Jump to content

Lekovi koji su nam POMOGLI

lekovi lečenje

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
89 replies to this topic

#1 Apoptosis

Apoptosis

Turn over

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,302 posts

Posted 10 June 2014 - 13:29

Svi ovde kukamo kako neki lek ne odgovara, pa kako nam koji odgovara i topici liče na minsko polje, ovom pomogao taj lek, drugom nije i sve se svodi na prepucavanje i neorganizovano je do bola...
Molim vas, pišite pozitivne utiske sa lekovima. Hvala.

Meni su pomogli:

Leponex (Clozapin) , Sizap (Olanzapin) ,  Rispolept (Risperidon) - antipsihotici
Eftil (valproična kiselina, natrijum valproat) , Lamictal (Lamotrigine) , Rivotril (Clonazepam) - psihostabilizatori
Seroxat (Paroxetin) , Zoloft (Sertralin), Maprotilin, Cipralex (Escitalopram) - antidepresivi
Nipam (Nitrazepam), Flormidal (Midazolam) - hipnotici
Bensedin (Diazepam), Rivotril (Clozapin) - sedativi

#2 arika_

arika_

Član

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 760 posts

Posted 10 June 2014 - 13:39

Razmišljam da se vratim na Cipru mislim da sam napravila grešku da sam se skinila sa svim lijekova, drugi mi nisu pomagali al on je....

jako dobra tema :clapping:

#3 lupus

lupus

CAR

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,992 posts

Posted 10 June 2014 - 13:40

Metoten, Sizap, Maprotilin, Rivotril. Neki su me bas urnisali, ali vise je pozitivnog nego negativnog. :)

#4 empire-of-dirt

empire-of-dirt

Admin

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,581 posts

Posted 10 June 2014 - 15:11

Remeron.

Remeron.

#5 ᑥᗗᕫᗗ ᐐᘓᗽᔛᙽ

ᑥᗗᕫᗗ ᐐᘓᗽᔛᙽ

Matora

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,011 posts

Posted 10 June 2014 - 15:14

Bromozepam, al je apstinencia bila gadna.... Ksalol nije los ali samo kao popodnevna doza (tad me obori) (vrv zto sto sam tad najanxioznija, a kod mene sto sam anxioznija to ovaj vise obara) :P
Inacee od svih ostalih koje sam pila nijedan nije pomagao... :P

#6 WANNABE

WANNABE

sbogom

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 8,008 posts

Posted 10 June 2014 - 15:46

Ja ne mogu navesti takav jedan lek jer lek kod mene ima i dobre i lose strane. Na primer risperidon, on mi je sasekao psihozu kao da je nikad nije bilo, ali zato mi je verovatno uzrokovao depresivni pomak tako da pijem jako visoke doze jednog AD i jos jedan AD. ADi su mi pomogli da se resim avolicije i anhedonije, ali i dalje imam rezidualne simptome poput anksioznosti, nestanak libida itd.

#7 gianni

gianni

Depresivan

• Family senior
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,369 posts

Posted 11 June 2014 - 13:58

Meni je najviše pomogao seroxat i amyzol za spavanje kod jutarnjih buđenja. Još su dobri xanax, eglonyl i prozac.

#8 Guberevac

Guberevac

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 723 posts

Posted 11 June 2014 - 14:53

Escitalopram (cipralex.lexapro,lata,elicea)

#9 angela_delamorte

angela_delamorte

Šeherezada

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,032 posts

Posted 11 June 2014 - 19:22

rivotril, alventa

#10 demijan

demijan

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 182 posts

Posted 11 June 2014 - 21:11

karbapin

#11 Nepri

Nepri

Član

• Members
  • PipPip
  • 43 posts

Posted 21 June 2014 - 18:20

Promenio sam vise lekova a primetio sam da mi je samo pomogao Lorazepam.Mozda jeste jos neki imao dejstva kod mene ali nisam to primetio.Lorazepam mi je smanjio anksioznost,pomogao kod socijalne fobije,smanjio dosta panicne reakcije...

#12 Apoptosis

Apoptosis

Turn over

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,302 posts

Posted 21 June 2014 - 18:57

View Postneprilagodjen, on 21 June 2014 - 18:20 , said:

Promenio sam vise lekova a primetio sam da mi je samo pomogao Lorazepam.Mozda jeste jos neki imao dejstva kod mene ali nisam to primetio.Lorazepam mi je smanjio anksioznost,pomogao kod socijalne fobije,smanjio dosta panicne reakcije...

Lorazepam deluje na sve to navedeno, ali kratko, par nedelja, kod psihologa, ako proceni, onda kod psihjatra.

#13 Ninche

Ninche

EMOGOTICARKA

• Banned on request
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,869 posts

Posted 26 June 2014 - 21:20

Onzapin (Sizap, Olanzapin) u kombinaciji sa Cipralexom (Escitalopram), a mislim da mi je i Karbapin jedno vreme pomagao kad sam ga pila.. Spomenula bih i Rivotril (Clonazepam), ali se sa njim ne sme zezati, njegovo prijatno dejstvo me je i srozalo do kraja.

#14 kabum

kabum

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 314 posts

Posted 01 July 2014 - 16:20

Velahibin :d_sunny:

#15 angela_delamorte

angela_delamorte

Šeherezada

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,032 posts

Posted 07 July 2014 - 05:02

velahibin meni pojacava / izaziva maniju.. ali alventa (strani velahibin) mi je ok

#16 ALEXIS98

ALEXIS98

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 104 posts

Posted 24 July 2014 - 04:17

Risperidon - kad sam htela da se ubijam najvise mi je pomagao Risperidon a 2 mg 2x1 i,ali su se misli o samoubistvu vracale tokom dana i odlazile ,u sustini nije los lek,meni je u vise navrata pomogao ,

Escitalopram LATA ELICEA CIPRALEX lek koji me je izvukao snazno i brzo iz depresija,bila sam u toliko losem stanju da sam jedva hodala ,plakala ,nisam jela ,popila sam taj lek prvi dan 0+0+1 drugi dan 1+0+1 da bi se treci dan preporodila i zaboravila na onu pre (mene) pila sam ga gofinu i nesto ,vise mi nije pomagao nisam osecala njegovo dejstvo cak na 20 mg ili na 5 mg meni je bilo isto tako da sam ga iskljucila ,

EFTIL - pila sam lorazepam a 2,5 mg 3x1 duze od 6 meseci ,pocela mi je kosa opadati i da mi se tresu ruke,jacu dozu ne bi smela da pijem tako da je doktorka krenula da me skida sa tog leka da kada bi mi smanjila na 1x1 videla da imam apstenc.krizu ,dobila sam neki bes da sam iz sve snage mpodigla biciklo i drecila ga na zid ,da se iskrivilo biciklo nacisto ,istog tog dana dobila sam eftil a 500 mg 1/2+0+1/2 i osecala sma se ko nova sto se tice besa a sa skidanja od lorazepama tu mi je pomogao BENSEDIN a 10 mg 3x1 sto u sustini nisma ni trunku osetila njegovog dejstva a sada da uzmem 1 x 10 mg oseticu i do dobro

BROMAZEPAM  - pomaze mi za bolove u kicmi ,koje imam odkako sam imala udes ,bolje mi je tad pomagao nego inekcije Diklofena ,njegova najveca doza mi je bila 9 mg 3x3mg na dan ,gd eje doktor (psihijatar )primetio da je prejaka doza jer nisam mogla da hodam ruke su mi bile preteske da bi ih digla ,

znam da ova tema nije napravljena ali samo da kazem od kojih lekova se bojim koliko su losi a to su Haldol ,Eglonyl ,Anafranil
zoloft nije imao ucinka na mene sem sto sam bila bleda i zenice su mi bile rasirene ,

#17 angela_delamorte

angela_delamorte

Šeherezada

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,032 posts

Posted 24 February 2015 - 13:35

alevnta

seroquel

#18 lewi

lewi

MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 241 posts

Posted 24 February 2015 - 15:26

Anafranil.

#19 empire-of-dirt

empire-of-dirt

Admin

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,581 posts

Posted 24 February 2015 - 15:58

Remeron, Lamictal, a bromazepam je keva kad nesto treba da mi odnese uznemirenost.

#20 weirdo

weirdo

art of shut the fuck up

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,135 posts

Posted 24 February 2015 - 17:08

Velahibin je izgleda super za ubacivanje u hipomaniju.