Jump to content

- - - - -

Oziljci od samopovredjivanja

• Please log in to reply
127 replies to this topic

#101 Cyanide

Cyanide

Gde sam pala tu sam i nastavila.

• Banned on request
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,741 posts

Posted 18 November 2017 - 17:03

Ja sam sebi napravila nove ožiljke.... Stare sam mazala svačim ali je bilo toliko diboko da se i dalje vide upadljivo....
Sada me više i ne onteresije da l se vidi... Moja ruka moja stvar....

#102 Hyperdrive

Hyperdrive

KO SMETA???

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,001 posts

Posted 18 November 2017 - 17:22

Ja sam samo pesnicama po glavi i glavom o zid. Jednom sam, ali samo jednom secnula, crkla od straha i nikad mi više nije palo na pamet.

No, priznajem da bih se bojala da uradim dopler.

#103 merion

merion

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 342 posts

Posted 18 November 2017 - 19:36

Jedni su izbledeli,dok su drugi jos roze i na momente modri,valjda kako krv cirkulise dta znam.Mazem saljicevim melemom i trudicu se da to vise nikad ne uradim.Bas je ruzno.Jadna moja ruka.

#104 Rodja

Rodja

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 624 posts

Posted 18 November 2017 - 22:07

I ja sam imao sličan običaj, da od besa nalećem glavom na zid (kao da hoću da udarim), a onda mi ćale rekao za:

Slobodan Boban Janković (Lučani, 15. decembar 1963Rodos, 28. jun 2006) je bivši srpski i jugoslovenski košarkaš. Najpoznatiji je kao dugogodišnji igrač Crvene zvezde. Godine 1993. je iznerviran sudijskom odlukom udario glavom o konstrukciju koša i zadobio povrede zbog kojih je ostao nepokretan.

I sada kad god se iznerviram, udaram pesnicama o sto ili bacim predmet nerviranja, ali glavu čuvam.

#105 Hyperdrive

Hyperdrive

KO SMETA???

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,001 posts

Posted 19 November 2017 - 00:39

Mene su plašili njime kad sam bila mala, videla sam to na TV, ali nije me sprečavalo. :(

#106 Izolofalicna

Izolofalicna

Ako cete vec o histeriji...

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,414 posts

Posted 19 November 2017 - 01:54

Meni se bas vide na ruci, malo mi je neprijatno jer se ljudi nekad zagledaju, svetla mi je koza i jbg..
Koleginici na faksu sam rekla da je od macke.. inace od tad me niko nije pitao. Malo me je sramota od tih pogleda.

#107 Rodja

Rodja

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 624 posts

Posted 19 November 2017 - 09:25

To za mačku je najbolji izgovor.

#108 Cyanide

Cyanide

• Banned on request
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,741 posts

Posted 19 November 2017 - 11:58

View PostDownTown_Queen, on 19 November 2017 - 01:54 , said:

Meni se bas vide na ruci, malo mi je neprijatno jer se ljudi nekad zagledaju, svetla mi je koza i jbg..
Koleginici na faksu sam rekla da je od macke.. inace od tad me niko nije pitao. Malo me je sramota od tih pogleda.
Dzabe mačke ne seku paralelno... Svako iole pametniji bi posumnjao...

#109 archaic_tiger

archaic_tiger

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,035 posts

Posted 19 November 2017 - 14:27

Slobodan Boban Janković (Lučani, 15. decembar 1963Rodos, 28. jun 2006) je bivši srpski i jugoslovenski košarkaš. Najpoznatiji je kao dugogodišnji igrač Crvene zvezde. Godine 1993. je iznerviran sudijskom odlukom udario glavom o konstrukciju koša i zadobio povrede zbog kojih je ostao nepokretan.

:blink:

Samopovređivanje mu došlo glave...

#110 Hyperdrive

Hyperdrive

KO SMETA???

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,001 posts

Posted 19 November 2017 - 19:27

Sledi uznemirujući sadržaj.

.

.

.

Sad se setih tog jedinog puta kad sam se sekla, mislim da je to bilo 2006. Do dan danas ne znam da li sam imala epizodu rodne disforije, ili me je jednostavno otac toliko izludeo da sam rešila da dignem ruku na sebe umesto na njega, ali posekla sam se preko majice, iznad leve dojke. Koliko se sećam, posle toga sam se par puta tresnula i pesnicom u međunožje i vikala kako neću da budem žensko.

Začudo, ožiljka nema, nije ga bilo već posle mesec-dva, jer nije bilo duboko. Kao što rekoh, isuviše sam tašta i ponosna na svoju lepotu da bih se zauvek unakazila. Majicu sam zašila, i dan-danas je nosim po kući. Sledeći put kad me je iznervirao, isekla sam njegovu omiljenu košulju. To su bila neka grozna, grozna vremena.

Za slučaj da me neko osuđuje zbog tate, pogledajte ovaj post: http://www.depresija...=20#entry638130

E da, i kao dete sam znala da se grebem po čelu, ali takođe nije bilo ozbiljno.

U odnosu na sve to, strije od gubljenja 30 kilograma, tačkasti ožiljci od ospe koju sam letos dobila od nekog agensa u Lati na levom boku i rane koje su se, takođe letos, otvarale od Bipodisa na listu leve noge me mnogo više brinu. Mislim, ako sve bude išlo kako treba, ja hoću na more 2018. Nijedan kupaći ne može da sakrije to na boku, misliće ljudi da su me jele buve! Valjda to što sam zgodna može da nadomesti takve stvari. :rolleyes:

#111 Jessica Day

Jessica Day

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 191 posts

Posted 27 November 2017 - 14:01

Uvek ih nekako sakrivam, ali ako me baš neko pita ili slažem nešto ili promenim temu. Nisam se par meseci sekla, možda oko pola godine, ali ono što je ostalo je užasno ružno i neće da izbledi. Čak razmišljam nekom tetovažom da prekrijem.

#112 Pikova dama

Pikova dama

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 85 posts

Posted 01 April 2018 - 02:02

Ožiljak od samopovređivanja stoji na duši. Ogroman, dubok. Od nepoštovanja sebe. Niko ga ne vidi osim mene.  Niko ne može da me pita ,,otkud to". Nemam pred kim drugim da se zastidim, samo pred sobom.

#113 Cyanide

Cyanide

• Banned on request
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,741 posts

Posted 01 April 2018 - 08:50

Bas me ispitase koleginoce na poslu. Da lazem da je macka je ocigledno provaljeno....
Jos kad me pitaju ZASTO.

Brt ne znam ni ja sad bi i ti da znas. Ne secam se sta sam juce jela(cips. Tortu. Krompirice.) a ne sta je bilo pre 7 8 godina.

#114 Stojke

Stojke

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 578 posts

Posted 01 April 2018 - 10:49

Spoiler

#115 Izolofalicna

Izolofalicna

Ako cete vec o histeriji...

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,414 posts

Posted 24 April 2018 - 16:35

Kakav utisak ostavljamo na ljude koji nas prvi put vide i zagledaju se u oziljke? Meni je malo neprijatno od pogleda...
Smatram ih nekom intimom koja je vidljiva svima.
A to je tako daleko iza mene.. i opet deo mene i ne bih menjala ruku i ne bih da se kuvam u dugim rukavima.
Pomislim kako me gledaju kao neku vrlo problematicnu, opasnu osobu.
Tako mi se cini.

#116 mailer-daemon

mailer-daemon

Na putu za Katmandu

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,893 posts

Posted 24 April 2018 - 20:25

Evo u svemu mojem ostalom, iskreno ovi ožiljci me najviše smetaju

Posted Image

Imam cijeli niz od lakta do šake (jedno 7-8, što sam gasio cigarete po sebi) ožiljaka i na šaci još 5 komada. Na cijeli moj izgled, (eto kao za milog vraga ta mi podlaktica nije izgorila, nije presađivana koža i eto miline ožiljci ostali), još i to.

Odvratno mi je jer kada i prođe objašnjavanje cijele moje geneze nekome onda me onako još pita - Ček a ti si i čikove palio po sebi?

Nešto odvratno i neugodno jer stvarno za svaku novu osobu koja mi prolazi kroz život ja sam (u startu) nešto najgore što je čovječanstvo ikada kreiralo, ma luđak bez premca. :( Ratni zločinci su mila djeca.

Što pišeš, DTQ, problematičan i opasan.

Jebote idem stvoriti karijeru kao utjerivač dugova, hahaha, imam sve predispozicije za to :D

#117 archaic_tiger

archaic_tiger

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,035 posts

Posted 24 April 2018 - 21:20

View Postmailer-daemon, on 24 April 2018 - 20:25 , said:

Odvratno mi je jer kada i prođe objašnjavanje cijele moje geneze nekome onda me onako još pita - Ček a ti si i čikove palio po sebi?

Jao Bože,pa da li je moguće da su ljudi zaista baš toliko grubi i indiskretni :dry:

#118 mailer-daemon

mailer-daemon

Na putu za Katmandu

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,893 posts

Posted 24 April 2018 - 21:40

View Postarchaic_tiger, on 24 April 2018 - 21:20 , said:

Jao Bože,pa da li je moguće da su ljudi zaista baš toliko grubi i indiskretni :dry:

E...

Prije godinu i pol, sretnem kolegu kojeg nisam vidio jedno 5 godina (oženio se i tako...), jedva me prepozna čovjek, ali me prepozna i predrago mu što me vidi ali mu nije jasno što to vidi. Ok, normalno je da me on pita i još normalnije da mi ne pada njemu lagati jer smo cijeli život bili baš ok a i uvjek može od nekog drugog čuti. Ispričam sve i razumije on, tako mu je žao, zna koliko je teško jer ima i on u široj familiji osobu s problemima. No njegova žena stoji pored njega i čudom se čudi. Kada sam onako rekao - "Gle stari, zapalio sam se, jebat ga.", ona na to bez pardona - "Bože to može samo idiot napraviti.". E žena je njegova ali nas dvoje smo se u tome trenu samo zblenuli.

Toliko o tome.

#119 Cicina gazdarica

Cicina gazdarica

AKTIVNI SLUŠALAC FORUMA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 767 posts

Posted 24 April 2018 - 21:45

Postaviću sada možda glupo pitanje: Kako se osećate kada ste se samopovredili, tj isekli? Osećate sigurno bol, fizičku, a da li se psihička bol smanji tada?

Ja to nikada nisam probala, niti ću probati..plašim se fizičkih bolova strašno..

#120 mailer-daemon

mailer-daemon

Na putu za Katmandu

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,893 posts

Posted 24 April 2018 - 21:46

Mislim ok, je, i sam se smatram idiotom zbog toga što sam napravio...

No, ne znam da li bi ponekad zvučalo bahato od mene da kažem kako imam dojam da živim u gradu prepunom kretena ili ja samo dolazim u doticaj sa kretenima. Ne znam, ali...

Naslušam se Tigrice svega i svačega, vjeruj mi :(

Imam dojam da na ovom istom mjestu živim prije jedno 500 godina da bi se seljani skupili s bakljama, strpali me u neku staju i zapalili.

Opet, s druge strane (puno su rjeđe, ali..) ima tako predivnih osoba koje te tako iznenade svojom dobrotom i razumijevanjem da bi čovjek zaplakao.

Svjet je jednostavno takav, puno ružnog ono lijepo vrača nadu u život i eto...

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users