Jump to content

* * * * * 3 votes

Da li ste zabrinuti za svoju buducnost?

• Please log in to reply
90 replies to this topic

#1 Iimitless

Iimitless

CAR

• Banned on request
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,318 posts

Posted 24 November 2016 - 19:07

U materijalnom smislu...

Znamo svi da se sa f dijagnozom tesko radi, tezi slucajevi moraju i na hospitalizacije sto naravno nijedna firma nece...
Invalidsku penziju tesko dobiti a i kad se dobije bude to takva mizerija da je sramota...

Ja sam u vecitom grcu da jednom necu imati para pa obsesivno stedim...  Radim za 85k, od toga potrosim oko 25000 na cigare i ratu za skolarinu ostalo skoro  sve ide na stednju za crne dane...

#2 Friedrich91

Friedrich91

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 434 posts

Posted 24 November 2016 - 19:39

U kojem god pravcu pokušam zamisliti svoju budućnost, bojim je se.. Da neću moći zaraditi ni za skromno življenje.. Bojim se sebe. Mada realno nisam ni u jako lošoj situaciji.

#3 Nibrist

Nibrist

proklet

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 687 posts

Posted 24 November 2016 - 19:51

Zabrinut sam, naiđu te misli, umeju biti kontra produktivne i panične, možda se i šire to vrzma po glavi.
Nekako ne mislim da će se psiha pogoršati, mislim da kad bih jednom uspeo imati normalan život, u to ubrajam i primanja, bi strepnja opala. Nego sebe najbiže rečeno vidim psihofizičkim socijoločkim invalidom.

#4 WANNABE

WANNABE

sbogom

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 8,009 posts

Posted 24 November 2016 - 19:55

nego šta sam...
ne vidim sebe nigde! užas jedan

#5 kruška

kruška

wonky

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 7,898 posts

Posted 24 November 2016 - 20:05

jesam, nemam koncentracije, a i izgubila sam zanimanje za rad, prije sam se više vidjela u nekim karijerama, sad m ije sve to suvišno, ustvari mislim koliko god mi je nešto nekad zabavno prije ili kasnije postat će mi napor, stres ne podnosim, pritisak ne podnosim, samo kad vidim oglase za posao i opis kakvog radnika traže čini mi se da je previše za mene, a tek da funkcioniram na poslu u nekom depresivnom stanju, nikako.

#6 doomaaciin

doomaaciin

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,094 posts

Posted 24 November 2016 - 20:54

Isto kao tubi i kruska

Ne vidim kako ću se išupati iz ovoga svega :/

#7 Dejzi

Dejzi

juanita

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 942 posts

Posted 24 November 2016 - 21:02

Zabrinuta sam, nije da nisam, ali imam nade da će stvari da se poslože kako treba još uvek.

#8 kolač

kolač

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,096 posts

Posted 24 November 2016 - 21:05

Ja ne znam kako bih igdje mogla raditi sa mojom dijagnozom agorafobije spojenom sa gap-om. I to me već dugo vremena sekira.
Ne znam kako se riješiti ovoga svega.

#9 Apoptosis

Apoptosis

Turn over

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,302 posts

Posted 25 November 2016 - 10:45

Brinem o siromaštvu. Brinem o bolesti. Ali uzdam se u Boga Isusa Hrista i Bezgrešnu Mariju Bogorodicu.

#10 Aruena

Aruena

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,337 posts

Posted 25 November 2016 - 11:00

Da, to je jedan od glavnih uzroka mog stanja.

#11 tračak nade

tračak nade

Član

• Members
  • PipPip
  • 30 posts

Posted 04 December 2016 - 19:27

Teško je bilo kome u našem stanju da obavlja bilo kakav posao. Drugi to ne razumeju. Daju uvredljive komentare i smeju se u lice. Plus nedostatak koncentracije i još hiljadu stvari. A raditi se mora. Samo gde naći iole normalan posao kad čovek ima depresiju?

#12 Korn

Korn

MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 290 posts

Posted 05 December 2016 - 18:11

Mozgao sam dosta i dosao do nekih zakljucaka. Sta ako nam nije sudjeno da radimo za nekog drugog, tj za obicnu sicu? Mozda smo bas mi stvoreni za velike stvari, privatne biznise i ostalo. Pronaci nesto, podici kredit, pozajmiti. Nebitno, sta god. Samo smisliti sta bi to moglo da bude. Pogledajte sta se desilo Trampu, bio je bankrotirao par puta i nije odustajao. Pogledajte sta je sve Abraham Linkoln prozivio i u kojoj je godini postao predsjednik. Razmislite dobro o ovome. :)

#13 kruška

kruška

wonky

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 7,898 posts

Posted 05 December 2016 - 19:23

ja sam imala želju pokrenuti neki privatni posao, ali bojim se da mi je sposobnost funkcioniranja na bilo čemu ozbiljno ugrožena

#14 Apoptosis

Apoptosis

Turn over

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,302 posts

Posted 06 December 2016 - 11:07

Jako se bojim budućnosti jer sam prošao 2 rata, rub egzistencije, bolujem od ovih boleščuga itd.
Svaki dan molim Boga za svaki dan dobro da prođe.
Sutra me uvek danas plaši.

#15 WANNABE

WANNABE

sbogom

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 8,009 posts

Posted 07 December 2016 - 10:21

kad bih samo mogao da učim i čitam i PAMTIM mislim da bih obezbedio sebi budućnost...

#16 Apoptosis

Apoptosis

Turn over

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,302 posts

Posted 07 December 2016 - 13:14

Ovi moji se samo svađaju i prete ubistvima i razvodima. Bojim se stalno. Ne znam šta će biti sa nama. Ako ikad Bog da da kuća  bude gotova ko zna ko će se u nju useliti. Isuse Hriste smiluj se.

#17 lupus

lupus

CAR

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,992 posts

Posted 27 December 2016 - 21:18

Nisam zabrinuta. Ako nema resenja, za to resenje uvek postoji. A cisto sumnjam da nesto nema resenja.

#18 gianni

gianni

Depresivan

• Family senior
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,369 posts

Posted 28 December 2016 - 13:03

View Postmatilda, on 27 December 2016 - 21:18 , said:

Nisam zabrinuta. Ako nema resenja, za to resenje uvek postoji. A cisto sumnjam da nesto nema resenja.

Pravi pristup.

#19 pogresna

pogresna

gospodža

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,043 posts

Posted 03 March 2017 - 09:15

Brinem se sad vec dosta..
Ostala sam bez posla od pre neki dan, treba sad traziti novi posao a tesko da cu naci nesto bez neke veze debele.. Jos kad se sad pocnem sudarati sa starosnom diskriminacijom, uhvatice me prvo mrzovolja a onda i bes. Nije da se nerviram unapred nego eto tako idu stvari.
Racune sam vec zapustila jer i do sad sam radila za minimalac, uvek sam morala da kalkulisem sta cu platiti a sta je na "cekanju", osecam da me pritiskaju, a tek sad ne znam kako cu s parama. Vec plivam u dugovima a to ce se jos povecati.
Pomoci ce mi malo sestra i brat ali ne mogu mnogo da se na to oslanjam, jedno je pomoc a sasvim drugo je teret nekome.
Bojim se i zbog mog stanja, da mi se ne vrati depresija u punoj snazi, jer i ovako tesko podnosim stres a sa depresijom, bice bas jako tesko..
Imam stalne promene stava: 2 sata sam borbena i imam nade onda 2 sata padam u neko povlacenje, bezanje od razmisljanja o tome.
idem da gledam oglase :worried:

#20 gianni

gianni

Depresivan

• Family senior
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,369 posts

Posted 03 March 2017 - 09:21

View Postpogresna, on 03 March 2017 - 09:15 , said:

Brinem se sad vec dosta..
Ostala sam bez posla od pre neki dan, treba sad traziti novi posao a tesko da cu naci nesto bez neke veze debele.. Jos kad se sad pocnem sudarati sa starosnom diskriminacijom, uhvatice me prvo mrzovolja a onda i bes. Nije da se nerviram unapred nego eto tako idu stvari.
Racune sam vec zapustila jer i do sad sam radila za minimalac, uvek sam morala da kalkulisem sta cu platiti a sta je na "cekanju", osecam da me pritiskaju, a tek sad ne znam kako cu s parama. Vec plivam u dugovima a to ce se jos povecati.
Pomoci ce mi malo sestra i brat ali ne mogu mnogo da se na to oslanjam, jedno je pomoc a sasvim drugo je teret nekome.
Bojim se i zbog mog stanja, da mi se ne vrati depresija u punoj snazi, jer i ovako tesko podnosim stres a sa depresijom, bice bas jako tesko..
Imam stalne promene stava: 2 sata sam borbena i imam nade onda 2 sata padam u neko povlacenje, bezanje od razmisljanja o tome.
idem da gledam oglase :worried:

Izdrzi koliko mozes, valjda ce biti bolje.

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users