Jump to content

Alprazolam (XANAX, KSALOL, HELEX, MISAR)

• Please log in to reply
114 replies to this topic

#61 ivana:)

ivana:)

*FRIEND*

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,625 posts

Posted 23 October 2009 - 21:39

Bila sam danas kod psihijatrice..U dogovoru s njom,na njen predlog,počinjem sa umanjenjem ksalola...Nadam se da će mi biti dobro..Bar tako ona kaže..Videću već..Samo me je zbunilo to što mi je malo povećala dozu Rivotrila,sada kada polako ukidamo Ksalol..
Bilo kako bilo...videću već i sama narednih dana kako ću proći..

#62 vudi alen

vudi alen

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPip
  • 94 posts

Posted 24 October 2009 - 13:32

QUOTE(taichi @ 21 Oct 2009, 01:36 PM)  
E sad kad sam iscitala sve ovo,pocele su da mi se znoje ruke od nervoze. Ja sam pocela da pijem ksalol 0,25mg ujutru i uvece. Ko zna dali ce mi povecavati doze i koliko dugo cu da ga pijem. Necu da budem zavisna ni od cega!!!!! Posted Image Posted Image

nije problem što piješ lekove, bitno je da nadješ razlog svoje anksioznosti i da poradiš na tome, onda ti lekovi neće ni trebati.
To nekad nije lako, ali nije ni nemoguće.
Pozz

#63 psyspirit

psyspirit

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 182 posts

Posted 26 October 2009 - 22:00

QUOTE(ivana:) @ 23 Oct 2009, 09:39 PM)  
Bila sam danas kod psihijatrice..U dogovoru s njom,na njen predlog,počinjem sa umanjenjem ksalola...Nadam se da će mi biti dobro..Bar tako ona kaže..Videću već..Samo me je zbunilo to što mi je malo povećala dozu Rivotrila,sada kada polako ukidamo Ksalol..
Bilo kako bilo...videću već i sama narednih dana kako ću proći..

Nemoj  da  se  zbunish  shto  se  tice  povecanje   doze  Rivotrila , jedno  tako   ukinesh  ksalol ... pazi  na   Rivotrile  ,  brzo  stvoru  ovisnost !

Posted Image

#64 ivana:)

*FRIEND*

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,625 posts

Posted 26 October 2009 - 23:04

QUOTE(psyspirit @ 26 Oct 2009, 10:00 PM)  
Nemoj  da  se  zbunish  shto  se  tice  povecanje   doze  Rivotrila , jedno  tako   ukinesh  ksalol ... pazi  na   Rivotrile  ,  brzo  stvoru  ovisnost !

Posted Image

hvala prijatelju... Posted Image tvoji saveti su mi uvek dobrodošli...

#65 taichi

taichi

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPip
  • 71 posts

Posted 28 October 2009 - 09:23

QUOTE(vudi alen @ 24 Oct 2009, 01:32 PM)  
nije problem što piješ lekove, bitno je da nadješ razlog svoje anksioznosti i da poradiš na tome, onda ti lekovi neće ni trebati.
To nekad nije lako, ali nije ni nemoguće.
Pozz

Razlog moje anksioznosti su obaveze oko dve male bebe,kuce,posla,nedostatka slobodnog vremena itd,da ne davim. Ma dobro mi je sad od kad pijem ksalol. Uopste nisam u stanju da se iznerviram,deca se valjaju po kuci,cupaju,otimaju za igracke,biju a ja samo mogu da im kazem,polako ne tucite se,ajde igrajte se lepo... Do pre 3 nedelje bi vikala na njih dok ne ostanem bez glasa,a mozda bi ih i klepila po dupetu,nasta bi oni jos jace udarili u dreku i doveli me na ivicu nervnog sloma. I naravno,sto bi ja vise vikala,to bi oni bili sve gori. Al otkako im mama pije lekice,oni me slusaju. Valjda zato sto ne vicem na njih. Posted Image

#66 ivana:)

*FRIEND*

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,625 posts

Posted 30 October 2009 - 09:46

Moram da ostavim komentar...
Prošlo je nedelju dana od kada sam u fazi postepenog ukidanja ksalola iz terapije...
Prvih dana nije bilo sjajno,mada tvrdim da je osećaj zavisti više bio psihički nego fizički..
Već danas..sa znatno umanjenom dozom,odlično mi je...
Iskreno,rivotril mi je za 1/4 povećan...ali je i sa tim ok.

#67 psyspirit

psyspirit

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 182 posts

Posted 30 October 2009 - 17:59

QUOTE(ivana:) @ 30 Oct 2009, 09:46 AM)  
Moram da ostavim komentar...
Prošlo je nedelju dana od kada sam u fazi postepenog ukidanja ksalola iz terapije...
Prvih dana nije bilo sjajno,mada tvrdim da je osećaj zavisti više bio psihički nego fizički..
Već danas..sa znatno umanjenom dozom,odlično mi je...
Iskreno,rivotril mi je za 1/4 povećan...ali je i sa tim ok.

'ivana ... rivotil  pocecan  samo na  1/4 mg to je  sjajno  Posted Image ... ne  radi  se  o  velikom dozama ,sta bi trebalo  zanciti   da   idesh ka  dobrom ...

samo nastavi .. Posted Image

#68 ivana:)

*FRIEND*

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,625 posts

Posted 30 October 2009 - 19:20

QUOTE(psyspirit @ 30 Oct 2009, 05:59 PM)  
'ivana ... rivotil  pocecan  samo na  1/4 mg to je  sjajno  Posted Image ... ne  radi  se  o  velikom dozama ,sta bi trebalo  zanciti   da   idesh ka  dobrom ...
samo nastavi .. Posted Image

psyspirit..puno hvala...lepo je ?uti ovako dobre prognoze...hvala ti Posted Image

#69 vudi alen

vudi alen

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPip
  • 94 posts

Posted 31 October 2009 - 20:26

Taichi, pa i nisi me baš oborila s nogu s pričom kako si rešila problem.
super je što ti lek pomaže da ostaneš pribrana, ali pokušaj da pronadješ razlog svoje iritabilnosti
dečijom vriskom , urlanjem i plačom. Sva deca to rade, ali ne piju sve majke anksiolitike ( barem ja verujem u to)
Za početak je dobro.
Pozz Posted Image

#70 lantsei

lantsei

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 8 posts

Posted 07 November 2009 - 12:35

Znacajno je ublazio anksioznost i napade panike. Priveo sam fakultet kraju i zaposlio se, ali sam ga uzimao na svoju ruku i nastavio piti u malim dozama pred spavanje. To je trajalo par godina. Nazalost stvara toleranciju i kada su se pojavili novi zivotni problemi, strahovi i panika su probili plafon, a doza je morala svakim danom sve vise da skace da bih uopste mogao izaci iz kuce. Na kraju sam dosao do 3-4mg dnevno, sto mi je jedva pomagalo. Prijavio sam se kod psihijatra, zamijenio ga postepeno cipralexom i uspjesno se skinuo nakon par mjeseci. U pocetku je bilo jakih problema, tresle su mi se noge kada bih izlazio iz stana, jedva sam hodao ulicom (morao sam da se smijem samom sebi koliko je apsurdno izgledalo). I dalje ga uzimam po potrebi, ali u jako rijetkim situacijama, npr duga nocna putovanja vozom... otprilike 2-3 puta mjesecno.

#71 ivana:)

*FRIEND*

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,625 posts

Posted 10 November 2009 - 19:12

Jao..moram da priznam...Opet pijem ksalol kao ranije...već nekoliko dana..iako mi je dr.savetovala da ga lagano smanjujem...Morala sam..i baš mi je bilo uz njega o.k.

#72 filter

filter

MEGA-MASTER

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 371 posts

Posted 10 November 2009 - 22:14

meni ga dr. vec dugo nije prepisao zamjeno ga rivotrilom 4x05.mg.
iako bi ja radje xanax. misar. helex.....kako ga god vec zvali.

#73 Deleted Profile

Deleted Profile

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 145 posts

Posted 11 November 2009 - 00:32

Ima dejstva koliko primecujem ali nedovoljno.
Lakse zaspim,nemam vise nocnih mora i ne budim se nocu a uz to delujem malo smirenije.
Jedino sto mi se ne svidja je sto me umiruje samo spolja a ali iznutra su i dalje prisutni napadi panike i anksioznosti.

#74 taichi

taichi

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPip
  • 71 posts

Posted 11 November 2009 - 18:49

QUOTE(vudi alen @ 31 Oct 2009, 08:26 PM)  
super je što ti lek pomaže da ostaneš pribrana, ali pokušaj da pronadješ razlog svoje iritabilnosti
dečijom vriskom , urlanjem i plačom. Sva deca to rade, ali ne piju sve majke anksiolitike ( barem ja verujem u to)
Za početak je dobro.
Pozz Posted Image

Razlog moje nervoze,hm,odakle da pocnem,dve godine za redom trudna.(to mi niko nije kriv,al nije ni da nije).Beba,ova mladja koja ima 15 meseci i ni jednu prospavanu noc+ovaj stariji od 2,5 god,takodje beba ali sad spava celu noc,osim kad se upiski povremeno nocu ili me probudi da mu donesem nosu. Dalje,nedostatak vremena,konstantan,hronican,pa ja ni u wc ne mogu da odem a da neko od dece ne zakuka zamnom. Muz mi pomaze koliko <moze> ali to nije onoliko koliko bih ja zelela,i mogla bih ja sad da ti nabrajam jos koliko hoces... A pravo da ti kazem ako ne piju sve majke lekice kao ja,trebale bi. Bolje pre nego kasnije

QUOTE(vudi alen @ 31 Oct 2009, 08:26 PM)  
Za početak je dobro.
Pozz Posted Image

Razlog moje nervoze,hm,odakle da pocnem,dve godine za redom trudna.(to mi niko nije kriv,al nije ni da nije).Beba,ova mladja koja ima 15 meseci i ni jednu prospavanu noc+ovaj stariji od 2,5 god,takodje beba ali sad spava celu noc,osim kad se upiski povremeno nocu ili me probudi da mu donesem nosu. Dalje,nedostatak vremena,konstantan,hronican,pa ja ni u wc ne mogu da odem a da neko od dece ne zakuka zamnom. Muz mi pomaze koliko <moze> ali to nije onoliko koliko bih ja zelela,i mogla bih ja sad da ti nabrajam jos koliko hoces... A pravo da ti kazem ako ne piju sve majke lekice kao ja,trebale bi. Bolje pre nego kasnije Posted Image

eto vidis ni sad nemam mira od dece,i koliko sam prsla poslala sam dve iste poruke Posted Image idem sad da popijem ksalol Posted Image

#75 ivana:)

*FRIEND*

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,625 posts

Posted 14 November 2009 - 21:16

Opet sam se vratila na smanjivanje dnevnih doza ksalola...i ide mi..Boga mi,ide mi...

#76 ivana:)

*FRIEND*

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,625 posts

Posted 21 November 2009 - 09:54

dr, mi je još više smanjila dozu Ksalola... Posted Image  svu mi je terapiju izmenila... Posted Image
sada mi je rekla da pijem od 0,25mg.... Posted Image ne znam kako ću izdržati...

#77 TamaraM@M

TamaraM@M

boje duge

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 755 posts

Posted 21 November 2009 - 09:57

QUOTE(ivana:) @ 21 Nov 2009, 09:54 AM)  
dr, mi je još više smanjila dozu Ksalola... Posted Image  svu mi je terapiju izmenila... Posted Image
sada mi je rekla da pijem od 0,25mg.... Posted Image ne znam kako ću izdržati...

Lepo, izdrzaces!!!
Moras!!
Sigurno da postoji razlog sto ti je promenila terapiju, mnogo si bila down poslednje vreme......
Daj sebi vremena i jacinu da se naviknes na promenu.

Posted Image

#78 biserka

biserka

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 140 posts

Posted 05 January 2010 - 07:15

QUOTE(Madmanax @ 20 May 2009, 01:08 AM)  
Ksalol - Vasa iskustva

Ja sam ga pila na pocetku teske depresije (sa panicnim napadima i agorafobijom) po 1mg ujutru, na podne i uvece. U pocetku sam previse spavala ali sam se ubrzo navikla. Doktorka mi je rekla da nije preporucljivo da se pije jako dugo vremena a ja sam ga koristila skoro 3 godine, ponekad na svoju ruku i po 6 mg na dan. Odvikavanje je tesko jer ovaj lek izaziva zavisnost ali ja sam uspela da se prebacim na blaze lekove posle dve nedelje odvikavanja.
Meni je prijao kada sam imala jake panicne atake dok nisam naucila sta u meni izaziva paniku. Smirivao me je neverovatno...prosto sam verovala doktorki i njenoj odluci da ga menja pa sam presla na meni "blazu" varijantu zvanu Valium.
  sadangel.gif

#79 Merso

Merso

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 655 posts

Posted 05 January 2010 - 15:37

Pio sam ga par meseci uz zoloft i meni nije uopste bio dobar...djubre od leka...sto naravno ne znaci da nekom drugom ne bi odgovarao.

#80 antidepresive_star

antidepresive_star

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 1 posts

Posted 13 January 2010 - 02:17

ja sam pila sve zivo bukvalno
zadnjih godinu i po xalol 1 mg 2-3 dnevno i ono vise i ne osecam al placebo je cudo
nemam nameru da prestanem jer mi je to ostalo samo da pomogne u pokusajima optimizma i sl
xalol rules

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users