Jump to content

Nikotinizam - iskustva

nikotinizam ovisnost o cigaretama nikotin

• Please log in to reply
226 replies to this topic

#81 Shone

Shone

Šišteća Plovka

• Banned
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,203 posts

Posted 23 August 2014 - 21:38

Mamu im njihovu :D
Em me oderu za paklicu cigareta,em vukao ne vukao,ona sagori dok se okrenem :D
P.S.
Slabo bi moj druze uspio sa tim duvanom,drzava zivi od nafte i duvana,tako da je to strogo kontrolisano,pa ti samim tim ne bi ti ni dali da sijes duvan, a da ne pricam da ne daj Boze zaradis corkicu zbog istog :)

#82 empire-of-dirt

empire-of-dirt

Admin

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,581 posts

Posted 24 August 2014 - 20:29

Duvan na motanje se doooosta vise isplati a i manje ima stetnih aditiva. Meni licno cak vise i prija. A mislim da se lako udje u stos i stekne navika motanja.

#83 Emanuil

Emanuil

Све за Христа, Христа ни за шта!

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5,396 posts

Posted 24 August 2014 - 20:36

Ja sam odlučio od sutra da probam da se odviknem od pušenja, takođe i kafu prestajem da pijem.
Nadam se da ću uspeti, dodatnih 4000 hemikalija iz cigareta mi ne trebaju na ovu tešku hemiju koju pijem (lekovi).

#84 empire-of-dirt

empire-of-dirt

Admin

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,581 posts

Posted 24 August 2014 - 20:42

Ti znas najbolje sta zelis i kako, ali moj neki dozivljaj je da bi bilo lakse jedno po jedno. Naravno, ponavljam, samo moje vidjenje iz najbolje namere :) vidim kako se potresas kad ti ne uspe, pa zato...

#85 Emanuil

Emanuil

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5,396 posts

Posted 25 August 2014 - 11:39

Kafu sam uspeo ukinuti, nije bilo teško preskočiti jutarnju dozu, međutim cigaretu sam zapalio jednu... Jako mi je krivo što nisam jači karakter pa da uspem prebroditi bar par dana bez duvana...
Pokušaću postepeno skidati se sa cigareta.

#86 empire-of-dirt

empire-of-dirt

Admin

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,581 posts

Posted 25 August 2014 - 12:18

Srecno, drzim fige! Sa cime se sve ti boris, svaka cast i sto toliko uspevas da smanjis.

#87 Shone

Shone

Šišteća Plovka

• Banned
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,203 posts

Posted 26 August 2014 - 07:57

empire-of-dirt, on 24 August 2014 - 20:29 , said:

Duvan na motanje se doooosta vise isplati a i manje ima stetnih aditiva. Meni licno cak vise i prija. A mislim da se lako udje u stos i stekne navika motanja.

Poznajem dosta ljudi koji motaju duvan,vecina je kupovala one brendirane duvane na trafikama,medjutim,sada je taj duvan valjda poskupio duplo pa je vecina presla na onaj rezani sa pijace.
Bas sam prije par dana bio sa drugom na kafi i on pusi taj duvan sa pijace,kad je lik zapalio onu buksnu,zasmrdilo je kao sam djavo,gorjela je jedno 15 minuta a dima je bilo kao da je neko bacio dimnu bombu.
Uzeo sam i ja jednu da probam i po meni je ono strasno,dere grlo od jacine,nema nikakav ukus,osjeca se kao na neku budj...
Razumijem ja da je kriza i da se narod dovija na sve nacine ali ono je prije svega neobradjen duvan,samo osusen i isjecen,sumnjivog je porijekla a o kvalitetu nema smisla ni raspravljati.
Duvan kao duvan se koristi mjesanjem vise sorti duvana,prolazi fermentaciju,dodaju mu se aditivi (to bas i nije dobro ali jbg),i jos mnogo sto sta dok se napokon ne pakuje u tube za koristenje.
Ja sam poodavno kupio neki Bali Shaq (ili tako nekako),duvan na trafici,masinicu za punjenje,prazne filter tube i nikada nisam napravio cigaretu da valja,ili su bile poluprazne,ili su bile prepunjene pa sam dobijao zauske koliko sam vukao onu cigaretu,uglavnom,nisam uspio nikako da napravim cigaretu kako treba pa sam to batalio odmah,naravno,problem je bio do mene jer nisam znao kako se to radi a ne do masinice ili bilo cega drugog.
Kako god,taj duvan sa trafike je ok,obradjen duvan,ali se sad definitivno ne isplati zajebavati sa tim kad te kutija motanih cigareta dodje malo jeftinije od fabricki pakovane kutije a taj sa pijace,neka hvala,dovoljno je samo vidjeti kako ga malo-malo prskaju vodom da se ne osusi pa i nije cudo sto se osjeca na budj.

#88 empire-of-dirt

empire-of-dirt

Admin

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,581 posts

Posted 26 August 2014 - 14:31

Dobro, nisam mislila na ta sranja s pijace :D ali recimo golden virginia ovde mislim da je pakovanje 250din, kutija zutog kamela 240, a od ovog duvana moze bar duplo vise (nisam obracala toliko paznje) da se smota. Mislim, kome nije tesko :D

#89 Emanuil

Emanuil

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5,396 posts

Posted 02 September 2014 - 11:13

Ako mi se Bog smiluje i doktor mi prepiše visoku terapiju koju tražim od njega, kunem se u Presveto Srce Isusovo i Bezgrešno Srce Marijino da neću više nikad zapaliti ni jednu cigaretu.
Samo da me Bog čuje, ovako se više ne može živeti, što sa cigaretama, zbog njih, što zbog boleščine.
Ako se Bog smiluje i čuje moje molitve, cigarete ću zameniti bombonama, Bensedinima i kafama.

@ Anteros, osnivač topica, da li si uspeo ostaviti cigarete trajno? Nema tog Biomeda po apotekama.

#90 Shone

Shone

Šišteća Plovka

• Banned
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,203 posts

Posted 02 September 2014 - 16:52

empire-of-dirt, on 26 August 2014 - 14:31 , said:

Dobro, nisam mislila na ta sranja s pijace :D ali recimo golden virginia ovde mislim da je pakovanje 250din, kutija zutog kamela 240, a od ovog duvana moze bar duplo vise (nisam obracala toliko paznje) da se smota. Mislim, kome nije tesko :D

U jbt,pa to nije skupo,od koliko je grama to pakovanje?

#91 empire-of-dirt

empire-of-dirt

Admin

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,581 posts

Posted 02 September 2014 - 20:00

Kaze 25g, golden virginia. A zuti kamel sad pao na 200!

#92 Shone

Shone

Šišteća Plovka

• Banned
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,203 posts

Posted 02 September 2014 - 20:47

To se stvarno isplati ko umije i ima zivaca da mota cigarete.

#93 empire-of-dirt

empire-of-dirt

Admin

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,581 posts

Posted 02 September 2014 - 20:50

Ja sam to nekad ranije kao jutarnji ritual. Al onda me smorilo. No mislim da cu opet :)

#94 Ank

Ank

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 364 posts

Posted 02 November 2014 - 09:16

Ranije sam mogao prestati sa cigarama kad hocu i mjesecima posle toga poceti obicno uz pice. Sad vec osjecam da sam zavistan, mada imam granicu - cim ispalim vise cigara nego obicno (15ak dnevno) osjetim mucninu ili glavobolju.

#95 user

user

Baby

• Members
  • Pip
  • 16 posts

Posted 06 December 2014 - 10:58

Ja sam prestala jednom na 7 god. Pred par godina opet počela, u međuvremenu sam imala opet nekoliko pokušaja prestajanja, zadnji je trajao 4 mj do pred tjedan dana. Nakon početnog entuzijazma tonula sam sve dublje i dublje, postala sam još veća asocijalna osoba, bez imalo volje za druženje niti imala volje za išta. Otkad sam propušila počela sam opet zvati prijatelje, družiti se sa ljudima. Evo me i na ovom forumu, prije mi se nije dalo ni tipkati. Razlika je i u hrani. Količinski pojedem upola manje i ne privlači me toliko hrana koja sadrži ugljikohidrate kao prije tjedan dana. Nikotin podiže dopamin. To je glavni razlog.
Svjesna sam da to ne mogu vječno, pogubno je za pluča i novčanik, zato ću na proljeće probati opet ali ovaj put sa Zybanom. Vjerujem da ako kemijski dignem razinu dopamina da bi trebalo biti puno lakše.

#96 angela_delamorte

angela_delamorte

Šeherezada

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,032 posts

Posted 06 December 2014 - 11:52

nemam nameru ostaviti elektronske cigare, to mi je uzivanje i lek za nervozu

#97 Sibila

Sibila

Napredni član

• Banned
  • PipPipPip
  • 90 posts

Posted 06 December 2014 - 12:01

Pušim od svoje 17 godine. U mojoj porodici svi su pušili sem dede.
Da, zavisnik sam od cigareta. Imam i e cigaretu koju koristim na mestima gde nije dozvoljeno pušenje, a inače motam duvan sa pijace. Navikla sam se na njega.

#98 user

user

Baby

• Members
  • Pip
  • 16 posts

Posted 06 December 2014 - 12:10

Ja sam bila na elektronskoj jedno vrijeme ali mi se zgadila.

Ja si kombiniram cigarete i duhan. Zapalim 5-6 cigareta dnevno, ostalo motam duhan.

#99 Sibila

Sibila

Napredni član

• Banned
  • PipPipPip
  • 90 posts

Posted 06 December 2014 - 13:36

Od kada motam duvan, cigarete mi se ne sviđaju, mislim na kupovne. Pojeftinile su pre neki dan.

#100 user

user

Baby

• Members
  • Pip
  • 16 posts

Posted 06 December 2014 - 15:00

Ja pušim one najlakše tako da mi je svaki duhan prejak. Tek sam počela sa motanjem pred tjedan dana, možda mi kasnije bolje sjedne.

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users