Jump to content

Diazepam (BENSEDIN, NORMABEL, VALIUM, APAURIN)

• Please log in to reply
67 replies to this topic

#1 mala_princeza

mala_princeza

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 115 posts

Posted 13 January 2014 - 02:37

zanima je koliko traje dejstvo ovog leka?
ja uzimam na svoju ruku ponekad i provalila sam da cim nesto pojedem dejstvo prestaje.
da li je to samo kod mene ili se svakom to desava?
to me jako nervira,jer popijem ga s razlogom,los dan,odma rucak i opet mi se vrati ta ista nervoza i ja moram da popijem jos jedan,a ne volim da se kljukam lekovima :oioi:

#2 Veronika

Veronika

Mrtva

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,895 posts

Posted 13 January 2014 - 02:46

Jednostavno, popij posle rucka. :)
Ne mogu ti reci koliko traje posto kod mene nije ni delovao da bi trajao.
Ili probaj sa nekim drugim lekom.
Najpametnije bi bilo da potrazis strucnu pomoc, ne valja bas na svoju ruku, videh ovde dosta ljudi koji su imali zbog toga problema...
:)

#3 mala_princeza

mala_princeza

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 115 posts

Posted 13 January 2014 - 02:57

problema?kao npr kakvih?nemoj me sada plasiti o_O

#4 Veronika

Veronika

Mrtva

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,895 posts

Posted 13 January 2014 - 03:31

View Postmala_princeza, on 13 January 2014 - 02:57 , said:

problema?kao npr kakvih?nemoj me sada plasiti o_O

Naprimer sa naglim prestankom i sl.
Opusteno, nisu ni zivotno ni zdravstveno opasni... Sam mogu biti malo neprijatni...
Ne govorim ti ovo iz svog iskustva vec iz iskustva mnogih ovde...
''Pre upotrebe konstatujte se sa farmaceutom ili svojim doktorom o indiacijama i merama opreza'' :)

#5 mala_princeza

mala_princeza

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 115 posts

Posted 13 January 2014 - 03:55

uh odma hipohondrija kod mene proradila :)
hvala na savetima,znace mi.

#6 Shone

Shone

Šišteća Plovka

• Banned
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,203 posts

Posted 13 January 2014 - 04:52

Bensedin iliti Diazepam što je njegov generički naziv pripada gupi Benzodiazepama kod nas popularno zvanih lijekova za smirivanje živaca.
Prvenstveno je anksiolitik a ima izraženo i miorelaksantno i antikonvulzivno dejstvo (smiruje tijelo i napetost),brzo počinje sa djelovanjem i ima jako dug period eliminacije iz organizma od 26 do 96 sati nakon uzimanja i hrana ne utiče značajno na dejstvo lijeka upravo zbog navedenog perioda eliminacije.
Koristi se i kao sedativ pred manje operacije,porođaje i šta ja znam šta sve još.
Nemaš ga se potrebe plašiti jer najgore što ti se može desiti od njega je da imaš apstinencijsku krizu ukoliko ga dugo vremena uzimaš u većim dozama pa npr naglo prestaneš sa terapijom,zbog toga se sa svih anksiolitika skidanje radi polako,smanjivanjem doze.
Nisi napisala koja ti je dijagnoza,pretpostavljam anksioznost a za anksioznost ti je mnogo bolji izbor Bromazepam,mislim,i Bendžamin nije loš ali mnogo brže navlači od Bromazepama.
Eto,nadam se da sam ti pomogao :)

#7 mala_princeza

mala_princeza

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 115 posts

Posted 15 January 2014 - 01:08

heh,ne znam koja mi je dijagnoza posto nisam isla kod lekara.ali sam jakooo napeta,ljuta,besna,nervozna,cak nekad i agresivna pa uzmem lekic da se iskuliram.

#8 kabum

kabum

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 314 posts

Posted 15 January 2014 - 17:42

Meni i bromazepam i besendin deluju na kratko samo. Osetim se za nijansu lakse od jedne tablete pa obicno popijem nekad i vise.
Koliko god bilo lakse kad uzmem lek toliko posle postanem nervozna, ljuta, agresivna...bas sve sto je u postu iznad navedeno. Cak mislim da ti lekovi cine da mi raspolozenje ide iz krajnosti u krajnost. Imam osecaj da kad pijem lekove, da me napusti zelja za finocom i kontrolisanjem. Kako da napisem a da ne budem prosta...boli me briga za sve. Tada bih sve poslala do vraga.

Bolje iskulirati na neki drugi nacin. Od lekova za fizicke boljke nisam nikad osecala nesto lose ali od lekova za um uvek. Koliko god sa jedne strane poprave stvar toliko je sa druge pokvare.

#9 Shone

Shone

Šišteća Plovka

• Banned
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,203 posts

Posted 16 January 2014 - 17:25

Da kabum,u pravu si,nazalost to i jeste svrha anksiolitika u globalu da te na kratko opuste ali te poslije bacaju u jos veci bedak a samim povecavanjem doze dovodis sebe u situaciju da imas i fizicku zavisnost od istih.

#10 empire-of-dirt

empire-of-dirt

Admin

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,581 posts

Posted 16 January 2014 - 21:35

Ne želim da zvučim kao dežurna seratorka :) ali pogotovo zato što ne znaš koja ti je dijagnoza, ne bi valjalo da uzima išta na svoju ruku, pogotovo ne lekove koji bi mogli izazvati i fizičku zavisnost. Ako iole često osećaš te negativne emocije i ako ti se dopadne dejstvo bensedina ili sličnog leka, vrlo je izvesno da ćeš postati zavisna.

A pritom ti to ništa neće pomoći za stvarno rešenje problema, s obzirom na to da još uvek nisi identifikovala (ako sam dobro razumela) pozadinske uzroke.

Inače i sama često osećam emocije koje navodiš, imam recept za bromazepam (za spavanje) ali ga izuuuuzeeeetno retko uzimam u takvim situacijama. Postoje mnogo bolje tehnike samosmirivanja - meni npr. pomaže da stavim pod nos mirišljavu sveću sa intenzivnim mirisom i to mirišem, ili da dišem duboko i polako (ako 'na vreme' uhvatim sebe da upadam u neki bes pa tako sprečim) ili tučem zid jastucima ili crtam ili ispričam nekome to oko čega besnim i koliko sam besna. Možda zvuče smešno i banalno ove tehnike, ali veruj mi, nakon samopovređivanja, zloupotrebe lekova, alkohola i marihuane usled nemogućnosti borbe sa sopstvenim emocijama, tvrdim da je daleko bolje da uložiš malo truda da vidiš koja alternativna opcija biti pomogla, umesto da počneš da piješ bensedin.

#11 kabum

kabum

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 314 posts

Posted 20 January 2014 - 19:38

Zaboravila sam napisati da kad pijem sedative imam veliku potrebu za secerom(citaj cokoladom) koji inace ne unosim u organizam putem slatkisa.
Dejstvo lekova mi traje u zavisnosti od raspolozenja. Ako sam svadljiva nema dejstva :P, ako sam smorena onda mi se cini da me lek  izmrcvari i duze nego sto bi trebalo. Kad cesce pijem lekove dejstvo traje izuzetno kratko a ako popijem jedan sedativ u mesec dana cini mi se da je dejstvo duze. Tako nekako.

#12 Shone

Shone

Šišteća Plovka

• Banned
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,203 posts

Posted 21 January 2014 - 10:43

Pa logicno,ako ga pijes svaki dan organizam se navikne na lijek i samim tim slabije radi u odnosu na uzimanje lijeka jednom mjesecno gdje u cist organizam ubacujes lijek.
Kao sto ti rece kabum,najbolje je ako mozes,kloni se benzodiazepama jer ti oni svu tu laznu srecu kasnije debelo naplate.

#13 Apoptosis

Apoptosis

Многострадални

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5,147 posts

Posted 26 January 2014 - 14:04

Bensedin od 10 mg... Spašava život onda kad mi je bilo najteže... Volim sve benzodiazepine ali mi sad nisu u terapiji jer sam ih zloupotrebljavao i zato što se dr plaši zbog rizika od suicida.

#14 Shone

Shone

Šišteća Plovka

• Banned
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,203 posts

Posted 06 February 2014 - 12:46

Bendzamin je neprevazidjen,doduse,na koga djeluje i ko ga koristi onako kako treba.
Sjecam se kad sam prvi put popio Bendzamina od 5mg,bilo mi sve ravno ali vrlo brzo razvija toleranciju kao i svi drugi doduse.

#15 shemhamphorasch

shemhamphorasch

Član

• Banned
  • PipPip
  • 29 posts

Posted 06 February 2014 - 17:41

sto bi rekao prti bee gee " ni bendzos od 100 mića me ne smiruje"...

tolerancija - dodjes do table za jedan dan.

mene ne radi, a da gutam neke zivotinjske doze, vise mi ne pada na pamet.

#16 Shone

Shone

Šišteća Plovka

• Banned
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,203 posts

Posted 06 February 2014 - 18:36

Jeste rosenkreutz,ali,vjeruj mi,mene nekad mnogo bolje opusti nego klonazepam ili ja to utripujem

#17 shemhamphorasch

shemhamphorasch

Član

• Banned
  • PipPip
  • 29 posts

Posted 06 February 2014 - 19:03

Pa verujem ti, izgleda da ti odgovara.

#18 Ank

Ank

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 364 posts

Posted 19 October 2014 - 21:49

Uzimam jednu tabletu od 5mg pred spavanje, sa Leponexom i Eftilom. Odgovara mi vise od Bromazepama i Xanaxa.

#19 Apoptosis

Apoptosis

Многострадални

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5,147 posts

Posted 20 October 2014 - 13:39

Bensedin je zakon!
Meni je 10 mg mnogo bolje nego ceo Rivotril od 2 mg.
Sad pijem 3 x 10 mg, tj po potrebi.
Jako lepo opusti i dovede u neko normalno stanje.

#20 Ank

Ank

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 364 posts

Posted 22 December 2014 - 14:08

Koliko dugo ste, bez prekida uzimali ovaj lijek?

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users