Jump to content

* * * * * 1 votes

Shizoafektivna psihoza F 25

• Please log in to reply
879 replies to this topic

#861 Marija512

Marija512

Baby

• Beginners
  • Pip
  • 20 posts

Posted 15 November 2017 - 15:41

I to sto kazes! Almedin ti si genije sada kada znam da jos neko gura istu pricu kao ja lakse je mnogo. Mnogo mnogo hvala ti si divan covek

#862 almedin

almedin

Član

• Members
  • PipPip
  • 30 posts

Posted 16 November 2017 - 00:21

Nisam bas,hvala u svakom slucaju i sve najbolje Marija!

#863 Marija512

Marija512

Baby

• Beginners
  • Pip
  • 20 posts

Posted 16 November 2017 - 22:25

Ljudi jel zna neko da li moze sa sifrom f 25.1 da se ode u invalidsku penziju?

#864 joed

joed

Još malo pa MASTER

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 851 posts

Posted 16 November 2017 - 22:53

Marija,sve je moguce.Neki odu čak i sa depresijom a neki ne mogu sa shizofrenijom.Sve ti je to relativno i ovisi o nalazima,o tvojem stanju i kolko je bolest uzela maha.Ja sam otišao sa F20 ali sad imam F29.Jedan moj poznanik je tek sedmi put uspio sa F20 ,dok je drugi sa depresijom uspio nakon 5 godina i bezbroj pokušaja.Bitno je popričati sa svojim psihijatrom i reci mu da želis u mirovinu,naravno on se mora složiti i onda se zna kako postaviti.Druga stvar je da se moraš raspitati na mirovinskom imaš li dovoljno radnog staža,koji opet ovisi o godinama života.Ako te proglase radno nesposobnom a nemaš uvjete za mirovinu izgubila si sve.Ne možes više raditi,a od mirovine ništa.Na osnovu te radne nesposobnosti možes jedino jednog dana nakon smrti roditelja nasljediti mirovinu ako je zajedničko kućanstvo.Ima puno toga i treba se dobro raspitati prije nego se odlučiš za nešto takvo.Nadam se sa sam ti malo pomogao.

#865 almedin

almedin

Član

• Members
  • PipPip
  • 30 posts

Posted 17 November 2017 - 12:33

Ja sam u invalidskoj penziji,nesjecam se tacno,ali me sledovo neki zakon dusevna bolest do tridesete godine zivota sa dest godina radnog staza.Slazem se sa joed,prvo ispitati zakon.

#866 Marija512

Marija512

Baby

• Beginners
  • Pip
  • 20 posts

Posted 17 November 2017 - 15:19

Zato vas i pitam ,imam 10godina staza i 38godina zivota. U nacelu me je interesovalo jos uvek mogu da  radim ali za nedaj Boze hocu da se informisem. A sve to mi je palo napamet setivsi se slucaja drugaricinog oca koji je kada je bio u mojim godinama otisao u invalidsku naravno on je nastavio privatno da radi. U svakom slucaju hvala dobre ste mi informacije dali da nesto nezabrljam.

#867 joed

joed

Još malo pa MASTER

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 851 posts

Posted 17 November 2017 - 15:57

Neznam otkud si.Uglavnom ja nisam dobio potpunu nesposobnost iako sam u mirovini.Javljam se na zavod za zaposljavanje svaki mjesec i bilo kad se mogu ponovno zaposliti.To se zove profesionalna nesposobnost za razliku od opce kad se više ne možeš se zaposliti.Ti samo radi dokle god budeš mogla jer ako si sama nećeš moći preživjeti od invalidske sa 10 godina staža,a povoljnije uvjete ako je invalidnost nastupila do 30 te te si već dobro prešišala.

#868 Marija512

Marija512

Baby

• Beginners
  • Pip
  • 20 posts

Posted 17 November 2017 - 16:07

Iz Beograda sam i srecom u braku i imam dve cerkice.Sto znaci da od roditeljske penzije nema nista. No bitno je da ima opcija invalidske kroz neko vreme,planiram jos da radim jer me to odrzava u zivotu kada ne radim lose mi je jer onda puno razmisljam o nekim zivotnim stvarima situaciji u zemlji...

#869 joed

joed

Još malo pa MASTER

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 851 posts

Posted 17 November 2017 - 18:40

Onda samo radi,opciju invalidske uvijek možes pokrenuti.Zahtjev za invalidsku daje tvoj privatni lječnik a ne psihijatar.On na osnovu nalaza piše piše zahtjev za invalidsko vještačenje na invalidskoj komisiji i šalje sve kopirane nalaze,a invalidska komisija te nakon toga zove na vještačenje.Jako su strogi i stvarno nije lagano dobiti mirovinu.

#870 Marija512

Marija512

Baby

• Beginners
  • Pip
  • 20 posts

Posted 17 November 2017 - 19:33

Joed hvala puno na korisnim savetima,dobro je znati jer iskreno  sam u strahu sta moze da mi se desi i da li cu i koliko jos moci da radim.

#871 joed

joed

Još malo pa MASTER

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 851 posts

Posted 17 November 2017 - 20:04

Nema na čemu,možda će još kome koristiti jer puno ljudi čita forum.

#872 Goksy

Goksy

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 94 posts

Posted 18 November 2017 - 14:53

joed, on 16 November 2017 - 22:53 , said:

Marija,sve je moguce.Neki odu čak i sa depresijom a neki ne mogu sa shizofrenijom.Sve ti je to relativno i ovisi o nalazima,o tvojem stanju i kolko je bolest uzela maha.Ja sam otišao sa F20 ali sad imam F29.Jedan moj poznanik je tek sedmi put uspio sa F20 ,dok je drugi sa depresijom uspio nakon 5 godina i bezbroj pokušaja.Bitno je popričati sa svojim psihijatrom i reci mu da želis u mirovinu,naravno on se mora složiti i onda se zna kako postaviti.Druga stvar je da se moraš raspitati na mirovinskom imaš li dovoljno radnog staža,koji opet ovisi o godinama života.Ako te proglase radno nesposobnom a nemaš uvjete za mirovinu izgubila si sve.Ne možes više raditi,a od mirovine ništa.Na osnovu te radne nesposobnosti možes jedino jednog dana nakon smrti roditelja nasljediti mirovinu ako je zajedničko kućanstvo.Ima puno toga i treba se dobro raspitati prije nego se odlučiš za nešto takvo.Nadam se sa sam ti malo pomogao.
Joed,mozes li mi reci nesta vise o F29 posto moj psihijatar nece nista vise da mi kaze o ovoj booesti a pre sam imao F23

#873 joed

joed

Još malo pa MASTER

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 851 posts

Posted 18 November 2017 - 20:12

Nazalost ne mogu ti..to je neka neorganska psihoza kolko znam,znaci da nema fizičkog uzroka i nisam je proučavao..probaj guglati malo.

#874 Goksy

Goksy

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 94 posts

Posted 18 November 2017 - 21:40

Ma guglao sam ne mogu da nadjem nista konkretno sto me zanima

#875 Marija512

Marija512

Baby

• Beginners
  • Pip
  • 20 posts

Posted 19 November 2017 - 14:39

Goxy predlog je da pokrenes temu pod tom sifrom u naslovu i tako ce se javiti ljudi sa istim problemom pa ce ti pomoci. Meni su pre godinu dana dali f25.1 dotle je bila f32 cini mi se bipolarni poremecaj. Nije mi jos jasno zasto su mi dali f25.1 kada sve ovo sto sam procitala na ovoj temi nema nista slicno sa mojim simptomima :( . U svakom slucaju srecno

#876 Goksy

Goksy

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 94 posts

Posted 19 November 2017 - 17:51

Marija hvala i takodje

#877 Foggy

Foggy

Naravno, ovde se hrane sve kamiondžije!

• Global moderator
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,143 posts

Posted 19 November 2017 - 19:47

Bipolarni poremećaj je F31.

#878 Marija512

Marija512

Baby

• Beginners
  • Pip
  • 20 posts

Posted 19 November 2017 - 21:28

Foggy moguce ja ni nepamtim te sifre jer mi je psihijatar reko da se neopterecujem tim,ali u ovoj novoj je u nastavku pisalo shiso... i nisam mogla da poverujem da je to. I dalje mislim samo da sam malo drugacija od vecine sa naglasenom emotivnom neinteligencijom :(

#879 Foggy

Foggy

Naravno, ovde se hrane sve kamiondžije!

• Global moderator
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,143 posts

Posted 19 November 2017 - 21:52

E, pa nije lepo da te drži u mraku. Valja naučiti sve o svojim demonima.

#880 Marija512

Marija512

Baby

• Beginners
  • Pip
  • 20 posts

Posted 20 November 2017 - 09:21

Fogyy slazem se sa tobom

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users