Jump to content

pritisak u ušima

• Please log in to reply
32 replies to this topic

#21 zelenka

zelenka

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,757 posts

Posted 02 November 2007 - 12:10

kao sto rekoh - mene je strah. ne pregleda nego toga dami nesto je. a zuji non stop. i ako budes slusao tako glasno taj i pod (premda ni ne znam sta je to ) i tebi ce da zuji stalno!
zato oprez....

zzzbzzzzzzzzzzzzzzbzzzzzz

#22 mina

mina

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,041 posts

Posted 02 November 2007 - 15:14

to mi se dogadja redovno,i to odmah posto otvorim oci iz sna,ali to je strasno,registrovanje svih zvukova uz pratnju tog zbzzzzzzzz.uzas,ranije me hvatala panika i od toga,pogotovo kad se nadjem u kupatilu
pa sam jedno vrijeme sve osluskivala po kuci,otvarala vrata da se uvjerim da je to zbilja usisivac od komsija,ili masina za pranje vesa u podrumu,gdje je zajednicki veseraj,koliko puta sam molila cerku da osluskuje sa mnom,a ona jedva i cuje,pa se smije,a ja uzmem pa placem,kad sam to rekla dr,rekao mi je da je to takodje simptm anx,jer zivim non stop u iscekivanju svog nadolazeceg ludila,koje me je i najvise mucilo od svih simptom,sad kad me to ulovi
pustim muziku sto jace i pokusavam ne misliti.

#23 zelenka

zelenka

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,757 posts

Posted 02 November 2007 - 18:49

mina, on 2 Nov 2007, 03:14 PM, said:

to mi se dogadja redovno,i to odmah posto otvorim oci iz sna,ali to je strasno,registrovanje svih zvukova uz pratnju tog zbzzzzzzzz.uzas,ranije me hvatala panika i od toga,pogotovo kad se nadjem u kupatilu
pa sam jedno vrijeme sve osluskivala po kuci,otvarala vrata da se uvjerim da je to zbilja usisivac od komsija,ili masina za pranje vesa u podrumu,gdje je zajednicki veseraj,koliko puta sam molila cerku da osluskuje sa mnom,a ona jedva i cuje,pa se smije,a ja uzmem pa placem,kad sam to rekla dr,rekao mi je da je to takodje simptm anx,jer zivim non stop u iscekivanju svog nadolazeceg ludila,koje me je i najvise mucilo od svih simptom,sad kad me to ulovi
pustim muziku sto jace i pokusavam ne misliti.

ovo mogu samo da potpisem... ista stvar sve od rijeci do rijeci, samo sta ja nisam nikog pitala da osluskuje. (jer ne zelim s nikim govoriti o tome). nisam cak htjela ni topic otvarat o tme. ali eto, netko je spomenuo...
jao.... sta cemo.... kad legnes u krevet najvise.

#24 mina

mina

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,041 posts

Posted 02 November 2007 - 21:49

ponekad se desi da mi je glava bistra,zivim za te trenutke,draga,i to postane dio tebe,kao sto sam navikla na svakodnevan puls preko 100,vrtoglavice i jos mnogo toga,tesko mi pada kada se zapitam,kako bi moj zivot izgledao da sam normalna,tad me obuzme tuga,kad pogledam u moje klinceze,i shvatim koliko im ja zapravo malo pruzam,a opet sam zadovoljna jer makar dio obavim kako mislim da trebazbog njih osjecam veliku grizu savjesti,al borim se,sta mi drugo preostaje...

#25 fek222

fek222

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 397 posts

Posted 03 November 2007 - 08:37

mene moja starija k?er stalno pita zato sam tuna ili ljuta,,valjda mi je lice poprimilo takav izraz,,neki dan sam ?ula odgovor na to,,,valjda sam stvorena da tako izgledam ,,ne izgledaju svi sretno,,,
Zato ?u uskoro ?im skupim hrabrosti i vremena oti? lje?niku po ad da svojoj djeci dam cijelu sebe a ne pola kako sad dajem,, jer pola MENE je stalno u nekim mislima koje stvarno nisu potrebne a oduzimaju snagu i osmjeh na licu.
da imam u gradu normalnog psih otila bi odmah al moram se organizirat za drugi grad pa mi to stvara problem ,,,eboni hajde sa mmnom mimi mi je preporu?ila jednu u splitu

#26 fek222

fek222

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 397 posts

Posted 03 November 2007 - 11:38

ta jo da kaem imam bebe od 7 mj a vratila sam se na posao smatraju me nenormalnom umjesto da uivam ku?i ja na posao se vratila,,,ali ja bi u samo?i ispalila ku?i nitko ne razumije da mi je laKe kad sam u krugu ljudi a ne u samo?i

#27 Hudson

Hudson

MEGA-MASTER

• Banned
  • PipPipPipPipPipPip
  • 340 posts

Posted 04 November 2007 - 16:28

Ja takodje cesto osecam neki pritisak u glaci i ushima,pocinju da mi smetaju piskavi zvuci,telefon,buka...Odmah mi u glavi neko pomrachenje,ljuljanje,sevanje,vrtoglavica,ne znam kako da opishem vec,kojim rechima.Uzasno je!

#28 zelenka

zelenka

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,757 posts

Posted 05 November 2007 - 10:16

i meni piskutavi smetaju... cak i moje pticice.
fek odi sto prije, ti se spasi... ja jos nemam ni zdarvstveno osiguranje.

#29 fek222

fek222

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 397 posts

Posted 05 November 2007 - 10:38

ebony, on 5 Nov 2007, 10:16 AM, said:

i meni piskutavi smetaju... cak i moje pticice.
fek odi sto prije, ti se spasi... ja jos nemam ni zdarvstveno osiguranje.

ova je na privatnoj bazi
mu radi ujutro,,ja popodne kako
treba prestat glumit superheroja
ti ivi u rijeci tamo valjda ima doktora na pretek

#30 jedan_sasha

jedan_sasha

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 315 posts

Posted 05 November 2007 - 15:11

Hm ... to zujanje u usima je skoro, pa normalno .... samo je bitno koliko ces obratiti paznju na to. Svima zuji u usima, pogotovo ljudima u urbanim sredinama koji su izlozeni gradskoj buci saobracaja ili slicno..... diskoteke, agregati, gradilista. i slicno.....

+ a ta dodatna piskutanja kucanskih aparata, zujanja struje, elektromagnetnih pojlja i pucketanja raznoraznih statickih elektriciteta samo pogorsavaju stvar ili sto bi se reklo, dolijevaju ulje na vatru.

Najbezbolnije je uraditi sljedece:

1.Izmjeriti krvi pritisak u tim momentima pretjeranog zujanja i uvjeriti se da nije vezano za kardiovaskularne poremecaje... Blago povisen pritisak uzeti kao relativni jer zbog napetosti ce vjerovatno uticati na povisenje istog... dakle sve do 160/100 nije strasno, vjerujte mi ... organizam mora da izdrzi ovaj pritisak bez posljedica i moze, samo je malo neugodan.....
2. Otici doktoru da zaviri onom spravicmom u uho da vidi ima li kakav vidljiv uzrok u samoj unutrasnjosti uha. Ne zaboravite da je zimski period i prehlade i upale sinusa, a vec sam rekao uho/grlo/nos ... sve je povezano i sum u usima je cesta pojava kod najzdravijih ljudi.....

Uradite ovo dvoje pa cemo dalje da pricamo, dok ovo uradite nema smisla raspravljati o ovoj temi....
Ja znam da mi se to desi kad sam nervozan, prehladjen, dosao iz diskoteke ili sa svirke, slusao glasno muziku na mpr player... sidjem sa planine i slicno.... sad eto rekonstrukcija je u toku Bulevara gdje zivim i cijeli dan slusam buku teskih gradjevinskih strojeva.... prilicno neugodno i iritirajuce, pa se navece kad legnem zna iz malog mozga zacuti feedback svega toga naakumuliranog u toku dana....  :) opusteno samo.

#31 zelenka

zelenka

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,757 posts

Posted 06 November 2007 - 00:17

mina, ovo sto ti opisujes ti je poremecaj cirkulacije.
a i fek isto.

svakako si kupite ginko kao dodatak u prehrani. i ja bi, ali nemam love dok mi mama placu ne dobije.

mene su u osnovnoj gadjali sa onim velikim petradama, bacali su mi na glavu. od onda mi zuji.

#32 fek222

fek222

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 397 posts

Posted 06 November 2007 - 12:44

tjeila se i ja s tim pa kupila mislim da se zovu bilobil kapsule i idelje je pritisak tu,,zna?i ipak nije cirkulacija

#33 jedan_sasha

jedan_sasha

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 315 posts

Posted 06 November 2007 - 13:40

fek222, on 6 Nov 2007, 12:44 PM, said:

tjeila se i ja s tim pa kupila mislim da se zovu bilobil kapsule i idelje je pritisak tu,,zna?i ipak nije cirkulacija
Da li si isla doktoru? Opste prakse?

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users