Jump to content

* * * * * 1 votes

Anskioznost zbog telefonskih razgovora i snimaka

• Please log in to reply
25 replies to this topic

#1 Riot

Riot

Burn in Hell

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,269 posts

Posted 14 December 2017 - 08:00

Da li imate trip da vam je odvratan glas preko telefona pa ne volite da pricate?
Da li imate anskiznost tokom snimanja sebe kamerom, ili tokom live prenosa videa?

Meni je to oduvek bio trip, lakše mi je sve to uživo.
Na kameri ili tokom poziva se nekako počnem ponašati kao mali retardirani debil, ne mogu da budem prirodna. Pravim grimase, čudne pokrete.
I mrzim kad sa nekim pričam i onako čujem svoj glas kako odzvanja sa druge strane. Tada me obuhvati osećaj prezira.
Ne znam zašto je to tako. A čitala sam da dosta ljudi sa soc. fobijom ima slične tripove.
Pokušavala sam to da razbijem kod sebe, ali se redovno javlja, i potrebno je 100 poziva i snimaka da bih se opustila pred nekim.

Pored ovih, imam trip da u javnosti ne znam šta ću sa rukama i kako da stojim, večito se premišljam da li podlatkim ruke ili da ih pustim da padnu, kako da podmetnem nogu...i to drugima sa strane vrv deluje smešno...čak i kada sedim negde imam taj trip, ne znam šta ću sa sobom. (i tacno osetim sve ljude u prostoriji i znam sta im prolazi kroz glavu ''vidi ovu malo kako je debilna, kako hoda, kako se ponasa kao da je dosla iz dzungle ''cak me je u srednjoj jedna likusa terorisala zbog toga, valjda joj bilo smesno. I TACNO ZNAM KAD ME NEKO GLEDA NA TAJ NEKI NACIN DA TO MISLI ZAISTA ) A i inace nemam razvijenu kordinaciju pokreta i sva sam smotana, mozda zato. To je jedan od razloga zašto pušim kao smuk kada izađem ili buljim u telefon.
Sve to nestane kada se napijem tj kada sam u izmenjenom stanju svesti.
Eto to su neki moji tripovi koje imam oduvek i mislim da su nekako srasli uz mene, sta znam.

#2 Stojke

Stojke

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 544 posts

Posted 14 December 2017 - 11:04

View PostRiot, on 14 December 2017 - 08:00 , said:

Da li imate trip da vam je odvratan glas preko telefona pa ne volite da pricate?
Da li imate anskiznost tokom snimanja sebe kamerom, ili tokom live prenosa videa?
Imam. :(

#3 archaic_tiger

archaic_tiger

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,958 posts

Posted 14 December 2017 - 12:05

http://www.socialanx...rder/liebowitz/

(Srpska verzija: http://www.refindyou...ociofobiju.html)

#4 Riot

Riot

Burn in Hell

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,269 posts

Posted 14 December 2017 - 12:40

View Postarchaic_tiger, on 14 December 2017 - 12:05 , said:

Ne moram da radim test, vec znam, vecina ovih situacija mi izaziva jezu u stomaku.

#5 Stojke

Stojke

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 544 posts

Posted 14 December 2017 - 12:44

View Postarchaic_tiger, on 14 December 2017 - 12:05 , said:

Preko 95. :(

#6 DownTown_Queen

DownTown_Queen

Da li i ti tripujes?

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,292 posts

Posted 14 December 2017 - 13:26

Volela bih da mogu nesto pametno da ti kazem na ovu temu i to kako da prevazidjes ali odgovora nema.
Mozda bi ti neki anksiolitik pomogao, pa makar to bio i alkohol, dok ne pocnes da prevazilazis.
Ti kada si takva i kada tako razmisljas stvaras sve vise neprijatnih situacija i ispadas retardiranija nego prosli put.
Ljudi se udalje od tebe, oh da.. uglavnom jer ne razumeju, omladina.
Meni se cesto desavalo da neko shvati i izadje mi u susret, onda sam shvatila da sam zbog toga magnet za psihopate :D Ljudi su mahom govna i hodaju zatvorenih ociju.

Ne znam sta mi je pomoglo.. rekla bih da je konstantno suocavanje sa problemom, bacanje u vatru i razgovor sa psihologom.

Nisam mogla na fakultet da idem, nisam mogla obican razgovor da vodim s bilo kim. Stalan strah i neke misli ubi boze. I osecaj da svi bulje u mene.

Prekjuce sam razbila 2 tanjira, muzika je stala, preko 50 ljudi se okrenulo i gledalo u mene i bilo me je briga. Pre bih tacno u nesvest pala.

Inace i sad me hvata kada sam na nesigurnoj teritoriji,kada ocekujem nesto lose od ljudi.. mozda je to normalno dok ne naviknes na novu sredinu.

Da nije bilo interneta ostala bih bez drustva skroz.

Meni se sve to pokrenulo posle bolnice jer sam mislila da sam luda i da svi vide da sam luda. Da znaju da sam se lecila. Tezak period. Bas sam htela temu o tome. Zato sam je i trazila pre neki dan.

#7 Riot

Riot

Burn in Hell

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,269 posts

Posted 14 December 2017 - 13:34

Pa nista, bicu stalno pijana, nosicu votkicu u dzpepicu i bicu bog i batina :D
Tada cu zaista moci sa ponosom da budem BURN IN HELL.
To mi je ogromna ogromna zelja, da postanem takva zaista, ti moji nickovi su vecita  teznja da budem cool i odvazna, da pucam od samopouzdanja i da mi se jebe za ceo svet.

#8 DownTown_Queen

DownTown_Queen

Da li i ti tripujes?

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,292 posts

Posted 14 December 2017 - 13:40

To ti kazem.. meni je samo znanje da imam vodkicu u dzepu davalo sigurnost iako nisam pila. :D
Uvek imas izlaz. Usudi se, oslobodi se.. pa cekaj, sta te sprecava? Ko ti stoji na putu?
Zamisli da imas jos 24h na ovoj planeti, tvoj poslednji dan. Pa iskoristi ga!
I sutra isto tako!

#9 Uzalud_je_budim

Uzalud_je_budim

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 190 posts

Posted 14 December 2017 - 13:42

View PostDownTown_Queen, on 14 December 2017 - 13:26 , said:

Volela bih da mogu nesto pametno da ti kazem na ovu temu i to kako da prevazidjes ali odgovora nema.
Mozda bi ti neki anksiolitik pomogao, pa makar to bio i alkohol, dok ne pocnes da prevazilazis.
Ti kada si takva i kada tako razmisljas stvaras sve vise neprijatnih situacija i ispadas retardiranija nego prosli put.
Ljudi se udalje od tebe, oh da.. uglavnom jer ne razumeju, omladina.
Meni se cesto desavalo da neko shvati i izadje mi u susret, onda sam shvatila da sam zbog toga magnet za psihopate :D Ljudi su mahom govna i hodaju zatvorenih ociju.

Ne znam sta mi je pomoglo.. rekla bih da je konstantno suocavanje sa problemom, bacanje u vatru i razgovor sa psihologom.

Nisam mogla na fakultet da idem, nisam mogla obican razgovor da vodim s bilo kim. Stalan strah i neke misli ubi boze. I osecaj da svi bulje u mene.

Prekjuce sam razbila 2 tanjira, muzika je stala, preko 50 ljudi se okrenulo i gledalo u mene i bilo me je briga. Pre bih tacno u nesvest pala.

Inace i sad me hvata kada sam na nesigurnoj teritoriji,kada ocekujem nesto lose od ljudi.. mozda je to normalno dok ne naviknes na novu sredinu.

Da nije bilo interneta ostala bih bez drustva skroz.

Meni se sve to pokrenulo posle bolnice jer sam mislila da sam luda i da svi vide da sam luda. Da znaju da sam se lecila. Tezak period. Bas sam htela temu o tome. Zato sam je i trazila pre neki dan.
Isti slučaj sa mnom posle bolnice, nevezano za temu, mene hvata paranoja da me snimaju preko telefona ili kada uključim kameru. A tek na ulici, da svi vide da sam luda, da me gledaju i prate, kuju planove protiv mene. Tako je bilo upravo posle bolnice.. Nego, da se pohvalim, ostavila me drugarica u sred kluba prošlog vikenda, i ja kulturno pitala nekog momka da stanem za njegov sto, mislim znam ga iz viđenja, na ćao-ćao smo, i bilo mi je isprva strašno, ali kasnije sam se zezala..
A što se tiče anksioznosti, dok nisam pila AP, nisam mogla smislenu rečenicu da sastavim ili prevedem sebi, tako da sam se plašila da pričam sa ljudima, pogotovo preko telefona, čak i sa poznanicima. Izbegavala sam i najbliže ljude..
A Riot, to što si pisala za hodanje i sl, jedna ženska persona me je prozivala ulicom zbog toga, pa sam fizički nasrnula na nju, što je mnogo loše, budala će uvek biti, ne treba im pridavati na značaju.. Zanimljivo je da sam tada bila trezna, ali kada popijem menjam ličnost :)

#10 Rodja

Rodja

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 608 posts

Posted 14 December 2017 - 13:44

čujem svoj glas kako odzvanja sa druge strane. Tada me obuhvati osećaj prezira.
Jednom sam slučajno snimio razgovor telefonom, i zgrozio se kad sam preslušao posle. Nije mi glas odvratan samo preko telefona, već i uživo. Nekako je mekan, nežan, detinjast. Dugo sam mislio da zvučim kao homoseksualac i da ljudi misle da jesam zbog boje mog glasa i toga kako pričam (i dalje mislim da misle). Možda kada ozbiljno razgovaram i pazim na intonaciju i ne zvuči, ali čim krenem da se sprdam i da ''poletno'' brbljam i smejem se, ode glasić u čipku malterinu. Inače kažu da onako kako zvučiš na video snimku, tako zvučiš i uživo. Naš glas prolazi kroz lobanju i mi svoj glas doživljavamo dubljim nego što jeste.

Samo kada pričam. Izgled i ponašanje na snimku me ne tangiraju mnogo. Visio sam na omegleu i chatroulette (dok su banovali izvađene piše), i tako se vremenom izlečio online treme. Možda bih sada samo osećao angst tokom video-razgovora za posao.

i to drugima sa strane vrv deluje smešno...čak i kada sedim negde imam taj trip, ne znam šta ću sa sobom. (i tacno osetim sve ljude u prostoriji i znam sta im prolazi kroz glavu ''vidi ovu malo kako je debilna, kako hoda, kako se ponasa kao da je dosla iz dzungle ''cak me je u srednjoj jedna likusa terorisala zbog toga, valjda joj bilo smesno. I TACNO ZNAM KAD ME NEKO GLEDA NA TAJ NEKI NACIN DA TO MISLI ZAISTA )
Tripuješ. Okolina to i ne primećuje - osim u srednjoj gde idu ionako mahom nedorasli idioti.

To mi je ogromna ogromna zelja, da postanem takva zaista, ti moji nickovi su vecita  teznja da budem cool i odvazna i da mi se jebe za ceo svet.

Ovo me podseti na strip-autora Roberta Kramba (Robert Crumb), koji je uvek crtao nekakve perverzije, svoje alter-egoe (smušene mršave oniže muškarčiće) koji upadaju u dogodovštine (hardkor bejačinu) sa visokim, krupnim ženama s velikim zadnjicama i još većim butinama, koje ga obožavaju kao boga. Možda se tako lečio ogorčenosti i kompleksa te materijalizovao podsvesne želje i fetiše (makar samo na papiru), ali to nije pravi način. Jedino da se prihvatiš kakva jesi. Ja idem svesno ka tome, iako sam tek na pola puta.

#11 Hyperdrive

Hyperdrive

xoxo BAD BUNNY oxox

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,750 posts

Posted 14 December 2017 - 16:01

Ništa od ovoga, ali se isprepadam kad:

1. ...me neko zove sa nepoznatog broja. Nikad ne znam o čemu se radi. Pre tri i po godine me je somina od bratanca uključila na dva sajta za prodaju kola ilegalno koristeći moj mobilni i počeli su da mi stižu silni pozivi sa brojeva koje nikad nisam videla u životu, a da nisam imala pojma zbog čega. Crkla sam od straha, trebale su mi nedelje da se smirim.

2. ...kasnim sa poslom, a klijent je odavde i ima moj broj telefona.

#12 Riot

Riot

Burn in Hell

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,269 posts

Posted 14 December 2017 - 18:09

View PostRodja, on 14 December 2017 - 13:44 , said:

Inače kažu da onako kako zvučiš na video snimku, tako zvučiš i uživo. Naš glas prolazi kroz lobanju i mi svoj glas doživljavamo dubljim nego što jeste.

SAD SI ME UBIO U POJAM :paperbag2:
Bolje da ovo nisam procitala :(
Uzas...

#13 Riot

Riot

Burn in Hell

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,269 posts

Posted 14 December 2017 - 18:13

View PostStojke Hemija, on 14 December 2017 - 11:04 , said:

Imam. :(

Pa vidim da volis da se snimas i slikas,  tako da mi ne deluje da imas.

Ma ja sam izgubljen slucaj ovakvih budala nema xd

#14 archaic_tiger

archaic_tiger

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,958 posts

Posted 14 December 2017 - 18:24

Izgleda da sam ja jedina osoba koja samoj sebi uvek potpuno isto zvuči na snimku i uživo :huh2:

#15 Eveline

Eveline

popcorn.gif

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 367 posts

Posted 14 December 2017 - 19:21

Ja sam imala problem da mi je neugodno kada treba da trazim nesto od nekoga. To se odnosilo i na takve telefonske razgovore. Ali kao i sve drugo sto vise nesto radis to postaje rutina. Trenutno sam na takvom poslu gdje moram da zamaram ljude preko telefona i uopce mi ne smeta. Trudim se biti sto ljubaznija ako nista.

#16 Stojke

Stojke

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 544 posts

Posted 14 December 2017 - 19:37

View PostRiot, on 14 December 2017 - 18:13 , said:

Pa vidim da volis da se snimas i slikas,  tako da mi ne deluje da imas.

Ma ja sam izgubljen slucaj ovakvih budala nema xd
Skoro sam zavoleo. ;) Ne mogu da zamislim live prenos. :( Kao da ja nešto ozbiljno i snimam. Na nivou sam deteta od 5 godina i jedino se time ponosim. :rolleyes:

#17 Hyperdrive

Hyperdrive

xoxo BAD BUNNY oxox

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,750 posts

Posted 15 December 2017 - 10:16

View PostStojke Hemija, on 14 December 2017 - 19:37 , said:

Skoro sam zavoleo. ;) Ne mogu da zamislim live prenos. :( Kao da ja nešto ozbiljno i snimam. Na nivou sam deteta od 5 godina i jedino se time ponosim. :rolleyes:

Ponavljam, iskoristi svoj talenat. Ako vafla koja pada može da ima milione pregleda...

#18 archaic_tiger

archaic_tiger

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,958 posts

Posted 15 December 2017 - 11:23

View PostHyperdrive, on 15 December 2017 - 10:16 , said:

Ako vafla koja pada može da ima milione pregleda...

Daj neki link da vidimo to čudo :huh2:

#19 DownTown_Queen

DownTown_Queen

Da li i ti tripujes?

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,292 posts

Posted 15 December 2017 - 14:38

Hej... pogledaj kako se pare foke!
Nakon toga se zapitas kako je zirafama, ali srecom imas i to :3

#20 archaic_tiger

archaic_tiger

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,958 posts

Posted 15 December 2017 - 19:38

Auh,jbt,stvarno je tačno,uopšte nije zaj*bancija... :wacko:

Prvi video ladno ima 4 miliona pregleda,a drugi pola miliona...

Pa hajde vi sad meni objasnite kako je ovo moguće.

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users