Jump to content

- - - - -

Sta bi bilo kad bi bilo

• Please log in to reply
20 replies to this topic

#1 Aleks81

Aleks81

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 339 posts

Posted 13 May 2018 - 10:48

Izvinjavam se administratorima ako je tema na pogresnom mestu. Pomerite je ako sam pogresio.

Da li vam se desava da kada razmisljate o nekim stvarima u proslosti ili o tome kako su danas stvari ispale cesto se setite nekih stvari koje su se desile ili nisu, a mogle su mozda (kako u tom trenutku razmisljate) da promene neke dogadjaje?

Ima i drugo pitanje. Da li nekad sumljate u sebe na taj nacin da smatrate da ako vam je neko nesto uradio ili se nesto desilo da bi vam taj neko uradio jos nesto ili bi se desilo jos nesto, bez obzira sto znate da se to nije desilo i da ne mozemo zato znati kako bi reagovali u takvoj (novoj) situaciji? Mislim da ove misli idu iz nesigurnosti.

Meni se to cesto desava ovih dana i jako me umara. Naravno, takvo razmisljanje je besciljno, jer se proslost ne moze vratiti. Ima tu malo i razocarenja kad se vratite u sadasnjost i vidite da je sve isto kao pre.

#2 plavo

plavo

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 357 posts

Posted 13 May 2018 - 15:32

Ne bi bilo loše da malo pojednostaviš i pokušaš bolje postaviti pitanja,
ovako je teško shvatiti šta je tema

#3 Aleks81

Aleks81

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 339 posts

Posted 13 May 2018 - 16:15

Tema je, recimo, kad posmislimo "Eh, da sam se obratio tom i tom tada ili da sam uradio to i to tada mozda bi sve bilo drugacije i ne bi ispalo tako".

Ja cesto, cesto imam takve misli i to me bas onako nervira.

#4 Ank

Ank

CAR

• Banned
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,098 posts

Posted 13 May 2018 - 20:59

Ja mislimda bih bolje prosao da sam se u ranim dvadesetim obratio psihijatru, ali tada ni ja ni porodica nijesmo ni naslucivali moju bolest. Ja sam osjecao bol, ali sam mislio da je to normalno, a alkoholisanje mi nije bio alarm, jer u tim godinama vecina pije, posebno je moja posleratna generacija pila ko luda.

#5 Hyperdrive

Hyperdrive

Bocca di rosa.

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,600 posts

Posted 14 May 2018 - 03:46

Mene ovo trenutno razbija samo tako.

#6 archaic_tiger

archaic_tiger

Danger On the Road

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,360 posts

Posted 14 May 2018 - 13:22

Smatram da sam mnogo pogrešila što nisam počela da se lečim od prvih simptoma depresije onda kada mi je bilo 19 godina...Štaviše,neoprostivo sam pogrešila. No,šta sad da se radi-život ide dalje...Pa sad-kako ide,neka ide.

#7 Aleks81

Aleks81

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 339 posts

Posted 14 May 2018 - 14:31

Mozda bi nam svima bilo bolje kada bi to sve pustili da ostane u proslosti. Ne mozemo vreme vratiti, a sadasnjost mozemo iskoristiti. Mislim da se zivot razvija stalno. Mozda ne mozemo raditi neke stvari kao kad smo bili mladji, na primer profesionalno bavljenje sporto, ali verovatno ima drugih stvari koje mozemo raditi i na koje nismo zakasnili.

#8 WANNABE

WANNABE

godina i po

• Banned on request
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 7,554 posts

Posted 14 May 2018 - 22:03

View PostAleks81, on 13 May 2018 - 10:48 , said:

Ima i drugo pitanje. Da li nekad sumljate u sebe na taj nacin da smatrate da ako vam je neko nesto uradio ili se nesto desilo da bi vam taj neko uradio jos nesto ili bi se desilo jos nesto, bez obzira sto znate da se to nije desilo i da ne mozemo zato znati kako bi reagovali u takvoj (novoj) situaciji?

moj mozak ovo ne moze da procesuira error fatal error

inace ne ruminiram na taj sbbkbb nacin o proslosti
pre jesam i sad mi to deluje nezrelo

#9 Aleks81

Aleks81

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 339 posts

Posted 16 May 2018 - 10:17

View PostĐeneĐene, on 14 May 2018 - 22:03 , said:

moj mozak ovo ne moze da procesuira error fatal error

Izvinjavam se Djene. Lose sam srocio recenicu.

#10 WANNABE

WANNABE

godina i po

• Banned on request
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 7,554 posts

Posted 16 May 2018 - 11:19

ma opusteno bre

#11 WANNABE

WANNABE

godina i po

• Banned on request
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 7,554 posts

Posted 16 May 2018 - 11:20

zaboravio sam jos reci da sad imam neki blagi okp secajuci se neprijatnih trenutaka iz proslosti :laugh4:

#12 Aleks81

Aleks81

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 339 posts

Posted 16 May 2018 - 11:42

Ma imamo svi neki osecaj ili smetnju kad se setimo nekih detalja iz proslosti ;)

#13 Ank

Ank

CAR

• Banned
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,098 posts

Posted 17 May 2018 - 23:11

Kao neko ko je imao dosta talenata, dobrih prilika u zivotu, dobrih sansi i sve do jedne ih uprskao uglavnom alkoholisanjem, ali i neznanjem da sam psihicki bolestan, mogao bih dosta pricati na ovu temu. Ali mi se nesto ne da...

#14 Aleks81

Aleks81

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 339 posts

Posted 27 May 2018 - 08:47

View Postarchaic_tiger, on 14 May 2018 - 13:22 , said:

Smatram da sam mnogo pogrešila što nisam počela da se lečim od prvih simptoma depresije onda kada mi je bilo 19 godina...Štaviše,neoprostivo sam pogrešila. No,šta sad da se radi-život ide dalje...Pa sad-kako ide,neka ide.

I meni je isto zao. Ja sam prvi put pomislio da bi trebao kod psihijatra kad sam imao 18-19. Ipak, ko je tada u tim godinama mogao da sam sebe proceni i utvrdi da ima neki problem. Uvek mislimo da ima neki jasniji problem ili razlog.

#15 Ank

Ank

CAR

• Banned
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,098 posts

Posted 27 May 2018 - 15:57

Strasno, vidim na ovom topicu dva moja odgovora, nedavno napisana, a ja ih se ne sjecam. Pa da dodam da bih imao mnogo laksi zivot da su se roditelji razveli dok sam bio sasvim malo dijete.

#16 Depresivnijarac

Depresivnijarac

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 5 posts

Posted 27 May 2018 - 16:51

Meni je isto jako zao sto nisam ranije shvatila sta mi se desava i mislim da sam mnogo propustila u zivotu zbog toga...

#17 Aleks81

Aleks81

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 339 posts

Posted 16 June 2018 - 00:25

I meni je zao sto se moji roditelji nisu razveli ranije ili me ostavili kod nekoga ko bi ljudski brinuo o meni. Sto se tice toga da smo se obratili ranije za pomoc, ne znam da li bi izbegli sve stvari koje su nam se desile, ali bi verovatno imali kvalitetniji zivot.

#18 Ina81

Ina81

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 122 posts

Posted 17 June 2018 - 12:04

ja mislim da bas svi ljudi na svetu razmisljaju na taj nacin ''sta bi bilo kad bi bilo''.Medjutim ja sam uverena da sve uvek bude onako kako mora,a svaki vid nase dalje analize je samo bespotrebno opterecenje uma. ako nam je kako je,postoji neki neobjasnjiv razlog zbog cega.

#19 Ank

Ank

CAR

• Banned
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,098 posts

Posted 25 June 2018 - 00:07

Da je samo otac bio dobar prema nama koliko je bila majka, bili bismo sjajna djeca i nista od svega ovog pakla zemaljskog se ne bi desilo.

#20 borderija

borderija

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 442 posts

Posted 25 June 2018 - 13:46

Nemam pojma kako ali prestala sam da razmisljam o ovome i bolje mi je bez takvih analiza.

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users