Jump to content

Nepodnošenje pritiska/stresa

• Please log in to reply
74 replies to this topic

#61 atina

atina

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,869 posts

Posted 02 June 2015 - 13:01

Kod mene je danas izrazena bas u ovom primeru koji sam navela jer imam uzasnu anticipaciju negativnog
i odatle krece i briga i anksioznost,
a plus sto mislim da je to jedna vrsta netolerancije na neizvesnost povezane sa ocekivanjem negativnih rezultata.
Preterana briga i jeste proizvod negativne procene onoga sto bi se MOGLO dogoditi...

Drzi se empire :)

#62 empire-of-dirt

empire-of-dirt

Admin

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,581 posts

Posted 02 June 2015 - 13:05

Razumem. Mislim da bih se bas kao i ti osecala u toj situaciji. Ne znam sta ciniti, na zalost.

#63 atina

atina

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,869 posts

Posted 02 June 2015 - 13:09

A ono sto me najvise nervira u svemu tome je - sto znas da preterano brines i kako sve to dalje ide,itd,
ali ne mozes to da zaustavis ili u vecini slucajeva ne mozes.

#64 empire-of-dirt

empire-of-dirt

Admin

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,581 posts

Posted 02 June 2015 - 13:35

Te rebt tehnike malo pomazu, npr umesto "NE SME da se desi" -> "ne bih volela da se desi ali postoji mogucnost da se desi", "MORA da bude dobro" -> "volela bih da bude dobro, ali mozda nece biti". Meni to pomaze al moram da ispisem ABC tabelu, ovako napamet ne moze.

A postoje i situacije koje su previse uzasne [rec zabranjena na rebtu :p ] i tad nema sanse ni da pokusavam, zato valjda i postoji ovaj problem...
Evo sad sedim na predavanju nekom pred razgovor, ispisujem ABC tabelu za slucaj da me odjebu iz bilo kog razloga al pocinjem da panicim previse, cak sam i bromazepam zaboravila, a za ove situacije mi i sluzi. Da li si pokusala da uzmes neki anksiolitik bas kad tako previse brines?

#65 atina

atina

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,869 posts

Posted 02 June 2015 - 16:41

Znam za taj REBT princip, al' nekad si toliko xyzqwmsjanso$y% da to ne pomaze.

Da, uzmem ponekad Rivotril, mada se trudim da sebi to racionalizujem i da savladam to bez leka
ali cak i kad to uspem, stigne me posle par sati neki smor, iscrpljenost, nervoza..pa mi cesto ne gine da ga popijem.

Nadam se da je kod tebe sve proslo kako treba :)

#66 angela_delamorte

angela_delamorte

Šeherezada

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,032 posts

Posted 02 June 2015 - 19:47

meni treba samoca, i razgovor i platicu psiherapeuta
uzecu lepo svoje pare  i platiti

ja ne mogu vise da se nosim sa ovim

#67 Hudson

Hudson

MEGA-MASTER

• Banned
  • PipPipPipPipPipPip
  • 340 posts

Posted 02 June 2015 - 22:14

Mene užasno zamarqa depersonalizacija i derealizacija.
Ssve mi je čudno, sve mi je tako nešto neobjašnjivo.. Gubim se.

#68 empire-of-dirt

empire-of-dirt

Admin

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,581 posts

Posted 03 June 2015 - 04:37

Da, i ja isto ne mogu nikad da se priviknem na dpdr, uvek je cudno i zastrasujuce i pomalo misticno. I frustrirajuce.

Inace, danas je sve proslo mnoooogoooo vise nego ok, vrlo sam zadovoljna, i oni su. Sad jos da to ne zaserem i odlicno.

#69 atina

atina

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,869 posts

Posted 03 June 2015 - 11:53

Koliko god puta da dozivis dp i dr uvek je vrlo neprijatno..i cudno,
a kad sam ja u pitanju isto vazi i za jaku anks, ruminacije i opses. misli.

#70 dzejvi

dzejvi

Đavo

• Banned
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,732 posts

Posted 04 June 2015 - 00:34

Ne mogu vise. Ne osecam nista. Znate, mnogo puknete, i onda dodjete do tacke na kojoj ne osecate nista... jer ste toliko bili puni svih tih gluposti, evo ja se bukvalno tresem ceo dan, ne prekida srce da mi lupa i sve mi se smucilo, nimalo mi nije dobro. I onda ne osecate nista. A zelite da osecate, ali emocije kao da rade po principu Stop/Play, ali ne kontrolisete vi kada ce da se stopira a kada ce opet da "prorade". Ja sebe ne smatram ljudskim bicem, ja sam masina, oklop, mesto. Ja sam dusa koja lebdi u mom telu. I cesto se duse koje imam u svom telu smenjuju i nikad nisam sigurna ko je za kormilom. Nadalje necu ni da pricam jer znam da ovde nema nikog jos sa mojom dijagnozom.

#71 atina

atina

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,869 posts

Posted 08 May 2017 - 12:56

Ponovo imam ove simptome, poslednjih dana bas izrazene :(

View Postatina, on 15 April 2014 - 18:05 , said:

Ja nekad cak i kad imam dovoljno (a nekad i vise od toga) vremena da uradim vise stvari n.pr
ja utripujem necu stici i tako 'nabijem' sebi anskioznosnost..:/
ili se, iz ne znam koga razloga, opteretim i krenem da brzam..

Nemam nikakve posebne i vazne obaveze ali se toliko opteretim oko banalne, cak i nabanalnije
da sebi stvorim pritisak, ogroman,
i stalno me prati osecaj - pozuri, pozuri, negde zurim a ne znam gde, imam svo vreme ovog sveta..

Ne znam sta je ovo, nadam se da je samo prolazna faza jednog oblika anksioznosti..:(

#72 ĐeneĐene

ĐeneĐene

ajdontgivafakastično

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,225 posts

Posted 08 May 2017 - 13:02

pa šta bi se desilo i da neku obavezu ne uradiš kako treba ili na vreme?

#73 atina

atina

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,869 posts

Posted 08 May 2017 - 13:11

Ali to cak i nisu neke  velike obaveze ali ne znam sta mi je u poslednje vreme - stvaram sebi uzasan pritisak oko gluposti..
pocevsi od toga (n.pr) - odem do prodavnice, volim malo i da se prosetam ali me konstantno prati da moram da pozurim kuci
- iako nemam zbog cega ili je to neka nebuloza tipa da raspremim krevet :blink:

2b, da odgovorim na tvoje pitanje - u vecini slucajeva se nista ne bi desilo.

Nisam zelela da otvaram novu temu ali radi se o stvaranju pritiska i stresa (ili zurbe) a onda i ne podnosenje istog.

Ne znam sta mi je...Nadam se da ima neko sa slicnim simptomima..

#74 tux

tux

Član

• Members
  • PipPip
  • 40 posts

Posted 08 May 2017 - 19:00

Ja od trivijalnih stvari vezanih za fakultet se toliko opteretim da me to dovede do paralize da na kraju ništa ne uradim.
Isto tako se opteretim kad treba ići u prodavnicu. Uvijek biram vrijeme kada je najmanja gužva i onda požurim što prije kući da ne razgovaram s ljudima.

#75 atina

atina

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,869 posts

Posted 08 May 2017 - 20:25

Meni se to desavalo isto oko fakulteta, davno.
ALi poslednje vreme mi je bas izrazeno (doduse, znalo je i ranije pomalo da se pojavi),
n.pr - ako svaki dan treba da idem negde -(ne mislim na prodavnicu i po kraju) meni se stvori takav pritisak i ponervozim od toga,
valjda zato sto mi je mrsko svaki dan da ce cimam negde :/
A ova zurba je samo deo toga, stvaram je bez potrebe a ne znam zasto..

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users