Jump to content

Da li postoji neki lek koji poboljšava pamćenje i koncentraciju

škola/fakultet

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
42 replies to this topic

#21 Go-Ahead

Go-Ahead

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 130 posts

Posted 25 February 2013 - 16:54

Ja sam probao Ginko Bilobu i Oikamid. Ovaj drugi mi se više dopada

Star je post,al moze li mi neko reci jel obavezan recept za oikamid?posto citam da ga ljudi narucuju preko neta i da bez problema dolazi.

#22 FreakElixir

FreakElixir

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 688 posts

Posted 02 March 2013 - 19:53

Oikamid ili komplex vitamnina B.

Recept za oikamid nije obavezan.

#23 Go-Ahead

Go-Ahead

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 130 posts

Posted 04 March 2013 - 20:33

Ne bih rekao nije to nesto tipa Beviplex,oikamid ipak sadrzava psihotropnu tvar....uostalom pitat cu u apoteci jednom
http://lijekovi.kren...ps_60x400mg_154

#24 Van Gog

Van Gog

Član

• Members
  • PipPip
  • 33 posts

Posted 10 August 2014 - 20:52

Imam sličan problem što se tiče pamćenja. Evidentno mi je pamćenje lošije nego pre i koncentracija često poremećena. Dešava mi se da mi nešto neko kaže i ja već narednog sekunda ne mogu da dozovem pameti šta mi je rečeno. Zaustim da nešto kažem ili pričam nešto i na pola jednostavno prekid, nemam pojma uopšte šta sam počeo da pričam i s kojom poentom. Kada nešto čitam, desi mi se da pređem nekoliko strana, a da nemam pojma šta sam pročitao - kao da oči sasvim regularno šetaju od reda do reda, ali mozak radi nešto sasvim deseto.

Ono što je meni malo pomoglo, to su vežbe pravilnog disanja. Valjda tako više kiseonika stiže do mozga, a i poboljša se malo koncentracija samim tim fokusom na disanje. Kažem, ne pomaže mnogo, ali je bar besplatno i nije škodljivo :)

#25 Guberevac

Guberevac

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 723 posts

Posted 10 August 2014 - 22:33

Samo biti mentalno aktivan i lečiti se svojom terapijom...e sada nekada terapija utice na pamcenje i kognitivne sposobnosti ali je pitanje i za sta je prepisana...kod neuroza bi antidepresivi trebalo da poboljsaju pamcenje,motivaciju i uklone rasejanost...

#26 Shone

Shone

Šišteća Plovka

• Banned
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,203 posts

Posted 19 September 2014 - 13:26

Mnogo dobra stvar je Zeolit,vulkanski minerali,cisti organizam od teskih metala i uglavnom vrsi potpunu detoksikaciju organizma,stvarno pomaze da se covjek u cjelini boije osjeca,ja ga koristim i mnogo bolje se osjecam i fizicki i psihicki.
Uglavnom,stvarno nije preparat koji prodaje reklama a nema nikakve koristi od njega kao sto je slucaj sa 90% tih preparata,ja ga najiskrenije preporucujem svima.

ZEOLIT – PRАH ZA DETOKSIKACIJU

Dоbrо је znаti dа је ishrаnа еkоlоški fаktоr kојi u vеlikој mеri može da utičе nа opšte zdrаvljе.

Hеmiјskа јеdinjеnjа prоističu iz mеtаbоlizmа, koja mоžе biti utrоšеna nа spоsоbnоst tеlа dа sе prilаgоdi, а mоbilnost nеrаvnоtеžе mоžе dоvesti dо toga da se dalje mаnifеstuјe, kao fizički nеpоvrаtаn.

Svе višе i višе tеоriја kаžе dа su prоcеsi stаrеnjа izаzvаni tоksinimа, pоsеbnо slоbоdnih rаdikаlа. Оni su vеоmа rеаktivni mоlеkuli sа еlеktrоnimа u svојој spоljnој liniji, štо ih čini vеоmа nеstаbilnim i оpаsnim mаtеriјama u smislu hеmiје. I tо zbоg štеtе pričinjеnе na tom nivоu ćеliја i tkivа.

Hrаnа – brz, nајlаkši nаčin zа dеtоksikаciјu

Dа bi sе оtklоnilе blоkаdе еnеrgiје i pоstizаnjе zdrаvljе koje је оd suštinskоg znаčаја dа sе еliminišu izvоri slоbоdnih rаdikаlа i/ili tоksinа kојi prоističu iz mеtаbоlizma. Jedna od mеtоdа је dа sе еliminišu živоtinjskе mаsti i prоtеini iz hrаnе, a posebno brza hrana. Prеpоručuје sе dа sе pоčnе pоstеpеnо, u periodu od tri dаnа, sеdаm dаnа dо 42 dаnа.

Pоvrаtаk nа rеdоvan način ishrаni ćе sе pоstеpеnо pоvеćаvа u vrеmеnskоm pеriоdu kојi takođe obavlja istovetnu funkciju.

Аntiоksidаnsi, lеk zа toksine

Drugi mеtоd је еliminаciја slоbоdnih rаdikаlа аntiоksidаnsimа rezultirajućih prirоdnih vitаminа (А, C, Е i kоеnzimа Q10) i suplemenata ishrаni kојi sаdržе prirоdnе minеrаlе odnosno derivate vulkаnskih stеnа – zеоlitа.

Zеоlit, imа mikrоpоrоznu strukturu sаčinjenu оd nаnоkanala kојi аpsоrbuјu i nеutrаlišu slоbоdnе rаdikаlе, pоdstičе izbаcivаnjе tоksinа iz оrgаnizmа, pоbоljšаvа energetsko stanje ćеliјe (nаkоn prеnоsа еlеktrоnа zеоlitа do slоbоdnih rаdikаlа) i nоrmаlizuје еlеktrоstаtičko pražnjenje ćеliјskе mеmbrаnе.

Minеrаl је rеgulаtоrno аktivan u krvi sa nivoom pH vrednosti koja ima pоzitivnо dејstvо nа rаzvој i аktivаciјu limfоcitа i dalje stimulisanje imunоlоškog sistеma.

#27 Iimitless

Iimitless

CAR

• Banned on request
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,318 posts

Posted 05 October 2014 - 00:55

Ja sam htela da pijem zeolit, ali mi psihijatar rece da bolje da ne eksperimentisem, zbog ap-a. I ne znam kako ciscenje od toksina uopste utice na memoriju? Inace, ko ima probleme sa psihozama, ne treba da izbacuje proteine, nego sta vise, da ih poveca i da potpuno smanji unos secera (zitarice, hleb, pa cak i voce), bila je negde na redditu prica o coveku sa sizofrenijom kome su se takvom ishranom smanjile halucinacije i glasovi. Ima cak i jedno istrazivanje o tome, ako nekoga interesuje, ostavicu link, ne znam da li smem jer sam u offu, ali rekoh, moze nekome da pomogne :)

#28 Tana

Tana

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 394 posts

Posted 05 October 2014 - 22:06

Simptoma hipotireodizma ima mnogo, a glavni su zaboravnost, osecaj hladnoce kad je svima toplo, losa koncentracija, umor, zamagljen vid, zamagljen mozak, nedoslednost, tuga, emocionalna nestabilnost i tezi psihicki problemi... mogla bih da nabrajam jos bar stotinu koje sam imala pre uzimanja prave terapije, a nikada nisam mogla da povezem da je to od jednog problema.
Prva tabletica hormona na mene je delovala kao sredstvo za smirenje, i svakim danom nestajao je jedan po jedan simptom, posle dva meseca terapije (prave optimalne doze hormona stitaste zlezde - eutiroksa), ostalo je jos samo par simptoma, koji su uzrokovani drugim nedostatkom, odnosno uzrokom problema sa zlezdom.
Obzirom da je to uzrok vecinu mojih problema, ako ne i svih, uzela sam da proucavam tu bolest udruzenu sa povisenim antitelima stitaste zlezde koji su indirektni uzrok hipotireodizma. Tako da cu svoje saznanje podeliti s vama i na koji nacin je kod mene otkrivena bolest (ili kako ga zovu - sindrom), kako bi nekome pomoglo.
Analiza TSH je pokazala blago povisenje 5 nekih jedinica. Kod nas je optimalna vrednost do 4,2 prema klasicnoj medicini. Prema savremenoj, optimalni je do 2,5. Dakle, vec imam duplo veci TSH od normalnog. Sledecu analizu sam uradila posle par nedelja, TSH je bio 9,5, i to neposredno posle jednog stresnog dogadjaja (dakle, TSH varira). Doktorka mi je preporucila da uradim antitela stitaste zlezde. Tako su otkrivena antitela koja su na hiljade puta veca nego normalne vrednosti.
Citala sam stranu literaturu, obzirom da je kod nas vrlo malo opisan taj problem. Pronasla sam da najcesce ni gvozdje nije u redu sa tim sindromom. I, analiza je pokazala da gvozdje imam ispod minimalne normalne vrednosti. Inace, nedostatak gvozdja takodje utice na smanjenje koncentracije, malaksalost, zaboravnost... Odem kod doktorke sa rezultatima, prepise mi da uzimam gvozdje 3-6 meseci dok se ne poveca.
Citam dalje, koji je pravi uzrok? I dolazim do saznanja, nepravilno varenje, odnosno manjak zeludacne kiseline, sto uzrokuje da se hrana slabije vari i slabije se usvajaju minerali i vitamini, sto uzrokuje pad imuniteta.
Sledece sto cu ispitati je vitamin B12 u krvi, kao i vitamin D i kalijum, nedostatak bilo kog od ova tri uticu na smanjeje koncentracije i pamcenje.
Godinama, do pre dva meseca, krila sam od ljudi da imam slabo pamcenje i losu koncentraciju i trosila na to veliku kolicinu energije, a mislila sam da zaista bolujem od Alchajmerove bolesti, ali sam se tesila da u mojim godinama to nije moguce, simptomi su bili izrazeniji zimi (a tu sam dodavala i zimsku depresiju). Jos uvek mi je malo slabija koncentracija, ali pamcenje se drasticno popravilo od terapije. Uz hormone uzimam vitamine i menerale, ukljucujuci i omega 3 kapsule, koje su dobre za koncentraciju i pamcenje.
Ako se ispostavi da imam manjak B12, D ili kalijum, nameravam da uzmem suplemente za povecanje zeludacne kiseline, sto bi uzrokovalo da se pojaca imunitet usvajanjem potrebnih vitamina i minerala i da antitela smanjim na minimum.
Od hrane treba izbegavati kupus, kikiriki, soju.

#29 anunaki

anunaki

Član

• Members
  • PipPip
  • 35 posts

Posted 27 October 2014 - 12:03

Relaxerbe je dobar,prirodni anxiolitik a zadrzavate pamcenje i koncentraciju.500din je.

#30 Apoptosis

Apoptosis

Turnover

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,289 posts

Posted 27 October 2014 - 12:18

View Postanunaki, on 27 October 2014 - 12:03 , said:

Relaxerbe je dobar,prirodni anxiolitik a zadrzavate pamcenje i koncentraciju.500din je.

Potpisujem. Odlične kapsule.
Proizvodi ih ESI, firma iz Italije.

• Guests
  • 0 posts

Posted 27 October 2014 - 14:54

View PostTana, on 05 October 2014 - 22:06 , said:

Simptoma hipotireodizma ima mnogo, a glavni su zaboravnost, osecaj hladnoce kad je svima toplo, losa koncentracija, umor, zamagljen vid, zamagljen mozak,

Zamagljen mozak :green: , kako se taj simptom osjeća.

#32 Ank

Ank

CAR

• Banned
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,098 posts

Posted 27 October 2014 - 15:11

View PostApoptosis, on 27 October 2014 - 12:18 , said:

Potpisujem. Odlične kapsule.
Proizvodi ih ESI, firma iz Italije.
Izdaje li se samo uz recept?

#33 Apoptosis

Apoptosis

Turnover

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,289 posts

Posted 27 October 2014 - 16:27

View PostAnk, on 27 October 2014 - 15:11 , said:

Izdaje li se samo uz recept?

Ide bez recepta, zato što je to suplement, dodatak ishrani, ne vodi se kao lek.

#34 Ank

Ank

CAR

• Banned
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,098 posts

Posted 27 October 2014 - 16:35

View PostApoptosis, on 27 October 2014 - 16:27 , said:

Ide bez recepta, zato što je to suplement, dodatak ishrani, ne vodi se kao lek.
Probacu to.

#35 Iimitless

Iimitless

CAR

• Banned on request
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,318 posts

Posted 09 January 2015 - 16:47

Ja posle duzeg informisanja, pocinjem sa Oikamidom, tj sutra ga kupujem ako moze bez recepta. Valjda ce pomoci.

#36 WANNABE

WANNABE

gabrijelin rob

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 7,632 posts

Posted 09 January 2015 - 20:23

ja sam ga kupovao bez recepta

#37 Iimitless

Iimitless

CAR

• Banned on request
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,318 posts

Posted 16 January 2015 - 11:06

Pijem Oikamid vec gotovo nedelju dana, i razliku definitvno primetim.
Za doziranje je problem, jer ga Ameri gutaju koliko im se hoce, dok kod nas doktori prepisuju mnogo manje doze, od po 3 tablete dnevno.
Ja pijem, po onom papiricu koji se dobija u leku i po savetima ljudi koji ga piju duzi vremenski period, oko 12 tableta dnevno (3 puta po 4) i za sada sam primetila sledece

Kognitivne sposobnosti mnogo bolje, koncentracija mnogo bolja, mnogo lakse pamtim i "prisutnija" sam u realu ( ne desava se da odjednom odlutam u mislima kao ranije). Brze razmisljam i povezujem, to sam primetila jer je ucenje odjednom mnogo lakse. A inace, pre oikamida, nisam mogla ceo semestar da zapamtim raspored predavanja, nego svako jutro kad ustanem gledam sta imam tog dana.
Govor mnogo brzi i stabilniji, ne zabagujem se u sred recenice kao pre.
Raspolozenje bolje, mada ovo vise povezujem sa cinjenicom da mi je drago da se vise ne ponasam kao da sam senilna sa 24 godine.

Nabavila  ih bez recepta, u drzavnoj apoteci,niko me nista nije pitao, kostale su oko 300 dinara, ali se puno piju pa ne traju dugo. E sad, da li je placebo ili ne, ne zanima me, jer razliku nisam primetila samo ja, nego svi oko mene.

#38 empire-of-dirt

empire-of-dirt

Admin

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,581 posts

Posted 16 January 2015 - 18:17

Pseudoefedrin, prodaje se inace kao lek za alergiju i/li prehladu. Pomaze par sati nakon uzimanja, ne oseca se ikakav "high" samo je koncentracija bolja i lakse se uci. Sve se bez recepta uzima.

#39 WANNABE

WANNABE

gabrijelin rob

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 7,632 posts

Posted 16 January 2015 - 20:08

kako da trazim to u apoteci? je l bas kao pseudoefedrin?

#40 empire-of-dirt

empire-of-dirt

Admin

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,581 posts

Posted 16 January 2015 - 22:01

Imas u leku Clarinase za alergiju i imas u Defrinolu. Ali problem je sto kod Clarinase imas neki drugi aktivni sastojak, antihistaminik, a u Defrinolu imas ibuprofen, i te stvari, jasno, ne treba tek tako piti pa mislim da nije nikako za svakodnevnu upotrebu. Ja uzmem kad je frka oko ucenja bas i sl. Ja sam Clarinase morala da pijem za alergiju i tako sam primetila taj efekat.