Jump to content

Nikotinizam - iskustva

nikotinizam ovisnost o cigaretama nikotin

• Please log in to reply
252 replies to this topic

#241 Ninche

Ninche

EMOGOTICARKA

• Banned on request
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,869 posts

Posted 14 July 2018 - 08:33

View PostApoptosis, on 06 November 2017 - 09:30 , said:

Slava Bogu, od kako sam se Ispovedio i Časno Pričestio na dan Svete Petke (27. 10.) ne pušim.

Ono što me jako čudi jeste to da mi se od dima cigarete povraća, da mi smrdi garderoba na dim...

Da mi je nos otpušteniji i tako...

Milsim da mojh 8 mg Mendilexa pomaže u tome, jer je on nikotinolitik.

Ovo je 32,. dan bez pušenja<!!!

Hocu i ja Mendilex onda. :(

#242 Iimitless

Iimitless

CAR

• Banned on request
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,318 posts

Posted 14 July 2018 - 13:22

View PostNinche, on 14 July 2018 - 08:11 , said:

Prestati pusiti je najjednostavnija stvar na svetu, a i jedna od najtezih. Vi samo trazite nacin da iskomplikujete toliko da onda imate izgovor da ne prestanete. Zajebano je, tesko je, umiracete od simptoma (neki), bice mnogo lakse nego sto ste mislili (neki)..

Ali zasto, pobogu zasto lazete sebe da cete da prestanete da pusite, ali "samo da predjem na elektronsku".. Znam za mnogo slucajeva koji isto su tako mislili, pa same sebe zajebali tako sto jesu prestali, ne puse vise "obicne" vec fensi cigarete, sad su vise strejt nego ranije. :rolleyes:

elektronska cigareta je super stvar doduse

Iako planiram i nju da ostavim, ne bi mi smetalo i da ostanem na elektronskoj jer je razlika ogromna

Jutros sam sat vremena pesacila i po prvi put se nisam zadihala i ostala bez daha

Vratila mi se boja u lice, ne izgledam vise onako zuto i sparuseno

Ne smrdim vise na cigarete

List goes on

#243 Ninche

Ninche

EMOGOTICARKA

• Banned on request
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,869 posts

Posted 14 July 2018 - 17:25

Romantizovanje zavisnosti. I dalje si narkoman. Samo konzumiranje nikotina je delo drogiranja, sad mozes ti reci da zvaces duvan i da ti je super, isto je to sve. Ne planiras... e u tome je problem. Ili prestajes ili se zamlacujes zamenama, a ti radis to drugo.

I jebem ti podrsku ovde.

#244 pogresna

pogresna

gospodža

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,038 posts

Posted 14 July 2018 - 17:42

Više puta sam pokušavala, jednom sam izgurala 6-7 meseci, ali opet sam se vratila cigaretama... Nije to nimalo lako ostaviti, sledeći moj pokušaj će biti samo ako napravim ozbiljan plan kako to da izvedem, neću ni slučajno pokušavati bez toga, to će biti ozbiljan projekat :D

#245 Iimitless

Iimitless

CAR

• Banned on request
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,318 posts

Posted 14 July 2018 - 20:54

View PostNinche, on 14 July 2018 - 17:25 , said:

Romantizovanje zavisnosti. I dalje si narkoman. Samo konzumiranje nikotina je delo drogiranja, sad mozes ti reci da zvaces duvan i da ti je super, isto je to sve. Ne planiras... e u tome je problem. Ili prestajes ili se zamlacujes zamenama, a ti radis to drugo.

I jebem ti podrsku ovde.

meni se samo svidja sto vise ne smrdim na duvan i sto mogu da disem

its not that deep

#246 Ninche

Ninche

EMOGOTICARKA

• Banned on request
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,869 posts

Posted 14 July 2018 - 23:34

+ planiras da prestanes sa tim, eventualno. ;)

#247 Iimitless

Iimitless

CAR

• Banned on request
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,318 posts

Posted 15 July 2018 - 06:22

:)

View PostIimitless, on 14 July 2018 - 13:22 , said:

elektronska cigareta je super stvar doduse

Iako planiram i nju da ostavim, ne bi mi smetalo i da ostanem na elektronskoj jer je razlika ogromna

#248 Ninche

Ninche

EMOGOTICARKA

• Banned on request
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,869 posts

Posted 15 July 2018 - 12:20

Pa onda ostani....

#249 Hyperdrive

Hyperdrive

stereolight

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5,060 posts

Posted 15 July 2018 - 18:51

Nemo' se posvađate!

#250 Ank

Ank

CAR

• Banned
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,098 posts

Posted 17 July 2018 - 14:57

Nisam siguran jesam li ovdje pisao,  oslabilo mi je pamcenje od terapije. Pusim domaci duvan, kupujem kod jednog djede na zelenoj pijaci. Pusim 30ak cigareta dnevno i ne planiram da ostavim, bar ne za sad.

#251 Marginalna

Marginalna

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 189 posts

Posted 14 August 2018 - 16:47

Ostavljala sam cigarete nekoliko puta u životu. Poslednji put sam spojila 2 godine.

Pre mesec i po sam zapalila pljugu, a za njom odmah i drugu... :/ Najviše bih volela zapravo da pušim umereno... Jer ceo taj ritual, dim, miris, kafa, razgovor...

#252 Apoptosis

Apoptosis

Turn over

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,295 posts

Posted 15 August 2018 - 09:27

Ja prvu u životu zapalio negdje sredinom 2008.

Prva "prava" i početak pušenja je bilo sa bivšim frendicama, svaki Božji dan, i to po kutiju dnevno, od 9. 11. 2009.

Sve mi je to išlo na živce, i skupo brate bilo, a sad kako je skupo da ne pričam.

Kad sam bio u Hrvatskoj po Domovnicu 2013., sjećam se da me je kutija cigareta koštala nešto manje od 15 kuna!

Ostavljao par puta u životu.

Uz onu knjigu, pa uz Tabex, pa uz Wellbutrin 2 puta, ma kakav...

Opet propušio.

Sad sam na max 5 cigareta dnevno, i to pušim one "damske", slims, kao blaže su. :D

hahaaahahahhaha

Težim k' tome da u potpunosti prekinem.

Jest da kofein smeta spavanju, ali nikotin isto JAKO.

Kad se prepušim, tj ispušim više od 10/d, sutradan kad se probudim, budem ko mamuran, ko da sam se napio...

#253 Ank

Ank

CAR

• Banned
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,098 posts

Posted 15 August 2018 - 19:35

Ja kad god zapalim, ispusim 3 cigare jednu za drugom. Najvise volim ujutru, uz kafu. Pusim hercegovacki duvan, kosta 20e pola kila. On je kao, zakon medju duvanima u regionu. Mada ni albanski nije los, samo nikad nisi siguran sta kupujes, nekad je dobar, nekad trecinu bacim. Ne savijam rizlu niti kartice, kupujem gotove filtere, kvalitetni su a 200 komada kosta 1e . Ne bih mogao da se vratim na cigarete, duvan ima mnogo jaci smek, kao da ne osjecam nista kad zapalim cigaretu. Narucio sam i stigla mi je sjajna tabakera preko Ali Expressa, volim da imam te rekvizite, kvalitetne. Sad sam narucio i vrhunsku motalicu, elektricnu i sa metalnom cijevi.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users