Jump to content

Lujza Hej

heal your life louise hay lujza hej

• Please log in to reply
41 replies to this topic

#1 Primal Pain

Primal Pain

Manic Depressive

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 378 posts

Posted 29 August 2017 - 18:06

Posted Image
Lujza Hej
(Louise L. Hay) s pravom se smatra jednom od vodećih ličnosti na polju motivacije, samopomoći i ličnog razvoja. Mnogi je nazivaju Majkom Nove Misli. Godinama je predavala i podučavala ljude po celom svetu na koji način funkcioniše naš um i koliko smo sami odgovorni za sve ono što nam se dešava u �ivotu. Svaka misao koju mislimo i svaka reč koju izgovorimo kreira naš svakodnevni �ivot. Dugogodišnje iskustvo i izučavanje metafizike doveli su je na mesto jedne od najznačajnijih ličnosti u pokretu Nauke Uma . Njene knjige su zauvek promenile i unapredile �ivote miliona ljudi širom sveta. Neke od najznačajnijih su svakako KAKO DA IZLEČITE SVOJ �IVOT i MOĆ JE U VAMA.
Zahvaljujući baš Lujzi Hej milioni ljudi širom sveta su uspeli da otkriju pun potencijal vlastitih kreativnih snaga i na taj način unapredili svoj �ivot na mnogim poljima. Osnivač je i vlasnik Hay House , izdavačke kuće koja objavljuje najznačajnija knji�evna, audio i video dela baš iz oblasti ličnog razvoja i uspeha.Lujza Hej trenutno u�iva u svojim penzionerskim danima na svom imanju u blizini San Diega, gde gaji ru�e i obrađuje svoju baštu , iako je još uvek aktivna u pisanju knjiga a i s vremena na vreme se pojavi na otvaranju neke od I Can Do It konferencija, koje takođe promovišu pozitivan pristup �ivotu i isceljenju cele planete.
Više o Lujzinom radu mo�ete saznati na njenim web sajtovima.

http://www.louisehay.com/   http://www.healyourlife.com/    http://www.healyourlifeworkshops.com/    http://www.hayhouse.com/

#2 Primal Pain

Primal Pain

Manic Depressive

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 378 posts

Posted 29 August 2017 - 18:08

Šta generalno mislite o pozitivnoj psihologiji i Zakonu privlačenja?

#3 ĐeneĐene

ĐeneĐene

think less feel more

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,538 posts

Posted 29 August 2017 - 18:21

"pozitivna psihologija" je termin ukraden od naučno utemeljene psihološke škole pod istim tim imenom
ovo što luiz hej propoveda je u najmanju ruku neutemeljeno

ko želi da se udubi u pozitivnu psihologiju koja podučava osećanjima zahvalnosti samilosti i mindfulnessa neka poseti ovaj link
https://greatergood.berkeley.edu/
taj projekat berkli univerziteta (jednog od najjačih u svetu) je možda i svetski epicentar ove škole

#4 kruška

kruška

sočna

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,341 posts

Posted 29 August 2017 - 19:16

nerviraju me ovakve stvari, pogotovo ovaj dio sami odgovorni za sve ono što nam se dešava u životu, nije mi jasno kako može neko reći nešto ovako uz sve što se dešava ljudima, od ratova, do prirodnih nepogoda i raznih zločina, ispade žrtve toga su same odgovrne za to :rolleyes:

evo ova psihologinja je najbolje rekla ono što i ja mislim https://www.jelenapa...iramo-dogadaje/

Priča o zakonu privlačenja, afirmacijama i vizualizaciji je iskarikirana priča. Nekom pomogne ali mnogima napravi više štete nego koristi. Osećati prijatna osećanja, biti optimista i misliti lepe misli je dobro, ali problem nastaje kad neko sebe forsira da uvek tako misli i oseća…..do takvog stava se dolazi radom i treba dosta vremena, pa čak i tada, neprijatni događaji, misli i osećanja su sastavni deo života. Ne treba im se prepuštati, ali ne treba ih ni potiskivati, to tek nije rešenje.

zadnja rečenica je pogotovo bitna, mislim da su obvakvi "pokreti" poput luize hej doprijenjeli sve većoj usamljenosti ljudi, jer nikome se više ne da baviti nečijim problemima, nikome se ne možeš povjeriti da te ne odjebe s onim misli pozitivno, ljudi bježe od tužnih kao od vraga i prosto mrzim kako se neke gluposti brzo prošire među ljudima. Loše je dio života i osjećati se loše je dio života, glupo je pretvrati se da to nije istina i glumiti neku vječnu pozitivu i misliti da ti se zbog toga ništa nikad neće desiti loše

#5 ĐeneĐene

ĐeneĐene

think less feel more

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,538 posts

Posted 29 August 2017 - 19:20

btw upravo ta psihološkinja govori i o pravoj pozitivnoj psihologiji

njen blog se citira na srpskoj vikipediji u članku o ovoj školi psihologije

https://www.jelenapa...na-psihologija/

#6 kruška

kruška

sočna

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,341 posts

Posted 29 August 2017 - 19:28

znam da radi s tim i to čini mi se da radi većinom sa zdravim ljudima, a ne s onim koji imaju psihološke poremećaje, takav dojam sam stekla u njenom opisu tema koje obrađuje s klijenitima

#7 ĐeneĐene

ĐeneĐene

think less feel more

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,538 posts

Posted 29 August 2017 - 19:34

pozitivna psihologija je za sve ljude samo što će naravno bolesnim biti prioritet da stave pod kontrolu svoje simptome
a i u tome im možda može pomoći pozpsih kao što jeste meni

#8 paradis

paradis

sumatraista

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 522 posts

Posted 29 August 2017 - 22:08

Meni je zahvalnost oterala suicidne misli. I ljubav prema sebi mi je mnogo pomogla. Vežbe iz njenih knjiga. Eto. Ima i njenih meditacija sa pozitivnim pogledom na svet na jutjubu. Preporučujem.

#9 weirdo

weirdo

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,696 posts

Posted 30 August 2017 - 13:23

nisam čitao, ali imam pozitivno mišljenje, jer vidim da je izgleda pomoglo nekim ljudima.

#10 archaic_tiger

archaic_tiger

Medo plišani

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,361 posts

Posted 30 August 2017 - 14:48

Žena je,koliko ja znam,i kancer pobedila,tako da-sa te strane,svaka joj čast...

#11 ĐeneĐene

ĐeneĐene

think less feel more

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,538 posts

Posted 30 August 2017 - 16:33

pa znate kako svi tvrde da placebo deluje u nekim slučajevima
e sad zašto je to tako?
ako je moć auto-sugestije toliko moćna zašto ne bi delovala i na širu sliku upravo onako kako lujza hej priča

#12 kicavac

kicavac

MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 243 posts

Posted 30 August 2017 - 16:37

Mozgom je verovatno sve moguce. Telsa je verovao da je moguce oblikovati materiju mislima. Njegov brat je mogao da pomera stvari.

#13 kruška

kruška

sočna

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,341 posts

Posted 30 August 2017 - 16:45

eh što bi voljela moći mislima pomjerati stvari, to je savršeno za lijene ljude :lol:

#14 Primal Pain

Primal Pain

Manic Depressive

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 378 posts

Posted 30 August 2017 - 17:50

Lujza Hej je danas preminula ujutro, u 90. godini, okružena voljenima.Prirodna smrt. Neka joj je laka zemlja.

#15 ĐeneĐene

ĐeneĐene

think less feel more

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,538 posts

Posted 30 August 2017 - 18:00

wow nemoj pričati da je umrla dok smo mi započinjali priču o njoj :ph34r2:

#16 archaic_tiger

archaic_tiger

Medo plišani

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,361 posts

Posted 30 August 2017 - 18:07

Da,baš čudno... :huh2: Neverovatno,čoveče.

Mora da je neka dezinformacija...

#17 Primal Pain

Primal Pain

Manic Depressive

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 378 posts

Posted 30 August 2017 - 18:09

Nije.Objavljeno je na njenoj zvaničnoj stranici na fejsbuku.

#18 archaic_tiger

archaic_tiger

Medo plišani

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,361 posts

Posted 30 August 2017 - 18:11

Jbt,ubili smo Lujzu Hej :wacko:

#19 Primal Pain

Primal Pain

Manic Depressive

• Members