Jump to content

Socijalna fobija

• Please log in to reply
1976 replies to this topic

#1961 xyxyxy

xyxyxy

Baby

• Beginners
  • Pip
  • 23 posts

Posted 21 November 2017 - 10:29

Pozdrav svima
bila sam pre par godina redovna na ovom forumu pa sam u medjuvremenu isla kod psihologa i dosta radila na sebi, zahvaljujuci tome sam uspela da sf drzim pod kontrolom. Slicna situacija kao kod Jassica Day, namerno sam ulazila u situacija koje su mi neprijatne i bilo mi je dosta bolje. Ne mogu se zaliti, dobro mi je i sad ali to je kod mene svakodnevna borba. Neke situacije savladas, bude ti super, onda se osecam nerijatno i kao da imam blazi napad panike u nekoj situaciji u kojoj to u opste ne ocekujem. Meni fizicka aktivnost najvise pomaze, trcanje narocito.
Ljudi mene zanima kako uspevate sa sf da pronadjete momka-devojku? Meni je to bas problem. Sa prijateljima izlazim normalno, putujem, druzim se ali se u musko-zenskim odnosima nikako ne snalazim i problem mi je bas sf. Situacija u kojoj bih trebala sa nekim momkom da izadjem i da se upoznam mi stvara paniku, haos. Mozda sam se vec pomirila sa sudbinom tj. da cu zbog ovog ostati ceo zivot sama ali reko nista ne kosta da vas pitam-kako se vi snalazite?

#1962 pogresna

pogresna

gospodža

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,520 posts

Posted 21 November 2017 - 12:09

Pa možda ćeš upoznati nekog preko posla, kad budeš radila recimo, ili preko nekog hobija, pa će sve ispasti spontano i bez tog neprijatnog ''upoznavanja''  sa svrhom pronaći partnera...
Mislim, nemam sf ali svejedno bi mi bilo neugodno ili bar bi se osećala malo čudno, da s tim povodom upoznajem nekog, tako da ne brineš mnogo, najbolje je da se desi spontano, bez planiranja :)

#1963 DownTown_Queen

DownTown_Queen

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 514 posts

Posted 21 November 2017 - 12:26

Prvo, svaka cast na hrabrosti i borbi!!! :)

Drugo.. ne znam ni sama sta bih ti pametno rekla sto se pronalazenja partnera tice. Mislim da je ok imati tremu pred izlazak sa nekim ko ti se dopada. Mozda bude i tvoj poslednji korak sa resavanjem sf :)

Npr ja ne pamtim kad sam nekog upoznala kada sam izasla.. bas bas davno. Razvijem neki odnos kuckajuci s njim pa tek onda sledi upoznavanje uzivo. Dakle, da nema interneta bila bih forever alone.

#1964 xyxyxy

xyxyxy

Baby

• Beginners
  • Pip
  • 23 posts

Posted 22 November 2017 - 11:38

Za mene je to nemoguca misija, kuckati ja ovde mogu sta hocu ali otici da se upoznam sa nekim koga sam kao upoznala preko nekog foruma nema sanse. Zato sam i postavila pitanje ovde, na temi socijalna fobija jer me zanima kako se upoznaju i ostvaruju veze ljudi koji imaju isti problem kao ja jer ja nikako.

#1965 Macak

Macak

Više munjen nego munjevit

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,805 posts

Posted 22 November 2017 - 11:53

Polako. Tiha voda brijege dere. Polako upoznajes ljude, povjerenje bude sve jace, vidis da ljudi imaju iste probleme kao ti i jednog dana ih pozelis vidjeti.

#1966 archaic_tiger

archaic_tiger

Medo plišani

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,447 posts

Posted 22 November 2017 - 12:12

View PostMacak, on 22 November 2017 - 11:53 , said:

Polako upoznajes ljude, povjerenje bude sve jace...

Eh,ku*ac...Ja što više upoznajem ljude,poverenje u njih mi se samo sve više i više smanjuje :(

#1967 Riot

Riot

Fuck vegan, go cannibal

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 892 posts

Posted 22 November 2017 - 12:31

Ma ljudi su govna
Cao zdravo

#1968 Macak

Macak

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,805 posts

Posted 22 November 2017 - 12:39

Krivi ljudi tigrice. Bjezi od takvih.
Ili nabavi neko pametno pseto.
Meni je Ziva terapija, njoj nekad vjerujem vise nego sebi.

Kad mi netko prilazi pogledam Zivu. Ako ona ignorira ili podvlaci rep, skriva usi nazad ili zasilji rep.. Takve ljude izbjegavam. Nije normalno, cita ih kao bukvar.
Ako im se Ziva veseli, veselim se i ja.

Terapija dresiranim radnim psima bi bilo nesto genijalno. Ja ne znam postoji li negdje blize.

Treba godina da odgojis psa.

#1969 DownTown_Queen

DownTown_Queen

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 514 posts

Posted 22 November 2017 - 14:43

Svi smo mi gooovna!
"I onda ce Sloba da pusti vodu i govna ce da odu"

#1970 gagi

gagi

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 113 posts

Posted 23 November 2017 - 20:45

View Postxyxyxy, on 21 November 2017 - 10:29 , said:

Pozdrav svima
bila sam pre par godina redovna na ovom forumu pa sam u medjuvremenu isla kod psihologa i dosta radila na sebi, zahvaljujuci tome sam uspela da sf drzim pod kontrolom. Slicna situacija kao kod Jassica Day, namerno sam ulazila u situacija koje su mi neprijatne i bilo mi je dosta bolje. Ne mogu se zaliti, dobro mi je i sad ali to je kod mene svakodnevna borba. Neke situacije savladas, bude ti super, onda se osecam nerijatno i kao da imam blazi napad panike u nekoj situaciji u kojoj to u opste ne ocekujem. Meni fizicka aktivnost najvise pomaze, trcanje narocito.
Ljudi mene zanima kako uspevate sa sf da pronadjete momka-devojku? Meni je to bas problem. Sa prijateljima izlazim normalno, putujem, druzim se ali se u musko-zenskim odnosima nikako ne snalazim i problem mi je bas sf. Situacija u kojoj bih trebala sa nekim momkom da izadjem i da se upoznam mi stvara paniku, haos. Mozda sam se vec pomirila sa sudbinom tj. da cu zbog ovog ostati ceo zivot sama ali reko nista ne kosta da vas pitam-kako se vi snalazite?
ne ide mi upoznavanje ni ovako uzivo ni preko mreza.imam druga sa kim se druzim trenutno i tako povremeno sa nekim,i tu se snalazim.cim pocne upoznavanje sa novim ljudima blokada.mislim,mogu da budem u drustvu,al dosta sam cutljiv i samokritican povodom toga.mislim posle da sam ostavio los utisak itd...isto i sa devojkama.ali,bice bolje!  dosta sam i napredovao.trebalo bi malo vise da se pokrenem i da radim na tome.

#1971 xyxyxy

xyxyxy

Baby

• Beginners
  • Pip
  • 23 posts

Posted 24 November 2017 - 13:00

Ja imam dosta prijatelja, nije mi to problem. Problem je sto u nikim situacijama ima simptome napada panike, to me sprecava da ostvarim neku vezu tj. da uspostavim takav kontakt, izbegavam to. Mislila sam da ce me ljudi koji imaju socijalnu fobiju razumeti, ali mozda ja ne znam objasniti u cemu je problem. Nema sta ici polako, ja imam 37 godina.  Ako neko ima slican problem ili je imao pa ga resio bas bih volela da mi napise svoje iskustvo.

#1972 Macak

Macak

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,805 posts

Posted 24 November 2017 - 13:45

Pregadna je SF :( Kao i ostale psihičke bolesti, tko nije osjetio ne razumije.

Kako da ja nekome objasnim svoj poremećaj kad ga ni sam ne razumijem nakon svih tih godina liječenja?

Danima se osjećam odlično, živim, funkcioniram, družim se.

Onda iz nekog razloga ode sve kvragu, ulove valovi panike i depre.. Zatvorim se u tišinu ili pobjegnem u šumska prostranstva. Nekad skočim kad telefon zazvoni, sav u frasu budem a kamo li da netko lupa i zvoni oko kuće.

Ne znam više zašto. Nit sam tim ljudima išta skrivio nit išta skrivam, još budem usamljen i rado bi se družio ali tada baš ne mogu.

Onda opet prođe, opet budem u prometu, živim, radim, ljudujem, sve super.

Meni SF nije dijagnoza ali kad sam loše imam u te simptome.

#1973 xyxyxy

xyxyxy

Baby

• Beginners
  • Pip
  • 23 posts

Posted 25 November 2017 - 11:25

Mislim da socijanla fobija nije psihicka bolest, ja sebe jako dobro poznajem pa samim tim i sve svoje simptome. Nemam dijagnozu nikakvu, isla sam kod psihologa, posle par meseci mi je rekao da sam ja savrseno normalna, bas tim recima, problem je sto previse proucavam, detaljisem i sto se neogu opustiti i ziveti u fazonu-bas me briga ko sta misli. Radila sam sa psigologom na tome i mnogo mi je pomoglo, savladala sam sve situacije koje su mi pravile problem alu to je dozivitna borba. Najveci problem mi je ono sto sam vec napisala-namam momka i ne znam, sa ovim sranj...kako da ga nadjem. Najvise bih volela da nadjem nekog ko ima isti problem pa da panico zajedno-eto dotle je doslo:-(

#1974 DownTown_Queen

DownTown_Queen

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 514 posts

Posted 25 November 2017 - 11:30

View Postxyxyxy, on 25 November 2017 - 11:25 , said:

Mislim da socijanla fobija nije psihicka bolest, ja sebe jako dobro poznajem pa samim tim i sve svoje simptome. Nemam dijagnozu nikakvu, isla sam kod psihologa, posle par meseci mi je rekao da sam ja savrseno normalna, bas tim recima, problem je sto previse proucavam, detaljisem i sto se neogu opustiti i ziveti u fazonu-bas me briga ko sta misli. Radila sam sa psigologom na tome i mnogo mi je pomoglo, savladala sam sve situacije koje su mi pravile problem alu to je dozivitna borba. Najveci problem mi je ono sto sam vec napisala-namam momka i ne znam, sa ovim sranj...kako da ga nadjem. Najvise bih volela da nadjem nekog ko ima isti problem pa da panico zajedno-eto dotle je doslo:-(

Mozda si lezbejka, a to ne znas.

Salim se, oki.

Ali.. uvek postoji ali..
Mozda bude.

#1975 xyxyxy

xyxyxy

Baby

• Beginners
  • Pip
  • 23 posts

Posted 25 November 2017 - 17:08

Meni ovo u opste nije smesno, cak me je i iznerviralo. Ako se poveris ljudima na forumu koji se zove SOCIJALNA FOBIJA onda ocekujes da su tu ljudi koji imaju slucan problem kao i ti i da ce te bar razumeti, sad stvarno ne znam zasto su neki ovde i cemu sve ovo. RAZOCARANA

#1976 archaic_tiger

archaic_tiger

Medo plišani

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,447 posts

Posted 25 November 2017 - 18:03

Xyxyxy,socijalna fobija jeste psihički poremećaj (ne znam zbog čega kažeš kako "ne veruješ da je to psihička bolest") :huh2: Moguće je da stručno lice kod kojeg si bila,na osnovu tog jednog razgovora koji ste obavili,nije bilo u stanju da prepozna da li zaista boluješ od SF ili ne...Ali svakako da jeste u pitanju psihijatrijska dijagnoza,koja ima čak i svoju šifru,tj.oznaku (F40.1).

#1977 xyxyxy

xyxyxy

Baby

• Beginners
  • Pip
  • 23 posts

Posted 26 November 2017 - 11:12

Nisam bila kod psihologa na jednom razgovoru nego sam isla kod psiholiga jednom nedeljno dva-tri meseca, da mi covek nije rekao da je sa mnom sve u redu i da je sve u mojoj glavi tj. da mogu sve to sama prevazici ja bih i dalje isla jer mi je prijalo ali psiholog mi je rekao da nema potrebe. Ne mogu sad ovde detaljno pisati sta i kako je to bilo. Sf imam i to mi ne mora niko reci, zbog toga mi je teze u zivotu nego ostalim ljudima koji je nemaju. Sf je kao sto si napisao poremecaj, nije bolest, bolesti su psihoze a ovo je neuroza. Kada sam bila mladja ovo sam dozivljavala kao katastrofu a od kad sam isla kod psihologa ne.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users