Jump to content

Lamotrigin (LAMICTAL)

• Please log in to reply
193 replies to this topic

#181 Veronika

Veronika

Mrtva

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,745 posts

Posted 03 November 2015 - 01:28

View Postempire-of-dirt, on 02 November 2015 - 19:55 , said:

Ja sam pre npr 2 nedelje samoinicijativno potpuno izbacila lamictal, 150mg. Bilo mi je par dana ok pa sam kapirala da mi ni ne treba. Na kraju sam završila potpuno nekoherentna, osećala sam se čas kao da mi je mozak kaša a čas kao da sve razumem, rekli su mi da sam bila potpuni haos, imala sam vizuelne halucinacije - prvi put u sklopu ikakve psihičke bolesti, nisam ni znala da u maniji mogu mišići da stradaju nekako, pa mi je jedna noga otkazala i samo sam padala kad bih pokušala da ustanem, posle druga, a sad imam upalu mišića obe noge. Slabo sam jela, slabo sam spavala, bila sam jako energična i na momente agresivna a na momente plakala i od sreće i od tuge i svega. Pričala sam neke potpune gluposti, meni su imale smisla jer mi se činilo da razumem stvari na nekom višem nivou. A onda nisam uopšte mogla više da mislim, bila sam svesna da sam jako zatupljena i osećala sam se užasno. Isparanoisala sam svašta u vhuncu, da nije bilo dečka i drugarice koji su uprkos tome što sam na njih vikala da su me otrovali i svašta nešto bili tu i čuvali me i zvali hitnu, nemam pojma šta bi bilo, iskreno, vratila sam se skoro odmah na punu dozu lamictala iako bi inače trebalo postepeno i sada se konačno oporavljam.

Jezivo. Još sam u početku bila ubeđena da mi lek ne treba čim mi nije ništa i zaključila da ni nemam ni bipolarni poremećaj i da nisam nikad imala ni hipomaniju ni ništa. Ali vratila me je realnost na mesto :rolleyes:/>
Osim oduzimanja tela poznato minzvuči to nešto..bal ono.. meni nije bilo od lekova nego od mene....
Meni su za litijum(koji je valjd jači) upozoravali da mogu biti katastrofalne posledice ali ja sam jedna od retkih koja je imala sreću. Doživela hipomaniju i ćao zdravo... a obično su mnogo gori slučajevi...
empire pazi šta radiš. Ipak ti i ostala BPD kompanija spada u veoma osetljive i rizične pacijente(da ne dobiju još nešto)... nemojnse igrati time.. koliko znam imaš dobru doktorku, iskorsti to. ;) :heart:

#182 zeus20

zeus20

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 761 posts

Posted 10 November 2015 - 10:03

Krenuo sam sa Lamictalom prije 3 dana. Uzimam 25 mg ujutro i 25 mg navečer. Osjećam neku ljutnju, bijes, pojačanu anksioznost, umor. Je li to normalno i kad se mogu osjetiti poboljšanja? Na kojoj dozi ste se počeli osjećati bolje?

#183 Apoptosis

Apoptosis

Psychotico

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,586 posts

Posted 25 November 2016 - 17:59

Pio sam maksimalnu dozvoljenu dnevnu dozu od 400 mg. Dobio sam na toj dozi epi.
Kad odem na kontrolu, planiram da tražim više od 400 mg dnevno, jer se bojim i mrzim trenutni antiepileptik Tegretol...
Videću...

#184 Apoptosis

Apoptosis

Psychotico

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,586 posts

Posted 09 January 2017 - 07:03

Doktor mi je putem maila dozvolio da pređem sa Tegretola CR na Lamictal 100 mg 2 + 0 + 2 i da što pre dođem na kontrolu da otkuca to na izveštaj.

#185 Apoptosis

Apoptosis

Psychotico

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,586 posts

Posted 12 January 2017 - 09:44

Ako Bog da, danas ću od doktora tražiti da mi upiše Lamictal 100 mg 2 + 2 + 1, znači ne 400 mg kolika je maksimalna doza, nego 500 mg, jer imam jako divljačku epilepsiju.

#186 Apoptosis

Apoptosis

Psychotico

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,586 posts

Posted 13 January 2017 - 07:59

Zvanično mi je prepisan u dozi od 500 mg. 100 mg iznad maksimalne doze.

#187 Apoptosis

Apoptosis

Psychotico

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,586 posts

Posted 16 January 2017 - 08:56

Ako Bog da, od 18. januara, znači prekosutra krećem sa 2+2+1, odnosno 500mg Lamictala.
Sad sam na 2+1+1.

#188 Apoptosis

Apoptosis

Psychotico

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,586 posts

Posted 17 January 2017 - 08:27

Pošto sam ukinuo Tegretol danas, danas krećem i sa Lamictalom 2+2+1, 500 mg. Jedva čekam tako veliku dozu da slistim. Nisam mogao čekati sutra.

#189 Apoptosis

Apoptosis

Psychotico

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,586 posts

Posted 24 January 2017 - 06:49

O Lamictalu sve pohvale! Pijem od 17. januara 500 mg dnevno. SAVRŠEN je, rešio mi je nesanice, anksioznost, blagu depresivnost i super je!

#190 Apoptosis

Apoptosis

Psychotico

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,586 posts

Posted 28 January 2017 - 08:57

Planiram da na sledećoj kontroli zatražim od doktora 3 x 2 Lamictala od 100 mg, odnosno 2 + 2 + 2, ukupno 600 mg, zato što se bojim epi napada u slučaju da mi uvede tetraciklični antidepresiv, inhibitor ponovnog preuzimanja norepinefrina, koji znaju uzrokovati (i uzrokovali su mi kompleksne mioklonične epileptične napade, kada sam bio na 400 mg Lamictala).

#191 Apoptosis

Apoptosis

Psychotico

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,586 posts

Posted 01 February 2017 - 12:26

Prepisan danas, 100 mg 3 x 2 - 600 mg.

#192 Foggy

Foggy

Baby

• Members
  • Pip
  • 22 posts

Posted Today, 13:48

Da ne bih otvarala novu temu - ima li neko zatvor od ovog leka? Tipa, da ide u WC svaka 3-4 dana?

#193 2Bavailable

2Bavailable

konj koji sanja

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,654 posts

Posted Today, 15:52

aaa ne treba mi zatvor...
inače na svaka tri četiri dana nije strašno pokušaj sa laktulozom

meni dr rekla da je najčešća nuspojava osip a da joj se to još nije desilo sa pacijentom
samo da ne bude tog prokletog osipa

e da odlučio sam da ne okuuusaaam alkohola dok se ne stabilizujem na ovom leku

#194 Foggy

Foggy

Baby

• Members
  • Pip
  • 22 posts

Posted Today, 16:12

Popila sam celu flašu nekakvog Ductolacta, Ductolaxa i nije bilo ništa drugačije.

Za osip sam čula da je veoma opasan u nekim slučajevima.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users