Jump to content

Flufenazin (MODITEN, METOTEN)

• Please log in to reply
36 replies to this topic

#1 Angel Heart

Angel Heart

CARICA

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,352 posts

Posted 29 November 2005 - 22:35

Flufenazin je fenotiazinski derivat koji spada u skupinu najjačih neuroleptika. Mehanizam djelovanja je sličan kao u promazina. U velikim je dozama indiciran za liječenje akutnih i kroničnih simptoma psihičkih bolesti, uključujući shizofreniju i maničnu psihozu, pokazuje snažan antihalucinatorni učinak i uspješno otklanja sumanute ideje. U malim dozama otklanja anksioznost, nemir i nepsihotičnu napetost koji ne reagiraju na druge lijekove. U usporedbi s drugim fenotiazinskim derivatima, flufenazin djeluje jače (približno 40 puta jače od promazina). Učinak mu je manje sedativan i manje blokira osjećajno doživljavanje, što je posebno važno za psihičke bolesnike koji se liječe ambulantno.

#2 michella

michella

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 63 posts

Posted 10 April 2008 - 22:18

ima li netko iskustva s moditenom? ja ga upravo sad dobila pa me zanima kakva su vaša iskustva?

#3 nana2

nana2

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 2 posts

Posted 24 April 2008 - 22:17

View Postmichella, on 10 Apr 2008, 11:18 PM, said:

ima li netko iskustva s moditenom? ja ga upravo sad dobila pa me zanima kakva su vaša iskustva?

Ja ga pijem od 2000...vec godinama ga odrzavamo na najmanjoj mogucoj dozi moj psihijatar je cak pokusao i da me skine sa njega posle 5 godina bez psihoze ali ne vredi..posle 4 nedelje simptomi se vratili...visoka anksioznost i konfuzija...a sa 1 mg sam ok...dijagnoza mi je 23.3

#4 michella

michella

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 63 posts

Posted 25 April 2008 - 17:26

View Postnana2, on 24 Apr 2008, 11:17 PM, said:

Ja ga pijem od 2000...vec godinama ga odrzavamo na najmanjoj mogucoj dozi moj psihijatar je cak pokusao i da me skine sa njega posle 5 godina bez psihoze ali ne vredi..posle 4 nedelje simptomi se vratili...visoka anksioznost i konfuzija...a sa 1 mg sam ok...dijagnoza mi je 23.3

ja sam bila tjedan dana na Moditenu, nije dobro djelovao na mene pa su me makli s toga i stavili na Leponex.
pa što ćeš ti to morati uzimati doživotno??

#5 Salvador Dali

Salvador Dali

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 8 posts

Posted 03 August 2008 - 13:04

QUOTE(michella @ 25 Apr 2008, 06:26 PM) View Post
ja sam bila tjedan dana na Moditenu, nije dobro djelovao na mene pa su me makli s toga i stavili na Leponex.
pa što ćeš ti to morati uzimati doživotno??

To je tip lijeka koji se najčešće treba dugo koristiti... često i cijeli život... čini mi se da je već dosta dugo na tržištu...

#6 zeljanna

zeljanna

Član

• Banned
  • PipPip
  • 26 posts

Posted 15 October 2008 - 17:05

Ja sam skoro dvije godine pod moditenom pa se nadam da cu se uskoro skinuti...zanima me da li neko ima losa iskustva sa ovim lijekom kao ja ...ne mogu vise izdrzati...a kamo li da pijem citav zivot ...joj sva se najezim

#7 immortal

immortal

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 5 posts

Posted 08 February 2009 - 01:53

Moditen + akineton injekcijom u dupe....prvi put kad sam primio ,najjača "droga" u životu koju sam primio. Bio sam nekoliko dana totalno haj i život mi je bio prekrasan, predivan osjećaj sreće i zanosa. Samo ne znam zašto je svaki slijedći put bio onak ništ posebno, uobičajeno....?! :-(

#8 silver

silver

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 186 posts

Posted 29 September 2009 - 10:05

uzimao sam ga jedno vrijeme i nisam primjetio nikakve promjene,na žalost :(

#9 angela_delamorte

angela_delamorte

Šeherezada

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,032 posts

Posted 14 December 2009 - 21:22

ja sam ga sad dobila.
postavila sam temu, a nisam videla da vec postoji.
nadam se da valja lek

#10 Apoptosis

Apoptosis

Све за Христа, Христа ни за шта!

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5,221 posts

Posted 12 February 2012 - 12:39

Meni je Moditen (Metoten) ukinut od strane privatne doktorice... Smatra da mi ne treba antipsihotik...
Državna doktorica ga i dalje ostavlja u terapiji...
Inače od ovog antipsihotika apsolutno ništa nisam osećao.
Kratko (par dana) sam pio maksimalnu dozu od 10mg, a ostatak vremena 5mg.
Nije mi rasterivao suicidalne misli, nije me uspavljivao, nije radio ništa primetno...
Jedino naredni dan bi me savladavao umor koji se ne može izreći rečima...
Međutim, ovaj antipsihotik nije pogoršavao suicidalne misli, za razliku od Risperidona koji me je ubio u pojam.
Ovaj antipsihotik nije pogoršavao depresiju kao Risperidon.
Definitivno su ti stariji antipsihotici bolji nego ovi novi...

#11 tomislav_m

tomislav_m

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 162 posts

Posted 12 February 2012 - 17:45

Da, slažem se u potpunosti. Ni meni ne djeluje. Ništa, kao da ga i ne pijem. Nema čak niti nuspojava, kao da sam popio kocku šećera. A ljudi koje znam kažu da ih je 2 mg Moditena ubilo, da su se jedva do kreveta dovukli. Čudan lijek koji na svakoga djeluje drugačije.

#12 angela_delamorte

angela_delamorte

Šeherezada

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,032 posts

Posted 16 March 2014 - 09:38

meni ga je dao zbog f 25.0 koji sam tek sad videla na izvestaju lekara,psihijatra.
Na pocetku mi je bas bilo lose, ali sam se navikla.

#13 Ank

Ank

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 364 posts

Posted 10 November 2014 - 17:28

Je li ga neko primao intramuskularno?

#14 matilda

matilda

Smooth Criminal :)

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,821 posts

Posted 10 November 2014 - 19:56

Depo. To je kao da dnevno uzimas nesto manje od 7mg, oralno.

#15 Apoptosis

Apoptosis

Све за Христа, Христа ни за шта!

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5,221 posts

Posted 21 April 2016 - 12:12

Ja moram demantovati samog sebe.
Pijem Flufenazin (Metoten) 5 mg, u dozi od 30 mg, i itekako pomaže.
Halucinacije nisam imao od kad koristim tu dozu, ni paranoju takođe.
Ispada da je to najbolji antipsihotik koji sam ikada pio.
Ne izaziva mi ni EPS u tako ogromnoj dozi, iako koristim Mendilex, znale su se događati EPS smetnje sa drugim antipsihoticima.

#16 matilda

matilda

Smooth Criminal :)

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,821 posts

Posted 21 April 2016 - 12:43

Metoten rules! :D odlicno Apo, samo budi uporan! <3

#17 madame Seroxat

madame Seroxat

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 79 posts

Posted 18 June 2016 - 21:12

Da li mi može netko reći je li moditen djeluje odmah ili nakon par tjedana kao AD-ovi?

#18 SnowPeach

SnowPeach

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 926 posts

Posted 19 June 2016 - 06:31

U pocetku samo sedativno dejstvo, pravo poboljsanje kao antipsihotik postize posle neke 3 nedelje.

#19 madame Seroxat

madame Seroxat

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 79 posts

Posted 19 June 2016 - 15:24

View Postsecerlema, on 19 June 2016 - 06:31 , said:

U pocetku samo sedativno dejstvo, pravo poboljsanje kao antipsihotik postize posle neke 3 nedelje.
Hvala na odgovoru! Jer ga pijem 5 dana ali me još nije popustila tjeskoba. Malo sam sedirana i to je to..... za sada. Nakon 3 tjedna se događa što?

#20 SnowPeach

SnowPeach

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 926 posts

Posted 19 June 2016 - 16:42

View Postmadame Seroxat, on 19 June 2016 - 15:24 , said:

Hvala na odgovoru! Jer ga pijem 5 dana ali me još nije popustila tjeskoba. Malo sam sedirana i to je to..... za sada. Nakon 3 tjedna se događa što?

Pa ne znam za sta je tebi tacno dat, meni je dat posle psiholoskog testa gde je razjasnjeno da imam izbegavajuci poremecaj licnosti i stalno sumanuto stanje.

Sumanutost je prosla, nisam paranoicna i ne bojim se vise komunikacije sa ljudima. Dosta mi je lek pomogao da se otvorim. Nedavno sam imala neke situacije na poslu koje ne bih prezivela da nije bilo Moditetna tj. bez njega ne znam ni sama kako bih reagovala. Ovako sve smireno i sve ok.

Posle par nedelja sam bas primetila ta poboljsanja.

To sedativno dejstvo je bas izrazeno u pocektu meni bilo, bas me komirao prvih par dana a sada nista, sve ok.

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users