Jump to content

Alprazolam (XANAX, KSALOL, HELEX, MISAR)

• Please log in to reply
114 replies to this topic

#101 Džudi

Džudi

CARICA

• Banned
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,066 posts

Posted 12 February 2012 - 01:45

Ja se uskoro vraćam na Ksalol, jedino je on mogao da me opusti.

#102 Guest_element8 (Gost)

Guest_element8 (Gost)
  • Guests

Posted 17 May 2012 - 21:08

Uzimam 0.25 ,ne bih ni to da nemam osecaj knedle u grlu kada prestanem sa uzimanjem

#103 sunlight

sunlight

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 74 posts

Posted 08 June 2012 - 14:33

Ksalol (ako je to Xanax, samo drugi naziv) sam prvi put pocela da pijem pre neke dve godine, bio mi je prepisan po potrebi, u slucaju da osetim uznemirenost, bila sam ubedjena da je to neka blaga tabletica kao bromazepam, na koju ni nenaviknut organizam najverovatnije ne moze "burno" da reaguje, ali vec posle 4-5 minuta minimalne doze, pocela sam polako da osecam kako se smirujem, kao da tonem, cak su i oci polako pocele da mi se sklapaju, sto me je jako iznenadilo, a moram da priznam i uplasilo. Lek nisam dugo koristila, mozda sam ga uzela posle jos jednom ili dvaput jer sam odustala od terapije. Mislim da bi mi xanax sada dobro dosao kada me uhvati tenzija i napetost, ali cisto sumnjam da bi dejstvo bilo toliko delotvorno jer sam poslednjih godinu i nesto dana pila svakakve sedative, tako da je verovatno doslo do stvaranja tolerancije.

#104 Harisma

Harisma

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 91 posts

Posted 08 June 2012 - 17:20

Počela sam da pijem ksalol jednom dnevno 0.5 mg. Divno se osjećam, oduševljena sam koliko me smiruje. Uspjela sam istovremeno da ukinem seroksat 10 mg kojeg sam pila godinu dana.

#105 Harisma

Harisma

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 91 posts

Posted 09 June 2012 - 15:44

Uhvatila me neka hiperaktivnost od ovog lijeka, ne mogu da zaspim, je li imao ko slično iskustvo?

#106 Dead Like Me

Dead Like Me

Član

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 376 posts

Posted 09 June 2012 - 16:21

Iako je navodno reč o istom leku, meni se mnogo više sviđa Xanax od Galenikinog Ksalola. Čini mi se da je kvalitetniji i manje gorak... možda i 3pujem.

#107 FreakElixir

FreakElixir

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 641 posts

Posted 24 October 2013 - 21:54

Medju svim prepisanim lekovima mi je prepisan i ksalol 0.5 3x1 ali me dosta uspavljuje da li moram da ga pijem,razmisljam da prestanem..jednostavno bih samo spavala , i da li mislite da je zbog ksalola ili neceg drugog?

#108 Ninche

Ninche

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,669 posts

Posted 24 October 2013 - 22:03

To je lek za smirenje (sedativ, anksiolitik) i normalno je da uspavljuje.

#109 Džudi

Džudi

CARICA

• Banned
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,066 posts

Posted 24 October 2013 - 22:55

0,5 mg je mala količina. Minimalna. Ne bi bilo loše da proveriš krvni pritisak, možda je nizak. Pospanost je deo simptoma jako niskog pritiska.

#110 ongust

ongust

Član

• Banned on request
  • PipPip
  • 29 posts

Posted 29 October 2013 - 19:38

bio sam na ovom ljeku dugo. moje iskustvo je da ima jednu od najtezih kriza i da se netreba igrati snjim. nijedan pravi doktor ga nece dati ako bas ali bas nemora i ja ga nebi uzeo kad bi umro odma.

#111 Foggy

Foggy

Naravno, ovde se hrane sve kamiondžije!

• Global moderator
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,143 posts

Posted 23 May 2017 - 13:51

Ja sam ga uzimala dvaput u životu, veoma kratko. Imam halucinacije od njega, i od najmanje doze. Priviđaju mi se bube koje formiraju krugove na plafonu, strele nadole i slično, kao u crtanom filmu. Mislim da mi izaziva paralizu sna.

(Slobodno se smejte...)

#112 Infrastructure

Infrastructure

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 387 posts

Posted 06 July 2017 - 14:59

View PostFoggy, on 23 May 2017 - 13:51 , said:

Ja sam ga uzimala dvaput u životu, veoma kratko. Imam halucinacije od njega, i od najmanje doze. Priviđaju mi se bube koje formiraju krugove na plafonu, strele nadole i slično, kao u crtanom filmu. Mislim da mi izaziva paralizu sna.

(Slobodno se smejte...)

I ja sam imao paralizu sna u pocetku

#113 Macak

Macak

Više munjen nego munjevit

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,669 posts

Posted 06 July 2017 - 22:41

Šta je paraliza sna? Kako možete biti sigurni da su halucinacije i parliza sna baš od xanaxa? Nisam ništa slično doživio, mene samo malo opusti.

#114 Macak

Macak

Više munjen nego munjevit

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,669 posts

Posted 08 July 2017 - 12:24

Ako trošite Xanax nemojte nikakvo alkoholno piće, ni malo.
Nije normalno. Ja čak razmišljam kako sam se jednom najeo kupina pa alkotest pokazao kao da sam popio štampl rakije.
Nisam uz nijedne tablete takvo sto dozivio od malo vina.

#115 Infrastructure

Infrastructure

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 387 posts

Posted 08 July 2017 - 12:43

Ksalol i retrogradna amnezija... za razliku od rivotrila razvija slabiju toleranciju ali 100x sam ponovio..i opet cu
Ksalol je sedativ koji izaziva kratkotrajnu retrogradnu amneizuju.Daje se kod trauma ,a cesto u predoperativne svrhe da pacijent posle secanja ,operacione sale,same operacije ne bi imao trauma od onoga sto je video.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users