Jump to content

Duloxetin (CYMBALTA, DUXET)

cijene lijekova

• Please log in to reply
102 replies to this topic

#1 Nerko

Nerko

Napredni ÄŤlan

• Members
  • PipPipPip
  • 50 posts

Posted 13 July 2006 - 16:16

Nadam se da ima neko ovdje na forumu ko je koristio ovaj preparat drago bi mi bilo razmijeniti par rijeci sa nekim ko je koristio AD Cymbalta (Duloxetin) Za ovaj AD se smatra  da najbrze djeluje. Pozeljno iskustvo sa ovim AD...   Prije tri sedmice sam popijo posljednju tabletu naravno da je to sve bilo u dogovoru sa strucnjakom... Vec duze vrijeme sam pokusavao da se rijesim ovog AD bez veci uspjeha naj vise sto sam mogao izdrzati bilo je 4-5 dana ovo je prvim put da je proslo toliko dugo vremena... Koliko  je meni poznato ovaj Ad se ne koristi samo u lijecenju depresije/straha u potrebljava se i kod nekih fizickih bolesti...

#2 vila

vila

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,428 posts

Posted 13 July 2006 - 18:11

nikad cula,za taj ad.
kažes da najbrze djeluje,haa?
moram ja pitat svoju doktoricu ,pa da ih fino p?nem bit u ponedjeljak,a u subotu ve? zdrava!!!

#3 zeus20

zeus20

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,921 posts

Posted 18 March 2009 - 17:10

Je li netko probao Cymbaltu?
to je relativno novi antidepresiv i spada u SNRI skupinu u kojoj se nalazi i Velafax. u Americi je vrlo popularan.
mnogi koji nisu reagirali pozitivno na velafax prebaÄŤeni su na cymbaltu i obratno.

mislim da je od Nove godine ovaj antidepresiv dostupan i u Hrvatskoj i da je na listi HZZO-a... kad budem išao na kontrolu pitat ću psihijatricu da mi je propiše. vrijedi probat, budući da velafax na mene uopće ne djeluje

#4 Guest_bebica (Gost)

Guest_bebica (Gost)
  • Guests

Posted 18 March 2009 - 22:22

QUOTE(zeus20 @ 18 Mar 2009, 05:10 PM) View Post
Je li netko probao Cymbaltu?
to je relativno novi antidepresiv i spada u SNRI skupinu u kojoj se nalazi i Velafax. u Americi je vrlo popularan.
mnogi koji nisu reagirali pozitivno na velafax preba?eni su na cymbaltu i obratno.

mislim da je od Nove godine ovaj antidepresiv dostupan i u Hrvatskoj i da je na listi HZZO-a... kad budem išao na kontrolu pitat ?u psihijatricu da mi je propiše. vrijedi probat, budu?i da velafax na mene uop?e ne djeluje

šta nisi rekao da ?eš pre?i na neki welbutrin,kako li se ve? zove?kako si?

#5 zeus20

zeus20

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,921 posts

Posted 19 March 2009 - 04:26

neznam ni ja još na što ?u pre?i. dat ?u još velafaxu šanse...

ina?e ni sam ne znam kako sam. nekako sam.   smile.gif
trenutno ne mogu spavati...

#6 Care

Care

My name is care - (engl. briga, ), a carica sam odavno

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,101 posts

Posted 19 March 2009 - 10:54

Prozacov nasljednik je Cymbalta je kako mi je rekla moja psihijatrica nasljednik Prozaca tj. on je kombinacija antidepresiva i sredstva za ublažavanje bolova. Navodno ima manje nuspojava nego Prozac. Je li ve? na našem tržištu nemam pojima.

#7 zeus20

zeus20

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,921 posts

Posted 19 March 2009 - 12:48

QUOTE(Care @ 19 Mar 2009, 10:54 AM) View Post
Prozacov nasljednik je Cymbalta je kako mi je rekla moja psihijatrica nasljednik Prozaca tj. on je kombinacija antidepresiva i sredstva za ublažavanje bolova. Navodno ima manje nuspojava nego Prozac. Je li ve? na našem tržištu nemam pojima.

razlika je i u tome što je prozac ssri a cymbalta je snri što zna?i da kao i velafax djeluje i na noradrenalin...

#8 Guest_bebica (Gost)

Guest_bebica (Gost)
  • Guests

Posted 19 March 2009 - 22:28

QUOTE(zeus20 @ 19 Mar 2009, 12:48 PM) View Post
razlika je i u tome što je prozac ssri a cymbalta je snri što zna?i da kao i velafax djeluje i na noradrenalin...

Zeus,kad si ve? toliko informiran,svaka ?ast..,ja ?u uzimati onaj koji tebi bude odgovarao na kraju.al stvarno.dobro,pitat ?u dr-a prije toga.nadam se da si dobro smile.gif

#9 Dejo2009

Dejo2009

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 1 posts

Posted 10 April 2009 - 01:01

Pozdrav Prijatelju...

Prvi put prije dvije i kusur godina sam otiso kod doktora ovde u Americi i tako objasnio mu neke simptome koje imam i objasnio kako se osjecam da bi on zakljucio da sam depresivan i propiso mi tablete koje se zovu Cymbalta. Koristio sam Cymbaltu oko mjesec dana, medjutim osjeco sam se totalno mrtav, bez volje za bilo sta, jednostavno umoran i pospan non stop. Cim sam poceo uzimat Cymbaltu, poceo sam se naglo debljat, iako sam iso u teretanu. Uglavnom skonto sam da ne uticu dobro na mene i otiso opet kod doktora i on mi je onda propiso Lexapro, koje sam takodje koristio krakto vreme da bi sve te tablete na kraju batalio....

Pozz!!!

#10 mary alice

mary alice

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 8 posts

Posted 06 November 2010 - 09:43

Ja pijem Cymbaltu.
Ne pijem ga baš tako dugo tako da ne mogu previše razglabati o djelovanju i nuspojavama no zanima me da li ga još tko pije?... Kakvo vam je djelovanje? Nuspojave?

#11 valinora

valinora

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 107 posts

Posted 31 January 2011 - 19:27

QUOTE(Dejo2009 @ 10 Apr 2009, 01:01 AM) View Post
Cim sam poceo uzimat Cymbaltu, poceo sam se naglo debljat, iako sam iso u teretanu.
Pozz!!!

debljati? a joj  unsure.gif  meni je danas psihi? promijenio cymbaltu umjesto velafaxa i rekao mi da se, za razliku od velafaxa, ne?e pove?avati masa.....hm...  skandal.gif

#12 silver

silver

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 206 posts

Posted 04 March 2011 - 21:58

hm. ja ovih dana kra?em sa Cymbalatom i piše da su nuspojave:smanjeni apetit i gubitak težine  rambo.gif
Volio bi da se javi još ljudi koji su probali ovaj AD.

Pozdrav svima smile.gif

#13 silver

silver

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 206 posts

Posted 11 March 2011 - 07:55

moja prva doza i jutro na Cymbalti.Držite fige... srculenca.gif

#14 silver

silver

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 206 posts

Posted 16 March 2011 - 07:46

šesti dan na cymbalti....naravno da još ne mogu govoriti o nikakvom poboljšalju....ali barem mogu re?i da nemam nikakve nuspojave smile.gif
hm...osim da nemam apetita....a to mi na nekim na?in i odgovara nakon onog debljanja sa seroxatom  icon_blushing.gif

#15 valinora

valinora

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 107 posts

Posted 18 March 2011 - 17:46

QUOTE(silver @ 16 Mar 2011, 07:46 AM) View Post
šesti dan na cymbalti....naravno da još ne mogu govoriti o nikakvom poboljšalju....ali barem mogu re?i da nemam nikakve nuspojave smile.gif
hm...osim da nemam apetita....a to mi na nekim na?in i odgovara nakon onog debljanja sa seroxatom  icon_blushing.gif

a koliko si se udebljao od seroxata?

#16 silver

silver

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 206 posts

Posted 20 March 2011 - 20:42

pa sigurno jedno 10 kila. užas. blink.gif blink.gif

#17 silver

silver

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 206 posts

Posted 02 April 2011 - 08:15

ja se ispri?avam....ispada da pri?am u ovom topicu sam sa sobom...ali još jednom imam samo rije?i hvale za ovaj lijek. 23 dana ga pijem.poboljšanje se osje?a na veliko.I još jednom bi spomenuo da sam kodna?no naišao na jedan AD od kojeg mršavim. Kad vidim topic o seroxatu...muka mi bude  whistling.gif  Uništio me je  whistling.gif
Budu?i da cymbalta djeluje i na noradrenalin....totalno me vratio iz mrtvila 4 zida. Kona?no osje?am da "živim" srculenca.gif

#18 toxique

toxique

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 13 posts

Posted 02 April 2011 - 20:29

QUOTE(silver @ 2 Apr 2011, 09:15 AM) View Post
ja se ispri?avam....ispada da pri?am u ovom topicu sam sa sobom...ali još jednom imam samo rije?i hvale za ovaj lijek. 23 dana ga pijem.poboljšanje se osje?a na veliko.I još jednom bi spomenuo da sam kodna?no naišao na jedan AD od kojeg mršavim. Kad vidim topic o seroxatu...muka mi bude  whistling.gif  Uništio me je  whistling.gif
Budu?i da cymbalta djeluje i na noradrenalin....totalno me vratio iz mrtvila 4 zida. Kona?no osje?am da "živim" srculenca.gif

?iji je to ad? mislim,tko ga proizvodi? thanx icon_sleeping.gif

#19 silver

silver

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 206 posts

Posted 04 April 2011 - 12:54

Lilly, S.A., Avendia de la Industria 30, Alcobendas, Madrid, Španjolska   whistling.gif

#20 waris

waris

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 2 posts

Posted 19 May 2011 - 16:50

hejj, i ja sutra kre?em s Cymbaltom biggrin.gif
nakon mu?enja s Cipralexom, koji me izludio, uspavljivao i pretvorio u zombija, u suradnji sa Seroquelom, jedva ?ekam. pogotovo nakon što pro?itah tvoje postove, dobila sam neku nadu da postoji lijek koji barem trunkicu djeluje, tako da, hvala ti.

kako si ti sada? po?elo djelovanje? kako spavaš?
držim fige da sve bude odli?no smile.gif)

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users