druga prica,,ali prestao sam ga piti jer te baci u neku euforiju i omami,ali svi antiparkinsonitici su takvi.Iskreno ni neznam zašto pijem lijekove,imam shizofreniju pa kao moram,ali sad da nesto osjecam nakon uzimanja lijeka nebih mogao bas reci.Vozim svaki dan auto,nikakve usporene reakcije,nijedna nesreca s autom nikad,mogu navecer popiti i pet najjacih tableta za smirenje al cu se svjedno probuditi u 8 i biti fit,,valjda sam otupio od lijekova nakon svih ovih godina.

#14 angela_delamorte

angela_delamorte

Šeherezada

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,032 posts

Posted 17 August 2013 - 21:14

i ja sam otupela, pijem ih sad kao sto pijem vodu, ne vidim ni napredovanje ni nazadovnje od leka
za svaki napredak i pad  sam ja kriva odmosno zasluzna

nekad ni ne popijem, samo me je velika doza rispolepta omamljivala pa sam batalila

#15 ᑥᗗᕫᗗ ᐐᘓᗽᔛᙽ

ᑥᗗᕫᗗ ᐐᘓᗽᔛᙽ

Matora

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,011 posts

Posted 18 August 2013 - 05:17

Brt ja taj rispolept ni ne OSEĆAM. Ama baš ništa! Opet se mučim noću da zaspim, opet imam noćne nervoze. Sve po starom. Definitivno NI UZ rispolept ne mogu da zaspim.

Šteta što nema ukus čokolade pa da ga grickam i pijem ko toplu(tabletnu) čokoladu. xD

#16 angela_delamorte

angela_delamorte

Šeherezada

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,032 posts

Posted 18 August 2013 - 07:44

jel pijes neki za spavanje? ja imam dva za spavanje

#17 ᑥᗗᕫᗗ ᐐᘓᗽᔛᙽ

ᑥᗗᕫᗗ ᐐᘓᗽᔛᙽ

Matora

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,011 posts

Posted 19 August 2013 - 00:10

Ne. Meni neda te lekove :P .
Kaže lako me uspavati, ona hoće da mi ukloni simptome koji izazvaju nesanicu.

#18 joed

joed

Još malo pa MASTER

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,600 posts

Posted 19 August 2013 - 20:39

Nesanica je gadna stvar jer nema puno lijekova  za nju,tu mislim na hipnotike koji kod nas imamo samo sanval i dormicum i nista drugo.Anksiolitici koji se prepisuju za nesanicu su vec druga prica i izazivaji navikavanje dok sanval tj.zolpidem ne izaziva.Pio sam ga 10 godina.Dosao do doze od pet tableta prije spavanja da uopce djeluje i onda rekao stop i naglo prestao.i nikakva kriza nije nastala nakon prestanka.Drago mi je da sam se rjesio sanvala,sad sam na jednom lorsilanu prije spavanja za kojeg znam da izaziva ovisnost,iskreno da nisam takav kavopija tijekom dana mislim da bi i bez njega mogao,mozda probam,pozdrav

#19 angela_delamorte

angela_delamorte

Šeherezada

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,032 posts

Posted 19 August 2013 - 21:13

sanval mi nije pomogao, pijem belbien i eftil za spavanje

#20 joed

joed

Još malo pa MASTER

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,600 posts

Posted 19 August 2013 - 22:16

Angela pa belbien ti ima isti sastav ko sanval,to je zolpidem samo drugi proizvođač a eftil je antiepileptik koji se uzima kao stabilizator raspolozenja tj da nemas prevelike oscilacije u raspolozenju..neznam kak ti sanval ne pomaze a belbien pomaze kad je to isto.

Also tagged with bipolar, f31.7

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users