Jump to content

* * * * * 2 votes

Nesanica

nesanica spavanje

• Please log in to reply
1007 replies to this topic

#1001 frozensun

frozensun

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 142 posts

Posted 17 September 2018 - 16:25

Šta će ti to pomoći ako znaš koje imam dijagnoze?LJudi imaju moje dijagnoze pa spavaju normalno.Ne znam na šta ciljaš,napisat ću ja tebi na p.p dijagnoze ali šta ti to znači?

#1002 Sa1x87

Sa1x87

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 529 posts

Posted 17 September 2018 - 17:48

View Postfrozensun, on 16 September 2018 - 13:27 , said:

Mislim da svoje stanje bi trebao shvatiti jako jako ozbiljno jer doktori ne shvataju.Teško dišem i dalje kašljem ali ne kao pre.Bojim se i strah me je da će mi usljed nesanice početi otkazivati polako organi jer moj mozak to više ne može izdržati.Jutros sam došao sa posla nakon 48 h neprospavana.Grozno se osjećam,glavobolja,umor,rasejanost,mučnine,problemi sa varenjem,derealizacija.Zaspat jutros nisam uspio, po običaju.
I ovo teško disanje povezujem sa nesanicom šta znam mozak-pluča vjerovatno je povezano.
Strah me je da ću se patiti odnosno da usljed zamora mozga da će on početi da mi gasi organe,možda zbog nesanice sad imam problema sa disanjem jer šta znam nisam doktor,ali ne bi me iznenadilo.I više ne mogu ovako se patiti,a nemam se kome obratiti za pomoć,roditelji ne razumiju njima je bitno samo da idem na posao,doktorica moja je nezainteresovana za moj slučaj,psihijatri su me davno otpisali,sestra je isto  nezainteresovana,samo viče odvoji se od roditelja odvoji..i niko me ne razumije,kako mi je teško,da ja sa ovim ne mogu i ne želim se više patiti.Ovde su doktori jako jako loši,svi kvalitetniji su napustili zemlju.
Ako će doći do otkazivanja organa ja ću sebi nešto napraviti jer ne želim da nastavim da se patim.

Suosjecam se brate sa tobom, otiđi kod onih ljudi sto sam ti rekao, nista te ne kosta.

#1003 frozensun

frozensun

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 142 posts

Posted 17 September 2018 - 18:00

Kojim ljudima?? :blink:

#1004 Sa1x87

Sa1x87

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 529 posts

Posted 17 September 2018 - 18:57

View Postfrozensun, on 17 September 2018 - 18:00 , said:

Kojim ljudima?? :blink:

Koji lijece kur'anom, samo takvim nikakvim hodzama ne idi.

#1005 archaic_tiger

archaic_tiger

Danger On the Road

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,322 posts

Posted 17 September 2018 - 19:01

View Postfrozensun, on 17 September 2018 - 16:25 , said:

Šta će ti to pomoći ako znaš koje imam dijagnoze? Ljudi imaju moje dijagnoze pa spavaju normalno. Ne znam na šta ciljaš,napisat ću ja tebi na p.p dijagnoze ali šta ti to znači?

Čekaj,čekaj...Polako,čoveče. Ama samo polako...

Ne pitam ja tebe za tvoje dosadašnje dijagnoze zbog sebe same,nego radi toga što ovde sigurno postoje ljudi koji bi na osnovu tih saznanja mogli malo bolje da ti pomognu i malo bolje da shvate tvoj problem (koji je očigledno poprilično komplikovan i višeslojan)...Razumeš,da se svi mi koji smo ovde zajedno uključimo i da svako da neko svoje mišljenje o problemima koji te muče.

I kako to,čoveče,može da bude nebitno koje je zvanične dijagnoze do sada imao neko ko već godinama posećuje raznorazne psihijatre i neprekidno menja terapije (a u više navrata si spomenuo da si imao više različitih dijagnoza tokom svog višegodišnjeg lečenja)...Pa mi ako to ne znamo o tebi-onda mi o tvom problemu u suštini ne znamo ništa...Eto,nadam se da ti je sad barem malo jasnije.

#1006 frozensun

frozensun

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 142 posts

Posted 17 September 2018 - 20:26

Napisao sam ti dijagnoze u p.p.I šta možeš sada zaključiti, da od dijagnoza nespavam?
POsjećivao sam ih 2 godine jer sam se nadao da mi mogu pomoći oko nesanice,kad su rekli da ne mogu odustao sam i ne idem im više.
Za njih sam ja samo dijagnoza,nesanica je njima ne bitna,a meni itekako jeste.
Kao nisam jedina osoba koja ne može da spava,znam kad sam bio u bolnici ima ih sa PTSP-om pa cijelu noć budni i na terapiji.

#1007 archaic_tiger

archaic_tiger

Danger On the Road

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,322 posts

Posted 17 September 2018 - 20:50

Moja zamisao je u stvari bila to da nam ti redom navedeš sve svoje dosadašnje dijagnoze,a nakon njih-i sve dosadašnje terapije i kombinacije lekova koje si (u skladu sa tim dijagnozama) do sada koristio,koliko dugo i kojim redosledom...Iskreno da ti kažem,zaista ne bi bilo loše da napraviš taj "popis" i okačiš ga ovde (ili na nekom zasebnom topiku,nebitno gde)...Jer iskreno da ti kažem,sve informacije koje mi ovde dobijamo o tebi,dobijamo nekako nepotpuno i takoreći "fragmentarno",dok ono što nam je potrebno jeste da imamo manje-više celovitu sliku (iako moraš biti svestan toga da niko od nas ovde,nažalost,bez obzira na sve,ipak nije doktor) :( Međutim,po meni ipak vredi "prečešljati" sve to,jer opet-ko zna...Ovde postoji popriličan broj ljudi koji iza sebe imaju višegodišnje iskustvo sa najrazličitijim vrstama lekova,i možda će nam upravo te informacije ukazati na smer kojim svi zajedno treba da krenemo da bismo ti udruženim naporima pomogli da pronađeš "ključ" za rešavanje (odnosno,za izlazak iz) svoje trenutne situacije.

#1008 Hyperdrive

Hyperdrive

Bocca di rosa.

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,518 posts

Posted Today, 05:09

Jednu je spominjao na drugom forumu, tj. na toj temi smo se upoznali...ali mi sve manje i manje liči na to. Moja fela može da spava i do 20 sati ako je down, a generalno ne funkcioniše dobro bez sna. Naravno, tu ne računam mogućnost nečega drugog što bi s tim bilo komorbidno.

Also tagged with nesanica, spavanje

2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users