Jump to content

Da li mislite da ima elemenata Okp-a

• Please log in to reply
27 replies to this topic

#21 plavonebo

plavonebo

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 50 posts

Posted 08 January 2017 - 16:00

Ljudi koji sami nisu osetili neki neobicni strah nemogu da razumeju kad neko kaze da se plasi kontakta sa ljudima ili nekih za njih neracionalnih stvari kojih se inace vecina ljudi ne plasi.Znaj da se svaki strah moze prevazici ,ja sam se isto plasio mnogih stvari vecinom vezanih za socijalne kontakte ali vremenom sam  to prevazisao.Najvaznije je ne povlaciti se preterano nego se postepeno izlagati situacijama koje dovode do osecaja straha i vremenom usvojis drugaciji obrazac ponasanja drugacije reagujes.A sam strah nam je urodjen ima za cilj da na sacuva od stvarnih opasnosti cini nas opreznim samo ne treba dozvoliti da nas paralise u svim oblastima zivota.

#22 Darknessgirl00

Darknessgirl00

Baby

• Members
  • Pip
  • 23 posts

Posted 08 January 2017 - 19:18

Hocu,trudim se sto je  da pomognem sebi i da se otarasim ovih misli.

#23 hajvan

hajvan

MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 234 posts

Posted 16 February 2017 - 13:31

~xO~, on 06 January 2017 - 15:46 , said:

Pa vidi psihoza je simptom nije bolest...
Psihoza se javlja u dosta poremecaja...
Psihoza se leci, psihoza se drzi pod kontrolom nista nije neizlecivo...
Ja nisam psihijatar ni psiholog,puno toga ne znam o tebi,to reci doktorici sve,da bi mogla dobiti adekvatnu pomoc
Ali svaki covek jednom u zivotu prodje kroz psihoticnu epizodu...tako da ne boj se ti vladas sobom,ne vladaju tvoje misli ni nagoni...
Nisi pedofil jer da jesi ne bi se sklanjala od dece...
Opsednuta nisi jer opsednut covek ne vlada sobom
To su strahovi i posledice nekih stvari drugih
Pomozi sama sebi,imas lekove i terapiju...
Ubaci cink u pricu,i laneno seme,oni ne mogu da odmognu a pomazu na duge staze
Preskoci sucidnu muziku l filmove i druge mracne sadrzaje odmori mozak...
Ne boj se :)
Koje doze cinka bi to bile. Našla sam na netu da je dnevna doza za žene preko 19 godina oko 8 mg cinka, a da se u terapijske svrhe koristi 35-40 mg. Imate li neku preporuku za konkretan proizvod sa cinkom?

#24 kruška

kruška

sočna

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5,997 posts

Posted 16 February 2017 - 13:59

ja ne bi unosila tako visoke doze cinka, nije baš da ne može da naškodi, smanjuje apsorpciju željeza i kalcija, pogotovo ako imaš neku povijest s anemijama nikako ne unositi visoke doze. Ja bi na tvom mjestu krenula sa 8mg pa ako ne djeluje tek onda povećat

#25 hajvan

hajvan

MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 234 posts

Posted 16 February 2017 - 14:35

koliko sam zakljucila citajuci najvise cinka se moze unijeti jedenjem mesa. A ja sam vegetarijanac vec 10ak godina. Ali, kad sam citala o simptomima nedostatka cinka nisam nasla da imam niti jedan od njih

#26 kruška

kruška

sočna

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5,997 posts

Posted 16 February 2017 - 14:39

hajvan, on 16 February 2017 - 14:35 , said:

koliko sam zakljucila citajuci najvise cinka se moze unijeti jedenjem mesa. A ja sam vegetarijanac vec 10ak godina. Ali, kad sam citala o simptomima nedostatka cinka nisam nasla da imam niti jedan od njih

i ja sam vegetarijanka, pila sam cink bilo mi lijepo prvih nekoliko dana i onda ništa, vjerojatno sam samo umislila da mi djeluje, tako da ne bi rekla da ima neke koristi od njega. Da imaš manjak to bi se primjetilo fizički vrlo vjerojatno

#27 hajvan

hajvan

MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 234 posts

Posted 16 February 2017 - 15:48

kruška, on 16 February 2017 - 14:39 , said:

i ja sam vegetarijanka, pila sam cink bilo mi lijepo prvih nekoliko dana i onda ništa, vjerojatno sam samo umislila da mi djeluje, tako da ne bi rekla da ima neke koristi od njega. Da imaš manjak to bi se primjetilo fizički vrlo vjerojatno
Da i ja sam mislila da bi se primjetilo. Dakle ti si pila dozu od 8 mg?

#28 kruška

kruška

sočna

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5,997 posts

Posted 16 February 2017 - 15:52

mislim da jesam, sad se nešto ne mogu sjetiti bio je u kombinaciji sa vit. B12. Mislim da je cink jedan od onih minerala koji se pojačano troše kod stresa, pa smatram da vrijedi probati u dozi od 8mg i vidjeti djeluje li ili ne

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users