Jump to content

Clomipramin (ANAFRANIL)

• Please log in to reply
188 replies to this topic

#181 Usr..n. Golub

Usr..n. Golub

Član

• Beginners
  • PipPip
  • 38 posts

Posted 17 January 2019 - 20:03

ma bezi. to je za epilepsiju

#182 Hyperdrive

Hyperdrive

Balloon without a string

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5,717 posts

Posted 18 January 2019 - 08:10

View PostUsr..n. Golub, on 17 January 2019 - 11:37 , said:

Hyperdrive, pa izlazi bre, u cemu je problem  :)

Pare.

Drug stalno ide na svirke po Vojvodini, pa ću mu se jedno veče samo nakačiti.

#183 Hyperdrive

Hyperdrive

Balloon without a string

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5,717 posts

Posted 18 January 2019 - 08:11

Rivotril - NE, NE, NE, NE I NE. Stvara ogromnu zavisnost.

#184 celofan

celofan

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 171 posts

Posted 18 January 2019 - 09:10

Hyper,zavisnost stvara svaki benzo,a golub vec pije lorazepam koji je poznat po zavisnosti isto kao i ksalol,a to je zbog toga sto imaju kratak vreme eliminacije,odnosno kratak poluzivot,brzo deluju ali brzo i prestaju da deluju tako da stvaraju ogromnu zavisnost(kako ti kaza),dok rivotrilu treba 30 sati da bi mu koncentracija u plazmi pala na 50 posto,sto znaci da ima dug poluzivot,treba mu duze da proradi ali mu dejstvo prestaje veoma sporo,i izlazi iz organizma skoro neprimetno,mnogo je lakse skinuti se sa njega nego sa lorazepama,on je slican Flunirinu kod SSRIja,da povucem tu analogiju kad vec moram.Tako da Rivotril jedno veliko DA!Naravno,kao i svaki benzo nije predvidjen za upotrebu duzu od 2-4 nedelje zbog stvaranja tolerancije i zavisnosti....

Golube,Rivitril je benzodiazepin,i nije klasicni antiepileptik kao sto su blokatori natrijumskih i kalcijumskih kanala,blokatori tzv.jonskih kanala...Tacno je da se ponekad koristi u lecenju epilepsije,ali to nema nikave veze.inace se za lecenje grand mal konvulzija KORISTI lorazepam(pored ostalih lekova kao sto je pentobarbital i ostali barbiturati) a nikada klonazepam(rivotril)sto samo potvrdjuje cinjenicu da je lorazepam lek koji ima jako akutno dejstvo,a samim tim stvara i vecu zavisnost.

Naravno Golube,za sve se konsultuj sa svojim doktorom jer on jedini ima diplomu i (TREBALO BI) strucnost...

#185 Usr..n. Golub

Usr..n. Golub

Član

• Beginners
  • PipPip
  • 38 posts

Posted 18 January 2019 - 10:20

Celofan, lorazepam gutam ko lud, bas ga trosim. Ne radi me, tolerancija porasla. Zgutam skoro tablu dnevno, onako po 2 kom od 2,5 mg. Da bi mi stvarno smirio neku nervozu ili aksioznost, moram da se nagutam da me opici u glavu. Nekad ga i ne uzimam po ceo dam, tek uvece pred spavanje. Popricacu ca psiho o necem drugom, Mada razmisljam da menjam psiho posto je ovo neka baba i vodi se starim lekovima koliko vidim. Raila je ceo zivot u palmoticevoj, trebalo bi da ima iskustva. Ma samo da anafranil proradi i nece mi trebati nista sedativno. Primecujem neke sitnice u koncentraciji. Rrcimo, mogu da se zadubim u fim. Dok pre to nisam mogao. Sad u drugoj nedelji je ona emotivna faza. Malo nervoze, tuge, srece, depre... sve se mesa. Ali ublazeno, moze da se funkcionise. Dok me je flunisan razbio sa tim izmesanim burama emacija. I na anaflarinu libido nista, bas sam zataio sa sexom. Valjda ce i to proci.

Hyper pa privali se tom grugu ako ti prija ta buka i galama I GUZVA. Ja recimo moram dobro da se napijem da bih podneo sve to  :P

#186 celofan

celofan

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 171 posts

Posted 18 January 2019 - 11:58

Kakva crna tabla lorazepama moj Golube,nije nista to strasno toliko ima ih dosta na forumu sto si pili masu benzosa,ali mici to zlo.,znaci smanjuj taj lorazepam molim te,ne valja ti to nista toliko da pijes,ali nemoj naglo ni slucajno,moras polako da smanjujes i da ga izabacis u potpunosti u roku od par meseci,pola godine,to pod obavezno...I Anafranil je jak lek,on ce ti tu mnogo pomoci,i ne treba ti pored njega nista toliko lorazepama da pijes...

Mada samo dok proradi Anafranil za nekih jos dve tri nedelje pa ces da vidis kako ce da izgladi sve,a normalno je to da u njemu imas promene raspolozenja u pocetku,a moze i da je od lorazepama koji brzo izlazi iz organizma pa ukoliko ga popijes uvece njemu vec ujutru polako slabi dejstvo i onda ako ga ne popijes preko dana krecu promene raspolozenja,nervoza i sve ostalo...Tako da cekaj benzo izabacaj polako bas polako,cekaj da proradi u potpunosti Anafranil...Sto se tice skidanja sa lorazepama najbolje bi bilo da predje na diazepam koji bas dugo izlazi iz organizma,cak duze i od Rivotrila,i inace se u vsetu koristi za skidanje sa drugih benzosa kao sto su lorazepam i ksalol.Znaci predjes na diazepam i onda polako smanjujes par meseci,dok potpuno ne prestanes.

Naravno,za sve ovo moras pricati sa doktorom da vidis da li on misli da je dobra ideja.I ja te licno podrzavam u tome da menjas psihijatra ako mislis da ti ne odgovara ili ako mislis da postoje strucniji psihijatri,to je uvek dobra ideja,ne treba se drzati nekih starih psihijatara ko pijan plota samo zato se malo vezes za njih...

#187 Usr..n. Golub

Usr..n. Golub

Član

• Beginners
  • PipPip
  • 38 posts

Posted 18 January 2019 - 14:29

Ma i mene smara sto ga pijem tpliko. Ali pijem ga vise sto me odradi na "zabole me za sve" nego sto ne mogu da izdrzim nervozu. Pisao sam vec, pa cu se ponavljati. Pivo sam ja pio bar 3 puta nedeljno. Za taj fazon  "xabole me za sve". Sad ne pijem pa gutam ova sranja. Smanjicu, i ja sam svestan toga. Samo sto mislim da cu uspeti brze da se skinem nego ti sto kazes 6 meseci. Samo mene anaflarin da odradi kako treba .
Da dodam. Doktorka mi je lorazepam prepisala  1/2+1/2+1 . Ali mi je to ubrzo bilo malo. pa sam postepeno povecavao

#188 celofan

celofan

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 171 posts

Posted 18 January 2019 - 15:16

Pa to obicno tako ide sa benzosima,doktor propise odredjenu normalnu dozu i onda pacijent krece da pije,i onda malo i od razvoja tolerancije,a malo od zavodljivog osecaja kako ga ti opisujes "boli me k. za sve",krene da se povecava doza i onda se posle par meseci odjednom nadjes da uzimas vece kolicine od propisanih...treba se zato micati od njih...npr.kao sto mozda i znas,kod anafranila i ostalih antidpresiva nema povecanja doze,niti razvoja tolerancije(mada ima u nekim slucajevima,ali tek posle npr. 5 godina stalnog ispijanja) i nisu toliko stetni po psihu i zdravlje ni blizu koliko su benzosi stetni...

#189 Usr..n. Golub

Usr..n. Golub

Član

• Beginners
  • PipPip
  • 38 posts

Posted 18 January 2019 - 17:14

Ma znam bre. To uzimaju narkomani. zgutnu celu tablu pa im treba manje heroina. To sam video na jednoj reportazi na tv, gde se gradjani zale da se tu fixaju narkomani. A dole sve prazne kutije lorazepama  :)
Naravno da cu izbaciti, koji ce mi to. Samo nekad se opustim dok mi anafralin ne proradi.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users