Jump to content

popis svih suplemenata

• Please log in to reply
29 replies to this topic

#21 kruška

kruška

sočna

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,200 posts

Posted 13 January 2017 - 16:13

daleko mi je Hrvatska :D pitam se je li šafran isto što i kačun, zna li ko? Izgleda mi isto na slici, a kod mene raste sam od sebe masovno na proljeće na vikendici, pa se pitam što je tako skup ako je to ista biljka

#22 Macak

Macak

Više munjen nego munjevit

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,497 posts

Posted 13 January 2017 - 16:18

Najskuplji je zacin na svijetu jer je prepipkavo i prekomplicirano vaditi, cistiti i osusiti iz svakog cvijeta samo onu malu kao dlacicu. Treba puno cvjetova za zaciniti jedno jelo. Nisam siguran o kojoj vrsti safrana se radi. Gledao sam jednom dokumentarac. Ne znam bas tko bi od nas mogao od tog posla preziviti mjesec dana.

#23 kruška

kruška

sočna

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,200 posts

Posted 13 January 2017 - 16:28

za depresiju se može korisiti i cvijet, a potrebna je vrlo mala doza 30mg, budući da je preko toga na duže vrijeme toksičan

#24 Macak

Macak

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,497 posts

Posted 13 January 2017 - 16:37

Bas me zanima kako bih kod kuce odrezao 30mg. Pakovanje je 0'8g a u vrecici jedva vidis koliko ima :) trebala bi jako precizna vaga.

#25 kruška

kruška

sočna

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,200 posts

Posted 13 January 2017 - 16:43

ja bi uzela po jednu peteljku na dan haha, ne znam ni ja vidim da postoje suplementi šafrana od 30mg, ali od 13 eura pa nadalje za nekih 60 doza/dana. A bilo bi mi žao plaćati ako je šafran isto što i kačun a imam ga u dvorištu toliko da bi imala za cijelu godinu kad bi ga posušila

#26 Macak

Macak

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,497 posts

Posted 13 January 2017 - 16:44

Ako saznas koji je javi nam.

#27 kruška

kruška

sočna

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,200 posts

Posted 13 January 2017 - 16:53

saznala sam vrlo brzo, iako izgleda isto, ovaj što raste na balkanu nije jestiv, šafran koji je jestiv uzgaja se u Iranu najviše i u još pojedinim zemljama, znači različita biljka šteta

#28 Macak

Macak

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,497 posts

Posted 13 January 2017 - 20:30

Jednom sam kuhao rizu sa safranom i bila mi je odlicna. Lijepa neobicna boja, miris i okus posebni. Posluzio uz pileci file sa vrganjima pa su vrganji na kraju preuzeli sve kao da i nema safrana. Slijedeci put cu uz nesta slabije.

#29 preplaseni

preplaseni

MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 268 posts

Posted 14 January 2017 - 01:45

Htio sam prije par dana pisati u svom odgovoru ali se nisam mogao sjetit imena sastojka.

Dakle za sada postoje neka istrazivanja o fosfatdileserinu (nadam se da sam dobro napisa :D ) o poboljsanju kognicije.

Ono po cemu je meni bio zanimljiv je po tvrdnji da smanjuje kortizol "hormon stresa", a koristi se obilno u bodi buildingu.

Tijelo ga proizvodi samo, a jedine kontaindikacije su na lijekovi za razrjedivanje krvi i krvni poremecaji.

Uglavnom bi trebao pozitivno djelovati na pamcenje (kratkorocno, dugorocno, koncentraciju, a buduci da djeluje na kortizol trebao bi umanjivati opci osjecaj tjeskobe

#30 kruška

kruška

sočna

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,200 posts

Posted 14 January 2017 - 11:47

vidim da je skup taj fosfatidilserin i uglavnom za pamćenje s kojim sreća nemam problema, s koncentracijom već imam, ali kako sam završila fakultet to mi puno manje smeta

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users