Jump to content

* * * * * 2 votes

Kakvi ste kada nekog mrzite,a kakvi kada vas mrze?

emocije mrznja tabu

• Please log in to reply
24 replies to this topic

#1 archaic_tiger

archaic_tiger

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,035 posts

Posted 14 August 2017 - 15:39

Kako se u životu postavljate prema onim osobama čije pojedine osobine mrzite,ili ih možda čak mrzite i kao ličnosti u celini? Postoji li mnogo takvih osoba u vašem životu,i uopšte-da li ste ikada bili u situaciji da u svom životu imate takve osobe? Isto tako,da li vam se je nekada desilo da na sebi osetite mržnju druge osobe? Kakvi su to trenuci bili za vas i šta ste tada osećali prema takvim osobama?

Kakvi ste kada nekog mrzite,tj.na kakve se sve načine ispoljava vaša mržnja?...A opet,kako se ponašate (tj.šta se u vama budi) onda kada vam postane jasno da vas neko drugi mrzi?

Da li ljudi u globalu prema osećanju mržnje gaje određene predrasude,tj.da li u suštini određena količina mržnje (ako ništa drugo-a ono makar prema onim osobama koje su nam u nekom trenutku našeg života nanele zlo) može biti i konstruktivna,samo što svi mi znamo da postoji svojevrstan (i to veoma jak) "tabu" prema ovoj vrsti emocije (odakle i proizilazi ono famozno "mržnja razara onoga koji mrzi")? Šta ako možda nije istina da mržnja nužno i uvek samo razara,odnosno-šta ako ponekad može da važi i suprotno,a to je da mržnja u neku ruku neretko čak i oslobađa? Kakvo je vaše mišljenje?

#2 weirdo

weirdo

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,097 posts

Posted 14 August 2017 - 15:50

to je poraz za mene, kad me to obuzme.

mislim da mi je teže kad mene obuzme mržnja, nego kad me neko mrzi.

“Delati u gnevu, bez kontrole i discipline, ne uzdržavati se, znači biti pobeđen.“

#3 borderija

borderija

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 430 posts

Posted 14 August 2017 - 17:07

Ne mrzim...ni one koji su mi nanijeli bol...mogu biti ljuta...tuzna...bjesna...plakati...psovati...ali ne mrzimm
Mislim da ni mene niko ne mrzi...ne voli me puno njih ali ipak mislim da me ne mrze....a ja se maknem od tih ljudi koliko god mogu dalje...povremeno oplacem turu dvije....pitam se zasto? Ranije sam znala i direktno postaviti pitanje ali posto uglavnom ne bi dobila odgovor odustala sam od pokusaja razgovora. Pokusavam naci svoj mir usprkos svemu...i svima.

#4 WANNABE

WANNABE

super super superstar

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 7,541 posts

Posted 14 August 2017 - 17:39

heh ja uopšte nemam dovoljno životnog iskustva da odgovorim na ova pitanja

mislim da je to zato što je mržnja jako retka emocija

#5 zeus20

zeus20

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,921 posts

Posted 14 August 2017 - 21:51

rijetko koga mrzim, ali dosta ljudi ne volim.

koliko god neke ne volio pokušavam biti dobar sa svima
pa zato mislim da ni mene niko ne mrzi.

ne bi bilo nimalo svejedno kad bi znao da me neko mrzi.
osobito ako mi je blizak.
previše mi je stalo do svačijeg mišljenja i imam neobjašnjivu potrebu ostaviti dobar dojam na sve.
kad bi barem to mogao promjeniti. vjerovatno bi me puno toga manje pogađalo.

#6 Izolofalicna

Izolofalicna

Ako cete vec o histeriji...

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,414 posts

Posted 15 August 2017 - 04:27

Zamrzim osobe koje koriste svoj cenjeni status u drustvu za ponizavanje onih koji su po necemu nizi od njih. Primera radi: profani, sefovi, umisljene face.
Redovno sam se u skoli svadjala sa takvima.
Zamrzim ljude koji me ogovaraju, koji se bave mojim zivotom. Isto tako me uzasno nerviraju ljudi koji ogovaraju nekoga u mom prisustvu.

Osetila sam je. Najcesce to bude kada mi nesto krene u zivotu i to mi tesko pada, ali makar se razaberu oni pravi i oni lazni drugari. Vise je to neka zavist.
Osetila sam je i od strane bliske osobe koju sam povredila kao i od strane nekih nebitnih ljudi koji me uopste i ne poznaju.

Mislim da ima smisla da mrznja oslobadja, one kojima je naneto zlo koje nisu zasluzili, ako je konstruktivna-kada se osvete. Kada su kvit. Kada izbace to iz sebe. Razara ih zadrzavanje i gledanje na nju kao na tabu.
To je emocija kao i svaka druga.

Nekako ne mogu da razaberem u glavi i dalje temu vezanu za ljudsku zavist. Za mene je to uzasan tabu na primer. Nesto najruznije sto postoji, gora mi je od mrznje, a ona se i pretvori u mrznju prema nekome.
Ne zelim da bude sastavni deo mog zivota, okruzenja, mene. Bezim od takvih ljudi.
I drustvene mreze podgrevaju to, cini mi se.

#7 Macak

Macak

Više munjen nego munjevit

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5,017 posts

Posted 15 August 2017 - 05:22

Mrznja je osjecaj kao i svi drugi. Trenutno ne mrzim nikoga.
Kad mrzim, boze sacuvaj neprijatelja jer ja necu. Dobro je sto rijetko kada mrzim.

Bio jedan bolesno zloban i bahat lik u gradu. Nisam ga dugo vidio.
Zadnji put, vidjeh 3 parkirna mjesta jedno do drugog sa lijeve strane, upalim zmigavac i cekam da prodje terenac iz suprotnog smjera a on uparkirao tako da zauzme sva tri mjesta, gleda me i bezobrazno se smije.
E neces ovaj put... Rjesio sam gam ga da se makne i da me izbjegava.

Sreca je sto su takvi likovi obicno kukavice i kad naucis lako je.

#8 Benasi

Benasi

Još malo pa MASTER

• Banned
  • PipPipPipPip
  • 153 posts

Posted 15 August 2017 - 06:23

Sto vise mrzis gore se osecas makar je kod mene tako... trudim se da otresem to od sebe ali slaba vajda.

#9 WANNABE

WANNABE

super super superstar

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 7,541 posts

Posted 15 August 2017 - 07:00

Idiot Valjda, on 15 August 2017 - 04:27 , said:

Nekako ne mogu da razaberem u glavi i dalje temu vezanu za ljudsku zavist. Za mene je to uzasan tabu na primer. Nesto najruznije sto postoji, gora mi je od mrznje, a ona se i pretvori u mrznju prema nekome.
Ne zelim da bude sastavni deo mog zivota, okruzenja, mene. Bezim od takvih ljudi.
I drustvene mreze podgrevaju to, cini mi se.

+milion

ima li zaista crnje emocije od zavisti
mene je ona uništila totalno a vidim i da neki još imaju problem s tim
i za ovo je lek bio osećaj zahvalnosti btw

#10 Dreamcatcher

Dreamcatcher

inzenjer mentalnih konstrukcija

• Global moderator
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 559 posts

Posted 15 August 2017 - 08:46

ne mrzim nikog. .. kada me mrze budeo osvetoljubiv jbg

#11 Benasi

Benasi

Još malo pa MASTER

• Banned
  • PipPipPipPip
  • 153 posts

Posted 15 August 2017 - 14:31

Infrastructure, on 15 August 2017 - 08:46 , said:

ne mrzim nikog

Ali ne dam ni na svoje... ja bih rekao sebe posto postoji takva pesma i slusao sam je milion puta i nista nisam shvatio. Valjda ne znam da prastam...

#12 Izolofalicna

Izolofalicna

Ako cete vec o histeriji...

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,414 posts

Posted 19 August 2017 - 13:34

Kako mislis osecaj zahvalnosti?

Ne znam.. mene iscrpljuje to jer je osecam jako bas.
Mozda zavisi od ljudi kojima smo okruzeni jer nisu svi skloni tome. Npr ja kad je osetim na svojoj kozi, znam da ublazim to osecanje kod druge osobe, ali daleko od toga da mogu kod svake, a volela bih kod bliskih.

Bas sam iz fazona mir i ljubav, bratstvo i jedinstvo kad smo kod toga :D  i totalno sam operisana od toga da nekome nalazim 1001 manu kada mu na necemu zavidim. Pretvorim to u ljubav i postovanje. Samo sa nekim ljudima je to nemoguce, nemoguce je sa onima koji su bezobrazni, koji gaze preko drugih i ne uvidjaju to kod sebe.

#13 WANNABE

WANNABE

super super superstar

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 7,541 posts

Posted 19 August 2017 - 16:20

pa to je osećaj kada si zahvalan na tome što si tačno tamo gde i treba da budeš
zahvalnost što te život oblikovao u nešto što si u stanju da voliš (grubijansko oblikovanje al štaš)
e iz te zahvalnosti usmerene na prošlost dakle rađa se i zahvalnost prema sadašnjem trenutku i prema budućnosti
tako ja to doživljavam i tako je meni bilo

#14 paradis

paradis

sumatraista

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 560 posts

Posted 19 August 2017 - 16:32

Dve osobe su mi mi strašno namestile neštno naposlu. Prvo sam ih mrzela. Sada sam se nekako ohladila. Meni je lakše kada nemam to osećanje u sebi. Ali i dalje im želim da im se vrati ono što su mi učinili. Zaista, nastojim da se oslobodim te želje, ali i dalje moram da priznam da bi mi bilo drago da im se vrati.

Kad me neko mrzi... Pa ne znam, mrzeli su me ti što su mi napravili haos na poslu. Za ostale, ne znam i iskreno, ne interesuje me. Jedino bi me zabolelo da me neki đak zamrzi jer se stvarno trudim da budem korektna. Ali i to bih prevazišla.

Teže mi je da se oslobodim želje da karma sustigne ove dve osobe. :D

#15 Pero

Pero

Baby

• Members
  • Pip
  • 14 posts

Posted 02 October 2017 - 13:55

Ne mrzim, samo nešto/nekoga volim više, a nešto/nekoga manje.

#16 Ninche

Ninche

EMOGOTICARKA

• Banned on request
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,869 posts

Posted 02 October 2017 - 22:09

Mrzim ljude koji povredjuju direktno ili indirektno meni drage ljude.

#17 weirdo

weirdo

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,097 posts

Posted 03 October 2017 - 09:57

Posted Image

#18 archaic_tiger

archaic_tiger

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,035 posts

Posted 03 October 2017 - 12:00

Pa da znaš da u tome ima mnogo istine...Neretko najsnažnije veze među ljudima nastaju upravo zahvaljujući zajedničkoj mržnji prema nekome ili nečemu.

#19 Hyperdrive

Hyperdrive

KO SMETA???

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,001 posts

Posted 06 March 2018 - 11:21

Ne mrzim.

#20 lupus

lupus

CAR

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,992 posts

Posted 06 March 2018 - 16:48

Hm. Mislim da ne mrzim. Nekada budem jako gnevna i to je mozda najveci da kazem iskorak ka mrznji ali brzo me prodje. Dobro nekada gnev traje i godinama. Ali mislim da do sada nisam mrzela u pravom smislu reci. Niko me nije do te mere povredio. Ili sam ja previse tolerabilna i fleksibilna.

Also tagged with emocije, mrznja, tabu

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users