Jump to content

retardirani strahovi

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
8 replies to this topic

#1 vitez Koja

vitez Koja

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 169 posts

Posted 01 July 2016 - 21:24

ok aj ovako imam anskioznost i OKP (i jos 18000 psihickih oboljenja masala :D)

medjutim jedan strah mi jako crpi energiju a to je recimo da ako ne budem spavao celu noc ili budem jako malo i lose spavao da cu poludeti da cu umreti da cu napraviti sado mazo masakr...Jel imao neko ovako retardiran strah i kako se resiti ovog cuda???

#2 archaic_tiger

archaic_tiger

Kristalno čeljade

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,117 posts

Posted 01 July 2016 - 21:37

View Postvitez Koja, on 01 July 2016 - 21:24 , said:

sado mazo masakr

:a-pilule:

#3 ĐeneĐene

ĐeneĐene

poluzdrav

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,085 posts

Posted 01 July 2016 - 21:39

neće ga stvarno uraditi aman to je opsesivna misao
ljudima se svašta mota po glavi

btw meni su ssri pomogli oko napada opsesivnih misli

#4 vitez Koja

vitez Koja

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 169 posts

Posted 01 July 2016 - 21:41

Naravno da ga necu uraditi ali me misli izmaraju posteno

#5 archaic_tiger

archaic_tiger

Kristalno čeljade

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,117 posts

Posted 01 July 2016 - 22:20

Tebe je u principu strah tog nekog ulaska u "polu-svesno stanje" (ako polu-svesnim stanjem smatramo ekstremnu neispavanost),jer se ti plašiš od sadržaja koji se kriju u tebi,i koji bi u tim trenucima mogli da izađu na videlo.E sad,da se takvo nešto u realnosti zaista dogodi,to sasvim sigurno ne bi bio nikakav "masakr"...ali bi svakako bilo nešto potencijalno ugrožavajuće po tebe ili tvoju sliku o sebi.I to je ono čega se ti u stvari zaista bojiš.U svakom slučaju,to što bi ti realno "uradio" u takvom stanju u stvari bi najverovatnije bila neka sasvim trivijalna,sićušna-sitnica...ali problem je što je tebe čak i od takve sitnice u neverovatnoj meri strah,sve dok je to nešto što se ne nalazi pod tvojom kontrolom.Ti nemaš dovoljno poverenja u samog sebe da bi sebi u bilo kom trenutku dozvolio da nisi stoprocentno odmoran,stoprocentno naspavan i potpuno "bistrog uma",sposoban da u potpunosti vladaš svakim svojim postupkom i svakom svojom rečju.

U principu,na ovom primeru se veoma jasno može videti kako je OKP zapravo poremećaj koji se zasniva,ni manje-ni više nego na patološkom strahu od bilo kakvog oblika gubitka kontrole,odnosno zasiva se na prevelikoj želji za kontrolom nad onim stvarima nad kojima je,po prirodi stvari,jednostavno nemoguće da nam ikad bude zagarantovano da ih možemo sve vreme kontrolisati.Dakle,to je u stvari upravo ono čega se ti užasavaš...ne užasavaš se ti konkretnih akcija na koje bi eventualno bio spreman u takvom "polu-svesnom stanju".Činjenica je da svi mi koji imamo taj neki OKP,u suštini imamo mozak koji funkcioniše po "control-freak" mehanizmu.Dakle,kad god mozak ugleda neku "prazninu" u našoj ličnosti (određeno područje u našoj ličnosti koje se ne nalazi stoprocentno u našoj vlasti i nad kojim mi nemamo apsolutnu kontrolu),on tada počinje da mahnito i neprekidno "pali alarm" u našoj nesrećnoj glavi,jer ga naprosto u tom trenutku hvata histerična panika usled činjenice da je naišao na određenu "zonu" gde nema kontrolu i gde nema moć.E pa,taj "alarm" u realnosti jesu upravo OKP misli sa sadržajem koji izaziva uznemirenost i krivicu,i koji nam govori kako nam se sprema neka velika propast ukoliko svaki mogući segment našeg bivstvovanja ne stavimo pod apsolutnu svesnu kontrolu našeg opsesivnog uma.

#6 Pikova dama

Pikova dama

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 72 posts

Posted 02 July 2016 - 00:26

ja takodje imam strah da ako ne spavam (a mogu samo da spavam ako popijem gomilu lekova, imam neku groznu nesanicu) da cu sebi nesto lose uraditi. jer proslog leta mi se desilo da skoro uopste nisam spavala, to je bio neki polusan ili san od 2-3 sata a posle prevrtanje po krevetu i onda sam imala ja to zovem nervni slom od tolike neispavanosti i od tad sam na lekovima. znaci pomisao da necu spavati me uzasava, sreca pa postoje ovi lekovi.

#7 vitez Koja

vitez Koja

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 169 posts

Posted 02 July 2016 - 05:31

View Postarchaic_tiger, on 01 July 2016 - 22:20 , said:

Tebe je u principu strah tog nekog ulaska u "polu-svesno stanje" (ako polu-svesnim stanjem smatramo ekstremnu neispavanost),jer se ti plašiš od sadržaja koji se kriju u tebi,i koji bi u tim trenucima mogli da izađu na videlo.E sad,da se takvo nešto u realnosti zaista dogodi,to sasvim sigurno ne bi bio nikakav "masakr"...ali bi svakako bilo nešto potencijalno ugrožavajuće po tebe ili tvoju sliku o sebi.I to je ono čega se ti u stvari zaista bojiš.U svakom slučaju,to što bi ti realno "uradio" u takvom stanju u stvari bi najverovatnije bila neka sasvim trivijalna,sićušna-sitnica...ali problem je što je tebe čak i od takve sitnice u neverovatnoj meri strah,sve dok je to nešto što se ne nalazi pod tvojom kontrolom.Ti nemaš dovoljno poverenja u samog sebe da bi sebi u bilo kom trenutku dozvolio da nisi stoprocentno odmoran,stoprocentno naspavan i potpuno "bistrog uma",sposoban da u potpunosti vladaš svakim svojim postupkom i svakom svojom rečju.

U principu,na ovom primeru se veoma jasno može videti kako je OKP zapravo poremećaj koji se zasniva,ni manje-ni više nego na patološkom strahu od bilo kakvog oblika gubitka kontrole,odnosno zasiva se na prevelikoj želji za kontrolom nad onim stvarima nad kojima je,po prirodi stvari,jednostavno nemoguće da nam ikad bude zagarantovano da ih možemo sve vreme kontrolisati.Dakle,to je u stvari upravo ono čega se ti užasavaš...ne užasavaš se ti konkretnih akcija na koje bi eventualno bio spreman u takvom "polu-svesnom stanju".Činjenica je da svi mi koji imamo taj neki OKP,u suštini imamo mozak koji funkcioniše po "control-freak" mehanizmu.Dakle,kad god mozak ugleda neku "prazninu" u našoj ličnosti (određeno područje u našoj ličnosti koje se ne nalazi stoprocentno u našoj vlasti i nad kojim mi nemamo apsolutnu kontrolu),on tada počinje da mahnito i neprekidno "pali alarm" u našoj nesrećnoj glavi,jer ga naprosto u tom trenutku hvata histerična panika usled činjenice da je naišao na određenu "zonu" gde nema kontrolu i gde nema moć.E pa,taj "alarm" u realnosti jesu upravo OKP misli sa sadržajem koji izaziva uznemirenost i krivicu,i koji nam govori kako nam se sprema neka velika propast ukoliko svaki mogući segment našeg bivstvovanja ne stavimo pod apsolutnu svesnu kontrolu našeg opsesivnog uma.

slazem se apsolutno sve ali smao ne znam sta da radim

#8 desing

desing

Još malo pa MASTER

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 821 posts

Posted 02 July 2016 - 06:53

Jesi pričao sa stručnim licem ? Jesi li probao neke lijekove ?

#9 vitez Koja

vitez Koja

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 169 posts

Posted 02 July 2016 - 07:51

sve sam probao i vrtim se u krug vec godinama