Jump to content

Highest Reputation Content

#622890 Shizoafektivna psihoza F 25

Posted FreakElixir on 30 August 2017 - 11:15

Veliki dan za mene! Dobio sam posao u blizini svoje kuce i mesto na IT akademiji digitalni dizajn.. Nadam se da cu uspeti da ispratim sve obaveze..ja cu finansirati sopstvenobskolovanje

#623433 Da li se slazete sa ovim?

Posted Worth on 03 September 2017 - 15:31

secerlema -

pogledaj ovo, mislim da je u pravu.
Depresija je posledica narusenog sistema - rad na postizanju cilja = nagrada kada se cilj dostigne. Nagrada deluje stimulisuce, i pokrece ljude, i ta energija se koristi za ponovno pokretanje kruga.

1. Ukoliko imas pristup svim zadovoljstvima (hrana, seks, opijatij, etc) u svakom trenutku, i ta zadovoljstva nisu uslovljena radom na njihovom dostizanju, krug puca, i javljaj se depresija.
2. Opet, taj lanac moze da bude prekinut i na drugi nacin. Npr. rad na postizanju cilja a rezultat, tj zadovoljstvo uvek izostaje. Recimo, noridi koji pokusavaju da se seksualno ostvare a burnovke im konstantno izmicu. Ulozena energija ne odgovara rezultatu, vremenom se istrosi jer ne postoji zadovoljstvo kao povratna energija za sledeci ciklus l, i javi se depresija.

a moze i da bude nekakva kombinacija ova dva.

#623402 Da li se slazete sa ovim?

Posted SnowPeach on 03 September 2017 - 14:18

Posted Image

#621987 Modafinil (PROVIGIL)

Posted ruzza on 22 August 2017 - 14:09

doktori prepisuju recepte za lekove koji su im preporuceni od strane prodavaca koji rade za farmaceutske firme. Dodje predstavnik firme i doktoru plati kongres na neom lepom mestu a doktor onda pise recepte za lek od te firme... moja licna iskustva su bila sa predstavnicima Novartisa i ROCHE-a i znam tacno sta su nudlili, znam koje su lekove preporucivali (konkretno za lecenje parkinsonizma)... to mozda nije tako u manjim gradovima ili kod pojedinacnih lekara ali uglavnom je tako... sta mislite ko sponzorise naucna istrazivanja koja ispituju dejstvo lekova? Pa te firme koje lekove prodaju...

#617640 lek za lošu koncentraciju?

Posted kruška on 31 July 2017 - 13:26

ima i nepsihijatrijskih bolesti koje uzrokuju manjak koncentracije, manjak vitamina B12, ali to ne vjerujm da imaš, manjak željeza i općenito svega što utječe na prenos kisika u mozak, B6, folna kiselina, neurološki poremećaji, ozljede glave, apneja, skidanje s neke ovisnosti, pušenje, alkohol, droge, korištenje sedativa, razne infekcije u tijelu, velike količine alkohola, nizak šećer u krvi, infekcija mozga i neke ozbiljne bolesti poput parkinskove, multiple skleroze i sl.

ne znam da li i jedan suplement može to riješiti trajno, osim ako se sazna uzrok, a uzrok loše koncentracije rijetko je samo u jednom, obično je to kombinacija raznih faktora

#607106 Posao ili zdravlje

Posted Macak on 11 June 2017 - 23:42

Ne vrijedi. Cim dobijes posao pocnes traziti bolji i ne spominjes to nikome. Mora se imati rezervu. Nema vise sigurnog posla.

#627101 Vise samoubistava nego ubistava i poginulih u nesrećama

Posted maza on 23 September 2017 - 19:01

Pokušala sam da prekucam:
Klinička psihološkinja Branka Kordić iznela je u Novom danu alarmantan statistički podatak koji pokazuje da je veći broj samoubistava u Srbiji nego broj ubistava i ljudi koji stradaju u saobraćajnim nesrećama.
"Mozda je grozno poređenje, ali veća je briga o psima lutalicama nego o ljudima koji razmišljaju o okončanju zivota. Nema strateškog plana, ni akcionog plana, a ako toga nema praktično ne postoji prevencija samoubistava u Srbiji", rekla je ona.
Prema njenim rečima, istrazivanja nisu potvrdila koji su motivi.
Dodaje da je samoubistvo reakcija na problem za koji se u tom trenutku čini da nema rešenja.
"Najopštije rečeno to je osećanje beznadzenosti i bespomoćnosti - najgore osećanje koje čovek moze da ima je šta god da sam probao ne vredi. Ali ti ljudi ne shvataju da nisu iscrpili sve pokušaje", kaze Kordić.
Kordić objašnjava da do jedne vrste saomoubistva dolazi "u žaru trenutka".
"Taj žar moze da raspali droga, alkohol itd, to je trenutak kad je čovek ponesen emocijama. Ono gde je moguća prevencija je kad čovek počne da razmišlja o samoubistvu do momenta kad reši to da učini", objašnjava ona.
Svaka promena u ponašanju i raspolozenju je znak za uzbunu, upozorava Kordić.
Govoreći o tome koji najbolji način da se priđe bliskim osobama u tim situacijama, Kordić kaze da se ljudi često uplaše od odgovornosti kad vide da je neko depresivan.
"Onda počinju da relativizuju i time ostavljaju osobu na cedilu. Zato je slušanje sa razumevanjem najvaznije. Ne mozemo nekad dati savete i nije dobro nekad davati savete, ali uvek mozemo da uputimo na profesionalnu pomoć", zaključuje Kordić.
Izvor: N1

Ne znam da li se vidi sad.

Ja bih savetovala da na promenu u ponašanju svog deteta niko nikada ne reaguje tako što će ga nazivati ludakom, pacijentom, pretnjama, ucenama itd. To nije reakcija, posebno ne od nekog ko nas je rodio i napravio, koja će da pomogne i ''trgne'' nesrećnika kojeg je ščepao psihički poremećaj.

#625199 negativni stavovi o depresivnim ljudima

Posted maza on 12 September 2017 - 20:59

Bila je neka od onih emisija sa poznatim ličnostima na televiziji, i voditeljka pita pevačicu da li padne u depresiju kad vidi da se ugojila, pa ne može da se ugura u neku haljinu. Došlo mi je, ljudi, da gađam televizor, a voditeljka se drži kao da je izmislila pamet. Eto primera trivijalizacije. Šta da misle ljudi koji upijaju takve gluposti sa televizije.

#606534 Da li depresivne osobe mogu imati prijatelje?

Posted zeus20 on 10 June 2017 - 10:49

psihički poremećaji su tabu tema na balkanu i tako će ostati još bar narednih 20 godina.
o svemu se može pričati, ali kad se spomene depresija to nitko ne
shvaća ozbiljno, pa rekao bih čak ni sami doktori.

ovakva je percepcija zaostalih zatucanih balkanaca.

dijabetes je bolest. treba je liječiti.
hipertenzija je bolest. treba je liječiti.
gripa je bolest. treba je liječiti
depresija je slabost. proći će sama od sebe, samo se treba trgnuti

#625456 Strah da se ostane sa samim sobom

Posted zeus20 on 14 September 2017 - 17:45

na jedan način volim biti sam a na drugi mrzim
na jedan način ne volim ljude a na drugi način ljudi mi trebaju da bi bio sretan
na jedan način volio bih imati nekoga a na drugi način radije bi bio sam

na jedan način izgleda komplicirano :huh2:
a na drugi način i jest komplicirano :sleep:

#625126 negativni stavovi o depresivnim ljudima

Posted weirdo on 12 September 2017 - 18:50

View Postzeus20, on 12 September 2017 - 18:28 , said:

možda nemaju negativan stav, ali većina ljudi izbjegava depresivne osobe.
koliko depresivne osobe imaju prijatelja.
ne bih rekao baš mnogo
kad si raspoložen i veseo više ljudi je oko tebe a kad padneš i loše si svi pobjegnu

Hermann Hesse: "U magli"

U magli sve čudno se čini!
Samotan svaki žbun i kam,
dub ne vidi dub u blizini,
svaki je sam.

Drugova beše tma i tušta
dok svetao život mi bio;
sad, kad se magla spušta,
svaki se skrio.

Niko mudar ne biva
dok tminu ne pozna što njega
neumitno skriva
i odvaja od svega.

Magla sve menja toliko!
Život je samotan plam.
Nikog ne poznaje niko,
svako je sam.

saće krene upuvavanje ovog posta

#621784 Marihuana - iskustva

Posted Rodja on 21 August 2017 - 11:04

Marihuana je đubre koje je osobi koja nije ja i njenom poznaniku izazvala napade panike, anksioznost, izražene napade pojave koja se zove 'pareidolia', crne rupe u pamćenju (short term memory loss) kao i epilepsiju, tačnije epi napade odsutnosti (bez pene i padanja).. Taj poznanik je usled takvog jednog napada prošao kolima na crveno i ludom srećom izbegao katastrofu.

Ne znam za ''pravu'' marihuanu, ali ulična je đubre najveće koje ne da ne pomaže u izlečenju psihičkih problema, već ih kao i alkohol samo produbljuje. A ona proseravanja kako je to prirodno, pa i alkohol je prirodan, dobija se fermentancijom itd itd...
Pre bih hodao ceo dan pa izlizao đon patike da se sjaji nego što bih povukao i jedan jedini dimić tog govneta.

Ali danas je popularna žvaka kako je marihuana zdrava, kako leči sidu, kako je sve to zavera farmaceutskih kompanija, kako neko tamo gore (a nije bog!) želi da marihuana ostane ilegalna.

Svakome ko ima iole kakav psihički problem, a to su skoro svi registrovani na ovom sajtu, marihuana, ne samo što ne pomaže, već najviše šteti.

To je kao kad pušači cigareta tvrde da puše 40 godina i da im nije ništa, kao i njihovoj babi / dedi / strini... Propušio sam opet i šta se desilo? Čvore veličine graška su mi izašle u grlu i dnu jezika i tri izjutra zaredom osećam metalan ukus krvi u ustima. Odem kod doktorke, kažem šta me muči i koji je možda razlog, ona kaže naravno da je to... Ja se požalim kako svi mladi puše a niko ni da kašlje ni da ga boli grlo, svi zdravi kao dren, samo meni krvare desni i grlo! Doktorka mi reče da joj svaki dan dolaze mladi sa takvim problemima i da je to mnogo češće nego što se misli, samo niko o tome ne priča.. Pljuvanje krvi izjutra izgleda ne pogađa samo okorele pušače dugog staža i žutih brka.

Isto je i sa marihuanom. NIKO vam, osim prijatelji u poverenju (AKO se otvore), i ovako stranci po forumu, neće reći pravu istinu oko marihuane, a to je da, kao i svaka droga, izaziva bezvoljnost, apatiju, slabljenje pamćenja, kao što može da izazove i brojne psihičke i fizičke (epi napadi bez padanja (zamrzavanje) i sa padanjem) probleme, naročito kod osoba koje imaju predispoziciju.

Naravno uvek će se naći neko ko će tvrditi kako su brojni intelektualci konzumirali marihuanu pa šta im fali?!?, zatim kako imaju prijatelja koji ima sopstvenu firmu i radnike i koji, usled ozbiljnog biznisa i stresa, uživa u travi vikendom (da se opusti!) itd... Sve su to gluposti. Jednom kada vidite na šta liče ljudi koji mesecima puše marihuanu, sve se promeni... Podočnjaci do poda, apatija, razgovor samo i isključivo o tome kako da se nabavi, smota i popuši marihuana... Ceo im se život tada svede samo na marihuanu a toga nisu ni svesni. Imao sam druga koji je bio takav (zapravo više njih), i imao sam druga alkoholičara. I isti su obrazac ponašanja imali, samo je kod jednog prevagnula marihuana a alkohol može a i ne mora, dok je kod drugog bilo obrnuto - samo da se narolja.

Uglavnom, marihuana vrlo lako može biti okidač za svakakva sranja. Onom kome se ne desi, tom će ovaj moj post biti glupo baljezganje, a onaj ko se u mom postu pronašao, taj zna kroz šta smo prolazili.

#601683 Trenutna dijagnoza i terapija

Posted FreakElixir on 11 May 2017 - 10:25

@merion ne znam koliko ti je to pametno...

#600388 Granicni poremecaj licnosti (BPD, Borderline)

Posted VanjaCro on 01 May 2017 - 14:55

View PostBurnInHell, on 01 May 2017 - 10:42 , said:

Sada sam u fazi kad opet mislim da imam granicni :/
Jedino sto nemam je samopovredjivanje, za tim nikada nisam osecala potrebu, promiskuitentnost i gubljenje kontakta sa realnoscu.
a da jednostavno odes psihu i okvirno vidis ako stvarno mislis da imas neki problem koji te sputava u svakodnevnom funkcioniranju nego da se patis sa tim glupim testovima i pitanjima sta mi je svaki dan
ne mogu reci da nisam radio istu stvar ali makar sam prvo kod psiha zavrsio pa sam tek onda bacio oko na internet u "potrazi za sobom"

#619389 Zašto Amish-i i Kaluli gotovo da nemaju depresiju?!

Posted archaic_tiger on 08 August 2017 - 03:22

Šta mi uopšte znamo ko ima depresiju a ko je nema? Pa sad da nas neko pita,ne bismo znali da kažemo ni da li je ima onaj komšija što živi preko puta nas,a kamo li tamo nekakvi Amiši.

I što kaže Mačak,polovina depresivnih ljudi ne bi ni za spas života nekom priznali da imaju depresiju,a kamo li davali podatke o tome tamo nekim ispitivačima...Sve je to nepouzdano. Štaviše,imaš ti dosta ljudi koji takvo nešto ne bi priznali ni sebi samima...