Jump to content

* * * * * 1 votes

Paraliza sna - tj. "da se us**eš od straha, a nije ti ništa"

san spavanje paraliza sna

• Please log in to reply
12 replies to this topic

#1 Hyperdrive

Hyperdrive

xoxo BAD BUNNY oxox

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,733 posts

Posted 13 December 2017 - 14:09

Da li iko ovde ima paralizu sna? Ja nisam bila svesna tog termina do ove godine, a iskusim ovo nekoliko puta godišnje, prvi put mi se desilo sa nekih sedam-osam godina, kad sam, pošto je epizoda prošla, ustala u krevetu, počela da mašem rukama kao ker kad pliva i da vičem: "Ovca! Neću ovcu!" :rofl:

Evo par linkova:
https://www.sanovnik...paraliza-u-snu/
http://stil.kurir.rs...esi-dok-spavate

Podeliću sa vama svoje skorašnje epizode - pogotovo noćašnju od koje sam crkla od straha, čim budem imala malo vremena, danas mi je sve ludnica!

#2 Mad for red

Mad for red

Napredni član

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 236 posts

Posted 13 December 2017 - 14:29

Ja, mada dosta redje u poslednje vreme. Svakako jedno od najgorih iskustava koje coveku moze da se desi. :wacko:

Neki pakleni strah, i ne mozes da se pomeris, a svestan si svega. Ja krenem da se napinjem da pomerim bilo koji deo tela, jer tako aktiviram ostatak, to budu uglavnom ocni kapci ili prsti na rukama cini mi se. Kako je kod tebe?

#3 nobadi

nobadi

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 140 posts

Posted 13 December 2017 - 14:31

meni se desilo jednom, ne secam se da li sam bio bas paralizovan ili sam samo sanjao da to jesam....

#4 gianni

gianni

Depresivan

• Family senior
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,363 posts

Posted 13 December 2017 - 14:34

Ja imam problem sa pricanjem u snu zadnjih godinu dana, cak sam se jednom udario u nogu od stol.

#5 archaic_tiger

archaic_tiger

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,957 posts

Posted 13 December 2017 - 14:51

Ja imam običaj da naglas izdeklamujem niz od nekoliko rečenica u polusnu (tj.neposredno pre nego što treba da se probudim),i to poprilično besmislenih rečenica...Interesantno je da se već minut nakon buđenja uopšte više ne sećam šta je bilo to što sam u polusnu pričala. Isto tako,kao maloj mi se je veoma često dešavalo da se probudim i samo odjednom primetim da mi čitava ruka (obično desna) stoji podignuta uvis :lol:

Što se tiče prave paralize sna (ili tzv.hipnopompnih halucinacija),to sam imala samo i jedino otkako sam na antidepresivima,i to svega dva ili tri puta do sada...Iskustvo zaista jeste poprilično neprijatno u trenutku dok se dešava,ali šta znam-moje halucinacije nisu bile nekog bogzna kako zastrašujućeg sadržaja (ili drugim rečima,nije bilo u pitanju ništa naročito "nightmarish"). Sada me baš zanima kakve su to halucinacije koje je imala Hyperdrive... Pretpostavljam da je u pitanju bilo nešto zaista "scary".

#6 DownTown_Queen

DownTown_Queen

Da li i ti tripujes?

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,292 posts

Posted 13 December 2017 - 15:49

Desilo se nekoliko puta. Skoro sam imala jezivu epizodu iz koje sam se budila i nisam istovremeno. Vise nisam znala sta je java, a sta san. Izlazila sam iz kreveta i vracala se dok me je nesto crno pratilo. Pritom sam dozivala mamu jer mi je bila najbliza osoba, kaze da me uopste nije cula.

Jednom mi se desilo da me to crno pritiska nazad u krevet dok sam pokusavala da ustanem, borila sam se svim silama da mu se oduprem, vikala i na kraju se probudila sokirana.

#7 Wolfus

Wolfus

Baby

• Beginners
  • Pip
  • 16 posts

Posted 13 December 2017 - 17:09

Hyperdrive, on 13 December 2017 - 14:09 , said:

Da li iko ovde ima paralizu sna? Ja nisam bila svesna tog termina do ove godine, a iskusim ovo nekoliko puta godiÅ¡nje, prvi put mi se desilo sa nekih sedam-osam godina, kad sam, poÅ¡to je epizoda proÅ¡la, ustala u krevetu, počela da maÅ¡em rukama kao ker kad pliva i da vičem: "Ovca! NeÄu ovcu!" :rofl:/>

Evo par linkova:
https://www.sanovnik...paraliza-u-snu/
http://stil.kurir.rs...esi-dok-spavate

PodeliÄu sa vama svoje skoraÅ¡nje epizode - pogotovo noÄaÅ¡nju od koje sam crkla od straha, čim budem imala malo vremena, danas mi je sve ludnica!

Da,imao sam to oko preko 15-20 puta,ne znam ni sam koliko. Najcesce se desava kad je covek svestan da sanja,mislim da se to zove lucidan san.Prvi put sam se bas iscimao,mislio sam ko zna sta je a od straha sam utripovao da sam u komi ili sta vec. Ali svaki naredni put mi je bio laksi,traje obicno od par sekundi do pola minuta. To je normalno,bitno je da se ne uplasis,jer ta doza nepotrebnog straha samo odmaže,ja se jednostavno prepustim.
Obicno ti neki prvi znaci budu trnjenje ekstremiteta,bukvalan osecaj da se paralisu tj da ih sve teze pokreces,zujanje u usima kao da ti promaja duva kroz usi :D nemogucnost govora,tako da ostanes u tom stanju dok ne prodje tih par sekundi.

#8 tux

tux

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 53 posts

Posted 13 December 2017 - 18:59

Dešavalo mi se nekoliko puta. Obično kada sanjam nešto što mi nema smisla onda samom sebi kažem da je vrijeme da se probudim. San se prekida i onda narednih 10 minuta se borim da otvorim oči ili pomjerim prste ruke.

#9 Hyperdrive

Hyperdrive

xoxo BAD BUNNY oxox

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,733 posts

Posted 01 March 2018 - 16:33

Dakle, vreme je da ispričam šta se to desilo 13. decembra. Sad mi je smešno, onda mi nije bilo svejedno.

Vidite li ovo jastuče? Preslatko je, zar ne?

Posted Image

E pa, te noći, kad se telo nije probudilo, a mozak koliko-toliko jeste, jastuče je sablasnim glasom pretilo da će me ubiti, ponavljalo kako mi nema spasa i kako ću, umesto na premijeru "The Last Jedi", stići u bolnicu. Htela sam ja njemu da pretim, da mu kažem da je obična kakica, ali nisam mogla ni glasa da pustim. Kad sam se još malo razbudila, i dalje nepokretna, shvatila sam šta se dešava i krenula u sebi da ponavljam kako to nije stvarno.

Makes perfect sense.

#10 mailer-daemon

mailer-daemon

Na putu za Katmandu

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,792 posts

Posted 01 March 2018 - 21:32

Imao cijeli život, cijela je to filozofija ali vjerujem da svi već znaju sve.

Uglavnom kada sam premoren, a zadnjih 15 dana svakodnevno jer sam baš-baš iscrpljen, pa lijepo zaspim, pokušavam ustati da pišam ali niti to ne mogu, a da ne govorim o otmicama vanzemaljaca i ostale fikcije koje proživljavam, lol.

No koliko god godina to proživljavao svaku noć iznova je spooky kao i prvi put :D

#11 mailer-daemon

mailer-daemon

Na putu za Katmandu

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,792 posts

Posted 01 March 2018 - 21:38

E da, a kao i ono jastuče... neku večer sam u tomu svemu gledao drvo avokada koje mi je u spavaćoj sobi i to nije bio avokado nego bogomoljka s mog avatara koja je želila ovim svojim "ručicama" obuhvatiti moje noge ja sam ih pokušavao pomaknuti, ali nikako, bolest jedna žešća :P

Inače ta paraliza i je normalna za snove jer da nismo skakali bi kroz prozore, haha, no eto problem nastaje kada mi postajemo svjesni da smo paralizirani. ;)

#12 alexa66

alexa66

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 144 posts

Posted 01 March 2018 - 21:46

DownTown_Queen, on 13 December 2017 - 15:49 , said:

Jednom mi se desilo da me to crno pritiska nazad u krevet dok sam pokusavala da ustanem, borila sam se svim silama da mu se oduprem, vikala i na kraju se probudila sokirana.

Zadnjih godina cesto imam "to nesto" ali mene "zaskace" sa ledja i pokusava, zapravo ne znam sta pokusava, ali kao da mi uhvati tkzv. kragnu da uopste ne mogu da se pomerim, a sve vreme osecam to necije prisustvo...ali ne mogu da ocenim koliko to traje...ali osecaj je uzasan... Toliko mi se to puta ponovilo, da vise nemam taj osecaj straha kao kad je pocelo, hocu da se okrenem i da ga ili je dohvatim, medjutim to je takav hvat da se jedva koprcam, a kamo li pomerim...

#13 Hyperdrive

Hyperdrive

xoxo BAD BUNNY oxox

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,733 posts

Posted 01 March 2018 - 21:49

mailer-daemon, on 01 March 2018 - 21:38 , said:

E da, a kao i ono jastuče... neku večer sam u tomu svemu gledao drvo avokada koje mi je u spavaćoj sobi i to nije bio avokado nego bogomoljka s mog avatara koja je želila ovim svojim "ručicama" obuhvatiti moje noge ja sam ih pokušavao pomaknuti, ali nikako, bolest jedna žešća :P

Inače ta paraliza i je normalna za snove jer da nismo skakali bi kroz prozore, haha, no eto problem nastaje kada mi postajemo svjesni da smo paralizirani. ;)

Što jes', jes'.

Imala sam i ja san sa avokadom pre par godina. Iz njih su se izlegale ptice, iz onog velikog semena, pa bi pojele ostatak i pale s drveta. Upotrebila sam to za jednu vrstu vanzemaljaca na kojima radim.

Also tagged with san, spavanje, paraliza sna

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users