Jump to content

"The Borderline Personality Disorder Survival Guide"

bpd borderline

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
2 replies to this topic

#1 empire-of-dirt

empire-of-dirt

Admin

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,581 posts

Posted 02 November 2014 - 15:01

Pun naziv knjige je:
The Borderline Personality Disorder Survival Guide: Everything You Need to Know About Living with BPD

Autori su:
Alex L. Chapman, Kim L. Gratz

Nije mi poznato da li postoji izdanje na srpsko-hrvatskom jeziku, ja sam je čitala na engleskom.
Kada sam tek dobila ovu dijagnozu, pre oko godinu dana, nisam znala ništa o njoj i tražila sam literaturu koja će mi pomoći da bolje saznam šta se dešava i kako se izboriti.
Pretraga je trajala dugo jer sam tražila knjige koje neće perpetuirati stigmu o borderlajnu i koje neće zvučati optužujuće za čitaoca, i na osnovu onlajn recenzija sam odlučila da je ova dobra.
Nisam se prevarila, knjiga je fenomenalna. Lako čitljiva, kombinuje tehničke (medicinske, dijagnostičke) podatke, ali približene nivou laika, sa raznim savetima i dodatnim objašnjenjima itd.
Meni je ova knjiga jako pomgla.

Vrlo je preporučujem svima koji pate od ovog problema ili se pronalaze u simptomima.

#2 kristine

kristine

MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 297 posts

Posted 14 April 2015 - 17:19

Pokusacu da je nadjem.

Jedna Ivana je prevodila jednu knjigu o kognitivno bihejvior terapiji... ima je ovde, ali nije zavrsila. Koliko je meni poznato, kod nas nije prevedena. A link za topic je http://www.depresija...im

#3 empire-of-dirt

empire-of-dirt

Admin

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,581 posts

Posted 14 April 2015 - 17:26

Može da se nađe verovatno na libgenu ili bookza ili sl; u krajnjem slučaju, ako ne nađeš, mogu ti poslati.

Hvala za link. Deluje korisno. Šteta što su karakteri svi u kurcu :( teško se čita...