Jump to content

Lamotrigin (LAMICTAL)

• Please log in to reply
331 replies to this topic

#321 Hyperdrive

Hyperdrive

Banana.

• Tech Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,320 posts

Posted 18 December 2018 - 20:59

View Postcelofan, on 18 December 2018 - 20:15 , said:

E super,nadam se da onda ni kod mene nece biti problema,meni je solidna do sad memorija bila,pa i ako malo opane nije strasno,nadoknadice se trudom,samo da nije nista drasticno...

Meni je usporio proces misli, koji je zbog patološki aktivnog hipokampusa (ponajviše amigdala) bio nenormalan, nisam mogla samu sebe da ispratim bukvalno celog života, tako sam i pukla na fakultetu iako sam bila uzoran đak u školi. Nisam umela da učim kao normalan svet. Sad i dalje veoma brzo mislim, ali u odnosu na to ludilo mogu nešto i da uradim s tim mislima.

Uh, kad bi mi neko odradio jedan DOBAR sken mozga, ko zna šta bi sve tamo našao. :blink: :ph34r2:

Memoriju s*ebavaju anksiolitici u većim količinama.

#322 celofan

celofan

Telling it like it is since forever

• Banned
  • PipPipPipPipPip
  • 281 posts

Posted 18 December 2018 - 22:07

hyper,ahahaha neki perfektni sken mozga bi nam razjasnio dosta stvari ja mislim :)

Trenutno sam u istoj situaciji,mozak je na nekoj ozbiljnoj frekvenciji,pogotovo kad se treba skoncentrisati,a na faksu se najlakse ludi,poznata stvar,tako da se uzdam u lamictal da me provede kroz sve to a da se ne slupam :)

#323 celofan

celofan

• Banned
  • PipPipPipPipPip
  • 281 posts

Posted 13 January 2019 - 17:40

Evo nakon dugog uvodjenja ovog leka konacno sam pre nekih dve nedelje dostigao zeljenih 100mg i od tada sam na ovoj dozi na kojoj cu se zadrzati neko vreme da vidim kakvi su efekti,pa prema potrebi i u dogovoru sa doktorkom povecavati..

Za sada imam veoma pozitvno iskustvo sa ovim lekom.Od nuspojava u pocetku jesam imao veoma male krugove,crvene,koji svrbe na rukama i ledjima,u sustini osip.Medjutim,nije se sirio i veoma brzo je nestajao i zatim se opet pojavljivao par puta na istim ili bliskim mestima i opet prolazio za nekih dan dva.Imao sam i malo svraba po celom telu u pocetku ali bas kratko nekih dan,dva.Takodje,u pocetku sam imao neki cudan vid,kao dupli vid il tako nesto,medjutim to je trajalo samo par sekundi pri budjenju i vise se nije pojavljivalo.Najveci nusefekat jeste bio zatvor odnosno otezana defekacija :oioi: ,za koju sam uzimao neke biljne kapsule od ekstrakta kruške i jos necega i proslo je.Nisam primetio nikakve druge nusefekte.

Sto se tice efekata samog leka na dozi od 100mg(pocetna terapeutska doza),ja osecam efekte i veoma sa zadovoljan.Konacno imam kontrolu nad svojim reakcijama.Kad god naidje neka situacija gde bih inace reagovao impulsivno,a kojih je dosta,meni se sve kao uspori i jednostavno mogu da vidim razloge zasto ne treba burno da reagujem i sve se u meni smiri i reagujem onako kako bi moje idealno ja i zelelo a to je trezveno i stalozeno.Nije to bas jos 100 posto ali primecujem da je taj efekat dosta prisutan sto je veliki plus.Takodje,uklanja mi neki visak misli generalno koji sam uvek imao a koji je totalno neproduktivan.Misao mi je sada nekako bistrija,vise usmerena,onako kao tok ciste planinske reke :rolleyes: Sve u svemu,zadovoljan sam.

#324 Hyperdrive

Hyperdrive

Banana.

• Tech Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,320 posts

Posted 14 January 2019 - 04:18

Drago mi je što ti dobro ide. :) Nadam se da osiša više nema? Sve što si opisao je veoma pohvalno!

Ja sam zbunila lekarku svojom hiperaktivnošću - za razliku od bipolaraca u maniji i hipomaniji i ljudi sa ADD/ADHD, ja svoje misli ne mogu da pratim 24 časa dnevno, celog života. Ne pomaže što sam razroka, što mi dodatno uništava koncentraciju. Ovaj lek mi je taman toliko smirio prejaku aktivnost hipokampusa, pogotovo amigdale, da mogu samu sebe da ispratim.

EDIT: Opet pričam jedno te isto. :ph34r2:

#325 celofan

celofan

• Banned
  • PipPipPipPipPip
  • 281 posts

Posted 14 January 2019 - 15:34

View PostHyperdrive, on 14 January 2019 - 04:18 , said:

Drago mi je što ti dobro ide. :) Nadam se da osiša više nema? Sve što si opisao je veoma pohvalno!

Ja sam zbunila lekarku svojom hiperaktivnošću - za razliku od bipolaraca u maniji i hipomaniji i ljudi sa ADD/ADHD, ja svoje misli ne mogu da pratim 24 časa dnevno, celog života. Ne pomaže što sam razroka, što mi dodatno uništava koncentraciju. Ovaj lek mi je taman toliko smirio prejaku aktivnost hipokampusa, pogotovo amigdale, da mogu samu sebe da ispratim.

EDIT: Opet pričam jedno te isto. :ph34r2:

Hyperdrive,nemam vise osip naravno,prestao je davno,jedino primecujem da mi je pokretljivost creva malo opala,ali dobro i dalje imam normalnu probavu.Isto kao i tebi,i meni je mozak uvek bio preaktivan,i na sve strane,znaci milion razlicith ideja,velika asocijativnost,ali potpuno beskorisna...Kao onaj beli sum na TV-u.Pogotova u stanjima velikog stresa,tada su razmisljanja i granja misli i mogucih opcija dostizali vhunac,sto je sve naravno anksioznost.Verovatno je da su i kod mene amigdala i hipokampus prereaktivni...

#326 Hyperdrive

Hyperdrive

Banana.

• Tech Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,320 posts

Posted 07 February 2019 - 12:54

Moj status zdravstvenog osiguranja je nejasan. Idem danas to da sredim. Već dva komada sam propustila, a znam da posle četiri kreće neprijatno kriziranje. Rekla sam doktorki opšte prakse da je VEOMA opasno nemati ovo, rekla je da ona tu ne može ništa.

Razmišljam kako da dođem do makar jedne table, ma 5-6 komada dok ne vidim u kojoj sam kategoriji, šta i kako. :( Verovatno će mi trebati dokaz o maminoj penziji koji sad mora da se štampa, jer prima na račun, a ne na kućnu adresu...

#327 Entering The Unknown

Entering The Unknown

if () { } else { }

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 439 posts

Posted 07 February 2019 - 13:31

Off topic:

Hyper jel mozes da procitas pp?

#328 Hyperdrive

Hyperdrive

Banana.

• Tech Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,320 posts

Posted 07 February 2019 - 14:02

View PostMad for red, on 07 February 2019 - 13:31 , said:

Off topic:

Hyper jel mozes da procitas pp?

Sram te bilo.

#329 Entering The Unknown

Entering The Unknown

if () { } else { }

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 439 posts

Posted 07 February 2019 - 14:05

View PostHyperdrive, on 07 February 2019 - 14:02 , said:

Sram te bilo.
Zasto? Samo sam usput pomenuo, posto sam video da si pisala na temi.

Sto se tice Lamictala, evo ja imam, samo ne znam kako bih ti ga poslao, jednu tablu, i da li je dozvoljeno slati lekove?

#330 sub_zero

sub_zero

Član

• Beginners
  • PipPip
  • 26 posts

Posted 08 April 2019 - 21:54

10 godina pijem eftil kao stabilizator raspolozenja uz trenutni bipodis na dg f25.8 Tacnije eftil 1.5+0+1.5 i bipodis(aripiprazol) od 10.i tako 10 god eftil redovno max doza. Nisam nikada merio koncentraciju labaratorijski. Razmisljam o prelasku na lamictal. Da li ga neko pije uz bipodis i.kako vam pase?

#331 Hyperdrive

Hyperdrive

Banana.

• Tech Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,320 posts

Posted 10 April 2019 - 14:07

Ja sam ih uzimala zajedno za promašenu dijagnozu, koja je bila F31. Ni ne znam kakav efekat je imao, jer me je Bipodis, pošto nisam imala psihozu, bacio u F32.2.

#332 sub_zero

sub_zero

Član

• Beginners
  • PipPip
  • 26 posts

Posted 12 April 2019 - 18:41

hehe, @hiper, ma ja sam neki čudan tip
sam nisam svestam šta mi je, nemam šiTzofreniju,dr. kaže, već neki aspecifičan poremećaj ponašanja, ne ponašam se adekvatno u pojedinim situacijama, imam katkad ispade, razdražjiv sam ponekad, euforičan i sl. tipa jednom u 6-9-12 meseci. kao polumanije ako sam se dobro izrazio.. i to kraje vrlo kratko . najgore od svega lenj,  epilepsiju hvala gadu ne bi trebalo da imam... i td. mislim da nisam u depri iako sam pokušavao sa svim mogućim ad cenim to nije za mene jer tek onda me ubaci u maniju, jurim svuda, na sve strane... i jbg prihvatim svaku terapiju doce koji po svemu sudeći ima za cilj  samo da me "otaljiga" i prepiše po difoltu ko i drugima...." to ti je najbolji medikament, pij ti a mi se vidimo za 4-6 meseci, jel može?"
u suštini odgovara mi terapija osim što sam godinama oslabio s pamćenjem...
nisam pročitao ovu temu ali vidim da se dosta više piše nego li o eftilu... a za dg mislim da ne bi bio problem jer mi dr eftil daje na odgovarajuću

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users