Jump to content

Midazolam (FLORMIDAL, DORMICUM)

• Please log in to reply
33 replies to this topic

#21 Beba

Beba

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,622 posts

Posted 08 December 2008 - 00:48

"Dormicum je sredstvo koje inducira san. Osobitost mu je da djelovanje nastupa brzo po primjeni, kratko se zadržava u organizmu, konstantno je djelotvoran i jednostavno se dozira. Dormicum skraćuje vrijeme potrebno za nastup sna i produžuje njegovo trajanje bez kvalitativnog pogoršanja REM sna. Faze budnosti su skraćene, a kvaliteta sna je poboljšana.

San nastupi za manje od 20 minuta nakon uzimanja Dormicuma i obično traje koliko bi normalno trajao u određenoj dobi bolesnika.

Poslije buđenja bolesnici se osjećaju svježe i odmoreno. Nakon odgovarajućeg doziranja i trajanja sna nije primjećena smanjena mogućnost obavljanja svakodnevnih poslova ili brzina reakcija bolesnika. Dormicum također djeluje antikonvulzivno i anksiolitički te miorelaksantno."

Ne, ne i ne, nema logike da čovjek od OVOGA ima depersonalizaciju, ili PN! Glupost!
Btw, ionako već noćima imam problema s nesanicom, mogla bi tražiti psihijatricu da mi prepiše dormicum Posted Image

#22 tamara

tamara

MEGA-MASTER

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 463 posts

Posted 03 January 2009 - 07:16

ovaj dormicum mi zgleda kao spas.otkad sam se skinula sa xanaxa, noći su mi prestrašne. preko  dana sam odlično, sve pet. ali navečer počinju muke. već sedam dana gotovo nikako ne spavam. po cijelu noć ležim razrogačenih očiju i buljim u strop. na seroxatu sam i želim iz svog života izbaciti sve lijekove osim njega,i osim nesanice nemam drugih poteškoća. znači, sedam dana se borim sama, 'čistim'' organizmom protiv nespavanja, ali očito je to ipak pretežak zadatak za njega. je li neko ima iskustva u kombiniranju seroxata i dormicuma?

#23 ruzza

ruzza

CAR

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 7,358 posts

Posted 03 January 2009 - 08:21

QUOTE(tamara @ 3 Jan 2009, 07:16 AM) View Post
ovaj dormicum mi zgleda kao spas.otkad sam se skinula sa xanaxa, noći su mi prestrašne. preko  dana sam odlično, sve pet. ali navečer počinju muke. već sedam dana gotovo nikako ne spavam. po cijelu noć ležim razrogačenih očiju i buljim u strop. na seroxatu sam i želim iz svog života izbaciti sve lijekove osim njega,i osim nesanice nemam drugih poteškoća. znači, sedam dana se borim sama, 'čistim'' organizmom protiv nespavanja, ali očito je to ipak pretežak zadatak za njega. je li neko ima iskustva u kombiniranju seroxata i dormicuma?

izdrzi, joj,izdrzi jos malo...
Tamara, xanax je otrov, i skinuti se s tog otrova je tesko ali jako vazno! izdrzi sve, ponavljaj sebi da je to eto zbog proklete ovisnosti...mozda se tebi san vratiza neko vreme, kad semozak stabilizuje,ocisti od ksanaksa, kad se ti receptori na neuronimapregrupisu, uklone...
treba vremena...

@Beba, ovaj lek zvuci Cudotvorno! Mada  mi zvuci poznato tj hipnotici su ozbiljni lekovi, a ako pise da deluje ankiol. i antikonv. onda...
mada, daj sta das...
ja imam kod kuce skoro celu kutiju jednog slicnog, ali uopste nije lak, naivaan i ne budis sebas sveze i radosno he he he... vise si ko naduvanpo ceodan... ali deluje, spava se...cuvam za jos crnje noci i dane...

#24 Beba

Beba

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,622 posts

Posted 08 January 2009 - 23:54

Evo ovako, razgovarala ja sa anesteziologom. Rekao je da mogu popiti xanax, i da će mi on intravenski ubrizgati dormicum.
Kaže ovako otprilike: biti ću zapravo budna, ali nesvjesna da sam budna. Razgovarat ću sa operaterom, ali se iduće sekunde neću sjećati da smo razgovarali.  Posted Image  Sori, meni ovo zvuči zastrašujuće, i sve mi se više čini da je moja psihička imala pravo kad je rekla da bi u takvom "polustanju" pokušala kidnuti sa stola.
Tada sam to svoje razmišljanje podjelila sa anesteziologom, a on je rekao ukoliko se to dogodi, da će me jednostavno dokraja uspavati, tj. dati mi opću. No u tom slučaju nesmijem prije op. popiti xanax. Ma da, da dođem "na suho" - nema šanse!  Posted Image  Posted Image  Posted Image Ja bi najrađe popila malo više xanaxa i bok, ovaj dormicum me samo plaši Posted Image

Posted Image  Posted Image oni jednostavno ne razumiju da se ja ne bojim same operacije, nego te njihove glupe anestezije

P.S. da se netko ne uplaši, pričam o Dormicumu kao sredstvu anestezije. U obliku tableta za spavanje navodno ne djeluje tako glupavo, nego čisto ok.

#25 immortal

immortal

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 5 posts

Posted 13 January 2009 - 16:45

QUOTE(Beba @ 3 Dec 2008, 11:49 PM) View Post
Pitanje: Da li je netko, itko ikada od vas imao osjećaj depersonalizacije od Dormicum-a???
Pitam zato što je to lijek koji daju u tzv. lokalno-potenciranoj anesteziji, i ja sam već drugi put odgodila operaciju jer moja psihička smatra da bi imala osjećaj depersonalizacije (jer patim od pn i pijem xanaxe), da nema šanse da bi bila smirena-naprotiv, ona misli da bi "izašla iz svog tjela i zaljepila se za strop, i od tamo gledala što se događa"-citiram psihijatricu, za koju sve manje mislim da su joj sve ovce na broju. Nisam imala prilike razgovarati sa anesteziologom, samo sa kirurgom-njemu je tako nešto nepoznato. Jbt. kome da vjerujem???

Prosli tjedan sam imao prvi put iskustvo s Dormicumom kao premedikaciji prije opce anestezije, i kao osoba koja svaki zahvat dozivljava kao strah od kojeg se tjednima prije ne moze spavati, mogu reci da me itekako dobro opustio. Dakle nakon kojih 10-ak minuta je poceo djelovati opustajuce, znaci da bi mi se misici opustali, a nakon kojih 20-30 minuta kad sam bio doveden u salu, vec sam bio tolko "haj" da me niceg nije bilo strah. Od injekcije mi se nije nimalo spavalo, dok je recimo moj cimer dan prije dobio isto to i zaspao ko beba. Valjda sve to ovisi od osobe do osobe.
Jedini problem koji sam primjetio je , za razliku od svih proslih operacija kod kojih mi se cinilo da zahvat traje manje od djelica sekunde, ovaj put nisam imao takav osjecaj. I imao sa nesto poput deja vu-a iz operacijske sale (nista bolno i nista neugodno), sto je nakon par sati gotovo u potpunosti isparilo.

#26 Beba

Beba

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,622 posts

Posted 13 January 2009 - 19:14

ludilo.gif aaa!!! Napokon da se javio netko sa iskustvom!!! immortal, sad ?u te ispitivati puuuno!!! ludilo.gif

blink.gif a gdje si sad nestao?

#27 immortal

immortal

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 5 posts

Posted 13 January 2009 - 20:11

QUOTE(Beba @ 13 Jan 2009, 07:14 PM) View Post
ludilo.gif aaa!!! Napokon da se javio netko sa iskustvom!!! immortal, sad ?u te ispitivati puuuno!!! ludilo.gif

blink.gif a gdje si sad nestao?

Drage volje podijelim iskustvo! Slobodno pitaj!

#28 oljica

oljica

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 157 posts

Posted 11 August 2009 - 04:32

On je,znaci,isto kao i Flormidal (mislim,isti je sastojak,drugi proizvodjac).Meni nimalo nisu odgovarale te tablete,prvo tesko sam se uspavljivala (mada ipak brze nego bez njih),drugo budila se u sred noci,sutradan imala glavobolje,mamurluk i umor.

#29 filin

filin

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 77 posts

Posted 18 August 2009 - 00:50

Meni se cini zanimljivim ovaj dormicum. Ja ne mogu da zaspim od 10 tableta fluzepama 30mg i 20 xanaxa 0,5. Ne osjetim ih vise . Treba mi nesta za spavanje, citam na netu da je jaci neki halcion , ali i ovaj bi volio probati. Ambien nula. Apsolutno nista. I kad ih ne pijem nista. Isto mi dodje.
Tako da :
Fluzepam 0;
Ambien -5;
lexilium (u vecim dozama djeluje ali u dozama od >16mg);
xanax 10mg (trne mi usta ali nista od njega)
E sad ko je probao ovo sve i da nista mu ne djeluje za insomniu, i da ga je dormicum uspavao .. bio bi jako zahvalan na reply-ju.
Ovo sad sto pisem je u vrijeme 1:38 poslije ponoci i popio sam 2 table xanaxa 0,5 i 2 tablete fluzepama 30, prije jedno sat i po. Ne osjetim nikakve promjene. Ne spava mi se ni sekunde.
Prekinuo zoloft radi insomnie. Poceo se buditi u 6 ujutro, sa slicnim terapijama navedednim gore. A zoloft sam pio samo 0,25.. Inace prijasnji korisnik ampfetamina , i imao sam insomniu koja je trajala mjesec dana, pracene halucinacijama i sizofrenim poremecajem misli. Poremeceno mi je nesta u glavi. Bojim se da jednog dana prestanem spavati skroz, onaj poremecaj "familia insomnia" nedo mi bog. sadangel.gif

#30 Aruena

Aruena

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,232 posts

Posted 06 February 2017 - 14:07

Pitala sam ovde za Fluzepam i gledali me belo u apoteci, možda nema tog leka u Srbiji.
Onda sam kupila Flormidal, da vidim hoće li me uspavati bolje, da se ne budim kao vampir u dva posle ponoći.
Jednom rečju - fuj.
Omami me, ali ne ide uspavljivanje, a i budim se opet i nekako mi je "težak" lek, kao olovo da imam u glavi.
Bolji su mi i Sanval i Bromazepam od ovog, a platila ga 1000 dinara. :(

#31 Macak

Macak

Više munjen nego munjevit

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5,029 posts

Posted 06 February 2017 - 17:42

Flormidal i Fluzepam se prilično razlikuju. Meni je Sanval bio dobar u početku ali nakon možda godinu dana povremenog uzimanja više nije djelovao kako treba.
Fluzepam se ne može dobiti bez recepta. Još me doktorica upozorila da ni slučajno ne idem voziti kad ga uzmem ili slično nego da ga uzmem tek kad legnem u krevet. Neke ljude njegovo djelovanje iznenadi da zaspu u hodu.

#32 Aruena

Aruena

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,232 posts

Posted 06 February 2017 - 18:50

U Srbiji nisu ni čuli za Fluzepam, bar ovde gde sam ja bila, gleda me ona žena belo, nema pojma šta je to.
A kola ne vozim, iako imam dozvolu, što zbog depresije, što zbog lekova, nemam koncetraciju i pažnja mi je lošija.

#33 Uzalud_je_budim

Uzalud_je_budim

MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 214 posts

Posted 17 November 2017 - 12:50

Pila sam 30mg flormidala. Jednom nisam legla na vreme kada sam ga popila, pa sam se onesvestila i sutra se ničega nisam sećala. Imala sam gadne noćne more. Ali sve u svemu, spavala sam kao beba..

#34 Aruena

Aruena

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,232 posts

Posted 22 March 2018 - 14:09

Mnogo je jak lek, previše.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users