Jump to content

Put ka boljitku!

• Please log in to reply
5 replies to this topic

#1 Loomis

Loomis

Član

• Members
  • PipPip
  • 45 posts

Posted 15 October 2017 - 11:06

Pozdrav dragi kolege forumaši!

Evo ne znam koliko me se neki forumaši sjećaju, ali prije nekih skoro godinu dana sam se javio ovdje za pomoć u dosta lošem stanju (anksioznost pretežito i to dosta jaka).

Stvarno moram reći da sam svima zahvalan i za pokoji savjet i za toplu riječ koju sam ovdje dobio. Ljudi na ovom forumu su stvarno spremni pomoć i svjesni su činjenice da nije samo njima najteže već uz sve svoje tegobe su spremni se staviti u tvoju kožu i pomoći ti.

Da se vratim na početak. Bio sam stvarno loše i neusporedivo sa ovim što sam danas. Ne kažem da sam se potpuno oporavio i još tu znaju doći fleševi prošlosti, ali sveukupno puno bolje to podnesem i trgam se da se ne zaustavljam u tom začaranom krugu misli. Imao sam stvarno raznoraznih fobija do totalnih napadaja panike da me djevojka vozila na hitnu jer se nisam mogao pribrati. Kako sam krenuo kod psihijatra, prepisao mi je prvo prazine i lexaurin. S obzirom da mi to baš i nije najviše pomoglo, prebacio me na Eliceu i Lexaurin. Postepeno sam s vremenom to malo po malo smanjivao. Kako je moj psihijatar otišao u mirovinu, zamjenila ga je psihijatrica koja je zaključila iz našeg zadnjeg susreta od prije kojih mjesec dana, da probam funkcionirati bez Elice-a i da samo po potrebi popijem Lexaurin. Sada već mjesec dana popijem eventualno jednom do dvaput tjedno lexaurin prije spavanja. Nisam osjetio nekakve nuspojave i težinu nakon prestanka uzimanja Elicee

U toj svoj silnoj paranoji i jakoj anksioznosti sam pokušavao sve moguće varijante za oporavak. Pio sam multivitaminske preparate, pazio na prehranu, vodio dnevnik, odrekao sam se čak i masturbacije i sex-a jer sam čitao da i to može imati utjecaj na anksioznost i depresiju.
Moram priznati da nikada nisam nikom govorio za svoje stanje znalo je samo dvoje najbližih ljudi u mom životu. Jednostavno mislim da i dalje živimo u osuđivačkoj zemlji i nisam jednostavno htio da ljudi gledaju na mene sa nekakvim čudnim stavom. Sada, relativno bistre glave, mogu reći da možda i nisam pravilno postupao jer baš ono što me dovelo ka boljitku je to da radim i kažem baš ono što mislim da bi trebalo reći bez obzira na okolinu. Čak me bilo i sram dolaziti kod psihijatra zbog straha da neću sresti nekoga s posla pa da me ne bi tamo vidio. Sada da mi to netko kaže bi mu rekao: pa on je iz istog razloga tamo kao i to i po tome bi i njega jednako trebalo biti sram. Znači, sada odlazak je neusporedivo mirniji nego nekada.

Mogu izdvojiti par stvari koje su me digle iz pepela:

1. Susočavanje se stvarima koje me užasno bilo strah (strah me bilo uči u tramvaj jer sam stalno mislio da ću se srušiti u nesvijest, a za auto da ne pričam. Nema šanse da bi vozio sam...)
2. Čišćenje toksičnih ljudi iz života.
3. Govoriti što mislim i ne ustrčavati se izraziti svoje mišljenje.
4. Prestanak googlanja o bolestima i psihičkim tegobama i doziranje interneta.
5. Omega 3, Magnezij i puno sunca.
6. I ono što mi je najviše pomoglo je sport (treniram boks i prije par mjeseci sam krenuo na BJJ)

Nadovezao bi se na ovo zadnje.

Od kada sam se intenzivnije počao baviti sportom (točnije 4 puta tjedno) preporodio sam se. Uvijek kažem: uđem u dvorano sa tisuću problema, izađem samo sa jednom, a to je bol u mišićima. Nema boljeg osjećaja na svijetu. Prije čim bi došao doma nakon posla bi se zavalio pred TV i nema šanse da bi išao nekamo. A sada, bila kiša ili snijeg, meni je to postalo kao odlazak na posao. Jednostavno nešto što moram ići. Neki ljudi imaju predrasude da su borilačke vještine primitivne i da su ljudi koji se time bave primitivni, ali ja moram priznat da ove na koje sam naletio su toliko topli i neisfrustrirani ljudi da mi je to jako pasalo što sam okružen takvima. Ne želim sada zvučati sektaški ili nešto slično, ali sada stvarno svima preporučam da se krenu baviti nečime što ih aktivira.

Uglavnom, ono zašto sam napisao ovaj post je da kažem da postoji put ka boljitku. Molim Vas namojte me krivo shvatiti, nije mi namjera solit pamet ikome već samo želim svima dati podršku jer koliko god nam se činilo da nam je teško mi/vi to možete/mo. Nažalost smo sami u ovome i sami se moramo izboriti. Samo treba ići naprijed, tražiti izlaz, bilo na ovaj ili onaj način.
Da sam ja onda vidio ovaj post gledao bi ga totalno drugačijim očima i mislio si nema šanse, šta ovaj sere, ali stvarno ima šanse.

Molim vas budite hrabri, divni ste ljudi puni topline i bogatstva, ovo je samo jedna mentalna prepreka koju moramo i možemo proći.

Hvala Vam na lijepim riječima još jednom i ako bilokada želi tipkati možemo slobodno na poruke:)

#2 Macak

Macak

Više munjen nego munjevit

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5,005 posts

Posted 15 October 2017 - 11:13

Bravo Loomis!
Sretno!

#3 ĐeneĐene

ĐeneĐene

ovoliko!

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 7,284 posts

Posted 15 October 2017 - 12:15

svaka čast!
eto još jedna uspešna priča nadam se da ćeš ponekad svraćati na forum

i sve je kako kažeš
suočavanje sa strahovima i okruživanje dobrim ljudima i sport sport sport...

ja planiram da krenem na jiu jitsu
trenutno me koči besparica ali snaći ću se

#4 ĐeneĐene

ĐeneĐene

ovoliko!

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 7,284 posts

Posted 15 October 2017 - 12:19

evo nek bude tema malo pinovana da vide ljudi

#5 Loomis

Loomis

Član

• Members
  • PipPip
  • 45 posts

Posted 16 October 2017 - 07:29

Hvala !

ĐeneĐene, definitivno preporučam.
Stvarno se naučiš disciplini, suzbija agresiju i nervozu, ima jako puno tehničkih finesa na koje se moraš fokusirati, vježbe disanja. Znači, samo pozitivno. Nisam ni ja bio pri nekim parama, ali psihičko zadovoljstvo nema cijenu.

Moram priznat da sam svaki put pun masnica i da nije nimalo ugodno, ali očito je to što ti treba:)
Posted Image

#6 Aleks81

Aleks81

MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 270 posts

Posted 16 May 2018 - 14:46

Sjajno Loomis. Samo napred. Sad zadrzi ritam oporavka i nemoj se opustati po principu sve je reseno. Budi jos neko vreme temeljan i sve ce biti ok.

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users